KOŠICE. Umenie si ho podmanilo ako mladíka a zostal mu verný celý život. Poznal náročnú drinu baletu, aj krásu divadla zvečnenú fotoobjektívom.
V sobotu 11. decembra zomrela vo veku 89 rokov osobnosť košického divadla, dlhoročný člen baletu a divadelný fotograf Ondrej Béreš.
Baletné umenie mu učarovalo počas základnej vojenskej služby a členom košického súboru sa stal v roku 1955.
Až do roku 1976 účinkoval vo viac ako štyroch desiatkach baletných, ale aj operných inscenácií.
„Popri tanci pôsobil v divadle vyše štyridsať rokov ako divadelný fotograf a vytvoril z predstavení opery, činohry aj baletu stovky, ba až tisícky fotografií, ktoré sú dodnes súčasťou bohatého fotoarchívu Štátneho divadla Košice. Sú pravidelne prezentované nielen v rámci mediálnych výstupov divadla, ale aj v médiách a odborných publikáciách venujúcich sa histórii košického a slovenského divadla. Štátne divadlo Košice vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a pozostalým. Odpočívajte v pokoji, pán fotograf,“ uviedol PR manažér divadla Svjatoslav Dohovič.
So životnou láskou vyše 60 rokov
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári