Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd
Nájdete nás na webe

ČAROKRUHY

Netradičný recept Petra Mišíka, ak vypukne energetická krízaMôžete si zakúriť vnútorným ohňom, zohreje vašu teplotu o štyri stupneV čase keď

Netradičný recept Petra Mišíka, ak vypukne energetická kríza

Môžete si zakúriť vnútorným ohňom, zohreje vašu teplotu o štyri stupne

V čase keď hrozilo, že nám vypnú kúrenie a ocitneme sa v studených bytoch, som si spomenula na mníchov, ktorí v treskúcej zime vedia na vlastnom tele vysušiť mokrú látku. Táto technika sa volá TUMO. Hneď mi napadlo navštíviť známeho astrológa a cvičiteľa jogy Petra Mišíka (na okrúhlej snímke), ktorý TUMO praktizuje a položiť mu niekoľko otázok.

Možno cvičenie využiť aj v situácii, keď teplota v príbytkoch začne príliš klesať?

- Možno a úspešne. Pravda, za určitých predpokladov.

O čom teda TUMO je?

- TUMO je známa ako tibetská technika. Bola rozvinutá v podstate vo vysokej nadmorskej výške, kde sú veľmi tvrdé podmienky pre život. Tamojší pustovníci, ktorých môžeme nazvať rôzne, jogíni, alebo lámovia, na tom nezáleží, boli nútení prežiť v týchto mimoriadne ťažkých podmienkach niekedy mesiace, ba aj roky. Aby prežili a úspešne splnili svoj cieľ, to znamená dosiahli najvyššie poznanie, kvôli ktorému vlastne odišli do nehostinnej prírody, samoty rozvinuli postupne túto náuku. TUMO znamená vlastne vnútorný oheň. Jej pôvod je v Indii. Obchodník a učiteľ duchovných náuk Marpa ju priviezol do Tibetu. Tam sa rozšírila. Dalajláma ju charakterizuje ako mimoriadne jemnú psycho fyzickú techniku, ktorá dychovými cvičeniami a mentálnymi predstavami vytvorí zvýšenie telesnej teploty až o štyri stupne. Vnútorná teplota pri tom zostáva pôvodná. Cvičiaci má pocit nielen príjemného tepla ale aj veľkého duchovného blaha. Je úzko spätá aj s vysokým duchovným rozvojom. Smeruje k osvieteniu.

To znamená, že ju môže cvičiť len človek, ktorý je na vysokej duchovnej úrovni, alebo že sa pomocou tejto techniky dostáva na vysokú úroveň?

- Pomocou TUMO sa človek dostáva do vysokých duchovných stavov. Je to samostatná technika, ktorá si vyžaduje odriekanie sa od žiadostí, túžob a vášní. Nerozumie sa pod tým len sexuálna žiadostivosť, ale aj odpútanie sa od rôznych negatívnych myšlienok a od vonkajších javov či informácií vôbec. Praktizujúci sa musí zamerať len na pochody súvisiace s cvičením. Robí sa päťkrát denne. Napríklad sa vytvárajú tzv. ochranné kruhy. To znamená, že sa utvára predstava ochranného kruhu, ktorý sa postupne zväčšuje a potom ho cvičiaci dobrovoľne zmenšuje. Tým zmenšuje i svoje ego, ale ak je napríklad veľmi málo sebavedomý, môže si ho primerane zväčšiť.

Sú aj iné možnosti?

- Sú tu dychové cvičenia, ktoré prečisťujú z jogy známe dráhy Idu a Pingalu. Potom sú tu techniky na poprosenie o úspech učiteľov, ktorí túto techniku ovládali, a to ich predstavou v oblasti srdca a stotožnením sa s nimi. Ďalej je tu šípové dýchanie, teda prudké nádychy a výdychy. Treba zvládnuť aj prácu s čakrami. Pracuje sa so štyrmi pupočnou, srdcovou, krčnou a najvyššou. /Nepožívajú sa tu ich sanskrtské názvy, ale len ľudové./ Úplne posledné cvičenie zo série mnohých, z ktorých som niektoré neuviedol, je vytvorenie si predstavy ohňa plamienka, ktorý rotuje v oblasti pod pupkom. Každým dychom stúpa nahor až dosiahne vrchol hlavy. Zohrieva pritom jednotlivé časti tela. Potom sa postupne smerom naspäť prehrieva celé telo až kým sa prehrejú aj špičky nôh. Tu už človek jednoznačne pociťuje všade teplo a je vo veľmi vysokom duchovnom rozpoložení.

Ako dlho trvá cvičenie?

- Asi hodinu. Cvičiť sa má buď vonku, alebo v miestnosti, kde nie je vykurovanie a v ľahkom oblečení.

U nás sa táto technika používa v akých prípadoch?

- U nás sa používa jednak pre dosiahnutie vnútorného pokoja, ale najmä pre vytvorenie vnútorného ohňa v sebe. Najviac ju využívajú reikisti, ktorí liečia vlastne tým, že sa symbolicky spoja jednou rukou so Slnkom a druhou liečia. Tým že si v sebe vedia vytvoriť stred horúceho vesmíru a stotožniť sa s ním, sú dokonalejší a účinnejší v liečbe. Inými slovami pomocou TUMO nájdeme v sebe vesmírnu pravdu a môžeme sa o ňu kedykoľvek oprieť.

Pokiaľ viem učiť sa k tebe chodia ale nielen tí, čo sa vydali na cestu hlbšieho poznania...

- To je pravda. Ale aj u úplných laikov, ktorí sú ešte ďaleko od vyššieho duchovného poznania sa ale tiež prejavuje pocit veľmi príjemného tepla a je pravdou, že neprechladnú. Tumo je cvičenie s mimoriadne rýchlym efektom, teda dosahujú sa rýchlejšie výsledky než pri iných technikách. Patrí totiž medzi tantrické cvičenia. Narába sa tu so sexuálnou "ušetrenou" energiou.

Pani Zita radí jako si získať uznanie i ekonomickú stabilitu

Päť euro nechajte pri zrkadle, aby vaše peniaze iba prichádzali

Pani Zita ma pozvala na čaj a navrhla mi tému, ktorú sama pre čiateľov "Večera" aj vybrala. Podľa nej sa finančná kríza dotkla takmer každého z nás. Pripravila preto pár rituálov, ako si v týchto ťažkých časoch aspoň trochu pomôcť. Stačí si zohnať potrebné rekvizity a byť pozorný.

- Najlepšie bude venovať sa magickým rituálam hneď na začiatku roka, a my vieme, že tento rok sa podľa čínskej tradície je začal 26. januára. Takže čím skôr začneme, tým lepšie. Keď obrady urobíme správne, tak celý rok bude pre nás úspešný.

Napríklad môžeme pôsobiť na energie tak, že použijeme kúsok obyčajného papiera. Keď urobíte nasledujúci rituál, tak si pomôžete získať uznanie, slávu a budete populárny. Získate si sympatie okolia, ktoré vám zasa pomôžu aj v ekonomickej oblasti.

Podmienkou je, že ho musíte urobiť v piatok. Vyrežte kúsok bieleho papiera - štvorec, teda všetky strany by mali mať dĺžku 3,5 cm. Držte ruku nad papierom a hovorte: Všetka moja sila je založená mene Hospodina, ktorý stvoril nebo aj zem. Prosím Teba Bože, požehnaj a posväť moju robotu, sluhu Božieho ( svoje meno). Hovorte to, a prežehnajte sa tri razy. Papier zložte a noste stále pri sebe, večer ho dajte pod vankúš. Ráno ho vložte do vrecka. Papierik musíte nosiť pri sebe 90 dní, potom ho spáľte. Na ďalší postup rituálu ale potrebujete nový nôž, ktorý ešte nebol použitý. Na nôž napichnete onen papier a zapáľte ho ohňom z bielej sviečky. Popol zoberte na biely tanierik, a potom ho opatrne presypte do obálky. Vyberiete sa do lesa, alebo na pole, kde ho rozsypete a pri tom budete hovoriť: Nech sa splní.

Ďalší rituál je s vajcom. Ak chcete byť bohatý a úspešný a mať aj veľa peňazí, urobte ho v stredu. Keď chcete mať veľkú lásku, treba urobiť obrad v piatok. Ak potrebujete získať spravodlivosť, alebo aby vás počúvali, potom sa nachystajte na štvrtok. Nepriateľov sa zbavíte, ak ho urobíte v utorok.

Zoberte vajce, musí byť ale domáce, do oboch rúk. Nájdite jeho ostrejší koniec a pozerajte sa naň tri minúty a myslite na svoje želanie. Po troch minútach ďalej držte vajce v oboch rukách dovtedy, pokiaľ nebude teplejšie. Keď pocítite, že vajce je už teplejšie, obalte ho do bielej, nepoužitej látky a položte ho do bielej škatuľky. Odložte ho tak, aby sa cudzie ruky toho vajca nedotkli, a ani vy ho z nej nevyberajte celý rok a už sa ho nedotýkajte. Tento rituál má veľkú silu, nezneužite ho.

Ešte k finančnej kríze. Všetci vieme, že prichádzajúce časy a vôbec nebudú ľahké pre nikoho z nás. Čo robiť aby naša peňaženka nezostala prázdna? Pokúsime sa peniaze privolať. V súvislosti s peniazmi sa vyhýbajte jednotke a aj nule, to sú prázdne čísla, ktoré sa "nerozmnožia." Nič nepredávate a nenakupujte za 10, 100, či 1000 a 10 000 euro, pretože peniaze vám pretečú cez prsty ako voda.

Ani dvojka nie je šťastným číslom. Naznačuje, že sa vždy budete musieť deliť. Keď budete požičiavať napríklad 20 alebo 200 euro, len veľmi ťažko sa vám vrátia naspäť, ale ani tomu, komu ste ich požičali, neprinesú úžitok. Do biznisu nikdy nevložte sumu, začínajúcu sa číslom dva. Nezaznamenáte prírastok. Peniaze majte v jednej peňaženke a nie v dvoch. Nenoste ich v dvoch vreckách, neuložte ich do dvoch bánk, pretože sa sa vám rýchlo minú.

Trojka symbolizuje doplnok, a tak ak chcete trebárs vyhrať v lotérii, vsaďte radšej na troch tiketoch, budete mať väčšiu šancu. Trojka je aj číslom ľahkomyseľnosti, preto keď manipulujete s týmto číslom, rozmyslite si čo kupujete, a či to naozaj potrebujete.

Číslo štyri je symbolom stability. Preto je dobré odložiť si peniaze po 40, 400 alebo 4000 euro. Biznis sa môže podariť nad očakávanie, ak pracujete s číslom štyri, alebo budú spolupracovať na jednom biznise štyria.

Číslo päť je číslom výdavkov. Ako peniaze prichádzajú, tak odchádzajú. Zoberte 5 euro a aby vám financie rástli, povedzte: Ako je veľa špiny v blate, rýb vo vode, tak je u mňa veľa bohatstva a mne sluhovi Božiemu ( vaše meno) bohatstva daj. Amen. Päť euro noste so sebou celý mesiac a iba po mesiaci za)n niečo kúpte. Tak urobte tri razy po sebe. Keď odchádzate z bytu, nechajte pri zrkadle 5 euro, aby peniaze pribúdali.

Ak v tomto roku kúpite byt, alebo dom, predtým, než tam začnete bývať, rozosypte mince v izbách, aby ste mali dostatok.

Pán Ivan Kostov z krajiny jasnovidnej Vangy opäť lieči pacientov v Košiciach

Soboty už druhý týždeň patria známemu bulharskému liečiteľovi Ivanovi Kostovovi (na snímke), ktorý na východ Slovenska opäť prišiel po roku. Keďže chrípky už plnia čakárne, najprv sme si vypýtali protichrípkový recept.

- Pijeme veľa čaju, a tekutín vôbec. Najlepší je šípkový. Ide o to, aby sme premyli lymfy, kde sa usadzuje odpad z organizmu a prívodom vody ho vyplachujeme z tela von. Dbáme o stálu teplotu tela, pri prechode zo zimy do tepla a naopak vhodným oblečením. Pri porušení termoregulácie sa telo veľmi stresuje a znižuje sa imunita. Deťom je dobré dať cmúľať stvrdnutý med s troškou sódy bikarbóny. Pomalé uvoľňovanie sa hojivých a liečivých látok z medu deťom vhodne zvyšuje imunitu. Pri prechladení si kúpeme nohy v slanej horúcej vode, dáme si bavlnené ponožky a ľahneme si. Na zvýšenie imunity a pri problémoch s pľúcami do fľaše medu nastrúhame celý citrón /predtým dôkladne umytý/ dáme za hrsť pomletých vlašských orechov všetko zmiešame a konzumujeme aj niekoľko lyžíc denne.

S akými problémami sa na pána Kostova v súčasnosti najviac obracajú? Prichádza veľa žien,ktoré nemôžu otehotnieť, najčastejšie je za tým hormonálna porucha,ale vďaka pánu Bohu sme pomohli už 93 dnes už šťastným mamičkám. A len také malé upozornenie. Ak žena otehotnie, do tretieho mesiaca by o tom mal vedieť len manžel. Je to lepšie pre udržanie plodu a preto, aby sa k žene nedostali neprajnícke informácie trebárs v podobe závisti, či urieknutia.

Liečivý kameň, ktorý symbolizuje životnú energiu Zeme

Karneol je určený najmä ženám

Viacero čitateliek sa pýta či existuje typicky ženský kamienok pre šťastie. Áno, je ním karneol. Mineralogicky ide o odrodu chalcedónu. Názov pochádza z latinského carneus - mäsový. Kameň má teda mäsovú, niekedy hnedočervenú až oranžovú farbu. V kresťanskej mytológii patril apoštolovi Bartolomejovi. Z planét ju priraďujeme k Jupiterovi. Podľa arabskej tradície karneol za liečivý prehlásil Mohamed. V Oriente je dodnes veľmi populárny a v Tibete spolu s tyrkysom tvoria národné kamene.

Karneol symbolizuje teplú životnú energiu Zeme. Jeho elektromagnetické vlastnosti posilňujú pocit vyrovnanosti i súnaležitosti k okoliu. Pomáha splniť našu úlohu na zemi. Vhodný je pre všetkých, ktorý sa nevedia sústrediť. Kameň sa často spája s krvou. Karneol pomáha pri poruchách spojených či už s tvorbou krvi, silným krvácaním, ale tiež zlepšuje pružnosť ciev a uľahčuje regeneráciu pohybového aparátu. Tento kameň má svoju úlohu pri liečení sexuálnych porúch, najmä u žien. Tibetská tradícia hovorí, že žena by na ulicu nikdy nemala ísť bez karneolu. Karneol by mali nosiť najmä tehotné ženy a mali by ho mať pri pôrode. Rodičke uľahčuje samotný pôrod a zmierňuje bolesti.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 3. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 4. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 5. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru
 6. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho
 7. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky
 8. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom
 9. Arca Brokerage House s výrazným nárastom aktív pod správou
 10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
 1. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
 2. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
 3. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!
 4. Events you should not miss during your visit in Bratislava
 5. Modernizácia rozvodov tepla v Medzeve, Slavošovciach a Plešivci
 6. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí
 7. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
 8. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
 9. Edite sa podarilo schudnúť 30 kilogramov vďaka 3D Chili
 10. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček
 1. Tento týždeň je Deň otcov. 5 skvelých nápadov na darčeky 49 289
 2. Úspešní Slováci radia: Presadiť sa dá vždy, snívať nestačí 21 776
 3. Koľko stojí zdravé bývanie? Lacná rekonštrukcia môže vyjsť draho 16 220
 4. Mesto ukryté v jordánskych skalách. Spoznajte Petru 16 052
 5. Váš otec má dnes sviatok. Máme pre vás tip na darček 10 796
 6. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie 8 011
 7. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 6 566
 8. Máte nad 40? Skontrolujte si, či je Vaše srdce skutočne zdravé 6 212
 9. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch? 5 285
 10. Ostrov Ischia sa stáva top európskou letnou destináciou 4 889

Neprehliadnite tiež

Namiesto obchvatu by mohla do košickej zoo viesť lanovka

Starosta Kavečian sa už aj stretol s výrobcom.

Mali klamať o policajnej razii v Moldave, súd zatiaľ potrestal dvoch

Aktivisti tvrdia, že po zásahu v osade sa z obetí stali páchatelia.

V Prešove presluhujú autobusy, museli si prenajať bratislavské

Vozidlá majú pomôcť aj počas opráv križovatiek.

Ivan Tásler po koncerte v Prešove: Bol to neskutočný zážitok

Súťažte s Korzárom o lístky na IMT Smile do Východnej.

Colníci: Pozor na to, čo si donesiete z dovolenky

Pri niektorých suveníroch môžete mať problémy.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Opustili stranu, prešli do inej. Prečo niektorí poslanci menia stranícke tričká

Nebolo by správne, ak by strana mohla kontrolovať, ako jej poslanec vykonáva mandát, hovorí politológ Pavol Baboš.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Koľko máme na Slovensku nezávislých poslancov a kto to je

Nezávislý neznamená neplatný.

Stĺpček Jakuba Fila

Nikto by nechcel byť od júla v koži Kalavskej

Žiadna čiastková motivácia nebude fungovať pre vyhoreného lekára.

PLUS

Slovenskí penzisti budú aj naďalej chorí a chudobní

Žiaden dôchodkový strop nepomôže. Toto je vysvetlenie.


Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop