Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Život prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., je spojený so štyridsaťročným výskumom štítnej žľazyŠtítna žľaza, hoci má iba 25 gramov, je generálnym

Život prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., je spojený so štyridsaťročným výskumom štítnej žľazy

Štítna žľaza, hoci má iba 25 gramov, je generálnym riaditeľom nášho metabolizmu

Na akcii Deň zdravia, ktorý nedávno poriadalo Regeneračné centrum Energy, svojou prednáškou zaujal prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc (na snímke). Žije v Užhorode, ale týždeň z mesiaca trávi na Slovensku. Jeho korene sú spojené s našou krajinou, na Ukrajine sa ocitol v čase, keď sa menili hranice. Teraz učí študentov na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre na Katedre výživy.

Skryť Vypnúť reklamu

Celý jeho život je spojený s výskumom jódu. Cambridgeská univerzita každé štyri roky udeľuje vyznamenania, prof. Turianica ich získal dvakrát. V roku 2004 a 2008. Počas rozhovoru sa k nemu pridal aj MVDr. Jozef Vodný z Tesárskych Mlynian. Je to veterinár, rozhodol sa však podnikať v oblasti poľnohospodárstva.

Ak chceme siahnuť do histórie pomenovania, treba zájsť do Grécka minulých čias. Názov jód bol odvodený z gréckeho slova jodes - modrofialový. Pri spaľovaní organickej hmoty vystupuje z popola vo forme pary, ktorá sa kondenzuje v modročervených kryštálikoch. Objavitelia jódu si všimli tento jav pri spaľovaní morských rias. Až v roku 1915 sa prišlo na to, že jód je nevyhnutný na fungovanie štítnej žľazy. Vyskytuje sa v hormóne tyroxín, ktorý vylučuje štítna žľaza.

Skryť Vypnúť reklamu

Štítna žľaza je v našich podmienkach zanedbávaná, možno aj preto, že jej hmotnosť je asi 25 gramov. "Ak sa však pozrieme na funkcie, ktoré musí spĺňať, dá sa povedať, že to je generálny riaditeľ celého nášho metabolizmu." Takto to klasifikuje biochemik prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc., po štyridsaťročnom výskume v tejto oblasti.

Na trhu je množstvo výživových doplnkov z rôznych oblastí, prečo však majú iba dočasný efekt? Málokto vie, že ich vstrebateľnosť je veľmi nízka, závisí to od ich kvality, ale telo väčšinu vylúči. Výživári hovoria, že máme veľmi drahý moč. Väčšina prípravkov je v anorganickej (chemickej) forme, preto to je tak. Jód v soli, do ktorej sa pridáva, je tiež v anorganickej forme, podobne to je aj v jódovanej vode. Telo ich v tejto podobe nevie prijať, ba pri predávkovaní dokonca škodí. Inak to je vtedy, ak telu dodáme organickú formu vitamínov alebo enzýmov, a tie sa nachádzajú hlavne v potravinách.

Skryť Vypnúť reklamu

"Týka sa to aj jódu, ktorý chýba 99 percentám populácie na celom svete," tvrdí to aj MVDr. Jozef Vodný, ktorý sa tejto téme venuje na Slovensku pekných pár rokov. "Ani o tom nemusíme vedieť, ale vo všeobecnosti väčšina z nás má zníženú funkciu štítnej žľazy hypofunkciu. Akú úlohu má jód ako mikroprvok? Tam, kde je jód, tam je aj život. Kde je život, musí byť aj jód," dopĺňa ho prof. Turianica.

Pri jeho nedostatku sa človek cíti stuhnutý, má zníženú pohyblivosť, je unavený, máva zápchy, priberá. Výskumy dokonca ukázali, že nedostatok tohto stopového prvku ovplyvnil u žien rakovinové bujnenie prsníka a má celkovo negatívny vplyv aj na funkciu pohlavných orgánov. Aj pri prebytku jódu môže dôjsť k zdureniu štítnej žľazy. Príznakmi je prehnaná hyperaktivita, rýchle reflexy, úbytok hmotnosti, zvýšenie telesnej teploty, búšenie srdca pri jeho zaťažení, alebo pri nadmernom pití kávy.

"Ako by sme charakterizovali zdravie? Zdravie je vtedy, keď všetko funguje harmonicky a efektívne," takto celkom jednoducho sformuloval základnú myšlienku prof. Turianica. "Rád by som spomenul skúsenosť môjho známeho liečiteľa z Dubnice nad Váhom," opäť sa ozýva Jozef Vodný. "Tento človek vie zistiť na energetickej úrovni, kde je ložisko zápalu, aké rozmery má prípadný nádor a ak sa o ňom aj nevie, lokalizuje ho. Rovnako identifikuje aj cystu a iné ochorenia. Tento človek odo mňa odoberá prírodný jód v tekvicovom oleji. Ja sa v energetickej liečbe nevyznám, ale on tvrdí, že fľaša s olejom má veľkú energetickú silu. Aplikoval ho na svojich klientoch a povedal, že za posledné dva mesiace mal dvadsať onkologických pacientov, ktorým pomohol aj vďaka tomuto produktu. Už za ním prestali chodiť, nepotrebovali sa vracať. To by mohlo znamenať, že ich vyliečil," pripája sprostredkovanú skúsenosť Jozef Vodný.

Zatiaľ existuje jediný prípravok na svete, ktorý priamo ovplyvňuje štítnu žľazu v organickej (prírodnej) forme. Po dlhoročných výskumoch sa to podarilo prof. Turianicovi, vynález má patentovaný. Kým sa anorganický jód dokáže transformovať asi tak na tri percentá, v takejto podobe je organizmus schopný prijať ho na sto percent. Koncentruje sa v tekvicovom oleji alebo v tobolkách s olivovým olejom. Sú to najvhodnejšie nosiče na viazanie organického jódu. Okrem toho, tekvicový olej obsahuje aj také látky, ktoré zabraňujú vzplanutiu rakoviny.

Okrem morských rýb, ktoré sú najbohatším zdrojom prírodného jódu, síce v oveľa menších množstvách, ale predsa len ho majú aj banány, jablká, broskyne, čerešne, černice, čučoriedky, maliny, čierne aj červené ríbezle. Brokolica a hrášok ho nemajú veľa, zato kaleráb a zelená paprika celkom požehnane. Kto je v našom tele najväčším likvidátorom jódu? Závisí to od toho, aký život žijeme. Ak je plný napätia a stresov, konzumujeme stravu chudobnú na jód, a to je vo väčšine prípadov, môžeme počítať s tým, že bunky si budú pýtať stále viac, ale nedostanú ho, lebo ho štítna žľaza ho nedokáže dostatočne vyprodukovať.

Netreba tomu veriť, treba to jednoducho skúsiť," inšpiruje prof. Turianica. "Pacient s osteoporózou si môže dať urobiť snímku pred užitím prírodného jódu. Potom užije dve - tri kvapky, opäť si dá urobiť snímku, a s výsledkom sú všetci prekvapení. Tým, že si sfunkčnil štítnu žľazu, vápnik sa vďaka jódu zabuduje do kosti a on ju má ako mladý človek." Ak má človek dostatok jódu, bude mať v poriadku zuby, nemôžu sa mu pokaziť. Jednoducho to je tak ak je náš generálny riaditeľ zdravý (štítna žľaza), so všetkým si dokáže poradiť.

Čo sa týka prostaty, neexistuje lepší liek ako aktívny tekvicový olej. Väčšina ľudí si myslí, že má štítnu žľazu v poriadku. Svoje problémy s ňou nespájajú. Prof. Turianica sa pýta: "Bol niekto na kontrole? Stanoviť hladinu hormónov je dosť problematické. Závisí to od toho, kedy ide človek na kontrolu. Skúsenosť mi napovedá, že 95 % ľudí má problém určite. Ak máte zníženú funkciu, bunky nepracujú, a tak atrofujú. Okolo nich sa tvorí tukové tkanivo a štítna žľaza je na tom stále horšie." Nedostatok jódu okrem iného vyvoláva malú odolnosť voči chladu a infekciám, prispieva k nervozite a podráždenosti.

A na záver ešte jedna skúsenosť pacientky, ktorá užívala jód v oleji pravidelne celý rok. Bála sa ísť na kontrolu, hoci sa cítila lepšie. Výsledok prekvapil všetkých. Zmizli jej cysty na vaječníkoch, zhustli jej vlasy a tiež chronický zápal dýchacích ciest sa stratil. Nie je celkom jasné, či to spôsobila jedna polievková lyžica jódu s olejom denne. Lieky však po čase vysadila, úplne ich nahradil jód.

Odolať zemskej príťažlivosti a naučiť sa lietať sa dá, ale...

Pri levitácii sa v pľúcach tvorí prázdnota, ktorá človeka dvíha do výšky

O levitáciu sa vedci zaujímali už v prvej polovici 20. storočia. Obrovským dojmom zapôsobilo lietanie anglického senzibila Daniela D. Homa. Jeho levitácia nebola spontánna, dokázal ju riadiť. Na seanse s ním sa zúčastnili viacerí významní ľudia, napríklad sir William Crookes, prezident anglickej Akadémie vied či spisovateľ Mark Twain. Prítomný bol aj novinár, ktorý napísal: "Home sa vzniesol do vzduchu, čím všetkých ohromil. Po celý čas seansy som ho držal za ruku a cítil som jeho nohy, ktoré viseli asi 30 centimetrov nad podlahou. Opakovane sa dvíhal z podlahy do vzduchu a po tretí raz sa zodvihol až k stropu. Tu sa ho jemne dotkol rukami aj nohami a kontrolovane klesol na zem."

Zaujímavé pokusy s levitáciou robili aj ruskí vedci. Moskovský senzibil B. Jermolajev dokázal prinútiť predmety, aby viseli vo vzduchu. Zobral medzi dva prsty akýkoľvek predmet, hoci aj kameň a dvíhal ho. Predmet akoby nemal žiadnu hmotnosť. Potom ho uvoľnil a ten zostal visieť vo vzduchu. Po nejakom čase začal pomaly klesať, pričom sa ešte raz vo vzduchu zastavil.

V roku 1986 sa vo Washingtone konala súťaž lietajúcich jogínov, kde sa o víťazstvo pokúšalo dvadsať ľudí. Boli tam také disciplíny ako dĺžka letu (rekord 180 cm), výška letu (rekord 60 cm) a rýchlostný let na vzdialenosť 25 metrov s prekážkami vo výške 20 cm nad zemou.

Jogíni pritom sedeli v lotosovej pozícii, čiže so skríženými nohami.

Modernou technikou sa už dajú zmerať niektoré fyziologické parametre, ku ktorým dochádza pri levitácii. Tak sa zistilo, že dôjde k úplnému zastaveniu dychu, podobne ako pri transcendentálnej meditácii. Zmenila sa tiež pulzová frekvencia. V okamihu vzletu bola výrazne vyššia, potom klesla. Staroindické védy uvádzajú, že pri levitácii sa v pľúcach tvorí prázdnota, ktorá človeka dvíha do výšky.

Záver, ku ktorému dospeli vedci znie: "Človek nelieta len preto, že jednoducho nechce!"

Deti nasávajú energiu a informácie z ľudí a okolitého prostredia

Rodič svoje dieťa energeticky nasycuje, nemusí to byť ani jeho vlastný potomok

Najdôležitejším karmickým dlhom človeka na Zemi je dlh voči svojmu dieťaťu. Na našej planéte sa rozvíja život a jeho vývoj postupuje dopredu a vyššie. Kto iný môže podporiť malého človiečika na ceste za dosiahnutím nových, nepoznaných hraníc, ak nie rodič? Vo vzťahu k našim milovaným je prvoradou úlohou dávať lásku, ale vzťah k deťom je však iný. Rodičia stimulujú smer rozvoja dieťaťa, ale jeho rozum, city, emócie, podliehajú kontrole, schváleniu i odmietaniu. Z podania rodičov si deti obyčajne osvojujú poznatky o svete, dobre a zle, zapisujú sa v nich hlboko a zostávajú v ich pocitoch, aj keď o nich nehovoria nahlas. Rodič svoje dieťa energeticky nasycuje a nemusí to byť ani jeho vlastné dieťa.

Otec a matka sú často vďaka svojim deťom rozčúlení. Deti sú ako malé upíry, nasávajú energiu a informácie z okolitého prostredia a ľudí okolo. Pokiaľ ide o bežný, prirodzený proces, nejedná sa, samozrejme, o upírov. Deti dorastajú, stávajú sa samostatnejšími. Dvanásťročné dieťa je prakticky schopné vykonávať samostatné rozhodnutia a má schopnosť energeticky sa brániť. Do tohto veku sa dieťa snaží napojiť na ochranné energie dospelého človeka, ktorému dôveruje. Keď odovzdávame energiu našim milovaným, dostávame naspäť dvakrát toľko, dokonca i vtedy, keď naša láska je nezávislá. Deťom dávame všetko a nečakáme, aby nám vrátili niečo na oplátku. To, že cítime potrebu sa o deti starať a taktiež radosť z toho, že sa im darí, nám dáva silu a inými spôsobmi tak získavame späť stratenú energiu, ktorú sme im poskytli.

Napájať dieťa energeticky je možné niekoľkými spôsobmi. Zahŕňať ho veľkou láskou, ale nie tak, že sa bude cítiť nepríjemne, zvykne si na to, že všetko dosiahne bez práce a rodičia si tým nesplnia svoju úlohu pripraviť dieťa na samostatný život. Dieťa môžeme kŕmiť aj negatívnymi energetickými výbuchmi, čo často pozorujeme u rodičov. Dieťa si tak privyká na negáciu dospelých, prijíma ju a osvojuje si ju. Aktívne vstrebáva energiu a vyrastie z neho presne taký energetický typ.

Stranu pripravila: Lea GALLOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Aká je chémia vôní
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 29 718
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 683
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 293
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 764
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 587
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 446
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 117
 8. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 819
 9. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 7 720
 10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 491
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

ROZHOVOR

Pediatrička: Niekedy som očkovala na chrípku 600 detí za rok, teraz približne 50

Ľudia si zvykajú, že nemôžu behať za lekárom so všetkým.

Pediatrička Eva Ševecová.
Rozhovor

Archeológ: Hrady síce opravujeme, ale tie nežijú

Michal Keruľ chcel odhaľovať poklady histórie, teraz ich pomáha strážiť.

Michal Keruľ s rodinou.

Odvážny plán investora humenskí poslanci nepodporili

V zmluve im chýbali záruky pre mesto.

Humenskí poslanci nájomnú zmluvu so spracovateľom ovocia neschválili.
Vrak pred rodinným domom začínajú úrady riešiť.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Šéfa parlamentu Borisa Kollára v nemocnici najviac navštevovala bývalá manželka Linda Rezešová. Na fotografii sú na plese v Opere v roku 2008.
Stĺpček Petra Schutza

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.

Peter Schutz

Koronavírus: Situácia v Česku sa zlepšuje (minúta po minúte)

Celkovo sa na Slovensku koronavírusom nakazilo viac ako 103-tisíc ľudí. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 771 obetí.

Ilustračné foto.
Podcast Tech_FM

Výpredaje majú problém, všetko skupujú roboty

Čo spôsobujú nové technológie.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop