Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Máme za sebou posledný novembrový a prvé dva decembrové týždne, teda trávime stridžie dni. Ako tento čas vidí pani Zita?Aby ste nešli do rizika,

Máme za sebou posledný novembrový a prvé dva decembrové týždne, teda trávime stridžie dni. Ako tento čas vidí pani Zita?

Aby ste nešli do rizika, nepokúste sa

prekračovať hranice "druhého" sveta

Pri horúcom čaji sme začali tak trocha na strašideľnú tému. Ľudová tradícia totiž hovorí, že od 25. novembra začínajú pôsobiť temné a zlé sily, takže sa asi mágia využíva viac...

"Svet živých a mŕtvych je si naozaj viac ako inokedy bližší. So samotným slnovratom prichádza aj začiatok novej etapy roka a existujú mnohé rituály, ktoré slúžia na zabezpečenie prosperity, ale dajú sa aj zneužiť a je pravda,že zlé sily, sú viac aktívne ako inokedy a môžu nám ublížiť. Napríklad od 25. novembra do 13. januára využije mágia viac svoju silu a ke viac spojená so zlými, sebeckými duchmi i nečistotami. Pozor preto na rôzne špiritistické seanse. Osobne som proti takýmto aktivitám. Môže sa stať, že vyvoláte neprajného ducha, ktorý poškodí nielen vás, ale aj celú vašu rodinu. Prechádzať hranice sveta živých a mŕtvych je vždy veľkým rizikom a vlastne nikdy neviete ako sa to môže skončiť."

Skryť Vypnúť reklamu

Vy ste sa na nejakej zúčastnili?

"Musela som sa, keď mi zomrela mama v nemocnici a nestihli sme sa rozlúčiť. Vedela som, že mi chcela niečo povedať. Po smrti chodila totiž za mnou každý deň. Videla som ju na stene, hlavu som jej cítila na perine, klopkala na okno, moja dcérka počula jej hlas. Trápila som sa celý rok a veľmi som schudla. V deň ročného výročia jej smrti ma navštívila v sne. Povedala mi, že mi ostáva iba jeden deň života, že na druhý deň príde za mnou. Veľmi som ju prosila, aby ma nechala na pokoji, že dcérka by ostala sama. Na to mi odpovedala, že mi musí povedať jednu veľmi dôležitú vec. Vtedy som sa rozhodla pre kontakt so svetom mŕtvych. Bolo to nepríjemné a naozaj to nikomu neodporúčam ako zábavu.

Napokon duše, ktoré zomreli prirodzenou smrťou nás chránia, navštevujú nás v sne a upozorňujú nás na choroby, straty, nepríjemné situácie. Ľudia, ktorí zahynuli tragicky pri nehodách alebo spáchali samovraždu, či ich zavraždili, ostávajú medzi nebom a zemou a nie sú práve priateľskí. Neprestajne hľadajú svoje telo. Vyskytujú sa najčastejšie na miestach havárií, ale aj v nemocniciach, či na cintorínoch. Už som spomínala, že nie je dobré mať na stene fotografie našich zosnulých, privolávame tým energie mŕtvych a oni budú k nám prichádzať veľmi často a žiaľ, odoberajú aj z našej energie."

Skryť Vypnúť reklamu

Ako si pomôcť aby sme tieto nedobrovoľné strety eliminovali?

"Od 25. novembra nie je vhodné navštevovať cintorín, aj doma môžete na tých,čo už nie súmedzi nami myslieť a priať im pokoj. Keď cítite, že je vaša duša nepokojná, pomodlite sa. Radím držať pre Vianocami pôst, treba si uvedomiť, že v tomto čase sa naša duša zbavuje pút, ktoré sme si utkali zlým konaním, ale aj hriechov. Človek, ktorý dodržiava pôst, stáva sa nielen zdravším, ale aj slobodnejším. S očistou tela súčasne prebieha aj mentálna. Dajte v tomto období pozor i na to, čo rozprávate, pretože slovo má veľkú moc a môže sa splniť to, čo v zlosti poviete. Z úst nevypustite žiadnu kliatbu, nehrešte, nepreklínajte.

Ak máme pocit, že sa s nami niečo neobvyklé deje?

"Duša človeka je v tieto dni veľmi citlivá, môžete niekedy priam cítiť, akoby vám duša plakala. Navyše vám pocity môžu signalizovať blížiace sa nebezpečenstvo týkajúce sa priamo vás, alebo vašich blízkych. Aby sa neprihodilo nič zlé najprv sa pomodlite Otče náš a potom modlitbu: Anjel môj strážca, ochráň moje telo, ochráň moju dušu v mene otca i Syna i svätého Ducha. Amen. Ak nepokoj neustáva, dajte v troch kostoloch slúžiť omšu za svoje zdravie. Kúpte rybu a zakopte ju do zeme. Tak sa zbavíte svojho trápenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Klientka mi rozpovedala príbeh, že na jej živého manžela dali slúžiť omšu v kostole, ale tak ako sa dávajú za mŕtvych. Dozvedela sa to od susedy, ktorá jej prezradila, čo stvára ich spoločná známa. Chcela spomínanej klientke zničiť muža. Pán naozaj ochorel a keď som sa mu pozrela na čiaru života, jej priebeh naznačoval iba dvadsať rokov. Ruky mal veľmi horúce, čo napovedalo, že neprajníčka stále posiela kliatby a zapaľuje sviečky v kostole. Sviečka sa využíva v čiernej mágii dosť často, je však aj jedným z najsilnejších energetických akumulátorov a roztopená zbiera do seba negatívnu energiu. Preto so sviečkou robím devätoro očistení."

Spomínali ste, že v tieto dni sa robia aj rituály na prosperitu.

"Napríklad nechty si strihajte len v utorok, alebo piatok keď Mesiac narastá. Zoberte mincu a položte pod prah. Zakaždým keď ho prekračujete povedzte: Ja domov a peniaze za mnou. Veľmi silným rituálom na splnenie želaní a aj aby ste mali peniaze je nasledujúci obrad.

Nakreslíte bielou kriedou kruh na stole. Do kruhu položíte pohár a po bokoch dve zelené sviečky. Zoberiete svätenú vodu a nalejete ju do pohára. Potom vezmete deväť korunáčok. Po jednej ich vkladáte do pohára a pri každom vložení mince hovoríte? Želám si bohatstvo, želám si úspech, želám si šťastie, želám si zlato, želám si striebro, želám si zdravie, želám si pomoc, želám si, aby peniaze prišli do môjho života, želám si, to čo si sám poprial, nech sa to splní. Pohár má byť na stole, kým sviečky nedohoria."

Mesiac január podľa tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Plánujte, nerobte však rozhodnutia

Všeobecné tendencie: Kňažná, Slnko /v reverze/, Sila. Ľudia by sa mali naučiť oddychovať, budú pociťovať vyčerpanosť, lebo ich myseľ zahltí množstvo informácií. Mnohí nech si dávajú pozor na psychiku, vyrovnávať vnútorný deficit a vonkajší nadbytok energií totiž nebude ľahké ale bez rovnováhy sa nepohneme ďalej. Množstvo informácií a aj ich zlyhanie možno očakávať v zdravotníctve a finančnom sektore. Radím január využiť najmä na plánovanie, pracovať len toľko, čo musíme, v žiadnom prípade nepreceňovať svoje sily. Čas nepraje väčším akciám, rôznym školeniam, či seminárom. Ak sa budeme venovať sebe, svojmu vnútru a odpočinku, urobíme to najlepšie. Nerobte však žiadne rozhodnutia, nezabúdajte, že ste pod príliš silným vonkajším tlakom Január ale dopraje k rozmachu inšpirácie, snívaniu a blahodarne bude pôsobiť na umelcov.

Politická scéna: Obesenec, Mág, Miernosť. Je tu veľa extrémov, zažijeme v akcii krajne extrémnu stranu, vláda ju nechá chvíľu konať, lebo za scénou budú prebiehať veci, o ktorých by sme sa nemali dozvedieť. Je možné, že vznikne nová strana s ešte radikálnejšími postojmi. Národnostné spory budú pokračovať. Vláda bude robiť vážne kroky v súvislosti s cudzinou. Prezident bude musieť prijať opatrenia, ktoré sú spojené s Európskou úniou alebo s celosvetovou ekonomikou. Dôležitá bude v tejto súvislosti ochrana dát. Situácia vo svete prejde veľkými zmenami, oblasť ekonomiky si vyžiada úplne nové, veľmi netradičné riešenia. Naozaj sa dostaví kríza, ktorá však nebude súvisieť s našou politikou, aj keď tu vidím odchádzajúceho politika, ktorý vydá svedectvo o zákulisí našej politickej scény, čo iste vyvolá veľké dohady a napätie.

Ekonomika, peniaze: Mesiac, Veža, Svet. Vonkajšie vplyvy budú nečakané, pre Slovensko však nie negatívne. Euro bude pre Slovensko veľmi pozitívne a bolo prijatí v správnom čase. Situácia bude priaznivá pre slovanské krajiny, kde vzájomnou spoluprácou získame a zabezpečíme si stabilitu. Pribudne nám naozaj silný spojenec, to čo sme vnímali ako negatívne sa stane pozitívnym .V USA tu vidím nepokoje a veľmi zle až kolapsovo to vyzerá pre Kubu. Veľa ľudí sa vráti s cudziny domov a mnohí z nás si uvedomia, že radi žijú práve tu, na Slovensku.

Zdravie: Koleso osudu. Táto karta znamená, že sa nemáme pokúšať o výklad, že každý je strojcom svojho osudu a teda aj zdravia. Je len na nás, ako sa postaráme o svoje fyzické, a v januári najmä o duševní zdravie.

Láska: Pustovník, Blázon, Mesiac. V láske zavládne veľký chaos, nepredvídateľnosť, ilúzie, pocity osamelosi ale a aj klamstiev. Ako sa vyhnúť problémom? Predovšetkým nepodľahnúť hystérii, nebyť pokrytecký, chaotický, unáhlený. Radila by som vyhnúť sa alkoholu, ktorý podporuje výbuchy nevedomých síl. Nerozhodovať sa a nezasahovať násilne do priebehu vzťahov.

Aj liečenie energiami má svoje pravidlá, ktoré treba dodržiavať

Dávajte pozor na nebezpečné úskalia

Je stále viac chorých, ktorí sa najmä ak zlyhá klasická liečba, rozhodnú využiť služby liečiteľov. O pravidlách, ktoré by liečitelia mali dodržiavať sme už písali, dnes uvádzame názory odborníkov na použitie niektorých metód.

Musíme vychádzať z faktu, že každý človek má svoj energetický obal, ktorý ho okrem iného chráni pred cudzími vplyvmi prostredia. Ak je obal oslabený, odklonený, alebo je cudzí vplyv príliš silný, môže dôjsť k informačnému napojeniu s pôsobiacim subjektom. Funguje to jednosmerne ale aj obojsmerne. Pomocou tohto napojenia sa dajú získavať od "postihnutého" informácie, ale ho aj "riadiť". Dochádza tu k stretom oboch vplyvov s vlastným "Ja" človeka, čo vedie k závažným zdravotným poruchám. Klasickým príkladom spomínaného pôsobenia je činnosť rôznych náboženských siekt, ktoré sa pomocou rôznych obradov či modlitieb napoja na svojich príslušníkov. Tí sa potom stávajú poslušným nástrojom svojich "prorokov.

Pozor preto na úskalia, ktoré niektoré liečebné metódy so sebou prinášajú a ktoré sa v poslednom čase stali doslova hitom. Lekári zaoberajúci sa súčasne s psychotronikou pred ich neuváženým používaním varujú. (Napríklad MUDr. G. Solár, či MUDR. T. Rosinský).

Metóda reiki odkláňa energetický obal mimo ľavej poloviny hlavy (ako aj väčšina ostatných metód) a zbavuje tak človeka jeho prirodzenej ochrany a vystavuje ho tým pôsobeniu vonkajších vplyvov. Narušuje tiež šiestu čakru, čím môže dôjsť k energetickej nevyváženosti. Ak sa tak stane, neskôr sa to odrazí na zdravotnom stave.

Pomocou metódy de Silvu jej učitelia sľubujú zvýšenie inteligencie a celkový rozvoj osobnosti. Metóda spomaľuje biorytmi mozgových centier. Odkláňa energetický obal so všetkými možnými následkami pôsobenia vonkajších vplyvov. Zmeny v činnosti mozgu môžu spôsobiť rozvinutie dovtedy latentných chorôb (epilepsia, psychické poruchy atď.).

Holotropné dýchanie je veľmi účinná metóda pri liečení drogových závislostí, ak liečbu uskutočňuje lekár s jedným pacientom. V neskúsených rukách a pri skupinovom praktizovaní (ako sme stále častejšie svedkami) však môže mať negatívne následky. Prekysličením organizmu dochádza k narušeniu metabolizmu, čo môže spôsobiť rozvinutie celého radu dovtedy latentných chorôb (rakovina, psychické poruchy atď.) Naviac, opäť dochádza k odkloneniu energetického obalu a s tým spojenými rizikami.

S košickým astrológom Petrom Mišíkom o súčasnej svetovej ekonomickej kríze

Tak skoro sa jej nezbavíme

Svetom už niekoľko mesiacov otriasa svetová hospodárska a finančná kríza. V tejto súvislosti sme známemu košickému jogínovi Petzrovi Mišíkovi položili niekoľko otázok.

Ktoré planéty sa postarali o hospodársku krízu?

- Za základ považujem opozíciu Urána so Saturnom, ktorá bude trvať aj celý budúci rok. Len mierne zlepšenie možno očakávať v strede leta, ale potom sa opäť situácia zhorší a všetky chyby v ekonomike spáchané v uplynulých rokoch vyplávajú na povrch. Finančná kríza sa prejaví najmä v krajinách, ktoré ovplyvňovali vývoj ekonomiky najviac - teda v USA, Nemecku a Anglicku.

Čo nás čaká na Slovensku?

- Našťastie Slovensko čaká len mierne uťahovanie opasku. Jednak bolo do roku 2008 podporené Jupiterom ale na vývoj mal vplyv aj Saturn a ako prísny učiteľ nedovolil rozhadzovať a učil nás disciplíne. Slovensko vyštartovalo z úplného dna, pod vplyvom Saturnu si však postavilo pevné základy, nastolilo šetrenie Tí ľudia, ktorí si neosvojili pravidlá Saturnu, nenaučili sa rešpektovať jeho vplyvy to budú mať aj u nás ťažšie.

Ktoré sféry budú najviac postihnuté?

- Najviac je ohrozený takzvaný voľný trh teda predaj, špekulácie, obchod.... Mohli by sme to označiť aj ako záležitosti, ktoré sa dotýkajú len povrchného záujmu ľudí. Ďalej pod vplyvom Marsu sa na istý čas rozkýva oceliarsky a automobilový priemysel. Jednouché to nebude ani s nehnuteľnosťami. Úsporné opatrenia v tých odvetviach by mohli zabrániť kolapsu.

Znamenia, ktoré si budú musieť dávať väčší pozor?

- Ešte stále Panny, Levy a Škorpióni ide najmä o ľudí v riadiacich funkciách, ktorí sa ocitnú tak trochu v úzkych.

Kedy sa situácia najviac vyostrí?

- Kulminovať by mala začať v roku 2010 a v roku 2011 nás čaká opozícia Jupiter - Saturn, metaforicky povedané boj dobra a zla.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 2. Studujte v Praze ekonomii a business v angličtině
 3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 4. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 5. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 6. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 7. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 9. Aj matematika sa dá skrotiť
 10. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 17 018
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 490
 3. Aká je chémia vôní 12 693
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 10 370
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 459
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 983
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 710
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 279
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 860
 10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 6 449
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Škola cez počítač: Žiaci sa zatajujú, učitelia nemajú kontrolu

Rodičov to stojí nemálo peňazí. Župa už ide dávať študentom notebooky.

Výročie výbuchu bytovky Mukačevská 7 v Prešove

Správca vybuchnutej bytovky v Prešove spomína na okamihy hrôzy

Chceme sa tam vrátiť, vraví.

Mojmír Květoň na Mukačevskej 7 v Prešove rok po výbuchu.
Vianočné trhy vytvárajú atmosféru vo väčšine slovenských miest.
Vpravo Volodymyr, vedľa neho jeho advokátka. Eskorta ho odvádza do väznice.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Haščák.
Dobré ráno

Dobré ráno: Po Haščákovi môže prísť na rad Fico

Haščákovi hrozí 20 rokov za mrežami.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

S Haščákom v pyžame

Keby zaspieval, zničí nielen milovníka koly, ale aj povesť bývalých reformných strán.

Peter Schutz
Petra Vlhová (vľavo) a Veronika Velez-Zuzulová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop