V stredu sa na južanskom miestnom úrade konalo v poradí jedenástne stretnutie dvojičiek z celých Košíc.
KOŠICE. Stretnutie tentokrát prebiehalo v tradičnom duchu. Hmýrilo sa na ňom 22 dvojičiek a štyri trojičky vo veku od dvoch do osemnástich rokov. Objavil sa aj Mikuláš, ktorý si tiež priviedol dvojča. Prevažovali najmenší v doprovode rodičov. Tí majú dvakrát toľko radostí, ale aj starostí, ako je bežné. Vyvrcholením akcie bolo krájanie torty.
"Stretnutia dvojčiat sa uskutočňujú od roku 1997. Vidíme, ako rastú a menia sa, odvtedy sa mnohé stali plnoletými. Starší ubúdajú, noví pribúdajú," povedal starosta Juhu Jaroslav Hlinka.
Organizátori rozposlali cez 200 pozvánok. Odrastenejšie z dvojičiek sa už na takýchto podujatiach zúčastňovať zdráhajú.
Prišli aj známe štvoričky
Dorazili i jediné košické štvoričky. Ako správne "celebrity" na seba chvíľu nechali čakať.
"Majú sa dobre, od septembra chodia do škôlky, lebo už majú tri roky," povedala ich mamička Katarína Beregszásziová, ktorá si teraz môže aspoň časť dňa oddýchnuť.
Počúvať sa im vraj, tak ako každému dieťatku, vždy nechce, rozdiel je však v tom, že sú štyri naraz.
(ee)
Autor: TIP NA VÍKENDOVÝ VÝLET
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári