Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia
Nájdete nás na webe

ČAROKRUHY

Životné poslanie Dr. Petra Kubisa je spojené s duchovným prístupom k človekuHomeopatia nevidí choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého

Životné poslanie Dr. Petra Kubisa je spojené s duchovným prístupom k človeku

Homeopatia nevidí choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého človeka

Každý človek má nejaké poslanie a ak by sme sa opýtali Dr. Petra Kubisa aké je to jeho a či ho pozná, asi by zvolil slová, ktoré sú spojené s homeopatickým prístupom k človeku, ktorí od neho chcú pomoc. Žije na Morave neďaleko Zlína, v prostredí vzdialenom od ľudí, obkolesený prírodou. Cielená samota mu je častým spoločníkom, čo pomáha zostrovať vnímanie seba, aj toho druhého. Svoje konanie spája s duchovnými zákonmi tohto vesmíru a tie nepustia. A keďže pochádza z Košíc, raz za čas sem zavíta.

"Akým nápojom dávate prednosť teplým alebo studeným? Čo vám viac vyhovuje teplo alebo skôr chlad? Máte rada pikantné, ba až ostré jedlá? Čo vás vie najviac vytočiť? Nad čím sa takmer vždy rozčúlite? Skúste formulovať, čo je pre vás charakteristické." Otázky, na ktoré má žena odpovedať sú presne cielené a postupne zachádzajú do hĺbok. Žena, nazvime ju Andrea, už roky trpí na astmu a stále sa jej zhoršuje. Chce pre seba niečo urobiť aj inak ako klasickou liečbou, a tak požiadala Dr. Kubisa o pomoc. Rozhovor je dlhý, zachádza do detstva, vyplavujú sa aj zdanlivé maličkosti. Je to dôležité, lebo správne pripravené homeopatikum špeciálne iba pre Andreu má úzku súvislosť s konkrétnou a úprimnou výpoveďou, v ktorej sa nič nezamlčuje. Andrea potom dostane malú fľaštičku s trochou tekutiny bez chuti. Dr. Kubis jej povie koľko kvapiek má užiť a kedy. Čas ukáže, ako sa situácia zmení.

Toxín atakuje bunku

Každá choroba sa začína tým, že do tela vnikne toxín, nejaká baktéria, ktorá atakuje bunku a tá reaguje. Biele krvinky sa ju snažia zničiť, ale z rôznych dôvodov sa im to nemusí podariť. "Mojou úlohou je hľadať deštrukčné prvky v mysli, ktoré to dovolili," vysvetľuje Dr. Kubis (na snímke) a priblíži niekoľko prípadov z praxe. "Venoval som sa istej žene, ktorá mala na starosti dievčatá vo veku 4 až 8 rokov. Písala pre ne básne a v každej z nich sa objavil motív chlapca, ktorému odrezali hlavu. Príčina vychádzala z jej života. O mužoch si myslela len to najhoršie. Bola vydatá za muža, ktorý ju utláčal, obrazne povedané - nedal jej dýchať."

Za Dr. Kubisom chodia aj rodičia s deťmi s ťažkými genetickými chorobami. Jeden z náročných prípadov súvisel s chlapčekom, ktorý mal postihnuté viaceré orgány kožu, obličky, kosti, aj pľúca. "Takéto prípady sa vyskytujú zriedkavo. Hľadal som súvislosti, lebo všetko je spojené s nejakým myšlienkovým procesom. Chlapček, ktorý mal iba rok a dva mesiace, mentálne bol na úrovni štvorročného dieťaťa." Dr. Kubis vychádzal z toho, že to nie je prirodzené a na základe toho mu pripravil homeopatikum. Chlapček, ktorý sa dovtedy sotva postavil na nohy, začal chodiť a po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa všetci čudovali, že nádory, ktoré mal v pľúcach, sa výrazne zmenšili a opuzdrili.

Placebo alebo realita?

Mnohí ľudia na homeopatiu nedajú dopustiť, lebo s ňou majú skúsenosť a pomohla im aj tam, kde klasická medicína zlyhala. Iní ju zavrhujú, lebo vraj ako môže pomôcť tekutina, v ktorej sa nedajú nájsť ani len stopové prvky nejakej látky. Sú presvedčení o tom, že na pacienta pôsobí placebo efekt, teda viera, že práve tento preparát mu pomôže. Ak by to tak bolo, potom by homeopatia nemohla fungovať napríklad u zvierat. Tie však reagujú podobne ako človek, homeopatický preparát na ne účinkuje.

Aj homeopatia pozná rôzne prístupy. Býva bežnou praxou predpísať tzv. symptomatický liek, hlavne na problém, ktorý sa prejavil iba nedávno. Menej známa je tzv. konštitučná liečba, ktorá je vhodnejšia pri dlhodobých a chronických chorobách. Špecialitou Dr. Kubisa je konštitučná homeopatia, ale na základe genetických vlastností daného človeka.

Embryológia, a to je tvrdá materiálna veda, hovorí o zárodočných vrstvách, z ktorých vznikajú orgány v tele budúcej matky. Čím ideme vyššie, tým zložitejšie orgány vznikajú. "Hovoríme o šiestich vrstvách, ale pridali sme ešte aj siedmu, to je úroveň G. Na tejto úrovni sú choroby, ktoré vznikajú z mutácie génov, tzv. genetické ochorenia, akou býva rakovina a dalšie," vysvetľuje Dr. Kubis. V prvej zárodočnej vrstve vzniká napríklad najvrchnejšia časť pokožky, očná rohovka, vlasy, pery, líca, horné podnebie či ďasná. Ak má naše dieťa ekzém, pochádza to z tejto zárodočnej vrstvy. Do druhej vrstvy patrí žlčník, pečeň, celý žalúdočno-črevný a tiež močovo-pohlavný trakt, aj dýchací aparát.

Zhora dole

"Klasická liečba astmy, ale aj nesprávna homeopatická liečba môže dopadnúť tak, že človeku sa uľaví, ale začne mať problémy s kĺbami, prípadne dostane psoriázu. Menej závažný problém sa zmenil na závažnejší", hovorí dr. Kubis. A to sme už v tretej zárodočnej vrstve - mezoderme, do ktorej patria kĺby, šľachy, väzivo a ďalšie. Noxa, teda škodlivina, sa iba potlačila a presunula sa do ďalšej úrovne, čím vyvolala iné, závažnejšie choroby. "Preto treba liečiť tak, aby choroba postupovala zhora dole, to znamená od horšieho k lepšiemu. To je matematicky presné ak sa ochorenie potlačilo a ono postúpilo opačne - z nižšej, menej závažnej roviny do vyššej, človeka to oslabuje a odčerpáva sa jeho životná sila."

Pomôcť môže správne volený homeopatický preparát pripravený individuálne - podľa genetických vlastností konkrétneho človeka. Ak sa človek zľakne a nepochopí celý systém zhora dole, z vnútra von, teda od horšieho k menej ohrozujúcemu, jeho šance na uzdravenie sa zmenšujú a choroba sa vráti. Ak však dokáže prekonať všetky strachy a dočasné bolesti, výdych úľavy po všetkých tých strastiach bude plný šťastia a radosti. Tento proces môže trvať týždne, mesiace, ale aj roky. Väčšinou to súvisí s dĺžkou jeho pôvodného ochorenia.

"Homeopatia nelieči, lebo nevidí, že človek má choré srdce, pečeň alebo obličky. Vidí iba celého človeka. Správne volené homeopatikum stimuluje životnú silu, ktorú máme od stvoriteľa. A tá plní svoju funkciu tak, ako má." Také sú záverečné slová Dr. Petra Kubisa.

Poletuje ako motýlik a ochutnáva nektár

Čo hovorí indiánsky horoskop

Ľudia, ktorí sa narodili medzi 20. januárom a 18. februárom sú v indiánskom horoskope pomenovaní ako Vydry. Pre Indiánov je to symbol niečoho nového, toto znamenie prináša nádej a silu pokračovať v začatej ceste.

Vydry sú optimistické a dokážu sa nadchnúť, preto ľahko zvládajú ťažkosti. Ku všetkému pristupujú s humorom a aj druhého dokážu podržať v ťažkých chvíľach. Ale pozor! Ak im niečo prestane vyhovovať alebo sa cítia príliš viazané, zabudnú na kamarátstvo a pridajú sa inde.

Vydry bývajú nadané, sú pracovité, aktívne, s mimoriadnym zmyslom pre spravodlivosť. Mnohé nápady zostanú na pol ceste, ich plány sú často reálne iba v ich predstavách. Nie vždy dokážu rozlíšiť skutočnosť od fantázie. Potrebujú niekoho, kto by ich držal "pri zemi". Vydra sa ťažko zaobíde bez voľnosti a nie je veľmi domácky typ.

Akoukoľvek vďakou nikdy nechybíme

Človek by mal byť vďačný za všetko, čo ho stretáva. Môžu to byť maličkosti každodenného života, ktoré nám v kolobehu udalostí pripadajú normálne a vôbec si ich nevšímame. Hoci také obyčajné jedlo. Každý deň by sme mali zaň ďakovať. Za chlieb, aj za to, čo naň natierame. Za polievky aj hlavné jedlá, ktoré si pripravujeme sami alebo nám ich varí niekto iný.

Keď si uvedomíme, koľko ľudí vo svete hladuje, naše ďakovanie sa stane celkom prirodzeným. Treba sa poďakovať aj za zdravie, nech čím dlhšie vydrží. Budeme sa o to usilovať prístupom k nemu, veď o zdravie sa treba starať a dávať si naň pozor ako na poklad. Ale aj za chorobu treba ďakovať, ak nás navštívi. Prišla k nám ako dobrý posol, ktorý chce správne nasmerovať naše pochybené kroky.

Rozkrojené jablko tvorí v strede pentagram

Každé jedlo niečo vyžaruje

Každá potravina, každé jedlo, ktoré dostávame do svojho tela, má svoje vyžarovanie, ba priam magickú moc. Povedzme si o niektorých z nich. O zeleri je všeobecne známe, že je to jeden z najsilnejších prostriedkov podporujúcich mužskú potenciu a ženskú túžbu. Energiu vysiela priamo do krvi. Šošovica dokáže darovať šťastie a prináša, hoci malé, ale predsa len peniažky.

Symbolizuje aj ženskú plodnosť. Ak si polievku či prívarok zo šošovice (aj akékoľvek iné jedlo) posypeme bazalkou, vedzme, že nás ochráni pred démonmi. V Indii, odkiaľ pochádza, ju používajú aj na prípravu svätenej vody. Mak ovplyvňuje a posilňuje mužskú pohlavnú túžbu. Med je symbolom znovuzrodenia. Pre svoju mimoriadne sladkú chuť a zložky, ktoré obsahuje, slúži aj ako konzervačný prostriedok. Jablko, toto výnimočné domáce ovocie, symbolicky pochádza zo Stromu poznania, je teda znamením lásky a plodnosti. Ak ho rozkrojíme na polovicu, stred s jadierkami vytvorí pentagram, a to je znamenie ochrany.

Babské recepty na boľavú hlavu

"Ach bože, ide mi prasknúť hlava," povieme to nahlas alebo to vyšle myseľ do priestoru. Namiesto tabletky, ktorá môže mať vedľajšie účinky, môžeme skúsiť staré babské recepty. Ak sme prepracovaní a hlava "duní", zohrejeme tvaroh nad parou a v jemnej tkanine ho priložíme na čelo. Procedúra trvá dve hodiny.

Viacero možností máme aj vtedy, ak nás bolí hlava z nezistiteľných príčin. V takom prípade je dobré 15 minút si máčať nohy v teplej vode. Môžeme to skúsiť aj s octom. Zohrejeme ho na prijateľnú teplotu a chvíľu podržíme v ústach. Potom vypľujeme. A vraj môže zabrať aj pohárik kvalitného vínka, do ktorého sme pridali trocha majoránky.

Samuel Hahnemann to vedel pred dvoma storočiami

Aj čistá voda môže niesť informáciu

V prestížnom vedeckom časopise Nature (Živá príroda) vyšiel pred dvadsiatimi rokmi kontroverzný odborný článok, ktorý vychádzal z výskumu francúzskeho vedca Jacquesa Benvenistu. Dokazoval v ňom, že čistá voda si uchováva vlastnosti látok, ktoré v nej boli predtým rozpustené, ba i potom, keď ich z vody odstránili.

Benveniste skúmal látky, ktoré vyvolávajú alergie. Tie rozrieďoval tak dlho, až z pôvodného roztoku zostala iba čistá voda. Zistil však, že keď túto vodu naniesol na pokusné bunky, aj tak v nich vyvolala alergickú reakciu. Sám autor tohto výskumu bol z toho šokovaný. Pre televíznu stanicu BBC uviedol: "Je to ako by ste kľúče od auta hodili do rieky a potom by ste zistili, že voda z tej rieky dokáže naštartovať motor."

Tí, ktorí sa venujú homeopatii, ani iní veci znalí ľudia sa tomu vôbec nečudujú. Už Samuel Hahnemann, zakladateľ homeopatie, to vedel pred dvoma storočiami. Prezident Českej komory klasickej homeopatie MUDr. L. Smékal sa na túto tému vyjadril takto: "O tom, že voda je schopná uchovať charakter látky, s ktorou prišla do styku, sa už pacienti homeopatov dávno presvedčili, a to nielen dospelí, ale aj veľmi malé deti, zvieratá, ba aj domáce rastliny."

Lea Gallová

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
 2. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
 3. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
 4. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
 5. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 6. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 8. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 9. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
 10. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
 1. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
 2. Hovoriaci systém priblíži zrakovo znevýhodneným expozíciu múzea
 3. Slovensko spieva koledy
 4. Workshop Inštitútu Ronalda Coasa na EU v Bratislave
 5. Stavbárska olympiáda 2018/19 vás očakáva
 6. Diplomacia v praxi – unikát, ktorý funguje dodnes
 7. Hitem jsou cyklopočítače Mio - pro zábavu i výkon
 8. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
 9. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
 10. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
 1. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie 50 353
 2. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 15 551
 3. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 10 078
 4. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 8 552
 5. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 7 984
 6. Na školách potrebujeme kontroverznejšie témy. Byť ticho nepomáha 7 785
 7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 5 838
 8. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 747
 9. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 5 642
 10. Prehrieva sa vám mobil? Môžete prísť o peniaze 5 554

Neprehliadnite tiež

Obvineným v kauze Shark predĺžili väzbu o päť mesiacov

Najvyšší súd radikálne zmenil verdikt Špecializovaného trestného.

Levočan pestuje vianočné stromčeky na plantáži. Nápad si doniesol z Ameriky

Tatranskí lesníci sú v pozore, aby nedochádzalo k nelegálnym výrubom.

Ôsmy div Babiš

Ide žalovať nie Ústav pamäti národa, ale rovno Slovensko.

Žiaci na Ukrajine majú problém s učebnicami, dostali Košické povesti

Rotary club Košice rozdal v Užhorode 150 kníh, deti sa z nich budú učiť.

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Vlani hrozil pádom vlády, teraz Ficovi rozmrazenie platov neprekáža

Bugár kritizoval Smer a SNS, že neprišli s vlastnými riešením.

Dobré ráno

Dobré ráno: Falošný hlas podobný Ficovi by znalci odhalili

Je Robert Fico naozaj na nahrávke?

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Hurá – politikom rastú platy

Nekonečné zmrazovanie je neúnosné.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop