OBIŠOVCE. Polícia začala vyšetrovať krádež dobytka, ktorá sa stala v okrese Košice-okolie. Neznámy páchateľ v noci zo 17. na 18. septembra porušil elektrický ohradník na trávnatom pozemku pri rieke Svinka v katastri obce Obišovce.
Zlodej doteraz nezisteným spôsobom odcudzil približne stokilovú čiernu kravu plemena Aberdeen Angus a asi stokilového hnedo-oranžového býka plemena Highland. Obe zvieratá mali približne rok a boli opatrené ušnou známkou.
Niekto im strihá ohradníky
Ako pre Korzár uviedol farmár Martin Gerbery, dobytok sa im po prestrihnutí ohradníka stráca pravidelne.
„Oba naše pozemky sú v blízkosti chatovej lokality Čierny most,“ uviedol.
„Z času na čas sa stáva, že niekto drôty prestrihne a dobytok sa potom rozuteká po okolí. Väčšinou ho nájdeme niekde v lese. Vlani nám niekto hodil na pozemok otravu, dve kravy uhynuli.“
Stalo sa im tiež, že dobytok, ktorý po prestrihnutí ohradníka vybehol von, niekto na štvorkolke rozháňal. Niektoré zvieratá našli až na cintoríne v Obišovciach alebo na železnici v Ličartovciach.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári