Herliansky gejzír zaniká
Funkcia Herlianskeho gejzíru sa následkom neznámych príčin zmenšuje. Na miesto 15 m strieka teraz iba do výšky 5 m. Sú obavy, že vôbec zanikne.
Je už najvyšší čas, aby kompetentné úrady vykonali potrebné opravné práce k záchrane tohto gejzíru. A súčasne by bolo treba zistiť, prečo neboli už potrebné reparácie, pred hodne dlhým časom navrhované, podniknuté.
Zdá sa, že je v tom mnoho zbytočného byrokratizmu.
Slovenský východ, 8. 9. 1921
Zaujímavý prírodný úkaz
V obci Byster neďaleko Košíc tohto roku po druhý raz rozvinuje orechový strom svoje lístie a kvietky, kým staré lístie opadalo a aj orechy.
Tento veľmi zriedkavý jav u orecha sa mohol prihodiť následkom veľkých horúčav, ktoré sa prihodili toto leto. Pekné počasie podporuje túto zvláštnu hru prírody.
Slovenský východ, 10. 9. 1921
Zábava v Ťahanovciach
Neďaleko Košíc je slávna obec – Ťahanovce. Ako všade, aj tu si mladíci z Ťahanoviec usporiadali tanečnú zábavu. Ale čo tiež nie ojedinelým úkazom na podobných zábavách – miestny sedliak sa pohádal s robotníkom a vznikla z toho ruvačka.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári