Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ak chceme vytvoriť vo vlastnom živote ten správny tok peňazí, naučme sa nielen brať, ale aj dávať Nezablokujme si tok energií, ktorá je potrebná

Ak chceme vytvoriť vo vlastnom živote ten správny tok peňazí, naučme sa nielen brať, ale aj dávať

Nezablokujme si tok energií, ktorá je potrebná na vytvorenie hojnosti

Človek má dobrý pocit, keď môže niekomu niečo darovať, teší ho, keď obdarovaný má z toho radosť. Niektorí ľudia radšej dávajú ako prijímajú. Ak by v živote nič neprijímali, nemohli by ani niečo rozdávať, zablokoval by sa tok energií potrebnej na vytvorenie hojností. Nie každý dokáže dary prijímať, považuje to za sebecké, ale to nie je správne, pretože sa uzavrie tok energií. Čím viac sa otvoríme prijímaniu, tým viac môžeme rozdávať. Ak dožičíme úspech iným, zvyšujeme tým svoj vlastný magnetizmus pre hojnosť. S Dr. Klárou Hodničovou (na snímke), cvičiteľkou jogy a ezoteričkou sme sa porozprávali na tému ako v živote dávať a brať.

Skryť Vypnúť reklamu

Buďme pripravení prijímať čokoľvek s vďakou a láskavosťou. "Napríklad, ak dostaneme od niekoho stovku, poďakujme sa za ňu a nepomyslime si, že to je málo, že nám mohli dať i viac," vraví K. Hodničová. "Svojím vedomím ľudia zmenšujú obnos peňazí. Ak prijmeme peniaze s pocitom radosti a vďaky, vytvoríme si ďalšie možnosti na dosiahnutie hojnosti. Otvoríme sa prijímaniu z každého zdroja, ktorý si váži našu samostatnosť a ochotne prijmime, čo sme žiadali. Vesmír si už nájde spôsob ako nám to dá. Samozrejme, ak si chce niekto kúpiť naše priateľstvo, alebo peniaze prichádzajú s nejakým vedľajším úmyslom, ktorý sa nám nepáči, v takom prípade peniaze neprijímajme."

Dávanie je dôležitá časť prijímania, akým spôsobom dávame, takým aj dostaneme. Dávať peniaze alebo iné veci je skutočným darom, lebo cirkuláciou vytvárame energie vo vlastnom živote. Ak túžime mať viac peňazí, musíme do toho niečo vložiť, môže to byť talent, umenie, zručnosť, čas alebo energie.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ak chceme ľudí obdarovať slobodne a veľkodušne, dávajme im tak, aby to slúžilo vyššiemu dobru. V prípade, že im dávame peniaze, vyjasníme si, či ich dávame preto, aby sme im vytvorili hojnosť, a nie preto, aby sme ich vymanili z nelichotivej situácie. Obdarovať treba takých ľudí, ktorí naše peniaze alebo dary využijú na vytvorenie pozitívnych zmien vo svojom živote. Ak sú ľudia ustavične v núdzi, neustále tak vytvárajú nedostatok. Naša pomoc, naše dary im načas pomôžu vymaniť sa z núdze, ale bránia im, aby sa naučili ako majú fungovať v živote. Možno im darovaním, podporovaním, znemožňujeme ich rast. Zachraňovať ľudí z kríz môže vyvolať závislosť, takíto ľudia vytvárajú stále sa opakujúcu situáciu. Ľudí treba naučiť riešiť svoje problémy, to je pre nich väčší dar, ako im neustále požičiavať peniaze."

Skryť Vypnúť reklamu

Niektorí rodičia cítia povinnosť pomáhať svojim deťom aj vtedy, keď už vyrástli a osamostatnili sa. Ak nás neustále žiadajú o peniaze, nastal čas, keď treba povedať "nie". Podporovať ich nie je naša povinnosť, ale využívanie. Naše "nie" môže vyvierať z väčšej lásky, ako podráždené "áno". Človek pri obdarúvaní by nemal zabúdať na seba, to je dôležité pri toku hojnosti. Človek, ktorý nedokáže obdarovať seba, vytvorí si prekážku, ktorú pocíti na vlastnej koži. Napríklad ľudoví liečitelia sa vyčerpajú, ak sa neustále rozdávajú a nenájdu si čas na dobitie vlastnej energie.

"Istý umelec sa trápil, že si svojím umením nedokázal zarobiť na vlastné živobytie. V živote všetko hodnotil peniazmi. Ustavične trpel ich nedostatkom. Jeho kolega robil všetko pre to, aby sa stal dobrým umelcom. Mal radosť z toho, čo vytvoril, jeho práce sa postupne stali známymi a dobre sa predávali. Nedbal veľmi na peniaze, ktoré by mu priniesla umelecká činnosť. Skôr sa zaoberal myšlienkami, ako vytvoriť diela, ktoré by sa ľuďom páčili, robili im radosť. Jeho práce sa postupne stáli známymi a dobre zarábal. Priateľ, ktorý ustavične myslel na peniaze, nestal sa známym a naďalej zarábal málo. Stanoviť by sme si mali také predsavzatia o peniazoch, ktoré pomáhajú vytvárať radosť, hojnosť, jednoznačnosť. Nie je správne, ak sa cítime vinnými za míňanie peňazí. V prípade, že nám niekto dlhuje peniaze a dlho nám ich nevracia, nehnevajme sa na neho, nemyslime na peniaze a vyšlime dlžníkovi lásku. Verme, že peniaze prídu z inej strany alebo od tej istej osoby, a to vtedy, keď sa skutočne od nich odpútame. Ak namiesto hnevu a zlosti vyšleme lásku, vytvoríme východiská na riešenie takejto situácie. Vždy existuje nejaké riešenie. Peniaze nie sú dobré ani zlé, sú len energiou. Sami môžeme určiť, či sa stanú pozitívnou alebo negatívnou energiou."

Vlastniť peniaze je správne, nie je treba mať kvôli tomu výčitky svedomia, že ich máme viac ako ľudia okolo nás. Nie je o nič uspokojivejšie byť chudobným, ale nie je lepšie byť ani bohatým. Príliš veľa peňazí môže človeka zviesť z cesty najmä vtedy, ak človek musí stráviť veľa času, aby sa o ne staral. "To, koľko peňazí ľudia potrebujú, je individuálne. Nesúďme druhých podľa toho, čo majú. Je dobre merať úspech nie podľa zarobených peňazí, ale podľa stupňa životného cieľa, či sú ľudia v živote šťastní a či si veria," zdôraznila na záver Klára Hodničová.

Znamenia anjelov často a bezdôvodne podceňujeme

Chcú s nami nadviazať kontakt

Anjeli chcú upútať našu pozornosť a nadviazať s nami kontakt. Pomáhajú nám vyliečiť sa, avšak podceňujeme znamenia, ktoré nám dávajú a považujeme ich za náhodu či výplody našej fantázie. "Anjeli však hovoria: ´Nemôžeme písať svoje odkazy na oblohu.´ Kedykoľvek si teda všimnete, že sa vo vašom živote objavujú nejaké modelové situácie, najmä ak prichádzajú ako odpoveď na vaše otázky alebo modlitby, venujte im pozornosť a verte im. Keď opakovane počujete rovnakú pieseň alebo zaznamenáte rovnaké číselné poradie, kto za to podľa vás môže? Vaši anjeli, samozrejme!"- uvádza vo svojej knihe "Liečenie s anjelmi" Doreen Virtue.

Anjeli nám svoje posolstvá často oznamujú prostredníctvom číselných poradí. Robia to dvomi spôsobmi. Buď informáciu jemne pošepkajú do ucha, takže zdvihneme oči práve včas, aby sme zaznamenali napríklad čas na hodinkách alebo telefónne číslo na bilboarde. Anjeli dúfajú, že si uvedomíme, že rovnaký číselný rad vidíme už po niekoľký raz. Napríklad, môžeme vidieť tri jednotky naraz alebo mať pocit, že kedykoľvek sa pozrieme na hodinky, bude na nich 1:11 alebo 11:11. Druhým spôsobom, ako nám anjeli ukazujú významné číselné rady, sú fyzické zásahy, keď napríklad zariadia, aby pred nami išlo auto so špecifickou poznávacou značkou, ktorú si máme všimnúť.

Tí, čo si tento fenomén uvedomujú, sa stávajú odborníkmi na výklad zmyslu rôznych poznávacích značiek. Týmto spôsobom nám anjeli odovzdávajú podrobné odkazy. Naši anjeli nám vysvetlia, aký význam sa vzťahuje na našu situáciu. Treba sa opýtať: "Čo sa mi snažíte povedať?" A oni nám s radosťou poskytnú ďalšie informácie, ktoré nám pomôžu rozlúštiť význam ich číselných posolstiev.

Svoje označenie získali na základe farieb aury

Našu planétu osídľujú krištáľové deti

Krištáľové deti majú veľké, prenikavé oči, na svoj vek neobyčajne múdre. Hypnoticky na nás upierajú svoj pohľad, zatiaľ, čo naša duša je pre tieto deti odkrytá, takže ju skutočne vidia. Tieto deti vo veku od novorodencov po sedemročné, sú radostné, milé a rýchle osídľujú našu planétu. Sú novými nositeľmi svetla a od predchádzajúcich generácií sa líšia tým, že ukazujú, kam smeruje ľudstvo.

Deti vo veku od 7 do 25 rokov nazývame "indigové" deti a niektoré rysy majú spoločné s krištáľovými deťmi. Obe generácie sú veľmi vnímavé, jasnovidné a majú dôležité životné poslanie. Zásadný rozdiel tkvie v ich povahe. Indigové deti majú bojového ducha, lebo ich spoločným zámerom je odstrániť staré postoje, ktoré nám už nepomáhajú. Sú tu preto, aby rozbili vládny, vzdelávací a súdny systém postrádajúci celistvosť. Aby tento cieľ dosiahli, musia byť obdarené zanietenosťou a odhodlaním.

Krištáľové deti sú vyrovnané, spokojné. I ony môžu príležitostne dostať záchvat zlosti, ale sú predovšetkým tolerantné a zmierlivé, sledujú cestu vedúcu k bezpečnejšiemu a spoľahlivejšiemu svetu. Označenie indigo a krištáľ dostali tieto dve generácie na základe farieb aury a podľa štruktúry energetických vzorcov. V aure indigových detí prevláda indigová modrá. Je to farba čakry "tretie oko", ktorá je energetickým centrom nachádzajúcim sa vnútri hlavy v mieste medzi obočím. Táto čakra riadi intuíciu alebo schopnosť vidieť energiu, zjavenia a duchov. Mnoho indigových detí je obdarených týmto nadaním.

Krištáľové deti majú krásnu dúhovú auru pastelových odtieňov, takú, ako je efekt spôsobený krištáľom. Túto generáciu fascinujú kamene, minerály, odtiaľ pochádza aj názov krištáľové deti.

Nezabudnite, dvere by sa mali otvárať smerom do bytu

Magické číslo sedem pomýli zlé sily

V ostatných rokoch sa stalo módnym smerom, spájať miestnosti v dome alebo v byte a vytvárať veľké, otvorené priestory. Je vhodné vzdať sa niektorých dverí, najmä ak na seba vzájomne narážajú. Sú totiž priamou cestou k rodinným hádkam. Ale nech nám ani nenapadne zbaviť sa dverí do kúpeľne či spálne. Vtedy stratíme pocit intimity. Vhodné je nechať na mieste aj kuchynské dvere, aby sme sa izolovali od kuchynských zápachov a hluku.

Ak sa však chceme niektorých dverí zbaviť, mali by sme brať do úvahy naše vzťahy s deťmi. Vo filozofii feng-šuej vyjadrujú dvere rodičov a okná potešenie. Ak je pomer prvých k druhým väčší ako 1:3, existuje veľká pravdepodobnosť, že nám deti "prerastú cez hlavu". Dvere by sa mali otvárať smerom do bytu, do ktorého vchádzame a uhol roztvorenia by mal byť najmenej 90 stupňov. Inak nimi bude prichádzať negatívna energia. Keď sa budeme musieť cez dvere pretláčať, vyvolá to v našom živote nepohodlie. Dvere sa nesmú obíjať o nábytok alebo o čosi iné.

Vtedy je lepšie namontovať do miestnosti posuvné dvere. Pri projektovaní domu by sme mali vziať do úvahy fakt, že dvere by nemali smerovať priamo ku schodom vedúcim smerom dole. Vtedy bude zvnútra unikať dobrá energia. A ešte jedno tajomstvo našich prastarých mám. Keď sa po odchode z domu musíme po čosi vrátiť, predtým ako dom znova opustíme, poseďme si na chvíľu a narátajme od sedem do jednej. Sedem je magické číslo, ktoré vraj pomýli zlé sily a umožní šťastne zakončiť jednu cestu a začať novú.

Svätá Hildegarda je veľkým darom pre našu dobu

V jej spisoch sú ukryté mnohé zázraky

Pre dnešného človeka predstavuje Hildegardine liečebné umenie najschodnejšiu cestu k zoznámeniu sa s jej kompletným dielom. Obraz človeka, ako ho Hildegarda dotvára, je komplexný. Obsahuje nielen duševné, ale aj duchovné aspekty, a tak ako v každom ohľade, spĺňa naše očakávania a potreby celostnej liečby. Jej vizionárske dielo vysoko prevyšuje poznanie vtedajšej doby. Obdivuhodné vedomosti Hildegardy o súvislostiach človeka nespočívajú na vedeckých základoch, ale v charizmatickom dare pohľadu do najrozmanitejších vrstiev kozmickej a božskej skutočnosti, a to sprostredkovane i vo videniach.

Hildegarda sa narodila v roku 1098 na bohatom panskom dvore v Mermersheime u Alzey ako desiate dieťa šľachtických rodičov. Dar jasnovidectva a tajomných súvislostí prírody a človeka si priniesla na tento svet. Vízie, ktoré mala vždy 5 až 10 rokov, si zapisovala. V Hildegardiných spisoch sú dnes ukryté mnohé Božie zázraky.

Hildegarda liečila zázračne i prikladaním rúk. Jej liečebné umenie bolo dlhé roky neznáme. V súčasnosti sa oň začínajú zaujímať aj lekári. Je darom pre našu dobu. Hildegardine učebnice, ktoré sa zachovali, znejú moderne, súčasne, až dnešné poznatky medicíny sú kľúčom k ich pochopeniu. Jej lieky ponúkajú nové, doteraz nevyskúšané možnosti.

Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 4. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 8. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Novinka medzi prefabrikátmi
 2. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 3. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. The future of M&A in Europe
 6. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 7. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 8. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 10. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 500
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 249
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 210
 4. Aká je chémia vôní 9 997
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 624
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 476
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 700
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 653
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 153
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 633
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zoroslav Kollár prichádza na výsluch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Čakanie na prokurátora

Podstatné je, aby sa koncovka našla v dohľadnom čase.

Peter Tkačenko
Minister školstva Branislav Gröhling a minister hospodárstva, prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (obaja SaS).
Ilustračné foto.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop