KOŠICE. Po transparente s fotografiou premiéra Roberta Fica (Smer) oblečeného v uniforme vojaka Červenej armády s nadpisom „Vlastizradca“ prišla skupina Košičanov s ďalším nápadom.
Tentoraz vyvesili zelený transparent so značením diaľnice a odklonom z nej k názvu strany Smer s jeho logom, pod ktorými sú kosák s kladivom, teda symboly komunizmu.

Postoj Košického odboja
Ficovu podobizeň pred vyše mesiacom umiestnila skupina nazývajúca sa ako Košický odboj (K.O.) na križovatke dvoch ulíc – Moskovskej triedy a ulici Československého odboja nad frekventovanou cestou, jednou z dvoch hlavných spojníc vyše 25-tisícového Sídliska KVP s mestskou časťou Západ.
Zelený transparent zase aktuálne visí na moste na Americkej triede blízko Sídliska Ťahanovce.
Do redakcie Korzára poslali zdôvodnenie svojho konania. „Od volieb nás naša vláda ťahá von z demokratického sveta smerom k totalite ruského typu. Aj keď verbálne tvrdí, že to tak nie je, všetky jej kroky tomu nasvedčujú. Každý deň zažívame pocit prenesenej hanby a z kedysi rešpektovanej krajiny urobili vyvrheľa EÚ.“
Dodávajú, že vláda Roberta Fica krajinu rozkráda a vedie do neslobody a úpadku. „Nesmieme im to dovoliť. Slovensko patrí do Európy. Nielen geograficky, ale aj civilizačne.“
Po Ficovom stretnutí s Putinom
Transparent s Ficovou podobizňou zavesili v polovici mája pár dní po tom, ako premiér Fico rokoval v Moskve s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom. Stalo sa tak počas osláv 80. výročia konca druhej svetovej vojny v Európe.
Osláv sa zúčastnili aj lídri viacerých spojeneckých krajín – Číny, Venezuely, Kuby, Zimbabwe či Brazílie. Fico prišiel ako jediný líder členského štátu Európskej únie.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári