KOŠICE. Mesto Košice zmodernizuje šesť zastávok MHD za viac ako 510-tisíc eur. Stavebné práce bude mať od začiatku letných prázdnin na starosti košická spoločnosť Eurovia SK.
Mesto na túto obnovu využije eurofondy z Integrovaného regionálneho operačného programu. Spolufinancovanie zo zdrojov EÚ dosiahne takmer 85 percent plánovanej sumy, zo štátneho rozpočtu to bude 10 percent a zvyšok budú predstavovať vlastné finančné zdroje mesta. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.
Súčasťou rekonštrukcie bude osadenie označníkov a elektronických informačných tabúľ s aktuálnymi odchodmi spojov. Zároveň sa budú realizovať stavebné úpravy nástupných plôch zastávok, ako aj pruhov s bezbariérovým prístupom. Nástupné plochy na zastávkach budú doplnené o mobiliár pozostávajúci z odpadkových košov a parkových lavičiek.

Len vybrané zastávky
Celkovou modernizáciou prejdú zastávky na Považskej ulici pri VÚSCH v smere na Hlavnú poštu, pri Okresnom úrade Košice obojsmerne, ako aj pri OC Galéria v smere na Krajský súd Košice.
Zastávky na Staničnom námestí a na Belehradskej v smere do centra budú doplnené o informačné tabule.
Súčasťou modernizácie je na vybraných zastávkach aj výstavba bezbariérových priechodov pre chodcov s prvkami pre nevidiacich, ako aj ich osvetlenie pre zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.
V rámci projektu Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov už mesto Košice zrekonštruovalo v rokoch 2018 a 2019 celkovo 29 autobusových zastávok, na ktorých pribudlo 26 nových informačných LED tabúľ.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári