Korzár logo Korzár Košice
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Skutočný príbehy z pracovne košickej magičky pani Zity o žene, ktorá si kúpila "porobenie"Príliš vysoká cena za vysnívaný domPri našej poslednej

Skutočný príbehy z pracovne košickej magičky pani Zity o žene, ktorá si kúpila "porobenie"

Príliš vysoká cena za vysnívaný dom

Pri našej poslednej návšteve sme pani Zitu požiadali, aby nám porozprávala príbeh, ktorý ju v poslednom čase zaujal a mohol by sa stať poučným aj pre nás ostatných. Dozvedeli sme sa o žene, ktorá si kúpila "porobenie" nielen tým, že veľmi chcela niečo získať ale aj tým, že chváliť a prezrádzať o sebe veľa sa nemusí vyplatiť.

Život mojej klientky bol dlho šťastný. Už jej mama sa dobre vydala a spolu s otcom bohatstvo dokázali rozmnožiť. Mala veľmi šťastné detstvo, úspešne vyštudovala vysokú školu. Keď vyrástla, celá rodina sa presťahovala do zahraničia a aj tam sa na nich usmievalo šťastie a vodilo sa im výborne. Ako išiel čas, našla si životného partnera, a aj ona sa vydala za úspešného a bohatého muža Chceli si kúpiť dom.

Skryť Vypnúť reklamu

Spočiatku chodili obaja vyberať len akosi sa nezhodli a tak sa mladá žena rozhodla situáciu zobrať do svojich rúk. Čítala inzeráty až raz natrafila na dom, ktorý sa jej naozaj veľmi páčil. Obávala sa, že bude veľmi drahý, taký bol nádherný. Keď prišla pred dom, privítal ju sluha a zobral ju prezrieť si dom a potom, že ju zoznámi s majiteľkou.

So všetkým bola spokojná a vtedy ju sluha zobral do izby, kde ležala majiteľka. Na prvý pohľad bolo jasné, že ide o chorú ženu. Tá sa jej iba vypytovala, ale cenu nespomenula. Mojej klientke sa zdalo, že po rozhovore s ňou začala byť veľmi neistá, zvláštna. Nič iné ju teda nenapadlo, ako chorej žene povedať, že dom bude v dobrých rukách, že ona všetko má, je v živote šťastná, dobre sa o nehnuteľnosť postará, veď sú zdraví a finančne zabezpečení, a že k úplnej spokojnosti jej chýba iba tento dom.

Skryť Vypnúť reklamu

Chorá žena ju vypočula a akoby sa ponorila do seba. Mlčanie prerušila mladá žena otázkou, koľko stojí nehnuteľnosť. V myšlienkach sa však pristihla, že uvažuje, na čo je chorej pani takéto obrovské a krásne priestory. Majiteľka sa spýtavo pozrela na moju klientku a vraj za dom veľa nechce, len má dve podmienky. Keďže nemá deti, ani rodinu, nemá komu dom odkázať. Podmienkou bolo, že nikto iný nesmie kúpnu zmluvu podpísať, len ona (nie manžel ) a jej podpis musí byť hneď za podpisom chorej majiteľky. Mojej klientke sa na tom nezdalo byť nič neobvyklé, napokon asi sa chorá žena bojí podvodu. Druhou podmienkou bolo, že zmluvy sa budú podpisovať v noci, kedy sa majiteľka lepšie cíti, nemá také bolesti ako počas dňa. Ďalšie vývoj vecí pripadal mladej žene trochu scestný, ale povedala si, že napokon ide o chorú ženu a má právo byť aj čudná. Nuž stretli sa o tretej nadránom. Žena sedela na posteli obložená perinami, všade okolo sviece - nebodaj sa pomiatla, napadlo jej, ale keďže vytúžený dom chcela, sústredila pozornosť na listinu. Keď ju podpísala, chorá žena čosi mrmlala. Keď chcela mladá žena vedieť, čo to hovorila, chorá sa iba nepríjemne zasmiala a odvetila - vraj povedala som, čo som chcela.

Skryť Vypnúť reklamu

O týždeň sa sťahovali. Po pár dňoch moja klientka ochorela, zoslabla hoc predtým kypela zdravím. Schudla, cítila sa zle ale lekári jej nevedeli pomôcť a ani liečitelia. Jeden z nich jej povedal, že sa jej preto nik nechce ujať, že z nej ide veľmi negatívna energia. A keďže čítala moju knihu, vyhľadala ma. Keď som ju pozrela, bolo mi jasné, že si kúpila chorobu, nešťastie i preklatie od tej ženy, ktorá vlastne mala už zomrieť. Prvú radu, ktorú som klientke dala bola, že dom musí čo najskôr predať, no oponovala, že manžel nebude súhlasiť Tak sme to skúsili inak - odrábaním. Jednou z povinností mladej ženy bolo nájsť bývalú majiteľku. Našla ju. Omladnutú, bez známok choroby a šťastnú. Vtedy jej žena povedala: Nikdy sa nechváľ svojim zdravím, bohatstvom a šťastím."

Príbeh dopadol dobre a pani Zita pridala niekoľko rád:

V dome nemajú byť prázdne tašky, kufre a škatule. Hrnce a fľaše majú byť otočte smerom dole. Vtedy nás budú obchádzať problémy. Ak sa chcete vykúpiť zo svojich problémov, urobte to pomocou päťkorunáčok. Treba sčítať svoje roky. Ak máte napríklad 45 - sčítate, 4 a 5 - dostanete deviatku. Zoberiete 9 mincí do ľavej ruky a po západe slnka prejdete 9 križovatiek. Na každej v strede hodíte jednu mincu a pokiaľ letí, hovoríte - Ja som sa vykúpila. Potom sa obrátite v smere ľavého ramena a idete domov inou cestou. Keď prídete domov, umyjete si ruky pod tečúcou vodou a vysušíte ich nad plameňom sviečky. Vaše trápenie sa určite skončí.

S jogínom Petrom Mišíkom o rozdýchaní únavy počas jesene

Exotické? Ale účinné ...

Jeseň, to nie je len krásna a farbistá príroda ale pri nestálom počasí aj rôzne virózy. Jogíni vedia veľmi veľa a osvedčených metód, ako pomôcť svojmu zdraviu. Sú to všetko praktiky overené stáročiami. Veľmi jednoduchý recept na zvýšenie imunity nám povedal jogín a astrológ Peter Mišík. Toto dychové cvičenie vyzerá trošku povedzme exoticky ale je maximálne účinné.

- Náuka jogy hovorí, že jazyk aj ústa máme našpúliť do tvaru vranieho zobáka, teda jazyk zrolovať, vystrčiť dopredu ústa zošpúliť. Nasleduje prirodzený nádych, veľmi kratučké zadržanie a potom dôkladné prerušované /ako sme pozorovali v pomerne rýchlom slede/ vydychovanie všetkého vzduchu. Nie je to len jednoduché vyfukovanie. Ústa sa snažíme čo najviac privrieť, ako keby sme nimi kládli odpor vyfukujúcemu vzduchu.

Vyzerá to ako odfrkávanie u zvierat, neviem lepšie opísať to, čo vidím a počujem, pri ukážke cviku pána Mišika.

- Ale má to fantastický efekt. Áno je to odpozorované z prírody. Vysvetlím ako je to u ľudí. Keď sa u človeka stráca imunita, začína ju získavať obyčajným kýchnutím. Vtedy dochádza k akémusi otrasu v celom organizme. My ho umelo vyvoláme opakovaním tohoto javu uvedeným cvikom, teda reflexným spôsobom si zvyšujeme imunitu. Výsledok je ihneď evidentný.

Samozrejme existuje celý rad dychových cvičení na zvýšenie imunity. K tomuto Peter Mišík pridal aj vizualizáciu.

- Používa sa tiež plný jogický dych a pri nádychu si predstavujeme, že naberáme slnečnú energiu, oranžové alebo svetelné zlaté lúče, ktoré vždy vchádzajú do nás pri nádychu cez nozdry, vchádzajú až do manipury čakry, známej aj ako solárny plexus, alebo ešte jednoduchšie pupka. Tam ich ponecháme pár sekúnd a potom vydychujeme tie isté lúče von z tela cez všetky jeho póry a predstavujeme si, že zapĺňajú celý vesmír. Je veľmi dôležité vydýchnuť aj na viackrát tak, aby telo zostalo úplne prázdne a my sme darovali celému svetu to najlepšie čo sme my pred chvíľou mali v sebe. Musíme si v mysli predstaviť, že nám ani troška lúčov nezostala. Pri ďalšom nádychu o to viac lúčov dôjde do nášho už prázdneho tela. Opäť zostaneme chvíľu v oblasti solárneho plexu a potom, pri výdychu cítime ako nám lúče prehrievajú celé telo a zo všetkých pórov, buniek nášho tela vychádzajú a zapĺňajú celý svet. Tento proces opakujeme tiež viac razy.

Ešte sme sa spýtali na plný jogický dych.

- Musíme si predovšetkým uvedomiť, že sa skladá z troch častí: brušného, hrudného a horného hrotového dýchania. Jednu ruku si položíme z boku na hrudník, tá bude kontrolovať hrudník. Druhú si položíme pod pupok, tá kontroluje brucho.

Najprv budeme dýchať bruchom. A ako sme si povedali, ruka kontroluje hrudník, aby sa nehýbal. Ten je v stave vydýchnutia a dýchame len dutinou brušnou. Dbáme hlavne o výdych. Pri výdychu brucho vtiahneme, napneme ho a pri nádychu brušnú dutinu nafúkneme. Asi tak ako deti, ktoré napodobňujú bruchatých ľudí. Toto brušné dýchanie sa väčšina z nás musí naučiť. Potom zasa kontrolujeme dutinu brušnú, aby sa nenadýchla a dýchame len hrudníkom. Rozpíname ho ako pri behu. Toto dýchanie je bežné všetkým ľuďom.

Posledné je hrotové dýchanie. Dýcha sa len hrotmi pľúc. Tu je frekvencia najvyššia. Jedna ruka kontroluje brušnú dutinu aby sa nenadýchla, druhá hrudník aby sa nerozpínal a rýchlo dýchame. Pričom sa nám nadvihujú iba plecia. Keď zvládneme všetky tri fázy, čo môže trvať aj niekoľko týždňov, spojíme ich v jeden plynulý cyklus. Dbáme vždy o dôkladnú hyperventiláciu celých troch oblastí.

December z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Náš región by sa mal začať regenerovať

Všeobecné tendencie: Celý mesiac bude plný prekvapení a " preoraný" v ekonomike, ktorá sa odrazí v našom bežnom živote. Máme tu opäť uťahovanie opaskov. Pri nákupoch vianočných darčekov budeme oveľa skromnejší. Zastihnú nás nečakané zmeny počasia - kalamity. Ľudská múdrosť však zvíťazí a skromnejšie sviatky neznamená tráviť horšie sviatky. Len sa budeme musieť prispôsobiť hospodárskej kríze, prijať celý rad opatrení. Stačí počúvať múdrych ekonómov a tých máme. Neradila by som začínať nové projekty, život naberie pomalšie tempo a je tu aj čas na spomienky.

Politická scéna: Výrazné zmeny, vyjasňovanie myšlienok, krátkodobá súdržnosť, nepriateľstvo vystrieda spolupráca a zavládne rozum.. Vidím tu aféru jedného politika súvisiacu s úplatkárstvom pravdepodobne v rezorte stavebníctva a ukončenie činnosti jednej strany. V decembri zavíta na Slovensko významná návšteva z východu, pravdepodobne z Ruska. Mala by pomôcť v riešení ekonomických otázok Politici nebudú veľmi ochotní hovoriť o týchto rokovaniach.

Ekonomika: Urobia sa potrebné kroky, nové zmluvy akoby vzkriesili ekonomiku. Nastanú časy férového - inteligentného podnikania. Spojenectvo so slovanskými krajinami prinesie dobré ovocie. S výnimočným objavom sa bude prezentovať slovenský vedec. Na východe Slovenska sa črtá možnosť výstavby fabrík súvisiacich s chemickou alebo farmaceutickou výrobou. Náš región by sa mal začať krok za krokom ekonomicky regenerovať.

Láska: Netreba mať v tomto období ilúzie, lebo kto ich má, toho postihne ľadová sprcha. Tí ľudia, ktorí sa na seba budú pozerať a pristupovať k sebe lojálnejšie, budú vyhrávať. Na druhej strane láske a vzťahom neprospeje ak budete v sebe niečo dusiť. Doplatíte na to. Otvorenosť a úprimnosť pomôže viac ako inokedy. Vo vzťahoch nás očakávajú veľké prekvapenia.

Zdravie: Výkyvy počasia neprispejú k psychickej stabilite ľudí, čo pocítia najmä psychiatri a psychológovia zvýšeným počtom pacientov- Viac budú ohrozené reprodukčné orgány v tejto súvislosti sa rozbehnú kampane proti pohlavným chorobám. Mnohých potrápia zuby. Pozor na alkohol, ten bude pôsobiť veľmi zhubne. Zaznamenáme aj veľa diskusií v súvislosti s fajčením. Vláda sa bude zaoberať pôrodníctvom a zubárstvom.

Z kuchyne čarodejníc na pomoc vášmu erotickému životu

Vášeň ide cez žalúdok?

Z kuchyne čarodejníc sme pre vás našli pár receptov vzbudzujúcich milostné vášne. Vyskúšajte, možno pomôžu práve vám.

Dračie mlieko: V mixéri zmiešajte polievkovu lyžicu jemne nastrúhaných mandlí, pivných kvasníc, sezamových semienok, med, surové pšeničné klíčeky, čajovú lyžičku ženšeňového prášku a vanilky s veľkým pohárom mlieka. Možno dochutiť škoricou alebo banánom. Povzbudzuje až do maximu.

Vanilkové víno: Do litra dobrého staršieho ročníka vína pridajte podľa chuti zmes vanilky, korenie rozdrvených klinčekov, škoricu, a rozkrájaný ďumbier. Aby bol nápoj jemnejší pridajte trochu medu. Nechajte máčať na slnečnom mieste a každé ráno a večer fľašou potraste. Ôsmy deň preceďte. "Liečebná kúra" by mala trvať 15 dní. Víno sa podáva ako aperitív a veľmi priaznivo pôsobí na erekciu.

Intímna šťava: Do litra jogurtu dajte dve polievkové lyžice čerstvého tymianu, 200 g nakrájanej uhorky, 60 g jemne pokrájeného cesnaku a dve polievkové lyžice pre zmenu suchého pokrájeného tymianu.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 3. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
 4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 5. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 6. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 7. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 10. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 3. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 4. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 5. Detský čaj COOP Jednoty získal unikátne medzinárodné ocenenie
 6. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 7. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 8. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 9. Novinka medzi prefabrikátmi
 10. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 24 486
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 16 077
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 430
 4. Aká je chémia vôní 11 783
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 303
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 796
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 616
 8. Bývanie v meste predlžuje život 8 270
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 716
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 854
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.
Ilustračné foto.
Zrútený most pri Kysaku čaká na odstránenie.

Nekomerčné embargo padlo. V Kulturparku už pôsobia firmy

Petraško: Doteraz sme priestory nemohli komerčne prenajať.


Po piatich rokoch už neplatia pre Kulturpark eurofondové obmedzenia.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Haščák strávil noc za mrežami. Môže tam pobudnúť dlhšie

Prípad sa pohol po tom, čo Gorilu zobrali Kováčikovi.

V bratislavskom Digital Parku, kde sídli finančná skupina Penta, zasahovali ozbrojení policajti. Na snímke podnikateľ Jaroslav Haščák počas zadržania.
Milan Lučanský.
Špecializovaný trestný súd odsúdil Miroslava Marčeka na 23 rokov väzenia.

Minúta po minúte: PCR testy odhalili dvetisíc nakazených, zomrelo 30 pacientov

PCR testy na Slovensku odhalili už viac ako 109-tisíc nakazených.

Testovanie miesto na nový koronavírus.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop