Korzár logo Korzár Košice

Šeliga tvrdí, že šéf polície bol v aute s dílerkou drog. Inšpekcia to odmietla

V súkromnom vozidle čakal na priateľku.

Akcia Piknik v Košiciach.Akcia Piknik v Košiciach. (Zdroj: Polícia)

KOŠICE. Počas februárovej protidrogovej akcie v Košiciach sa mal podľa podpredsedu Demokratov Juraja Šeligu v jednom z áut s dílerkou drog nachádzať riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Štefan Szalontai.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Šeliga to uviedol vo svojom statuse na sociálnej sieti. Pripomenul, že polícia verejne informovala, že na východnom Slovensku zadržala podozrivých z drogovej trestnej činnosti.

Išlo o rozsiahlu policajnú akciu, ktorú pripravovala protidrogová jednotka. „Čo ale verejnosti povedané nebolo, je to, že v aute s dílerkou drog mal byť nájdený aj riaditeľ OR PZ Košice pán Štefan Szalontai,“ tvrdil Šeliga.

SkryťVypnúť reklamu

Policajti, ktorí zasahovali, zostali podľa Šeligu zaskočení, čo tam policajný šéf robí. Na sociálnej sieti sa pýtal, čo robil riaditeľ s drogovou dílerkou a prečo nebola o prípade informovaná verejnosť.

Súvisiaci článok V policajnej sieti uviazli dvaja díleri. U jedného našli vyše dvesto gramov pervitínu Čítajte 

Inšpekcia: Bol tam, ale s priateľkou

Polícia počas akcie Piknik odhalila a zadržala viaceré osoby podozrivé z drogovej trestnej činnosti. Pri prehliadkach domov a pozemkov zaistila minimálne 209 gramov metamfetamínu.

Zadržali deväť osôb, dvom z nich, mužovi a žene, vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky vzniesol obvinenie pre neoprávnené obchodovanie s drogami.

Obaja díleri, 48-ročný Tibor H. a 31-ročná Dominika K., skončili vo väzbe, polícia však o podozrení, že by mal byť v aute aj jeden z jej príslušníkov, neinformovala.

Hovorkyňa Úradu inšpekčnej služby Andrea Dobiášová potvrdila, že sa prípadom zaoberajú.

SkryťVypnúť reklamu

„Úrad inšpekčnej služby preveril tieto informácie, ich pravdivosť sa nepotvrdila. Riaditeľ OR PZ v Košiciach sa nenachádzal v aute s drogovou dílerkou. Pravda je taká, že bol na tom istom parkovisku, kde prebiehala protidrogová akcia, bol však vo svojom súkromnom aute a čakal na svoju priateľku, s ktorou aj odišiel,“ vysvetlila Dobiášová.

Oslovili sme aj Szalontaia, ten sa k zverejneným informáciám nechcel vyjadriť.„Obráťte sa, prosím, na nášho hovorcu, svoje vyjadrenie som uviedol pre inšpekciu,“ povedal nám.

Polícia tvrdenia odmieta

Polícia v utorok vydala k prípadu stanovisko, v ktorom uviedla, že vyšetrovateľ Národnej protidrogovej jednotky so súhlasom príslušnej prokuratúry spolu s ďalšími zložkami polície zadržali podozrivé osoby. Vykonali prehliadky viacerých objektov.

SkryťVypnúť reklamu

„Počas akcie, ktorá prebiehala na verejne prístupnom parkovisku, bola spozorovaná aj nezainteresovaná osoba, ktorá však nebola v bezprostrednom kontakte so zadržanou podozrivou osobou, ani sa s ňou nenachádzala v jednom vozidle. K tejto nezainteresovanej osobe nesmerovali žiadne informácie z operatívnej činnosti, ani sa nepreukázala jej spojitosť s podozrivými osobami a samotným prípadom,“ vysvetľuje polícia v stanovisku.

Súvisiaci článok V Košiciach zadržali dílerov drog, počas akcie Strelec našli tisíce eur Čítajte 

Dopĺňa však, že keďže bol muž identifikovaný ako príslušník Policajného zboru, z dôvodu preventívnych opatrení a vylúčenia prípadných podozrení Národná protidrogová jednotka informovala o tejto skutočnosti Úrad inšpekčnej služby.

„Odmietame tvrdenia, že v rámci policajnej akcie policajti vedome a cielene pri zásahu opomenuli ďalšiu osobu, ktorá sa na mieste zákroku nachádzala,“ uzavrela polícia.

Korzár kontaktoval aj Šeligu a stranu Demokrati. Zaujímalo nás, z akých podkladov vyplynuli jeho tvrdenia, ale aj to, čo hovoria na skutočnosť, že sa podľa inšpekcie nepotvrdili. Vyjadrenie sme zatiaľ nedostali.

Juraj Šeliga

Juraj Šeliga.

V kolektívnej zmluve sa uvádza, že dôsledky konsolidácie aj valorizáciu na budúci rok musí ministerstvo prerokovať s odbormi.


SITA 6
Súvisiace témy: Krimi z Košíc a okolia, Krimi

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  2. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  3. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  4. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  5. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov
  6. Elektrifikujte svoj biznis! Ukážeme vám, ako na to
  7. Sladké bez kompromisov: Ako Schär mení svet bezlepkových dobrôt
  8. Zážitkový víkend. Biela noc priniesla aj prémiovú pivnú zónu
  1. Kliešť môže prekvapiť kedykoľvek, ochorenie hrozí celoročne
  2. Ikonické hororové postavy, ktoré ťa budú strašiť tento Halloween
  3. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie
  4. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie
  5. Elektrifikujte svoj biznis! Ukážeme vám, ako na to
  6. Na ako dlho majú mladí Slováci nasporené peniaze?
  7. Ako zistíte, že máte v tele zápal
  8. Rekreačným poukazom viete zaplatiť aj kúpele pre starých rodičov
  1. Projekt, ktorý mení životy tisícke slovenských pacientov 14 086
  2. Je rozhodnuté. Ceny FéliX brali džemy, hoteliéri aj technológie 7 626
  3. Kto nás naozaj zadlžil a prečo Slovákom siahajú na výplaty? 5 987
  4. V ich džemoch je viac vitamínov ako v domácich 4 558
  5. Odchod detí je veľký zlom, sloboda je často len ilúzia 4 273
  6. Od Araratu po Karibik. Tieto zájazdy prebudia chuť objavovať 3 376
  7. Nivy Tower je medzi top 10 kancelárskymi budovami sveta 3 219
  8. Bratislava sa rozlietala. Karibik aj Ázia sú ešte dostupnejšie 3 022
  1. Juraj Sališ: Sú predčasné voľby iba fikcia?
  2. Róbert Mačej: Človek v bubline, alebo ako egocentrizmus zabíja empatiu
  3. Ivan Švajlen: Rodičia, takto preberiete moc v škole
  4. Viera Polakovičová: Unikátny Franz Schmidt na záver 60. BHS
  5. Soňa Fröhlichová: Cestovanie po Švajčiarsku, Grand Tour of Switzerland, etapa číslo 4 (Ženeva, Lausanne, Montreux, Vallorbe, Château-d’Œx)
  6. Zdravotní Klauni: Silný príbeh z psychiatrickej liečebne: O dievčati, ktoré si zvolilo radosť namiesto smútku
  7. Martin Škopec Antal: Slovenská politika sa v istom zmysle podobá na súlož
  8. Věra Tepličková: Spevy s/piatočné alebo Krásna, krásna, kde si sa ty pásla?
  1. Ján Valchár: Fantastické správy z Ukrajiny (a Ruska, hahaha!) 21 286
  2. Radoslav Záhumenský: Tento hrad je len hodinu od Bratislavy a patrí medzi najkrajšie zrúcaniny Slovenska! 🏰 17 172
  3. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije! 11 582
  4. Elena Antalová: Do Šaštína kolenačky, ale pohár vody Mikloškovi..? 8 229
  5. Ján Valchár: Ukrajinská vojna sa presunula na Sibír 7 776
  6. Ján Valchár: Nestačilo Stačilo a Konečná Konečnej (Grad pošól na***!) 4 063
  7. Ján Valchár: Ideme budovať humanitárne centrum v Rusku!!! 3 887
  8. Radko Mačuha: Robert Fico sa stáva premiérom záhrobia. 3 707
  1. Věra Tepličková: Spevy s/piatočné alebo Krásna, krásna, kde si sa ty pásla?
  2. Věra Tepličková: Kde zarába vlastná hlava, tam sa v teple dobre spáva
  3. Věra Tepličková: O ne/spravodlivosti alebo Keď Cintulovia rastú ako huby po daždi
  4. Marcel Rebro: Volám sa Marcel, dnes mám 57 rokov a k narodeninám si želám mier!
  5. Radko Mačuha: Robert Fico sa stáva premiérom záhrobia.
  6. Věra Tepličková: Zvrat to ozaj nečakaný, Oskar je vraj uprataný
  7. Anna Brawne: Martinka Vzácna, vašim jediným úspechom je, že tá kultúra napriek vám stále žije!
  8. Roman Kebísek: Vincent van Gogh kreslil steblami trstiny, ktoré sám zbieral a orezával
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu