Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
Nájdete nás na webe

ČAROKRUHY

Predpovede * Rady * Rituály * Predpovede * Rady * Rituály * Predpovede *Rady * Rituály * Predpovede * RadyČitateľom Košického Večera Korzár sme

Predpovede * Rady * Rituály * Predpovede * Rady * Rituály * Predpovede *

Rady * Rituály * Predpovede * Rady

Čitateľom Košického Večera Korzár sme tentoraz pripravili stranu, venujúcu sa predpovediam na tento rok z rôznych uhlov pohľadu a od ľudí, venujúcim sa prognostike na stránkach tejto strany už pravidelne. Skúste si ich porovnať a vložiť do mozaiky. Pridali sme do nej trošku mágie, osolili varovaniami a pocukrovali radami. Ak sa ich budete pridržiavať, určite aj tento rok zvládnete nielen bez veľkých otrasov, ale pridajú sa aj úspechy.

Za priehrštie dobrých rád a rituálov od pani Zity

V roku zlatého Býka zabudnite na hazard a riskantné projekty

Pani Zita sa venuje aj východnej astrológii. Tým, ktorým sa nevydaril náš Nový rok, môžu si ho "opraviť" 26. januára, kedy prichádza na scénu čínsky rok, tentokrát s podobou Byvola, alebo aj Býka. Pri príjemne rozvoniavajúcom čaji sme sa teda pani Zity opýtali ako sa stretnúť s čínskym Novým rokom aby sme boli šťastní?

"Naši čitatelia to môžu vyskúšať, ak si uvedomíme, koľko ľudí bude vítať nový rok na planéte práve v tento deň, sila energií bude nepochybne veľká. Takže na stole by nemalo chýbať päť sviečok pre naše želania. Priania by mali byť však jasné a reálne, pretože rok Býka, ktorý prichádza je jednak veľmi seriózny a súčasne i pragmatický. Iracionálne želania sú mu cudzie. Traduje sa, že za stolom, nesmú dvaja jesť jednou lyžicou čo i len zo špásu, pretože sa budú celý rok hádať. Stôl dáme do centra izby. Snažte sa byť v nových šatoch, vtedy je rok úspešný. Nie je možné zostať v tento deň úplne bez peňazí, ale ani zostať dlžníkom. Peniaze musíte vrátiť, pretože vás finančné problémy budú trápiť po celý rok.

Na rok Býka by na stole nemal chýbať drevený riad, rôzne košíky z prírodného materiálu a aj lyžička a vidlička z dreva. Z jedla musí byť najviac zastúpená zelenina a ovocie, nemala by chýbať pšenica, šalát a bravčové mäso. V žiadnom prípade nepripravujte a nekonzumujte hovädzie, lebo by ste Býka mohli nazlostiť. Na lístky zeleného šalátu nezabudnite položiť žlté mince. Býk miluje peniaze. Šaty by mali byť v žltej, hnedej alebo zelenej farbe, doplnky nemajte lakované, ak nosíte šperky, tentokrát siahnite po tých z bieleho kovu, teda striebra, platiny, či bieleho zlata. Pozor, aby ste nevyliali z červeného vína, je to zlé znamenie."

Býk má rád blahobyt, Jestvujú čary, ktoré by nám ho privolali?

"Sú, a práve v roku Býka je vhodné urobiť si rituál na získanie blahobytu. Vykonáme ho teda 26. januára a musíte byť pri ňom sami. Zapálime si tri zelení sviečky, ešte predtým ale zospodu prilepíme na ne mince. Predstavíme si ako peniaze padajú do nášho vrecka. Sviečky musia úplne dohorieť a mince, ktoré boli pod nimi, nosíme stále pri sebe alebo v peňaženke."

Mohli by ste stručne charakterizovať tento rok?

"Rok Byvola alebo Býka sa nesie v znamení vytrvalosti, spoľahlivosti ale i oddanosti, na čo by sme neami zabúdať, lebo iba vtedy sa nám bude dobre vodiť. Trvá do 13. februára. Býk je v tomto cykle pod vládou zeme a uprednostňujeme žltú a zlatú farbu. V našej astrológii mu zodpovedá Kozorožec s vládou Saturna. Podľa čínskej kozmológie je Byvol( Býk) rokom tvrdej práce, úspech je možné dosiahnuť len usilovnosťou a svedomitosťou. Nastupuje konzervativizmus a pragmatičnosť, uznávanie autorít, rešpektovanie zákonov. Nie je priestor na excentrické nápady a lenivosť sa nevypláca.

V roku zlatého Býka by sme sa nemali púšťať do riskantných projektov, či akéhokoľvek hazardu. Rozum zabezpečí stabilnosť a prosperitu, rovnako tak lojálnosť a láskavosť. Číslo 9 je magické a dovolím si upozorniť, že v tomto roku bude mať veľa ľudí veštecké sny. Tento rok nebude mať toľko prírodných katasrof ako vlaňajší. Január bude veľmi chladný, leto horúce. Opatrní by mali byť ľudia majúci problémy so srdcom a žalúdkom.

V politickom živote nastanú zmeny smerom k diktatúram. Veľmi sa bude dariť pracujúcim v poľnohospodárstve."

Pani Zita pridala aj stručnú charakteristiku znamení:

Koza, Zajac a Sviňa sa realizujú v práci. Kohút, Had a Býk sa výdatne okúpu v láske. Kôň, Tiger a Pes budú zavalení domácnosťou. Potkanovi, Drakovi a Opici sa splnia ich túžby.

Potkan prežije priemerný rok, ak si našetril peniaze, tak aj slušný, bude ale dosť lenivý a to Býk nemá rád.

Pre Býka je to veľmi úspešný rok, budú maž nad všetkým kontrolu a v práci sa im bude dariť, Býci, ktorý sa neoženili, mali by tak urobiť v tomto roku.

Pre Tigra tento rok nie je najlepší. Nemal by nič vážne riešiť v práci a ani sa rozhodovať o závažných pracovných záležitostiach, pretože novinky by mu nepriniesli zisk a ak bude konzervatívny nenatrafí na nepríjemnosti-

Zajaca čaká veľa nepríjemností, zamedzí im, ak bude diplomatický.

Drak sa nebude cítiť najlepšie, ale je veľmi silný, preto tento rok zvládne

Had bude veľmi lenivý, ale jeho múdrosť zvíťazí nad hrubou silou Býka, preto dosiahne čo chce,

Pre Koňa nastanú zmeny. Možno odíde od rodičov alebo od partnera, ale v práci a pri získavaní majetku sa mu bude dariť.

Pre Kozu to nebude najlepší rok, bude sa chcieť kamarátiť s Býkmi ale to sa jej nepodarí.

Opica bude mať dobrý rok, dostane sa z kritickej situácie. Býk zdieľa s opicou priateľské pocity.

Pre Kohúta bude tento rok úspešný. Dobrá nálada ho bude sprevádzať stále. Šťastie a veľký úspech ho čaká najmä v práci.

Pes nebude spokojný, rok mu neprinesie nič dobré, podstúpi riziko ale je slabší ako Býk, pomôže mu však ak si bude veriť-

Pre Sviňu bude rok Býka neutrálny. Sviňa pôjde svojou cestou a nič ju nezastaví.

Tarotové karty Elišky Vysloužilovej nikdy neklamú

Pomôže nám krotenie vášní?

Všeobecné tendencie: Kňažná, Moc, Pustovník. V okolitých krajinách bude vážna kríza, ale Slovensko bude mať ochranu. Zaznamenáme návrat mladých ľudí zo zahraničia. Pomôže nám aj návrat talentovaných a múdrych mozgov. Celý rok sa ponesie v znamení vzdelávania sa. Veľa vecí sa do poriadku. Výrazné upokojenie situácie možno očakávať v júni a mnoho záležitostí sa vyjasní koncom leta. Bude sa rešpektovať cieľavedomosť, veľký dôraz sa položí na školský systém.

Politická scéna: Mesiac, Mág, Obesenec. Politici nebudú súdržní, už od februára budeme počuť o mnohých aférach, na istý čas sa znefunkční parlament, stane sa tak vinou starých štruktúr, ktoré sa budú usilovať o upevnenie pozícií. Bude tu opäť veľa vášní, konfliktov, ktoré však ako hmla budú zastierať právu príčinu rozkolov. V lete sa črtá formovanie novej vlády, no podstatné zlepšenie vidím až v roku 2010.

Peniaze: Božie súdy, Veža, Milenci. Politická scéna výrazne ovplyvní vnímanie ekonomiky a časť politikov vyprovokuje niektorých obyvateľov k úvahám, či zavedenie eura bolo správne a to do tej miery, že sa začne hovoriť o referende. Euro ostane a javí sa ako prínos, ako dobrá cesta rozvoja ekonomiky. Do dvoch rokov sa o tom presvedčíme. Výrazný úspech zaznamená poľnohospodárstvo prostredníctvom chovu a následným úspešným vývozom Expandovať by malo stavebníctvo. V ekonomike sa na chaotických situáciách podpíšu média s protichodnými informáciami. Znovu sa tu objavujú dobré obchody s východnými krajinami, tí čo nám boli nepriateľmi sa stávajú znova priateľmi.

Zdravie: Koleso osudu. Naši čitatelia vedia, že tu sa výklad nerobí, lebo každá v rukách drží svoj osud v rukách, je za seba zodpovedný sám. Čiže mali by sme sa vzdelávať sa v oblasti zdrvavovedy, nespoliehať sa len a len na lieky ale predovšetkým neporušovať zásady zdravého životného štýlu a neporušovať prírodné zákony, lež pokúsiť sa žiť s nimi v súlade.

Láska: Diabol, Blázon, Voz. V citoch nás čaká veľmi komplikované obdobie vyžadujúce si disciplínu. Rôzne emočné výbuchy nebudú tolerované, k partnerstvu bude potrebné pristupovať s plnou vážnosťou, vyhnúť sa agresivite, vyvarovať sa alkoholu. Ľudia, ktorí žijú sami by v tomto roku mali vnímať tento stav ako pozitívum a nehrnúť sa do vzťahu, pretože je veľká pravdepodobnosť, že sa sa ocitnú v nežiadúcom partnerskom trojuholníku. Radím veľa tolerancie, trpezlivosti, udržať vo vzťahoch rovnováhu, stavať na tradíciách.

S astrológom Petrom Mišíkom o biznise i dikatatúre

Navonok výnimoční, vo vnútri nespokojní

Na prelome rokov bol Merkúr v konjunkcii s Jupiterom, čo signalizuje mimoriadnu ctižiadostivosť, ale aj vynaliezavosť. Biznis sa bude robiť cez rozum najmä pomocou rôznych špekulácií a zmlúv. Ohúrime nielen EU, ale i celý svet množstvom nápadov.

Konštelácie ale naznačujú príliš jednostranné zameranie na materialistickú sféru a na spoločnosť. Mnohí zvolia cestu získavania finanancií a osobných výhod zo spoločnosti. V pracovnej sfére sa ukazuje silné prepojenie na domácnosť, využívanie jednotlivých členov rodiny na biznis. Niekedy možno hovoriť až o zneužívaní niektorých členov rodinného klanu. Mimoriadne sa v celom roku prejaví súťaživosť a až neprimeraná pracovná aktivita, s tým však súvisí nedostatok voľného času.

Nové technológie, elektronika, počítače akoby sa pohybovali po špirále, z ktorej sa nevedia špecialisti dostať a bude sa meniť iba vonkajšok, teda napríklad dizajn. Zásadné zmeny nebudú veľké a pokrok takmer žiadny. Veci súvisiace s počítačmi zaznamenajú výrazný posun až v roku 2010.

V pracovnej oblasti sa prejaví a bude sa aj vyžadovať húževnatosť a sila. Pracovné príležitosti sa nájdu v oblasti služieb, ale budú slabšie platené. Od mája by sa tu však situácia mala zlepšiť. Veľmi dobré finančné ocenenia a istotu budú mať pracovníci v štátnej sfére. Najhoršie sa bude dariť v zdravotníctve, ktoré však ešte nedosiahlo svoje dno. To sa stane až v závere roka. Metalurgický priemysel sa síce nedostane do slepej uličky, ale určite nepôjde po autostráde. Zlepšenie nastane až o rok. Automobilový priemysel chytí druhý dych v máji.

Aby ľudia v práci obstáli, musia sa vyhýbať najmä povrchnosti, na druhej strane však práve prepracovanosť môže napáchať výrazné škody na zdraví a prispieť k ochoreniam orgánov ako pankreas, žlčník, črevá.

Od apríla posilnená Venuša, Neptún a Mesiac, všetky planéty sú vo Vodnárovi, naznačujú morálnu slabosť, zhýralý život, alkoholizmus a aj rozšírenie iných návykových látok, a to najmä u mladých ľudí Pôžitkárstvo bude prevládať nad rozumom. Oficiálne cirkvi, ale aj náboženské smery ako také, si upevnia svoje postavenie prílišnou horlivosťou a odolnosťou. Zvýši sa aktivita siekt, ktoré sa ujmú rôznych skrachovaných jednotlivcov. Žiaľ, na pôžitkárstvo budú zneužívané aj rôzne smery v ezoterike pracujúce s energiami, napríklad tantra joga na sexuálne praktiky.

Ascendent na Silvestra naznačil, že Slovensko bude svet prijímať veľmi pozitívne, budú nás vychvaľovať, pravda skutočnosť bude trocha iná. Opasky máme už roky utiahnuté a ľudia sú vlastne donútení k mimoriadnej pracovitosti, takže vo vnútri krajiny nebude všetko tak ideálne ako to svet vníma. V tomto roku prevládajú snahy po radikalizácii spoločnosti, uberanie sa smerom k diktatúre, k zvýšenému egoizmu ľudí zamestnaných v štátnej správe a u politikov i keď sa všetko bude spočiatku navonok javiť ako seriózne. Nie je vylúčené požitie ozbrojených zložiek. Po celý rok budeme svedkami boja originality, terorizmu, nepokoja na jednej strane a na druhej bude stáť trpezlivosť, konzervativizmus a poučenie.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nestíhate nakupovať darčeky?
 2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
 3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
 4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
 5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
 6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
 7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
 8. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
 9. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
 10. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
 1. Nestíhate nakupovať darčeky?
 2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
 3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
 4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
 5. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
 6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
 7. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
 8. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
 9. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
 10. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
 1. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie 65 657
 2. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 17 718
 3. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre 9 860
 4. Takto vyzerá miesto, odkiaľ k nám putuje slovenské hovädzie 9 852
 5. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska 8 380
 6. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia 6 653
 7. Slováci sa pripravujú o stovky až tisícky eur 5 812
 8. Kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch 3 906
 9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád 3 713
 10. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne 2 844

Neprehliadnite tiež

Zamestnanci rozkrádali U. S. Steel, súd ich musel oslobodiť

Zlodejov nasnímala kamera, no nebola inštalovaná v súlade so zákonom.

Rozhovor

V Košiciach sa bude rúbať menej stromov, sľubuje poslanec Rovinský

Z dlhoročného aktivistu je trojnásobný poslanec.

Z košických väzníc pôjde na sviatky domov iba päť väzňov

V Prešove sa teší na krátke stretnutie s rodinami až 48 odsúdených.

Slivenská: Niektorí ľudia mi tvrdili, že ženy do politiky nepatria

Medzi 41 mestskými košickými poslancami je iba 5 žien.

Arteterapia vnáša do života hluchoslepých ľudí radosť

Musím denne provokovať ich hravosť, hovorí výtvarník Helmut Bistika.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Odborník: Máme dôkazy, že Mayovia zmizli zo dňa na deň

Slovák Milan Kováč hovorí o veľkom objave.

DOMOV

Kiska priniesol Bezákovi dar od pápeža Františka

Pápež odovzdal Kiskovi počas audiencie dar pre Bezáka.

PLUS

Dobrý rozhovor je sexy. Vo Viedni z neho vznikli tri svadby

Reportáž z večerov s neznámymi vo Viedni.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop