Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Hovoria im indigové deti, lebo v ich aure prevláda intenzívna fialová životná farbaNa svet prichádza nová generácia detí,ktorá má pomôcť v

Hovoria im indigové deti, lebo v ich aure prevláda intenzívna fialová životná farba

Na svet prichádza nová generácia detí,

ktorá má pomôcť v evolučnom vývoji

O indigových deťoch sa v poslednom období píše viac ako dosť. Vo veľkých skupinách začali prichádzať na svet v 80-tych rokoch minulého storočia. Dieťa s indigovou životnou farbou má nové, pre nás nezvyklé, komplikované charakterové vlastnosti, s ktorými sa naša spoločnosť ťažko dokáže vysporiadať. Také dieťa sa problémy snaží riešiť v súlade so svojimi vyššími princípmi, s ktorými už prichádza na svet.

Skryť Vypnúť reklamu

Indigové deti majú vnútorný dar vnímať viac vecí súčasne. Myšlienky sa im často rozutečú. Nechápu, že nie sme schopní pociťovať to isté. Rutinné úlohy a materiálny svet ich nudia. Majú inú genetiku, ich DNA je iná ako u bežného človeka. Žijú v prebudenom stave. Myslia rýchle, ich energia preteká razantným tempom v podobe predstáv. Všetko, čo nie je dosť rýchle, ich otravuje. Aj ich mozog je usporiadaný inak. Majú viac dráh, ktoré spájajú pravú aj ľavú hemisféru a obe hemisféry jednoduchšie spolupracujú.

Dajme slovo dvom dievčatám, ktoré si zažili a stále zažívajú ťažkosti tohto sveta a podľa všetkého vo svojej "indigovej rovine". Vystupujú v anonymite, inak by si takú úprimnosť ťažko mohli dovoliť.

Príbeh prvý: Alena, 15 rokov

Skryť Vypnúť reklamu

Aby som bola úprimná, vôbec neviem, či som indigové dieťa alebo nie som. Iba som o tom čosi čítala a mnoho vecí sa zhoduje s tým, ako život vnímam ja. V krátkosti sa s tým s vami o tom podelím. Od detstva som vedela, že som "iná", všeličo mi robilo a aj robí problémy. Väčšina ľudí ma nechápe, a to sa týka aj mojich rodičov. Každý deň som s niečím konfrontovaná, a to je naozaj vyčerpávajúce. Mám veľkú túžbu vedieť, aj keď sa mi veľmi často stáva, že pokus o diskusiu rýchlo stroskotá na neochote alebo dokonca výsmechu. Tak som nedávno chcela učiteľovi fyziky povedať čo nové mi zišlo na um o kontinuite priestoru a času, ale takmer ma označil za blázna. Veď predsa pätnásť ročné dievča nemôže vedieť viac ako jeho učiteľ! Okrem toho, moje výsledky v škole sú podpriemerné. Aj keď sa učím tri jazyky, cítim, že nie som dostatočne vyťažená. Učitelia sú v mojich očiach netolerantní, do istej miery aj hlúpi a dovolím si povedať, že niektorí aj neschopní. Sama sa učím teológiu, psychológiu, biológiu a trochu aj kvantovú fyziku. Vzdelávam sa aj v astrológii a mágii. Školské vedomosti sú strnulé, zastarané, pre budúcnosť sa nedajú použiť, a také ma nezaujímajú.

Skryť Vypnúť reklamu

Hovorí sa, že "život je najťažší na svete" a ja to tiež tak vnímam. Ľudia sa veľmi rýchlo vzdávajú. Ja sa im snažím vysvetliť, že život je dar a že všetko zlé je na niečo dobré. Nechcú mi porozumieť alebo nie sú toho schopní, a tak im neviem pomôcť. Mám viac kamarátok, ale témy, ktoré ich zaujímajú, mne nič nehovoria. Iba jedno dievča poznám také, ktoré by mohlo byť indigové. Prežilo podobné situácie ako ja a s ňou jedinou si viem pohovoriť.

Myslím si, že som tu na Zemi hlavne preto, aby som ľudí chránila pred nimi samými. Konajú tak, ako sa píše v biblii: "...nevedia čo činia." A nevedomosť takéhoto druhu je škodlivá pre nich, pre ich blízkych, ale aj pre okolie. Želám si, aby sa ľudia naučili vychádzať so sebou samými a svojím okolím. Ale pri tempe, ktoré vládne, mnohí zostanú visieť na pol ceste a na konci sa sami zničia, lebo ich prevalcuje technika, ktorej dovolili, aby nad nimi prevzala vládu.

Čo hovorí vizionár

Edgar Cayce v jednej zo svojich snových vízií hovorí: "Začne sa rodiť veľký počet detí, ktoré budú rozumieť elektronike a nukleárnej energii rovnako dobre ako ostatným druhom energie. Vyrastú z nich vedci a inžinieri nového veku. Civilizácia bude zničená, ak sa nenaučíme žiť podľa duchovných zákonov."

Príbeh druhý: Ľubica, 21 rokov

Ako dieťa som bola outsiderka. S deťmi v mojom veku som si nerozumela, pri nich som bola príliš dospelá. Rozhovory s dospelými boli oveľa zaujímavejšie. Rozprávala som sa aj s rastlinami a kvetmi a tiež so svojím kocúrikom. Veľmi skoro som sa začala zaujímať o ezoteriku. Mám dobre rozvinuté intuitívne vnímanie. Niekedy vidím auru ostatných ľudí, napríklad v električke, keď vypnem kolieska svojej mysle. Keďže som bola čudná, mama ma dala vyšetriť psychológovi, asi vo veku mojich dvanástich rokov. Zistili mi vysoké IQ, okolo 130. U indigových detí je to vraj bežné.

Moje detstvo nebolo jednoduché. Vyrastala som bez otca a moja mama mala samé komplikované vzťahy. Niekedy som jej radila, ale vždy si urobila po svojom. Keby ma bola počúvla, bolo by to dopadlo lepšie. Nedávno som sa od nej odsťahovala a žijem s priateľom. Mám život rada, aj keď sa mi niekedy zdá veľmi zložitý. Milujem svoju slobodu na telesnej, duchovnej aj mentálnej úrovni a nenechám sa obmedzovať. S autoritami mávam problémy. Momentálne študujem egyptológiu, chodím do Prahy. Mojou najobľúbenejšou činnosťou je kreslenie a maľovanie. Rutinné činnosti ma otravujú, pri nich sa nudím. Každý človek by mal nájsť svoju vlastnú cestu a rodičia by mali svoje deti iba usmerňovať. Nemali by ich ducha obmedzovať prekonanými, zastaralými hodnotami.

Život má čo ponúknuť, prirovnám to ku krížovkám, ktoré treba vylúštiť. Je veľa oblastí, ktoré treba preskúmať, napríklad filozofia, staré kultúry alebo samotná Zem. Môj názor na ľudí je dosť radikálny. Pre mňa sú to väčšinou smrteľní hlupáci, ktorí vidia iba svoje ego a vytrvalo ničia Zem, na ktorej žijeme. Želám si, aby sa ľudia od základu zmenili, aby dokázali vzhliadnuť za hranice vlastného života. Iba tak bude možné ochrániť Zem a udržať na nej mier.

Prečo prichádzajú indigové deti

Energetická frekvencia ľudí, aj naša Zem sa nachádza v obrovskom transformačnom procese. Prechádzame prerodom, o ktorom staré civilizácie tvrdili, že počas neho vznikne nové pokolenie ľudia s odlišným genofondom. Je veľmi pravdepodobné, že indigové deti sem prichádzajú s misiou pomôcť zmeniť tento svet.

Staroegyptský kalendár obsahoval dekády aj pentády

Zvyšné dni boli zasvätené bohom Osiris, Hor, Seth, Eset a Neftis

Kalendár, ktorý dnes užívame (zvaný gregoriánsky), je výborným vynálezom. Vďaka jednému dňu, ktorý sa v každom štvrtom roku pridá k februáru a ktorému hovoríme prestupný rok, máme zahrnuté všetky dni aj hodiny ročných cyklov.

Ako asi mohol vyzerať staroegyptský kalendár? Veď odvtedy uplynuli tisícky rokov. Môžeme len s obdivom konštatovať, že staroegyptský kalendár mal 360 dní! Pozostával z 12 mesiacov, každý mal 30 dní. Takto sa každý mesiac dal rozdeliť na tri dlhé týždne každý mal 10 dní (starí Gréci ich volali dekády), alebo na šesť krátkych týždňov každý mal päť dní (zvané pentády).

A čo s tými piatimi dňami a šiestimi hodinami, ktoré sa nevošli do žiadneho mesiaca? Bolo to jednoduché keď sa rok skončil, pridali ich k 360 dňom, ktoré boli zasvätené piatim bohom. Volali sa Osiris, Hor, Seth, Eset a Neftis. Čo bolo so zvyšnými šiestimi hodinami, nie je známe. Kňazi ich pravdepodobne nejako registrovali, ale nie sú o tom žiadne dôkazy.

Keď Egyptu vládol Rím, krátko pred narodením Ježiša, objavil sa už kalendár s prestupným rokom, ale riešený trocha inak, aký máme dnes my.

Staroegyptský boh Seth bol vládcom neúrodnej púšte

Mal zahnutý rypák, štvorcové uši, rozštiepený chvost a psovité telo

Seth patril medzi najstarších a najmocnejších bohov starovekého Egypta. V umení ho najčastejšie zobrazovali s hlavou neznámeho živočícha. Tento tvor má zahnutý rypák, štvorcové uši, rozštiepený chvost a psovité telo. Tvár mal bielu, ale vlasy boli červené. Ako boha púšte ho spájali s púštnymi búrkami a karavánami. Keďže také vlasy neboli typickou črtou Egypťanov, Setha spájali aj s cudzincami. Bol tiež spájaný s gazelami, oslami a tými zvieratami, ktoré obývali okraj púšte. Pretože Seth bol vládcom neúrodnej, nerodiacej púšte, v protiklade s bohatým nílskym údolím bol považovaný za impotentného. Egypťania ho však nikdy nepovažovali za výsostne negatívne božstvo, aj keď v niektorých dobách jeho záporné črty prevládali. Inokedy bol naopak vnímaný ako ochranné božstvo, ktoré bolo známe svojou veľkou silou.

Známy je mýtus o boji medzi Sethom a Horom, ktorý vychádza z toho, že Seth zabil svojho staršieho brata Usira, ktorý v tom čase múdro vládol. Jeho telo roztrhal a rozhodil na rôzne miesta Egypta. Eset, jeho manželka, časti tela pozbierala a poskladala a spolu s ďalším bohom ho zabalzamovala.

Usireho syn Hor bol počatý Esetou s Usireho mŕtvym telom. Hor chcel pomstiť smrť svojho otca, a tak medzi ním a Sethom dochádzalo k bojom. V jednom z nich Seth pripravil Hora o jeho ľavé oko, ktoré bolo Mesiacom. Nakoniec však vďaka prefíkanosti a sile Hor Setha porazil a vykastroval.

Treba sa "naučiť žiť", aby sme pochopili zmysel útrap

Smútok vychádza z nášho vnútra

Istý budhistický mních bol synom šľachtica a žil v paláci. Zapôsobilo však na neho Budhovo učenie, a tak sa zriekol svojho bohatstva a pohodlia a prijal ťažký život žobrajúceho mnícha. Spal na holej zemi, jedol iba to, čo si vyslúžil ako almužnu od druhých. Raz sa ho zmocnili reumatické bolesti. Najskôr si ich nevšímal. Dni ubiehali, ale bolesť neustupovala, ba poznačila aj jeho chôdzu. Stávalo sa, že nemohol ani meditovať. Cítil sa mizerne. Radosť zo života sa vytratila. Nech robil čokoľvek, nebol schopný nájsť svoj pokoj.

Raz medzi inými deťmi zbadal dievčatko s barlami. Na tvári sa mu zračila radosť. Šťastne sa knísalo ako vlnky, čo sa objavujú na vode. Keď ju mních zbadal, zahanbil sa sám pred sebou. "To dievčatko má iba jednu nohu, je veselé a šťastné," uvedomil si. "A ja, Budhov učeník, sa trápim pre trocha bolesti."

Smútok nesúvisí s tým, čo sa nám stane, ale s tým, čo sa deje v našom vnútri. Človek, ktorý sa "naučil žiť", čerpá zo všetkých skúšok osudu a útrap života silu, ktorú potrebuje, aby mohol slúžiť Bohu.

V časti decembra a januára podľa Indiánov vládne hus

Ľudia pod znamením husy sú neprístupní a hrdí

Pôvodní severoamerickí Indiáni vždy žili v tesnom kontakte s prírodou a boli presvedčení o tom, že charakter človeka je závislý na tomto vzťahu. Podľa ich horoskopu jednotlivým mesiacom vládnu príslušné zvieratá a tie tiež charakterizujú ľudí narodených v istom období. Ak je váš dátum narodenia v rozmedzí od 22. decembra do 21. januára, charakteristická je pre vás hus. Dosť tesne sa spája so znamením Kozorožca.

Ľudia považujú husy za neprístupné a hrdé, a to súvisí aj s charakterom ľudí, ktorí sa narodili pod týmto znamením. Kontaktujú sa iba s tými, ktorí spĺňajú ich vysoké nároky na intelektuálne aj morálne hodnoty. Podvodníci nemajú žiadne šance, rýchlo ich vedia odhaliť. Ľudia "husy" sa najlepšie cítia pri štúdiu alebo v práci. Sú to perfekcionisti, dokonale vykonávajú zverené úlohy, majú radi poriadok a harmóniu. Láska k druhému pohlaviu prichádza ťažko a zložito, často vyúsťuje až z dlhodobého priateľstva.

Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 890
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 791
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 077
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 478
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 852
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 569
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 270
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 122
 9. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 879
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 5 853
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pri zrážke osobného auta s nákladným zomrel vodič

Tragická nehoda sa stala v pondelok podvečer medzi Prešovom a Kapušanmi.

ilustračné
Ilustračná fotografia.

Košický primátor: Odberné miesta budú neustále pribúdať

Dve víkendové testovania neboli podľa Polačeka zbytočné.

Primátor hovorí, že napriek krátkosti času sa Košice na skríning pripravili.
Testovanie na nový koronavírus.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Čo robiť, ak som sa nestihol objednať na odber? (otázky a odpovede)

Mobilné odberové miesta sú síce plné, samosprávy však cey víkend otvoria vlastné odberové miesta.

Na Slovensku prebieha plošné skríningové testovanie.
Stĺpček Jakuba Fila

Zhovievavosť voči Matovičovi už vôbec nie je namieste

Premiér vydiera národ aj koalíciu.

Jakub Filo.
Autorská strana Samuela Marca

Ak by sa Fico a Pellegrini chceli vrátiť, nerobili by to lepšie (píše Samo Marec)

Nikam sme sa nepohli, len sa všetci dohádali.

Predseda vlády Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí po rokovaní 67. schôdze vlády SR.
Ľudia čakajú pred odberným miestom v bratislavskej Ružinovskej poliklinike počas celoplošného skríningového testovania na COVID-19.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop