KOŠICE. Do košického Collosea sa Znouzectnost vrátila po roku. Zaujímavé je, že predtým hrala v metropole východu naposledy v roku 1994.
Kapela prišla v základnej trojici a predstavila novinky z albumu Heavy Model aneb Srdce pro Anubise, ako aj prierez starších vecí (zastúpené neboli akurát albumy Kapitán Mlíko a Písně instantního štěstí). Nechýbali najväčšie pecky Krysař ("Bylo nebylo...") a Hoří ("To jsme my - hasiči..."), pri ktorých sa rozvášnilo publikum, ktoré napokon klub slušne zaplnilo, hoci najprv sa zdalo, že ľudí veľa nebude. Prednosťou ZNC je aj neopakovateľný situačný humor na pódiu. Basák Golda a gitarista Déma reagovali na hlášky z publika a predvádzali svojský slovný pingpong. "Znouze" sa za tie roky prakticky nezmenila. Skupina je zohraná, suverénna a dokáže bez problémov improvizovať a podľa potreby a želaní ľudí meniť svoj repertoár. ZNC patrí k perlám českej klubovej scény a vítaným hosťom tamojších letných festivalov. Na Slovensku sa tohto roku predstaví ešte v Martine, na letnom Underground Feste.
Predkapelou Znouzectnosti boli Bardejovčania Liquid Error. Kapela trochu z iného súdka, ale veľký prísľub do budúcnosti. Golda zo ZNC ju prirovnal k Siouxsie & The Banshees. Zjavne vďaka charizmatickej speváčke.
Autor: frk
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári