KOŠICE. Košickí mestskí policajti zachránili život človeku, ktorý sa ho zrejme pokúšal ukončiť.
Ako informovali, v piatok popoludní ich počas bežnej hliadkovej činnosti v MČ Ťahanovce oslovila znepokojená žena, ktorá práve zároveň kontaktovala tiesňovú linku záchrannej zdravotnej služby.
Príslušníkov Mestskej polície (MsP) Košice upozornila na muža sediaceho na tráve pri zastávke MHD, ktorý sa sklom pokúšal podrezať si žily.
Príslušníci mestskej polície okamžite zareagovali – pribehli k mužovi, poskytli mu prvú pomoc a do príchodu záchranky zastavili krvácanie.
„Keďže muž bol pravdepodobne pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok, nebolo možné podať mu upokojujúce lieky, a po prevoze do nemocnice sa začal správať agresívne," uviedla MsP.
Vďaka prítomnosti a pohotovosti mestských policajtov však nedošlo k žiadnemu zraneniu pacienta ani zdravotníckeho personálu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári