Korzár logo Korzár Košice
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Veštica Juli zostavila pre Košice i jeho obyvateľov horoskop na celý rok 2009

Leto prinesie dni bez zhonu a stresu, zima bude náročná kvôli výkyvom počasiaV roku 2009 bude vládnuť číslo 2 Dobrota. To nám dáva nádej pri

Leto prinesie dni bez zhonu a stresu, zima bude náročná kvôli výkyvom počasia

V roku 2009 bude vládnuť číslo 2 Dobrota. To nám dáva nádej pri hľadaní vzájomnej podpory a ochoty na spoluprácu v ťažkých chvíľach teda nebudeme sami. V ľuďoch prevládne pocit spolupatričnosti, ale nie každý sa dočká pomoci. Len tí, ktorí si to zaslúžia, teda lenivci a príživníci budú musieť zmeniť svoj spôsob života. Aktívnym a precízne plánujúcim bude šťastie priať, dostanú sa na výslnie a ich plány sa zrealizujú s vysokým ziskom. Košice čaká kolísavé obdobie, chvíľu sa mestu bude dariť zvládať všetky situácie a potom príde naraz nejaká kríza, ktorá ale vynesie na povrch viac dobrého, ako zlého a znovu sa to preklopí k lepšiemu. To všetko mu predpovedá naša dvorná veštica Juli (na snímke).

Skryť Vypnúť reklamu

V januári a februári nás čaká mnoho problémov s nedokončenými stavbami, ktoré budú zimou dosť narušené a niektoré sa tak budú musieť znovu prerábať, opravovať, bude to o opakovaní len aby sa neopakovali rovnaké chyby.

Marec prinesie mestu nové projekty a investície zo zahraničia, ľudia pocítia prílev pracovných príležitostí, aj preto bude jar v Košiciach pohodová, obyvatelia mesta budú mať dôvody na optimizmus a niekoľkým odvážnym sa podarí získať aj podporu pre veľký kutlúrno - vzdelávací projekt, budeme znovu medzinárodne známe mesto v pozitívnom zmysle.

Apríl bude v znamení dopravných ťažkostí, znovu sa niečo "prevalí" v dopravnej sfére, ale bude to menej ohrozujúce pre obyčajných ľudí, skôr sa to dotkne prepravcov a manažmentu. Aj keď je pravda, že nakoniec sa všetky výdavky dostanú na plecia cestujúcich, tentoraz to nebude až taká záťaž. V apríli nám počasie spôsobí niekoľko poplachov kvôli stúpajúcej vode, no ani to nebude ohrozujúce. Darmo, Košice sú pod ochranou hviezd.

Skryť Vypnúť reklamu

Leto nám prinesie pokojné dni, bez zhonu a stresu, pozor by si ale mali dať sídliská na rôzne výpadky elektriny, či plynu, najmä tie staršie budú mať problém so zastaralými vedeniami. Môže dôjsť aj k výbuchom, takže nemali by sa ignorovať akékoľvek signály, radšej zbytočný poplach, než straty na životoch.

Júl a august budú v meste v znamení rôznych kultúrnych podujatí, nikto sa veru na nudu sťažovať nebude. Košice sú vábidlom aj pre cudzincov a turisti nám prinesú zaujímavé zisky, no aj niekoľko podnetných nápadov. Ale aj naše vedenie sa vyberie "do sveta", za novými kontraktami a podnikateľské zámery, ktoré dohodnú, prinesú Košiciam dostatok práce na jeseň.

September a október sa ponesú v znamení rôznych osláv a pozvaní hostia splnia všetky očakávania, nielen pokiaľ ide o zábavu, ale aj rôzne nové vzdelávacie aktivity. Ľudia, ktorí budú chcieť na sebe pracovať, budú mať možnosť zapojiť sa a získať pre seba novú kvalifikáciu, najmä mladí sa budú môcť realizovať. Obnoví sa aj dávno zastavená práca na jednom športovom areáli, získa sa aj pomoc pre blízke okolie Košíc, kde je v pláne vybudovať nejaké športoviská a aj pokiaľ ide o športové výkony, budú môcť byť Košice v roku 2009 na koho hrdé. Dokonca je možné, že sa zase budeme tešiť z výnimočného výkonu našich domácich miláčikov, nesklamú naše očakávania.

Skryť Vypnúť reklamu

November a december budú pre mesto dosť náročné, najmä kvôli počasiu a jeho výkyvom, nikto nebude vedieť predvídať, čo prinesie nový deň. Ale ak my sami budeme odolnejší a dokážeme v sebe zmobilizovať dobrú náladu, počasie nás nezaskočí. Rok 2009 bude v nás podporovať súťaživosť a ochotu pustiť sa do nových aktivít, aj keď nám nikto nezaručí, že to bude mať úspešný koniec. No ak si budeme veriť, zdoláme všetky prekážky na ceste za úspechom.

Pokiaľ ide o finančnú krízu, o ktorej sa všade hovorí, pocítime ju aj my, ale dá sa povedať, že naši ľudia sa zastavili včas a tak dopad bude miernejší, ako v iných krajinách. A niektorých z nás potešia aj rôzne vysoké výhry bude to prajný rok. Iste, nemali by sme príliš míňať na zbytočnosti, každý si bude musieť pritiahnuť opasok. Ale povedzme si otvorene ako inak sme žili doteraz? Bohatší ľudia budú paradoxne viac zasiahnutí a mnohí sa budú musieť zmieriť s tým, že patria do nižšej vrstvy. A že treba aj niečo robiť, aby si udržali svoj štandard.

Čo prinesie rok 2009 jednotlivým znameniam?

V každom z nás bude podporovať spolupatričnosť, súcitnosť, láskavosť, ale nie plytvanie citmi na ľudí, ktorí nás klamali a podvádzali, budeme analyzovať a posudzovať ostatných kritickejšie, no aj tešiť sa z úspechov vo väčšej miere. Bude to rok, keď budeme vedieť dávať a aj prijímať, každý sa dočká príležitostí a podpory, nemusíme sa obávať ťažkostí, ktoré by sme nedokázali zvládnuť a aj keď narazíme na nejakú prekážku, nájdeme spôsob, ako ju obísť, alebo prekonať. Ľudia budú poväčšine hľadať diplomatické riešenia, nie hnať všetko do krajnosti, snaha o hľadanie kompromisov bude vítaná, nie víťazstvo za každú cenu. Aj pokiaľ ide o lásku a súkromie, budú ľudia ochotnejší myslieť viac na toho druhého, nielen na vlastné záujmy a mnohokrát sa dočkajú pomoci aj vtedy, keď s ňou ani nebudú počítať.

Ohnivé znamenia Barani, Levy a Strelci budú mať čo robiť, aby si stihli splniť všetky plány a predsavzatia. Vy si ich dáte akosi viac, ako iné znamenia a budete sa ich pridŕžať, hoci vás niekedy zaskočí lenivosť a smútok. No nepoddáte sa a vytrváte. Nielen pokiaľ ide o podnikanie, či kariéru, aj vaše súkromie bude pre vás miestom na zlepšovanie. Mnohých ľudí prekvapí váš aktívny prístup a ak ste chceli s niekým rozbehnúť niečo skutočne veľké, dočkáte sa podpory, hoci o ňu nebudete vyslovene prosiť. No vaše nadšenie k vám privábi rôznych ľudí na rôznych postoch, teda sa môžete spoliehať na to, že získate finančný úspech. A keďže nie ste sebeckí, aj sa oň podelíte.

Mladší Barani budú mať možnosť založiť si rodinu, nájdu konečne správneho partnera a nebudú strácať čas zdĺhavým spoznávaním na to predsa bude čas pri prežívaní spoločného života. Stačí, že sa zhodnete v tom najdôležitejšom, ostatné sa už nejako "utrasie". Podobne budete postupovať aj pokiaľ ide o vaše pracovné zámery, pustíte sa do niečoho aj keď nebudete vedieť presne definovať, čo to bude stáť a do akej miery vás to bude vyčerpávať. Vy to proste zvládnete a skutočne zvládnete to. Až tak, že si koniec roka vychutnáte na skvelej dovolenke. Barani by si ale nemali zabudnúť doplniť vitamíny, minerálne látky, je potrebné, aby ste sa zamerali na prevenciu, lebo ak ochoriete, ťažko budete mať toľko síl, aby ste zvládli všetky prekážky.

Levy budú príliš panovační a to ich dosť oslabí, málo ľudí bude mať s vami trpezlivosť, radšej by ste sa mali držať pri zemi. Aj v láske ste na tom horšie, ako v iných rokoch, zmiernite svoje tempo a naučte sa užívať spoločné chvíľky. Zdravie budete mať v poriadku, nemusíte sa obávať nejakých závažných problémov, iba tlak a cievny systém vás môže na chvíľku "vyradiť". Mnohí z vás sa dajú na cestu za prácou, mimo domova, aby si doplnili finančné zdroje, v cudzine sa vám bude dariť. Strelcov nikto nezastaví, vy budete ako malé bomby, ak na vás niekto bude tlačiť, vybuchnete a všetko okolo zničíte svojimi kritickými výpadmi. Vaše nápady budú náročné finančne, ale vynesú vám zisk, vaša finančná situácia bude priam ideálna. Len v lete si doprajte dlhší oddych, nech sa vám vaše sily obnovia.

Zemné znamenia Kozorožci, Býci a Panny budú v roku 2009 trpieť rôznymi obavami. Vy ste materiálne založení a akékoľvek hrozby, týkajúce sa vašich rezerv, či majetku, alebo účtov, vám spôsobia stres, žalúdočné problémy a obavy vám nedajú spať. Ale prečo sa obávate? Veď je vo vás dostatok síl, aby ste začali hoci aj odznova, vy predsa nie ste neschopní. Máte jednu základnú istotu seba samých, vaše schopnosti a nápady, ktoré iní vyvážia zlatom. Každý z vás sa dokáže vynájsť, získať nejaké výhody, prísť s novým nápadom, nepochybujte o tom, že ste schopní vyriešiť akúkoľvek situáciu. Iste ste na tom lepšie, ako mnohí okolo vás, máte svoje tajné zdroje, tak sa nenechajte oslabiť nejakými negatívnymi myšlienkami. A tiež je pravda, že nie ste sami, máte po svojom boku správnych ľudí, s ktorými môžete rátať a oprieť sa o nich. Teda rok 2009 vôbec nemusí byť pre vás skúškou, alebo plný komplikácií, chce to len lepšie plánovanie a rozdelenie vašich starostí na viacero hláv.

Kozorožci budú mať možnosť na zmenu práce, nemali by váhať, ani dlho odolávať, ponuka je skutočne taká skvelá, ako sa vám zdá. Riskujte trochu, len tak tento rok niečo získate. Aj v láske sa vaša situácia pohne vpred, budete mať pocit, že ste znovu na správnej vlne. Býci sa nesmú nechať oslabiť prekážkami, ani svojím partnerom, musíte byť odvážnejší, bojovnejší, prejavte svoj temperament. Panny môžu rátať s postupom na vyššie priečky, bude to pre vás signál, že si môžete viac dopriať, ale pozor bude to dosť kolísavé, ak už budete chcieť investovať, počkajte do augusta.

Vodné znamenia Ryby, Raci a Škorpióni v roku 2009 budú musieť dlho premýšľať, kým sa odhodlajú k nejakým závažným rozhodnutiam. Spomaľte vaše tempo, raďte sa s inými ľuďmi, konajte spoločne, nie na vlastnú päsť a vyhnete sa finančným ťažkostiam. Podnikajúci by sa nemali nechať zvábiť k nejasným investíciám, aj keby návrhy prišli od známych ľudí každý bude viac myslieť na seba, tak neverte ani tým, ktorí boli v minulosti úplne na vašej strane. Ľudia sa predsa menia, menia aj svoje priority a vy by ste to mali chápať, ale nie na to doplácať. Najlepšie by bolo, keby ste si toho na seba nabrali menej, ako po iné roky a zamerali sa na kvalitu, nie na kvantitu a aj na to, aby ste konečne urobili poriadok medzi vašim známymi a priateľmi. Lebo nie každý je skutočne na vašej strane, takže sa radšej zamyslite, komu môžete dôverovať. Ženy budú tento rok dosť ohrozené podvodníkmi, nielen pokiaľ ide o podnikanie, pracovné prostredie, ale aj v obchodoch, či v rodinnom prostredí. Dajte si pozor na zneužívanie a manipuláciu! Skôr vy by ste sa mali snažiť ovplyvniť vašich blízkych, aby sa konečne zamysleli nad tým, čo ešte chcú od života dosiahnuť. Nie je riešenie stáť na jednom mieste, ak zachováte opatrnosť, tak môžete z roku 2009 vyťažiť maximum. Ryby budú mať šancu na sťahovanie, využite to, bude to pre vás životná šanca na postup vpred. Finančne sa vaša situácia tiež zmení k lepšiemu, len si svoje kroky musíte poistiť. Raci môžu rátať s podporou rodiny a ak budú chcieť rozbehnúť nejaký podnikateľský zámer, najlepšie by to bolo zrealizovať v rodinnej firme. Škorpióni budú mať skvelé nápady, môžu aj niečo vyhrať, spoliehajte sa viac na vašu intuíciu, aj v prípade, že ste slobodní a bude vás to k niekomu "ťahať".

Vzdušné znamenia Vodnári, Blíženci a Váhy budú mať toľko nápadov, ako už dávno nie. Každý z vás dostane možnosť ukázať to, čo je v ňom, tak nezmeškajte svoje šance. Treba, aby ste boli aktívnejší a nedali sa znechutiť konvečnými názormi vášho okolia. Vy máte iných viesť do neznámych oblastí, tak na tom pracujte. Odmena vás neminie, aj keď práve vy budete dosť oslabení finančnými stratami. Ale tie sa týkajú vašich minulých rozhodnutí, priznajte sa, že ste dosť zle odhadli svoje rezervy v minulosti. No keď sa s tým vyrovnáte, budete zase schopní niečo vytvoriť, ale bude to už na pevnejších základoch. Poučte sa na svojich omyloch, nerobte znovu tie isté chyby, potom sa vyšvihnete do vyšších sfér a podarí sa vám osloviť aj nových ľudí, ak budete chcieť rozbehnúť veľké projekty, hoci aj so zahraničím. Váš živel vzduch je predsa všade a je nevyhnutne potrebný pre rozvoj a úspech, tak motivujte seba a iných k väčším výkonom, oplatí sa vám "nabudiť" ľudí, každá spoločenská investícia sa vám vráti. Veď vy sami ste spoločenskí, radi komunikujete, tak využite svoje silné stránky vo väčšej miere, než tomu je doteraz. Pred vami sú neprebádané oblasti, vstúpte tam, kde sa ostatní boja a ukážte všetkých, že sa neobávate. Vodnári by nemali čakať na pomoc od niekoho iného, ale sami bojovať za svoje myšlienky, Blížencom sa bude dariť vo vzdelávaní aj seba, aj iných a Váhy sa budú stále zamilovávať, ale to ich úsudok nijako neoslabí, práve naopak.

Rok 2009 bude teda pre nás pozitívny, oslobodíme sa od tých, čo nás brzdili a dokážeme si vybojovať svoj kúsok šťastia aj pokiaľ ide o financie.

Juli

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 3. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 4. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 5. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 6. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 7. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 8. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 4. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 7. Budúcnosť M&A v Európe
 8. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 9. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 27 302
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 13 452
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 261
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 732
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 869
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 565
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 417
 8. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 383
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 210
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 162
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Na Spiši sa zrazili tri autá, jeden vodič sa vážne zranil

Polícia vyšetruje nehodu v katastri mesta Spišská Nová Ves.

Po nehode.

Košická župa pripravuje karanténne ubytovanie pre bezdomovcov

Kontajnery umiestni v útulku Oáza – Nádej pre život v Bernátovciach.

Takéto kontajnery župa chystá pre bezdomovcov.

Pribudli ďalšie úmrtia. V počte nových nakazených vedie Prešovský kraj

Spolu vyše 30 000 testov identifikovalo viac ako 2 700 chorých.

Ilustračné foto.

Dlhoročný šéf Havrila končí na čele Steel Arény

Odstúpil aj prezident občianskeho združenia Košická aréna Miškov.

Meno Igora Havrilu bolo dlhé roky spojené so Steel Arénou.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jankovská sa priznala k trestnej činnosti, vypovedá na NAKA v Nitre

Počas akcie Víchrica zadržali podnikateľa Zoroslava Kollára aj piatich sudcov.

Monika Jankovská.
	
Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling počas príchodu na rokovanie 54. schôdze vlády SR. Bratislava, 25. november 2020.
AUTORSKÁ STRANA PETRA ŠABATU

Pod Babišom sa rok pred voľbami prvýkrát kýve stolička

Vystrieda magnáta Pirát?

Líder Pirátov Ivan Bartoš.
Meghan Markleová

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop