Korzár logo Korzár Košice
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Zoskupenie planét v pomerne malom priestore naznačuje, že sme schopní sústrediť silnú energiuVstup Pluta do Kozorožca predznamenáva, že niektoré

Zoskupenie planét v pomerne malom priestore naznačuje, že sme schopní sústrediť silnú energiu

Vstup Pluta do Kozorožca predznamenáva, že niektoré pevné štruktúry sa rozpadajú

Mgr. Miroslav Kostelnik (na malej snímke) sa astrológii venuje od svojej mladosti, a tak sa aj v ostatných dňoch venoval rozboru, ako to s nami bude vyzerať v tomto roku. Prognózy, postavené na solárnom horoskope, ktorý sa začína pred silvestrovskou polnocou - o 21. hodine a19 minúte, sú rozporuplné. Solárny horoskop je vyrátaný z rovnakej polohy Slnka vo zvieratníku, na akej bolo v čase vzniku Slovenskej republiky.

Skryť Vypnúť reklamu

Odráža sa súčasná ekonomická situácia sveta aj "vo hviezdach"? Dobrým pomocníkom nám môže byť planéta Pluto. Je najpomalšou astrologickou planétou a v Kozorožcovi pobudne plných 16 rokov. Pri prechodoch jednotlivými znameniami ich poškodzuje a mení ich hodnoty.

Počas ostatných 13 rokov prechádzal filozofickým a duchovným znamením Strelec. Do popredia sa dostávali témy náboženstva a jeho ďalšieho rozvoja, objavili sa knihy, ktoré spochybňovali doterajšie náboženské formy, napr. v knihe da Vinciho kód Ale aj fanatici realizovali svoje hrozby. Mafia sa spájala s politickým životom, menili sa právne normy spoločnosti. Ľudia pod vplyvom Strelca už dnes chápu, čo je morálne a čo nie.

Od januára minulého roka pôsobí Pluto v Kozorožcovi. Ešte v lete ho na chvíľu opustil, ale od konca novembra sa v ňom usídľuje na dlhšie obdobie. Čo bude pre nás znamenať jeho pobyt v tomto znamení? Lebo Kozorožec najviac prikláňa človeka k hmote, k pevným štruktúram, je viazaný na mať, vlastniť a na istoty, ktoré si okolo seba vytvárame. Je to pevná hmota - "skala".

Skryť Vypnúť reklamu

Vstup Pluta do Kozorožca predznamenáva, že niektoré pevné štruktúry sa rozpadajú. Takéto spojenie má znaky regenerácie a chce rozrušiť štruktúru vlastníctva, majetku a vzťahov, chce ukázať čosi nové a pevnejšie. Sme v období, keď dochádza aj k zmene vzťahov. Vznikajú nové spoločenstvá, ktoré tvoria silné kompaktné skupiny, pričom budú hľadať skutočnú podstatu žitia. Týmto prelomom musíme prejsť.

Pohľad do histórie

Na chvíľu nazrime do histórie. Predošlý prechod Pluta Kozorožcom, ktorý bol v druhej polovici 18. storočia, poznamenali veľké zmeny. Spomeňme Máriu Teréziu a jej reformy: V školstve, vede, baníctve, priemysle. Amerika sa pripravuje na nezávislosť, Francúzsko na revolúciu. Už 250 rokov predtým, v prvej polovici 16. storočia vrcholí renesancia a dochádza k postupnej barokizácii vtedajšej Európy. Turci sa preženú vo svojich výbojoch aj naším územím. Končí sa stredovek, začína sa novovek. Raffael domaľoval svoju Sixtínsku Madonnu. Michelangelo tvorí Mojžiša. Dlhé roky pracuje v Sixtínskej kaplnke na veľkej nástropnej maľbe. Martin Luther pribíja na dvere chrámu vo Wittembergu svojich 95 téz a vyzýva k verejnej dišpute všetkých, ktorí nesúhlasia s predávaním odpustkov. Načína tak veľký krajec reformačného hnutia. V roku 1270, kedy Pluto tiež vstupuje do Kozorožca, končí sa posledná krížová výprava. Po nej sa podstatne mení európsky kresťanský svet. Na začiatku 11. storočia sa uzatvára vrcholné obdobie stredovekých byzantských dejín a rozvíja sa románske obdobie. Staré hodnoty sa lámu, spoločnosť vstupuje do novej epochy.

Skryť Vypnúť reklamu

Akoby Pluto svojou transformačnou a regeneračnou energiou nechcel nechať "kameň na kameni". Staré prístupy k hodnotovým rebríčkom necháva umrieť, aby sa mohli zrodiť nové. Kríza finančného sveta je dnes najvýraznejším ukazovateľom začiatku všeobecnej krízy hodnôt. Naša prisilná väzba na majetok môže mnohým zlomiť väzy. Nielenže musí dôjsť k zmene centralizovaných vlád a hospodárstva, ale aj k zániku ich terajšej formy, ktorá bráni spontánnemu vývoju spoločnosti. V takom svetle potom môžeme pochopiť aj solárny horoskop Slovenska pre budúci rok.

Saturn nás učí cez bolesti

Ak bol predošlý rok v ilúziách o našom raste vrchol neba v Rybách, ale i v konfliktoch so zahraničnými partnermi, ktoré boli spojené s neharmonickým rozložením planét, tento rok bude mať celkom iný charakter. Saturn je v prvom dome solárneho horoskopu a ten neveľmi dovolí spontánny a optimistický rozbeh. Skôr sa dá očakávať, že nadšenie z nastúpeného rastu ochladne a vývoj hospodárstva sa spomalí. Ale to nakoniec predpovedajú aj prognostici. Konfrontácie so zahraničnými partnermi budú pokračovať, nebude chcieť poľaviť jedna, ani druhá strana. Keďže Saturn v Panne spomaľuje rozvoj hospodárstva, zhoršuje sa sociálna situácia, aj pracovných príležitostí je menej. Dá sa očakávať zvýšenie zločinnosti a poškodenie zdravotného stavu spoločnosti. Saturn nás učí prostredníctvom bolestí a obmedzení. Obranou môže byť koncentrácia na prácu, ale aj obmedzenie zbytočných výdavkov vlády a štátnych inštitúcií.

Zoskupenie ostatných planét v pomerne malom priestore naznačuje, že sme schopní sústrediť silnú energiu. Zároveň dávajú predpoklad k duchovnému rastu spoločnosti. Všetky planéty, okrem Urána, sa v solárnom horoskope nachádzajú pod horizontom, čo naznačuje potrebu zvnútornenia, sústredenie sa na seba a vnútorný vývoj. Kríza, ktorou prechádzame, má z takého pohľadu úplne iný charakter. Mení sa z finančnej na hodnotovú.

Skúsenosti z predošlých storočí nasvedčujú, že sa tak dialo vždy v prospech pokroku. Ak tomu bude tak i teraz a cez bolesť "pôrodu" dôjde k pozitívnym zmenám v spoločnosti, prijmime túto skutočnosť a spojme to s víziou následného rastu.

Pocítime pozitívny prúd v roku Byvola

Prinesie finančný prospech, ale iba za cenu tvrdej práce

Čínsky rok sa podľa zvieratníka začína v inom termíne ako náš nový rok, ale sľubuje samé dobré veci, takže sa oplatí potešiť ním už teraz. Astrologická predpoveď dvanásťmesačného cyklu platí na obdobie od 4. februára 2009 do 4. februára 2 010. Ak sa niekomu zdá, že sa výrazne líši od solárneho horoskopu, je to len na prvý pohľad. Všade sa zdôrazňuje tvrdá práca a ochota pokročiť vo vlastnom vývoji. Nakoniec, aj naše prežívanie je spojené s uhlom pohľadu na čokoľvek, čo sa s nami deje.

Poradkyňa feng šuej Silvia Gerecová po rôznych výpočtoch dospela k presvedčeniu, že rok 2009 sľubuje mier a harmóniu, tiež vzrastajúce šťastie a úspech, ktoré by malo stretnúť každého. Vychádza sa z toho, že všetky znamenia zvierat čerpajú z niekoľkých pozitívnych znakov, ktoré prinesú rok plný dobrých správ a očakávaní. Bude to rok zeme v nebeskom aj pozemskom kmeni. Mnohým ľuďom tento rok prinesie finančný prospech, ale iba za cenu tvrdej práce.

Pevný, ťažko pracujúci byvol, ktorý bude vládnuť v tomto čínskom roku, je zdrojom vyššej efektivity a produktivity práce. Prináša menej problémov ako iné zvieracie znamenia, dá sa teda očakávať veľmi dobre vyvážený rok. Intenzívny vplyv bude mať aj na ľudí vo vedúcich pozíciach. Tí, ktorí v minulom období postúpili v kariérnom rebríčku, či už vo vláde alebo v komerčnom svete, najväčšie úspechy budú žať v tomto roku. Pozitívny prúd prospešného nebeského šťastia by však mal pocítiť každý.

Dotkne sa to aj oblasti práva. Advokáti a sudcovia budú čerpať zo špeciálnej vitality, ktorá pri riskantných rozsudkoch a rozhodnutiach zníži pravdepodobnosť nesprávneho rozhodnutia. Cesta k lepšiemu bude veľmi pozvoľná, zdanlivo pomalá, ale neskôr, keď sa rok prehupne do druhej polovice, prinesie úsmevy na tvárach.

Tento rok by sme mali nazvať aj rokom zotavenia sa a úľavy. Osem znakov tabuľky roku poukazuje na rovnováhu medzi piatimi elementami. Vládnucim číslom je prospešná deviatka, ktorá symbolizuje ukončenie, budúcu prosperitu a vzrast. Toto je rok, keď sa dobré môže stať ešte lepším. Zároveň je to dobrá príležitosť na to, aby každý urobil niečo užitočné nielen pre seba, ale aj pre iných. Treba však vedieť, že len tvrdá práca a oči na stopkách prinesú úspech.

Energia prosperity v roku 2009 bude v juhovýchodnom sektore. Feng šuej odporúča tento priestor aktivovať prvkom čírej, cirkulujúcej vody. Dobre sa tu uplatní akvárium, fontánka alebo vodná lampa.

A prečo práve voda? Už pred dve tisíc rokmi sa v starých spisoch písalo, že čchi je rozptýlená vetrom, ktorý vzniká na vrchole hory a potom sa koncentrovaná zhromažďuje vo vode, v prírodnom toku v údolí.

Z obilných zŕn sa veštilo od pradávna a vo všetkých krajinách

Dlhšia časť je nádej na splnenie želania

Z obilných zŕn, či už celých alebo pomletých, sa veštilo od pradávna počas všetkých dôb a vo všetkých krajinách. Tam, kde sa pšenica nepestovala, používali na veštbu zrná kukurice. Tak to bolo v Peru a aj v iných krajinách.

Jeden zo spôsobov veštby bol spojený s vyťahovaním papierikov z kôpky múky. Rady chtivý človek našiel odpovede, ktoré boli napísané na papierikoch. Takýto druh veštenia sa dodnes využíva vo Francúzsku.

Druhým spôsobom bolo veštenie dobrých mesiacov v budúcom roku. Na kovovú platňu, obyčajne kachľového sporáka, sa rozmiestnilo 12 zŕn pšenice v tvare kruhu. Tie, ktoré zhoreli najskôr, predstavovali zlé mesiace, plné chorôb a problémov.

Klavikulomantia - týmto slovom označujeme veštenie a predvídanie budúcnosti na základe kľúčnych kostí (klavikul) hydiny. Zachovalo sa až do dnešných dní. Vtáci aj hydina majú kľúčne kosti spojené v tvare písmena veľkého V, pričom jeden koniec je kratší. Každý koniec kosti uchopí jedna osoba a snaží sa ju ťahom rozlomiť. Kosť sa nikdy neprelomí v prostriedku. Ten, ktorému ostane v ruke dlhšia časť má nádej, že sa mu splní želanie, na ktoré pri úkone myslel.

Aj s orgánmi vlastného tela sa dá komunikovať

Svopje pľúca poprosila o odpustenie

S nástupom nového roka si mnohí dávajú záväzky a predsavzatia. Doteraz som to urobila iba raz, aj to kedysi dávno. Nuž, teraz som sa rozhodla, že si budem striehnuť komunikáciu. Tento široký pojem, pod ktorý sa dá zahrnúť komunikácia na pracovisku, v rodine, v medicíne, v škole, s klientom, ba aj s počítačom alebo s kvetom. Komunikujeme slovami, ale aj výrazom tváre, pohľadom, gestom, tónom a výškou hlasu, polohou a držaním tela a veľmi často aj v myšlienkach, vo vnútornom rozhovore s niekým. Ba niekedy komunikujeme aj telepaticky, aj keď to nerobíme cielene. Vedľa tejto neustálej komunikácie, ktorú by človek mal zlepšovať celý život, som si povedala, že budem komunikovať sama so sebou. Nie že by som nemala s kým hovoriť, ale donedávna som svojej pečeni, obličkám, slezine či pľúcam nevenovala ani len jediné slovo. A pritom im môžem za všeličo poďakovať, napríklad aj za to, že sa po chorobe zregenerovali a že dobre vykonávajú svoju funkciu. Komunikácia s mojimi orgánmi je síce novoročné predsavzatie, ale je už pokračovaním toho, čo mi prinieslo podvedomie ešte v predchádzajúcom roku. Už som oslovila svoje pľúca a prosila som ich o odpustenie. Viem, čo spôsobilo ochorenie, tak som im vysvetlila, že inak sa nedalo, aspoň nie v tej chvíli.

Je pohodlné zaútočiť na chorý orgán liekmi, ale nazhromaždené negatívne emócie tým nezmiznú. Čakajú, kým sa môžu prejaviť niekde inde. Preto je lepšie rozprávať sa so svojím orgánom v pokore a bez zlosti, že nám spôsobuje utrpenie. Chvíľu pozornosti venujem aj lieku a iným prípravkom, ktoré majú priniesť môjmu telu zdravie a veľa užitočného. Každú tabletku poprosím, aby čo najlepšie splnila svoju funkciu a prúd svojej liečivej sily nasmerovala k potrebnému orgánu. Poprosím ju, aby pľúcam dala toľko energie, koľko potrebuje na vyzdravenie. Telo poprosím, aby eliminovalo vedľajšie účinky a vylúčilo všetko, čo mu nie je potrebné. Som presvedčená o tom, že táto krátka komunikácia spojená aj s vnútorným obrazom prináša osoh. Najprv pôsobí na jemnohmotné éterické telo, ktoré napráva svoje štruktúry a podľa neho sa následne menia aj tkanivá fyzického tela. Liečenie prebieha rýchlejšie aj s formulkou: Som na ceste ka úplnému vyzdraveniu.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Hygge ako životný štýl
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 7. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 1. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 2. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 3. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 4. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Budovanie zelenej značky
 9. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 10. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 21 039
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 20 526
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 038
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 666
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 302
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 004
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 548
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 411
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 289
 10. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020 6 730
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Šačianska nemocnica.

Kedy mali vakcínu dostať, už nevysvetlili.

10 h
Očkovacie centrum v košickej nemocnici.

Nemocnica: Nemôžeme ovplyvniť, kedy ľudia prídu.

10 h
Ján na košickom súde.

Ďurkovčan dostal podmienku, ale musí sa liečiť v ústave.

10 h
Ročný psík Riko rasy akita inu sa šťastne vrátil domov. Mal šťastie, že ho v lese neroztrhala svorka vlkov.

Pátracia akcia prebiehala v štyroch obciach na oboch stranách Braniska.

10 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Pohľad do miestnosti vo Fakultnej nemocnici v Trnave, v ktorej sa podáva vakcína na prevenciu ochorenia COVID-19.

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

13 h
Policajt zastavuje vodiča auta počas kontroly dodržiavania protipandemických opatrení na Gagarinovej ulici v Bratislave.

Na Slovensku sa skončilo celoplošné testovanie.

4 h

Druhé plošné testovanie za sto miliónov dosiahlo toto.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop