Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Ženy sa vedia zabaviť viac, chlapi sa často hanbia, tvrdí Libuša Říhová, ktorá organizuje erotické šou

Keď si striptérka vybrala dôchodcu, poďakovať sa prišla i jeho manželkaSex a erotika sú neodmysliteľnou súčasťou života takmer každého človeka.

Keď si striptérka vybrala dôchodcu, poďakovať sa prišla i jeho manželka

Sex a erotika sú neodmysliteľnou súčasťou života takmer každého človeka. Napriek tomu, že ide o prirodzenú vec, ktorá je jednou z najväčších radostí ľudstva a nevyhnutnosaťou pre jeho zachovanie, v našich končinách sa o nej hovorí málo. Aj takmer 20 rokov po nežnej revolúcii je to stále tabuizovaná témy a mnohí ľudia sa o nej boja rozprávať otvorene. Jednou zo žien, ktoré k nim nepatria, je Košičanka Libuša Říhová. Kedysi moderátorka jednej z prvých rozhlasových erotických relácií na Slovensku, dnes moderuje a organizuje erotické šou. Ochotne nám prezradila, ako sa k tomuto "zamestnaniu" dostala a čo zaujímavé v súvislosti s ním zažila.

Skryť Vypnúť reklamu

K práci v oblasti erotiky sa dostávala postupne. "Kultúre a zábavnym podujatiam sa venujem už 15 rokov. Začínala som v istom kultúrnom stredisku ako zástupca riaditeľa a mala na starosti marketing a programy. Popri tom som mala umeleckú agentúru na organizovanie kultúrno - zábavných akcií," spomína. Vo vyslovene erotickej sfére sa začala pohybovať o niekoľko rokov neskôr. Vstupnou bránou bolo u nej rádio. "Začala som chodiť propagovať akcie do rádia Kiks, neskôr som sa stala externou spravodajkyňou ohľadom kultúrných akcií v Košiciach. Keďže som organizovala aj rockové koncerty a festivaly, po odchode jedného kolegu z rádia som začala namiesto neho externe moderovať a redakčne pripravovať rockovú hiptarádu Jazdci v búrke a neskôr aj reláciu Nočný kiks - nazývanú tiež EROTIC."

Skryť Vypnúť reklamu

Spočiatku sa do tejto relácie pustila len skúšobne. Prvé odozvy však jednoznačne nasvedčovali tomu, že si taký program slovenský mediálny éter žiada. "Mali sme aj negatívne odozvy. Niektorí nás kritizovali za to, že sme do Košíc priviezli ´bordel´. Nič sme si však z toho nerobili. Bola to seriózna relácia, ktorej účelom bolo pomáhať ľuďom a riešiť ich problémy zo sexuálnej oblasti a s nimi súvisiace duševné útrapy." Presne ako niektoré iné slovenské relácie, ktoré bolo možné sledovať po 22. hodine na televíznej obrazovke.

Niekedy šlo o menej, inokedy o viac vážne prípady. "Cez našu reláciu sa na mňa nakontaktoval 17-ročný homosexuál. Mal veľké psychické problémy. Pred kamarátmi sa k svojej sexualite priznal, za čo si vyslúžil šikanu a bitky." L. Říhová ho po vypočutí jeho príbehu zoznámila s bratom svojej známej, ktorý bol tiež homosexuál. "Ten ho začal vodievať do partie, v ktorej boli homosexuáli a tolerantní heterosexuáli. Mladík mi potom veľmi ďakoval, vraj mu to psychicky veľmi pomohlo a zmenilo život k lepšiemu. Práve to bolo zámerom relácie."

Skryť Vypnúť reklamu

V relácii sa však stretla aj s horšími prípadmi. "Pravidelne mi volávala mladá slečna, ktorá mala veľmi ťažký život a pochádzala zo zlého prostredia. Žila s matkou a tromi súrodencami, z ktorých mal každý iného otca." Neskôr sa dozvedela, že túto dievčinu zavliekli istí ľudia do Čiech, kde jej vzali doklady a nútili ju k erotickým službám. "Potom ju uniesli do Rakúska, kde tncovala v ´píp šou´ na točiacom sa pódiu v kruhu piatich dievčat. Niekedy ju nútili aj k otrasným sexuálnym stykom, kde musela spávať s viacerimi chlapmi naraz." Bola neustále pod dohľadom, no napokon sa jej podarilo újsť. Keď sa neskôr s L. Říhovou na Slovensku stretla, povedala jej, že prežila len vďaka tomu, že počúvala jej reláciu a mohla sa vyplakať.

Zaujímavými hosťami relácie boli napríklad dievčatá z írskeho zoskupenia Rock Bitch, kombinujúceho striptíz s jazzovou hudbou. "Sú celosvetovo známe. Hrajú jemný jazz, počas ktorého predvádzajú erotickú šou. Sú tak populárne, že s nimi po turné cestuje ich fanklub." L. Říhová sa s nimi nestretla len ako moderátorka relácie, v ktorej účinkovali, ale aj ako moderátorka ich predstavenia, ktoré sa konalo v istom košickom podniku. "Predviedli fantastickú šou. Ešte nikdy som nezažila, aby účinkujúci dostali návštevnikov klubu do takého erotického vytŕženia ako ony." Užil si aj samotný štáb. "Boli sme ohromení už keď vkročili do štúdia. Jedna baba totiž prišla hore bez. Technik mal problém program vôbec odvysielať..."

Ešte horúcejšie chvíľky ich čakali pred vystúpením a počas neho. "Boli pozvané do istého košického pubu na večeru a aj tam urobili šou. Postavili sa na stôl, vyzliekli sa a začali jedna druhú oblievať drahým írskym likérom." Neskôr si z nahých tiel alkohol zlizovali. Reakcie mužského osadenstva klubu na seba nenechali dlho čakať. "Chlapi šaleli a boli v erotickom vytŕžení. Nakoniec jedna tanečnica vzala rúž na pery, natrela si ním tú najintímnejšiu časť tela a dala pečiatku do kroniky návštev pubu. Potom sa pochytali za ruky a svorne za potlesku odišli."

Vrcholom ich návštevy však bolo samotné vystúpenie. Erotika nie je pre niektoré striptérky len prácou. "Už na začiatku sme boli upozornení, nech ich chvíľu nerušíme. Dievčatá sa totiž rozhodli spríjemniť si chvíľu čakania pred vystúpením sexom s manažérom, či vzájomným erotickým dráždením. Ja som vošla do šatne s uterákmi, ktoré im bolo potrebné doniesť a ostala som v nemom úžase. Ich ochrankyňa mi povedala nech ich chvíľku v tichosti nechám dokončiť, čo začali," spomína L. Říhová. Dievčatá si so sebou vodili aj ženu mohutnej postavy, ktorú nazývali "mama". Tá bola ich ochrankyňou.

Po vystúpení však v rádiu nedostali len pozitívne ohlasy. Ozývala sa aj kritika, ktorá zrejme zapríčinila zrušenie relácie Erotic. Pritom v nej často hosťovali známi odborníci, ktorí poslucháčom veľakrát pomohli. Počúvalo ju množstvo ľudí, ktorí pracovali v noci. "E-mailom, či telefonátmi nám chodili príbehy a otázky od širokej vekovej i sociálnej škály ľudí. Pravidelne nás cez internet počúvali aj ľudia žijúci v Amerike." Napriek tomu boli obe relácie L. Říhovej zrušené. "Zamerala som sa teda na moderovanie erotických a bežných večierkov, či rockových festivalov. Popritom mám aj normálne civilné zamestnanie."

Erotické šou nielen moderuje, ale často sa aj spolupodieľa na vytváraní ich programu. "Záleží to od konkrétnej dohody s podnikom. Niekedy to celé vymýšľam sama, inokedy v spolupráci s majiteľom, niekedy zas príde požiadavka, aby som spravila akciu ´na kľúč´." Základom každej takejto šou je striptíz, súťaže o drahý alkohol, či erotické pomôcky, prípadne aj niečo pikantnejšie. "Súťaže sú veľmi dôležité. Pri nich sa publikum skutočne baví. Na poslednej to napríklad bolo mužské erotické prádlo, napustené feromónmi." Počas šou už spomínaného zoskupenia z Írska zožala veľké ovácie ananasová súťaž. "Chlapi mali z tiel striptérok čo najskôr zjesť všetky kúsky ananásu s tým, že sa pri tom nemohli dotknúť ich tiel." Víťaz získal možnosť šteklivej zábavy s dievčatami v šatni. No kto by sa nezúčastnil...?

Počas moderovania týchto šou L: Říhová s erotikou ešte v bližšom kontakte ako bola v rádiu. Zo skúseností teda vie povedať veľa o ľuďoch, ktorí vyhľadávajú takýto druh zábavy. "Ide o ľudí okolo dvadsiatky až po dôchodcov. Na jednej z akcií si napríklad striptérka vybrala pána v rokoch 65 až 70, posadila na stoličku a jemne eroticky sa mu venovala. Ujo bol unesený. Kedže bol s manželkou, mysleli sme, že nám od žiarlivosti vytrhá vlasy. Pri odchode nám však povádal ruku nie len ten ujo, ktorý úplne stratil reč, ale ďakovala aj jeho manželka. Takú skvelú akciu vraj ešte nezažila a manžel bude mať na sklonku života zážitok."

Medzi návštevnikmi sa občas vyskytnú aj nežiadúci, napríklad rôzni "úchyláci". "Nedávo som jedného odhalila už pri rezervácii lístkov. Počul ma iba cez telefón, nevidel ma a už si pýtal sex za peniaze." Zábavné je sledovať aj to, ako to niektorí chlapi počas šou nevydržia a začnú si v prítmí stolíka siahať do nohavíc... "Iní to zase riešia rýchlym odchodom na záchod. Dievčat sa však nesmú nikdy dotknúť. Ak to porušia, bude sa to okamžite riešiť." Niekedy sa však situácia vyvinie nečakane. "Robili sme akciu, kde sme mali striptíz krásnej baby, ktorú pri vystúpení doprevádzal kôň. Spomedzi ľudí si k sebe vybrala pekného mladíka, na ktorom bolo evidentné, že je vzrušený." Napokon predviedol striptíz aj on a dievča malo čo robiť, aby jeho viditeľnému "záujmu" uniklo.

Erotických šou sa nezúčastňujú len chlapi. "Robíme aj akcie pre čisto ženské publikum. Zvláštne je, že na takýchto akciách je nálada často odviazanejšia. Ženy sa vedia zabaviť viac, chlapi sa často hanbia." Problémom však je, ak sa obe pohlavia spoja dokopy. Keď si muži donesú svoje manželky - ako to personál nazýva "stíhačky", väčšinou sa nedokáže zabaviť ani jeden z páru.

Ďalšou zaujímavou aktivitou L. Říhovej je napríklad tvorba eroticky ladených textov, poviedok, či nahrávok. Na ne má zatiaľ veľmi pozitívne ohlasy a v jej plánoch do budúcna figuruje aj nahratie autorského CD s hudobno - hovoreným obsahom. Mimochodom, o jej práci vedia známi i rodina. "Berú to normálne. Nerobím predsa s prostitúciou, moderujem iba jemne erotické šou. Pred mojimi deťmi nemám žiadne tajnosti. Vadilo to však môjmu bývalému manželovi, či susedom, od ktorých som si vypočula pár nepekných urážok. Takéto veci však púšťam z hlavy."

Ak sa jej niekto opýta, čo ju na tejto práci láka, odpovie bez váhania. "Erotika patrí k životu. Každý ju má rád. Niektorí to skrývajú, ale keď je príležitosť, vystúpenie si pozrú. Pohľad na pekné ženské a mužské telá vždy vyvolá krásnu zmyselnosť." Podľa L. Říhovej erotika "letela" v 90. rokoch viac ako dnes a zase sa tabuizuje. "Roky nám vnucovali názor, že erotika je niečo zlé a nemravné. No patrí k životu a mnohým partnerských vzťahom práve erotika oživila domáci život. Veď 85 % vzťahov zlyháva na tom istom domácom erotickom rituáli, ktorý je už po čase nudný, či všedný. Verte, že zabíja aj tú najväčšiu lásku."

Tomáš LEMEŠANI

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť
 2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 10. Slovaktual umožní všetkým zamestnancom bezplatné testovanie
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 19 741
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 13 521
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 12 388
 4. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 8 389
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 8 250
 6. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 7 744
 7. Riaditeľ VÚB: Udržateľnosť chceme vsadiť do DNA nášho podnikania 6 857
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 773
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 670
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 952
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Veterinár napísal Krajčímu. Nechápe, prečo nemôže testovať

Stretol sa aj s prípadom, že tyčinky do nosa ľuďom vkladal masér.

Veterinár najprv Ag testy vyhodnocoval, potom už nemohol.
Dekan Daniel Pella by lyžovanie povolil, ak by mohlo prísť len obmedzené množstvo ľudí.
Rokycany, obecný úrad.

Dôchodca sa vyhrážal sestre zabitím, schovala sa v špajze

Pred pol rokom dostal za rovnaké konanie podmienečný trest, nepoučil sa.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jednou z možností, ako zrýchliť očkovanie, je vakcinácia seniorov.
AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Z paralelnej reality, v ktorej premiér uviazol, sa nemá šancu vymotať (týždeň podľa Schutza)

Minulosť už dobieha aj veľké ryby.

Ilustračná fotografia.

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

Petra Vlhová ide obrovský slalom v stredisku Kranjska Gora. Pozrite si jej program na víkend.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop