Utopená žobráčka
Dnes ráno o pol siedmej, v čase, keď dvojica železničiarov Béla Leiler a István Lengyel prechádzala po železničnom moste v susedstve bitúnku, zbadala plávať vo vode neznámu ženu. Leiler a Lengyel vytiahli ženu na breh a pokúšali sa ju oživiť. Ich snaha však bola márna. Z blízkej železničnej búdky preto zavolali políciu, ktorá sa dostavila v osobe policajného dozorcu Pacsayho a policajného lekára dr. Mosolyiho. Obhliadajúci lekár zistil, že z úst nebohej vyteká pena, čo značí, že pľúca už mala plné vodou, a teda akákoľvek záchrana života je nemožná. Pri utopenej sa nenašli žiadne osobné ani iné doklady. Napriek tomu sa polícii podarilo identifikovať telo. Išlo o žobráčku Júliu Szabó, ktorá žila oddelene od svojho muža pracujúceho ako strojník v Moskovichovej kožiarskej fabrike v neďalekej Seni.
Pri vyšetrovaní, či išlo o samovraždu, alebo nešťastie, sa polícia uzhodla, že to bola najpravdepodobnejšie nešťastná príhoda, keďže dotyčná často pila a ešte aj po smrti z nej neuveriteľne páchol alkohol.
Z denníka Kassai Napló, 17. 12. 1921
O Kollárovej, Vajanského a Štefánikovej ulici v Košiciach
Košické školské starostníctvo učinilo na svojom poslednom zasadnutí návrh, aby bola Kováčska ulica v budúcnosti premenovaná na Kollárovu, Kinizsiho ulica na Vajanského ulicu a Martinovicsova na Štefánikovu ulicu. Podľa denníka Kassai Napló tým, že školské kuratórium žiada zmeniť pomenovanie Kováčskej a Martinovicsovej ulice, previňuje sa proti historickému citu. Lebo v tom väzí ešte vždy isté dejinné spojivo, že v stredoveku remeselníci jedného cechu bývali v určitých uliciach mesta. Tak v Kováčskej ulici mesta Košíc bývali kováči. A čo sa týka Martinovicsa, tento ako sprisahanec a martýr krásneho trojitého hesla: slobody, rovnosti a bratstva v bývalom Uhorsku, môže byť po boku Jána Husa pokojne postavený do radu najsvätejších, najsympatickejších postáv svetových dejín. Maďarský denník, naplnený úctou naproti velikášom slovenským, uvádza, že by sa po Kollárovi a Štefánikovi mohla nazvať nejedna krajšia a dôležitejšia uličná čiara mesta, ako práve ulice navrhnuté školskou stolicou.
Z denníka Slovenský východ, 20. 12. 1921
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári