Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Až sedemdesiat percent ľudí v sebe nosí podnájomníkov, duchov "bezdomovcov", ktorí sú už po fyzickej smrtiPrivtelený duch diskarnát odďaľuje

Až sedemdesiat percent ľudí v sebe nosí podnájomníkov, duchov "bezdomovcov", ktorí sú už po fyzickej smrti

Privtelený duch diskarnát odďaľuje vzostup do sveta vyšších jemnohmotných sfér

"Má porobené", alebo: "Je posadnutý". To sú slová, ktoré sme už určite počuli v súvislosti s nejakou životnou situáciou alebo udalosťou. U niektorých ľudí to vyvolá ironický úsmev, lebo "porobenosť" považujú za výmysel z minulých storočí. Zainteresovaní ľudia, ktorí pracujú s energiami, však tvrdia, že posadnutosť existuje, či už tomu veríme alebo nie. Ak je to pravda, potom môžeme prijať aj odhad, že približne 70 percent ľudí v sebe živí niekoľko "podnájomníkov" duchov zosnulých ľudí. A tí môžu byť príčinou aj vážnych a zatiaľ ťažko riešiteľných problémov.

Skryť Vypnúť reklamu

Presvedčenie, že duchovia posadnú živých ľudí vychádza z predpokladu, že život pokračuje aj po smrti. Bytosti pripútané k zemi sú tie, ktoré neprešli prirodzeným prerodom do vyšších rovín existencie, hovorí sa im diskarnáti. Posadnutosť poukazuje na to, že umiera len fyzické telo, zatiaľ čo duša človeka prežíva a po čase sa opäť vracia do nového bytia.

Duchovia, ktorí posadnú niektoré osoby, boli kedysi ľuďmi zo všetkých spoločenských vrstiev. Po smrti zostali vo fyzickom svete a stali sa z nich "bezdomovci". V čase keď zomreli, neprešli z pozemskej roviny na "druhú stranu". Títo duchovia už nemajú vlastné fyzické telo, a tak sa spoja so žijúcimi ľuďmi, do ktorých akoby vkĺznu a cez nich sa pokúšajú riešiť svoje problémy. Život takto posadnutého človeka sa môže v krátkom čase zásadne zmeniť. Pre privtelených duchov neexistuje horší osud, lebo sú uväznení v telách iných jedincov, čím len odďaľujú svoj vzostup do sveta vyšších jemnohmotných sfér, kam patria.

Skryť Vypnúť reklamu

Príbeh prvý

Júlia, ktorá sa po operácii vrátila z nemocnice, samú seba nepoznávala. Prestala šoférovať, nedokázala si sadnúť za volant, už len pri pomyslení na to ju prepadla panika. Tento stav si nevedela vysvetliť, lebo jednou z jej pôvodných záľub bola rýchla jazda autom. Odrazu sa začala báť aj malých uzavretých priestorov, a tak radšej chodila pešo po schodoch, akoby mala vstúpiť do výťahu. Vyhľadala pomoc psychológa, ale uľavilo sa jej iba čiastočne a na krátky čas. Po dlhom váhaní zašla za osobou, od ktorej očakávala pomoc.

Terapeut zistil, že energeticky vyživuje privteleného diskarnáta. Tu by sa príbeh mohol ukončiť, ale terapeut, nazvime ho tak, zistil aj okolnosti, ako k tomu došlo. Júliu posadol duch ženy, ktorú priniesli do nemocnice po autohavárii, ktorú sama zapríčinila. Už ju nedokázali oživiť, a tak duch, ktorý pociťoval strach i zmätok, sa vydal na prieskum a po chvíli posadol Júliu, ktorá sa práve preberala z narkózy. Žena po havárii musela byť šokovaná zo situácie v akej sa ocitla a je veľmi pravdepodobné, že o prechode na druhý svet nič nevedela. A tak hľadala telo, lebo to svoje už nemala. Cez ducha tejto ženy sa Júlia začala báť.

Skryť Vypnúť reklamu

Diskarnát saje energiu

Privtelení duchovia majú vlastné energetické systémy veľmi slabé, takže doslova sajú energiu svojho hostiteľa. Môže to vyústiť do rôznych fyzických prejavov. Najčastejšie to býva bolenie hlavy, kŕčovité bolesti, vyčerpanosť, nespavosť, obezita a následne vysoký krvný tlak, astma, alergie a iné. Posadnutosť duchom človeka, ktorý zomrel v pokročilom veku, často prináša symptómy typické pre starších ľudí neostré videnie, lámka, rôzne bolesti, celková únava.

Príbeh druhý

Andrea mala iba 20 rokov, ale už dlhší čas chodila za lekármi k vôli intenzívnym bolestiam brucha. Zároveň sa cítila slabá, akoby stará, s vetchým telom. Všetko sa zmenilo v okamihu, keď sa ju podarilo oslobodiť od ducha, ktorý ju posadol. Bola to bývala majiteľka domu, v ktorom teraz Andrea bývala. Staršia, 77-ročná žena zomrela vo svojej spálni na rakovinu čriev. Teraz túto spálňu užívala Andrea.

Prejavy depresie sú často spojené s duchmi, ktorí si ani neuvedomujú, že zomreli. Aj ľudia, ktorí odišli zo svojho fyzického tela so závislosťami ako fajčenie, požívanie alkoholu či drog, rýchlo hľadajú niekoho, cez ktorého môžu ďalej napĺňať svoje chúťky. "Vždy, keď idem okolo krčmy, čosi mi hovorí: choď, vstúp. Darmo sa bránim, nejaká sila ma sotí dovnútra a kolotoč sa môže začať." Takto nejako sa v jednom z médií vyjadril istý účastník prvého kola Superstar.

Silná aura ochráni

Dá sa nejako brániť proti posadnutosti duchom? Áno, dá, ak dokážeme zvyšovať frekvencie svojich vibrácií. Pred posadnutosťou nás dokáže ochrániť sila našej aury. Vážne je narušená u ľudí, ktorí pijú či užívajú drogy, ale aj negatívne city ako hnev, depresia alebo smútok dočasne znižujú jej silu. Keď aura vibruje vo vysokých frekvenciách, nemôžu do nej vstúpiť duchovia s vibráciou nižšej frekvencie. Aura je pre nehmotné telá to, čo je pre fyzické telo imunitný systém. Ak je naša aura pevná, potom sa bez obáv môžeme pohybovať v nemocniciach alebo na cintorínoch, kde sa duchovia vyskytujú najviac. Niektorí ľudia prosia, aby ich zosnulí obyčajne milované osoby - s nimi zostali. Sú radi, že majú pri sebe svojich partnerov alebo rodičov, niekedy aj celé roky. Vôbec si pritom neuvedomujú, že to pôsobí ako prekážka v duchovnom raste oboch.

Urobíme pre seba veľa, ak si osvojíme techniku, ktorá posilní náš energetický obal. Jednou z nich je technika bieleho svetla. Predstavíme si, že v strede tela, vo vnútri (slnečný pletenec, tretia čakra) máme malé slnko. Prežiari nám každú bunku tela, od končekov prstov na rukách i na nohách až po temeno hlavy. Žiari aj vôkol nás asi na dĺžku ruky. Jasné, oslnivé žiariace biele svetlo nás obklopuje a vytvára auru, ktorá nás chráni pred všetkým záporným a škodlivým. Keď sa to naučíme, stačí, aby sme si takúto situáciu vytvorili v mysli kdekoľvek a kedykoľvek, keď to potrebujeme. Určite vtedy, keď ideme do nemocnice alebo na pohreb. Vo svojej aure bieleho svetla sme v bezpečí.

Myseľ je súčasťou labyrintu, ktorý prepája všetky mysle

Počas vízie sa stotožnila s predhistorickým plazom

S mužom menom Stanislav Grof, ktorý má český pôvod, ale pôsobí v Amerike v Marylandskom výskumnom centre psychiatrie, sa stretli už mnohí. Práve on je "otcom" holotropného (transformačného) dýchania, pri ktorom sa dosahujú zmeny stavu vedomia a ľudia vnímajú podobne ako pod účinkom LSD. Zároveň je zakladateľom transpersonálnej psychológie. Výsledky jeho experimentov sú neuveriteľné iba dovtedy, kým človek hlbšie neprenikne do ich podstaty.

V jednom z období, keď viedol výskum s psychotropnou látkou LSD, sa stretol s pacientkou, ktorá sa v zmenenom stave vedomia stotožnila s predhistorickým plazom. Počas vízie presne líčila čo cíti, akoby ozaj bola plazom, ale zároveň podrobne popísala aj jednotlivé časti samčej anatómie. Podľa nej hlava samca bola pokrytá farebnými škvrnami. Po konzultácii so zoológom sa ozrejmilo, že u niektorých druhov plazov sú tieto farby iniciátormi sexuálnych podnetov.

Nebol to ojedinelý prípad. Grof sa počas svojej praxe stretával s pacientmi, ktorí sa identifikovali takmer s každým druhom v rámci evolúcie. Ich skúsenosti s neuveriteľnou presnosťou vystihovali zoologické detaily daného druhu.

Grof sa dostal do kontaktu aj s pacientami, ktorí mali veľmi nízke alebo žiadne vzdelanie a pritom detailne popisovali pohrebné zvyky z obdobia Zarathustra a scény z hinduistickej mytológie. Do ďalšej skupiny sa dajú zaradiť osoby, ktoré presvedčivo popísali svoje mimotelesné zážitky, vhľady do budúcnosti a návraty do minulých životov.

Grof ani iní neboli schopní tieto zvláštne psychologické fenomény vysvetliť. Zmenilo sa to až potom, keď si Grof uvedomil, že myseľ je súčasťou labyrintu, ktorý nielenže prepája všetky mysle, ktoré existujú alebo existovali, ale aj všetky atómy, organizmy a oblasti, ktoré sa nachádzajú v časopriestore. Má to aj odborné pomenovanie: holografická paradigma (z gréčtiny - praobraz). Ale o tom niekedy inokedy.

Éterické telo je nositeľom vitálnej, tvorivej životnej sily

Máme niekoľko nehmotných tiel, ktoré ľudský zrak bežne nezachytí

Každý, kto sa zaujíma aj o čosi viac ako o bežné ľudské potreby vie, alebo aspoň pripúšťa, že okrem nášho fyzického tela máme aj nehmotné, ktoré bežný ľudský zrak nezachytí. Každé z nich má jemnejšiu štruktúru vibruje s vyššou frekvenciou ako nižšie telo. Už posvätné indické knihy Védy zaznamenávajú, že človek má minimálne sedem tiel, alebo "nosičov", z ktorých len to najnižšie je fyzické.

Telo, ktoré je najbližšie fyzickému je známe ako éterické. Občas ho môžu vidieť senzitívni ľudia. Má rovnaký tvar ako fyzické telo, v podstate je jeho duplikátom. Preniká do fyzického tela a usmerňuje jeho zdravie. Je nositeľom vitálnej, tvorivej životnej sily. Každé narušenie či choroba sa najprv prejaví na tomto nehmotnom tele, až potom preniká do fyzickej schránky.

Éterické telo sa vytvára pri každom znovuzrodení a po smrti zaniká po niekoľkých dňoch. Životnú energiu získava prostredníctvom prvej čakry (zo zeme) a tretej čakry (zo slnka). Tieto energie neustálym prúdením cez meridiány (energetické dráhy) dodáva fyzickému telu. Prebytočná energia vyžaruje smerom von a vytvára éterickú auru okolo tela.

O ďalších jemnohmotných telách si povieme nabudúce.

Stretnúť Vlka je šťastie. Je plachý a veľmi citlivý

Predstavoval tajomnú stránku života

Človek, ktorý sa narodil medzi 19. februárom a 20. marcom sa podľa indiánskeho horoskopu pomenúva ako Vlk. V indiánskej mytológii mu pripisovali nadprirodzené, až mystické schopnosti a mal veľký význam pri šamanských a kúzelníckych rituáloch. Predstavoval tajomnú stránku života.

Ak Indiáni vo voľnej prírode zbadali vlka, považovali to za veľké šťastie. Vlk je totiž veľmi plachý a citlivý. Podobné to je aj s ľuďmi, ktorí sa v toteme Vlka narodili. V skupine, v ktorej žijú, sa správajú veľmi starostlivo, intuitívne vycítia potreby druhých, dokážu pochopiť a pomôcť. Plachosť a nesmelosť sa u nich javí iba k vonkajšiemu svetu, tam sa držia v ústraní.

Sú dobromyseľní, srdeční a dôverčiví. Často sa ponárajú do svojho snového sveta, stavajú si bariéry, aby ich ochránili. Venujú sa rôznym tajomným oblastiam života, ktoré sú mimo hmotnej reality. Ak je najhoršie, dokážu sa vyburcovať k mohutnej obrane a jasne dajú najavo, že vlk je šelma. Vlk potrebuje partnera, ktorý by ho schoval pod ochranné krídla a chránil ho. Taký človek za odmenu dostane skvelého druha, ktorý je vždy ochotný vypočuť ho a pomôcť mu.

Džala neti je vhodná nielen pre jogínov

Ak chceme urobiť niečo pre svoje zdravie, nemusíme byť jogínmi, aj keď techniku preplachovania nosa (džala neti) využívajú predovšetkým oni. Ako na to?

Nádobu so sosáčikom, napríklad krhličku na polievanie, naplníme vlažnou, jemne osolenou vodou. Predkloníme sa, najlepšie nad vaňu, hlavu nakloníme nabok a sosáčik zasunieme do nosnej dierky. Pri otvorených ústach vodu pomaly lejeme, z druhej nosnej dierky bude vytekať. To isté urobíme aj opačne. Netreba pritom zabudnúť, že ústa sú stále otvorené. Na záver dobre vyfúkame nos.

Voda odplaví usadené hlieny a dobre spriechodní dýchacie ústrojenstvo. Takto môžeme predísť hlavne chorobám z nachladenia. Džala neti je mimoriadne účinné pre alergikov alebo ľudí s chronickou nádchou.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 20 577
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 671
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 788
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 811
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 679
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 718
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 520
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 409
 9. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 272
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 053
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Lipšic: Zatýkanie ľudí nie je divadlo, nemožno čakať, že polícia zasiahne každý týždeň

Spochybňovanie spolupracujúcich obvinených považuje za cielené.

Daniel Lipšic.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Koalícia nám povie, či chce spravodlivosť, alebo pomstu

Lipšic ako prokurátor stále nie je dobrý nápad.

Peter Tkačenko
Minister zdravotníctva Marek Krajčí.
Marek Majeský.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop