Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Životné poslanie Dr. Petra Kubisa je spojené s duchovným prístupom k človekuHomeopatia nevidí choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého

Životné poslanie Dr. Petra Kubisa je spojené s duchovným prístupom k človeku

Homeopatia nevidí choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého človeka

Každý človek má nejaké poslanie a ak by sme sa opýtali Dr. Petra Kubisa aké je to jeho a či ho pozná, asi by zvolil slová, ktoré sú spojené s homeopatickým prístupom k človeku, ktorí od neho chcú pomoc. Žije na Morave neďaleko Zlína, v prostredí vzdialenom od ľudí, obkolesený prírodou. Cielená samota mu je častým spoločníkom, čo pomáha zostrovať vnímanie seba, aj toho druhého. Svoje konanie spája s duchovnými zákonmi tohto vesmíru a tie nepustia. A keďže pochádza z Košíc, raz za čas sem zavíta.

Skryť Vypnúť reklamu

"Akým nápojom dávate prednosť teplým alebo studeným? Čo vám viac vyhovuje teplo alebo skôr chlad? Máte rada pikantné, ba až ostré jedlá? Čo vás vie najviac vytočiť? Nad čím sa takmer vždy rozčúlite? Skúste formulovať, čo je pre vás charakteristické." Otázky, na ktoré má žena odpovedať sú presne cielené a postupne zachádzajú do hĺbok. Žena, nazvime ju Andrea, už roky trpí na astmu a stále sa jej zhoršuje. Chce pre seba niečo urobiť aj inak ako klasickou liečbou, a tak požiadala Dr. Kubisa o pomoc. Rozhovor je dlhý, zachádza do detstva, vyplavujú sa aj zdanlivé maličkosti. Je to dôležité, lebo správne pripravené homeopatikum špeciálne iba pre Andreu má úzku súvislosť s konkrétnou a úprimnou výpoveďou, v ktorej sa nič nezamlčuje. Andrea potom dostane malú fľaštičku s trochou tekutiny bez chuti. Dr. Kubis jej povie koľko kvapiek má užiť a kedy. Čas ukáže, ako sa situácia zmení.

Skryť Vypnúť reklamu

Toxín atakuje bunku

Každá choroba sa začína tým, že do tela vnikne toxín, nejaká baktéria, ktorá atakuje bunku a tá reaguje. Biele krvinky sa ju snažia zničiť, ale z rôznych dôvodov sa im to nemusí podariť. "Mojou úlohou je hľadať deštrukčné prvky v mysli, ktoré to dovolili," vysvetľuje Dr. Kubis (na snímke) a priblíži niekoľko prípadov z praxe. "Venoval som sa istej žene, ktorá mala na starosti dievčatá vo veku 4 až 8 rokov. Písala pre ne básne a v každej z nich sa objavil motív chlapca, ktorému odrezali hlavu. Príčina vychádzala z jej života. O mužoch si myslela len to najhoršie. Bola vydatá za muža, ktorý ju utláčal, obrazne povedané - nedal jej dýchať."

Za Dr. Kubisom chodia aj rodičia s deťmi s ťažkými genetickými chorobami. Jeden z náročných prípadov súvisel s chlapčekom, ktorý mal postihnuté viaceré orgány kožu, obličky, kosti, aj pľúca. "Takéto prípady sa vyskytujú zriedkavo. Hľadal som súvislosti, lebo všetko je spojené s nejakým myšlienkovým procesom. Chlapček, ktorý mal iba rok a dva mesiace, mentálne bol na úrovni štvorročného dieťaťa." Dr. Kubis vychádzal z toho, že to nie je prirodzené a na základe toho mu pripravil homeopatikum. Chlapček, ktorý sa dovtedy sotva postavil na nohy, začal chodiť a po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa všetci čudovali, že nádory, ktoré mal v pľúcach, sa výrazne zmenšili a opuzdrili.

Skryť Vypnúť reklamu

Placebo alebo realita?

Mnohí ľudia na homeopatiu nedajú dopustiť, lebo s ňou majú skúsenosť a pomohla im aj tam, kde klasická medicína zlyhala. Iní ju zavrhujú, lebo vraj ako môže pomôcť tekutina, v ktorej sa nedajú nájsť ani len stopové prvky nejakej látky. Sú presvedčení o tom, že na pacienta pôsobí placebo efekt, teda viera, že práve tento preparát mu pomôže. Ak by to tak bolo, potom by homeopatia nemohla fungovať napríklad u zvierat. Tie však reagujú podobne ako človek, homeopatický preparát na ne účinkuje.

Aj homeopatia pozná rôzne prístupy. Býva bežnou praxou predpísať tzv. symptomatický liek, hlavne na problém, ktorý sa prejavil iba nedávno. Menej známa je tzv. konštitučná liečba, ktorá je vhodnejšia pri dlhodobých a chronických chorobách. Špecialitou Dr. Kubisa je konštitučná homeopatia, ale na základe genetických vlastností daného človeka.

Embryológia, a to je tvrdá materiálna veda, hovorí o zárodočných vrstvách, z ktorých vznikajú orgány v tele budúcej matky. Čím ideme vyššie, tým zložitejšie orgány vznikajú. "Hovoríme o šiestich vrstvách, ale pridali sme ešte aj siedmu, to je úroveň G. Na tejto úrovni sú choroby, ktoré vznikajú z mutácie génov, tzv. genetické ochorenia, akou býva rakovina a dalšie," vysvetľuje Dr. Kubis. V prvej zárodočnej vrstve vzniká napríklad najvrchnejšia časť pokožky, očná rohovka, vlasy, pery, líca, horné podnebie či ďasná. Ak má naše dieťa ekzém, pochádza to z tejto zárodočnej vrstvy. Do druhej vrstvy patrí žlčník, pečeň, celý žalúdočno-črevný a tiež močovo-pohlavný trakt, aj dýchací aparát.

Zhora dole

"Klasická liečba astmy, ale aj nesprávna homeopatická liečba môže dopadnúť tak, že človeku sa uľaví, ale začne mať problémy s kĺbami, prípadne dostane psoriázu. Menej závažný problém sa zmenil na závažnejší", hovorí dr. Kubis. A to sme už v tretej zárodočnej vrstve - mezoderme, do ktorej patria kĺby, šľachy, väzivo a ďalšie. Noxa, teda škodlivina, sa iba potlačila a presunula sa do ďalšej úrovne, čím vyvolala iné, závažnejšie choroby. "Preto treba liečiť tak, aby choroba postupovala zhora dole, to znamená od horšieho k lepšiemu. To je matematicky presné ak sa ochorenie potlačilo a ono postúpilo opačne - z nižšej, menej závažnej roviny do vyššej, človeka to oslabuje a odčerpáva sa jeho životná sila."

Pomôcť môže správne volený homeopatický preparát pripravený individuálne - podľa genetických vlastností konkrétneho človeka. Ak sa človek zľakne a nepochopí celý systém zhora dole, z vnútra von, teda od horšieho k menej ohrozujúcemu, jeho šance na uzdravenie sa zmenšujú a choroba sa vráti. Ak však dokáže prekonať všetky strachy a dočasné bolesti, výdych úľavy po všetkých tých strastiach bude plný šťastia a radosti. Tento proces môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky. Väčšinou to súvisí s dĺžkou jeho pôvodného ochorenia.

"Homeopatia nelieči, lebo nevidí, že človek má choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého človeka. Správne volené homeopatikum stimuluje životnú silu, ktorú máme od stvoriteľa. A tá plní svoju funkciu tak, ako má." Také sú záverečné slová Dr. Petra Kubisa.

Poletuje ako motýlik a ochutnáva nektár

Čo hovorí indiánsky horoskop

Ľudia, ktorí sa narodili medzi 20. januárom a 18. februárom sú v indiánskom horoskope pomenovaní ako Vydry. Pre Indiánov je to symbol niečoho nového, toto znamenie prináša nádej a silu pokračovať v začatej ceste.

Vydry sú optimistické a dokážu sa nadchnúť, preto ľahko zvládajú ťažkosti. Ku všetkému pristupujú s humorom a aj druhého dokážu podržať v ťažkých chvíľach. Ale pozor! Ak im niečo prestane vyhovovať alebo sa cítia príliš viazané, zabudnú na kamarátstvo a pridajú sa inde.

Vydry bývajú nadané, sú pracovité, aktívne, s mimoriadnym zmyslom pre spravodlivosť. Mnohé nápady zostanú na pol ceste, ich plány sú často reálne iba v ich predstavách. Nie vždy dokážu rozlíšiť skutočnosť od fantázie. Potrebujú niekoho, kto by ich držal "pri zemi". Vydra sa ťažko zaobíde bez voľnosti a nie je veľmi domácky typ.

Akoukoľvek vďakou nikdy nechybíme

Človek by mal byť vďačný za všetko, čo ho stretáva. Môžu to byť maličkosti každodenného života, ktoré nám v kolobehu udalostí pripadajú normálne a vôbec si ich nevšímame. Hoci také obyčajné jedlo. Každý deň by sme mali zaň ďakovať. Za chlieb, aj za to, čo naň natierame. Za polievky aj hlavné jedlá, ktoré si pripravujeme sami alebo nám ich varí niekto iný.

Keď si uvedomíme, koľko ľudí vo svete hladuje, naše ďakovanie sa stane celkom prirodzeným. Treba sa poďakovať aj za zdravie, nech čím dlhšie vydrží. Budeme sa o to usilovať prístupom k nemu, veď o zdravie sa treba starať a dávať si naň pozor ako na poklad. Ale aj za chorobu treba ďakovať, ak nás navštívi. Prišla k nám ako dobrý posol, ktorý chce správne nasmerovať naše pochybené kroky.

Rozkrojené jablko tvorí v strede pentagram

Každé jedlo niečo vyžaruje

Každá potravina, každé jedlo, ktoré dostávame do svojho tela, má svoje vyžarovanie, ba priam magickú moc. Povedzme si o niektorých z nich. O zeleri je všeobecne známe, že je to jeden z najsilnejších prostriedkov podporujúcich mužskú potenciu a ženskú túžbu. Energiu vysiela priamo do krvi. Šošovica dokáže darovať šťastie a prináša, hoci malé, ale predsa len peniažky.

Symbolizuje aj ženskú plodnosť. Ak si polievku či prívarok zo šošovice (aj akékoľvek iné jedlo) posypeme bazalkou, vedzme, že nás ochráni pred démonmi. V Indii, odkiaľ pochádza, ju používajú aj na prípravu svätenej vody. Mak ovplyvňuje a posilňuje mužskú pohlavnú túžbu. Med je symbolom znovuzrodenia. Pre svoju mimoriadne sladkú chuť a zložky, ktoré obsahuje, slúži aj ako konzervačný prostriedok. Jablko, toto výnimočné domáce ovocie, symbolicky pochádza zo Stromu poznania, je teda znamením lásky a plodnosti. Ak ho rozkrojíme na polovicu, stred s jadierkami vytvorí pentagram, a to je znamenie ochrany.

Babské recepty na boľavú hlavu

"Ach bože, ide mi prasknúť hlava," povieme to nahlas alebo to vyšle myseľ do priestoru. Namiesto tabletky, ktorá môže mať vedľajšie účinky, môžeme skúsiť staré babské recepty. Ak sme prepracovaní a hlava "duní", zohrejeme tvaroh nad parou a v jemnej tkanine ho priložíme na čelo. Procedúra trvá dve hodiny.

Viacero možností máme aj vtedy, ak nás bolí hlava z nezistiteľných príčin. V takom prípade je dobré 15 minút si máčať nohy v teplej vode. Môžeme to skúsiť aj s octom. Zohrejeme ho na prijateľnú teplotu a chvíľu podržíme v ústach. Potom vypľujeme. A vraj môže zabrať aj pohárik kvalitného vínka, do ktorého sme pridali trocha majoránky.

Samuel Hahnemann to vedel pred dvoma storočiami

Aj čistá voda môže niesť informáciu

V prestížnom vedeckom časopise Nature (Živá príroda) vyšiel pred dvadsiatimi rokmi kontroverzný odborný článok, ktorý vychádzal z výskumu francúzskeho vedca Jacquesa Benvenistu. Dokazoval v ňom, že čistá voda si uchováva vlastnosti látok, ktoré v nej boli predtým rozpustené, ba i potom, keď ich z vody odstránili.

Benveniste skúmal látky, ktoré vyvolávajú alergie. Tie rozrieďoval tak dlho, až z pôvodného roztoku zostala iba čistá voda. Zistil však, že keď túto vodu naniesol na pokusné bunky, aj tak v nich vyvolala alergickú reakciu. Sám autor tohto výskumu bol z toho šokovaný. Pre televíznu stanicu BBC uviedol: "Je to ako by ste kľúče od auta hodili do rieky a potom by ste zistili, že voda z tej rieky dokáže naštartovať motor."

Tí, ktorí sa venujú homeopatii, ani iní veci znalí ľudia sa tomu vôbec nečudujú. Už Samuel Hahnemann, zakladateľ homeopatie, to vedel pred dvoma storočiami. Prezident Českej komory klasickej homeopatie MUDr. L. Smékal sa na túto tému vyjadril takto: "O tom, že voda je schopná uchovať charakter látky, s ktorou prišla do styku, sa už pacienti homeopatov dávno presvedčili, a to nielen dospelí, ale aj veľmi malé deti, zvieratá, ba aj domáce rastliny."

Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 086
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 927
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 071
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 216
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 316
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 728
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 537
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 258
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné. Brixi: Nič sa nedá robiť

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.

Líder farmárov Oravec namieta košických krajských sudcov

Rozhodovať majú v prípade, v ktorom ho mal napadnúť expolicajt.

František Oravec po incidente na poli.

Hydrometeorológ: Je možné, že dlhú a tuhú zimu už nezažijeme

Ľudia počúvajú len polovicu toho, čo o globálnom otepľovaní hovoríme.

Hydrometeorológ Pavel Šťastný hovorí, že takmer 80 percent škôd pri povodniach vzniká po nevhodných ľudských zásahoch do prostredia.
Rozhovor

Bardejovčana formovala akadémia Legie Varšava. Zahral si aj proti AC Miláno

Po zlomenine Marko Lukáč takmer rok nehral.

Marko Lukáč (vľavo) má pestrý futbalový životopis.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

V piatok sa na Slovensku urobilo v súvislosti s ochorením Covid - 19 šestnásť pitiev.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.

Policajná eskorta a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry privádzajú vysokého postaveného policajného funkcionára Norberta Pakšiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Podcast Dobré Ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Tak prrr! Neleteli sme na Mars

Ľudia ukázali ochotu a dôveru. Pokaziť to vždy môže nedostatok pokory lídrov.

Zuzana Kepplová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop