KOŠICE. Vodiči majú v poslednom čase v Košiciach zlé skúsenosti s jazdou po rýchloceste popri Luníku IX. Miestne deti im hádžu kamene do áut. Odnáša si to nielen lak, ale často majú poškodené aj čelné sklá.
Na sociálnej sieti sa objavuje čoraz viac príspevkov, ktoré opisujú nemilé skúsenosti s týmto neduhom. Šoféri sú nešťastní a vravia, že ak niekto nemá havarijné poistenie auta aj s poistením čelného skla, náklady idú na jeho vrub.
Na políciu sa nespoliehajú
Mnohí sa zhodujú v tom, že volať políciu je zbytočné, keďže neveria, že sa podarí vypátrať páchateľa.
Len pred niekoľkými dňami tam Košičanovi rozbili čelné sklo. „A aký je výsledok? Páchateľ neznámy. Prišiel som dočasne o služobné auto. A kto to bude kompenzovať? Nikto,“ posťažoval sa Vladimír.
„Áno, môžeme potvrdiť, že momentálne preverujeme oznámenie v súvislosti s poškodením čelného skla na osobnom motorovom vozidle Citroën Berlingo, ku ktorému malo dôjsť v blízkosti lokality zvanej Mašličkovo. Udalosť policajti objasňujú v zmysle zákona o priestupkoch ako podozrenie zo spáchania priestupku proti majetku,“ dozvedeli sme sa z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.
Keďže škoda doposiaľ nebola vyčíslená, polícia nevylučuje, že po jej stanovení bude vec prekvalifikovaná do trestného konania.

Vodiči to často polícii nehlásia
Nejde zďaleka o jediný prípad, vodiči sa dokonca neraz navzájom varujú, aby si dávali pozor pri prejazde týmto miestom.
Polícia o probléme vie. Na otázku, či sú časté prípady poškodenia áut kameňmi v tejto lokalite, reagovala, že to nedokáže vyvrátiť ani potvrdiť. Vodiči takúto „škodovú udalosť" polícii totiž neraz neohlásia.
Policajti dodali, že preverovali napríklad oznámenie v súvislosti s poškodeným predným krytom chladiča na osobnom motorovom vozidle Kia Niro. Škoda bola vyčíslená na viac ako 620 eur a vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári