Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Ing. Miroslav Hrabica zo Zlína sa už roky vyberá po stopách rôznych chorôb aj na SlovenskuĽudským srdciam treba ponúknuť to, čo ich lieči lásku,

Ing. Miroslav Hrabica zo Zlína sa už roky vyberá po stopách rôznych chorôb aj na Slovensku

Ľudským srdciam treba ponúknuť to, čo ich lieči lásku, šťastie, optimizmus a smiech

Ing. Miroslav Hrabica (na snímke), ktorý nedávno prednášal na Dni zdravia pod gesciou Regeneračného centra Energy v Košiciach, chodí rozdávať svoje poznatky o duchovných príčinách chorôb do rôznych miest v Čechách i na Slovensku. Od jari do jesene už necestuje, skladá vety do celku, sústreďuje sa na písanie. Hovorí, že knihy, ktoré píše, si nevymýšľa, prichádzajú za ním sami. Nosným titulom Miroslava Hrabicu je Co nám tělo říká, ktorú prezentoval v rozšírenom, prepracovanom vydaní.

Skryť Vypnúť reklamu

Všetko čo Hrabica povie alebo napíše je prešpikované duchovným obsahom. Lebo Svoriteľ najlepšie vie, čo sme schopní pochopiť a zvládnuť teraz a čo treba odložiť na neskôr. Duchovná energia, ak je priezračná a čistá, vlieva do človeka poznanie, silu a pokoj. Ak však špiníme svoje okolie ohováraním, nenávistnými myšlienkami či nevhodnými činmi, energia ducha tmavne, vplýva na hmotné telo a ľudská telesná schránka zlyháva. A človek ochorie. A keďže každý má nejaké to miesto slabšie, môžu napríklad zlyhať obličky. Z duchovného pohľadu sa to stane vtedy, keď má človek pozdvihnúť, potešiť svojho partnera, ale on to nerobí. Viac ako treba sa venuje svojim záujmom a navyše má v sebe aj kus nenávisti. Svojimi myšlienkami si blokuje filtračné kanály tela a ťažké prvky sa v ňom hromadia.

Skryť Vypnúť reklamu

Časté sú poruchy srdca, ktoré je centrom nášho bytia. Srdce svojím duchovným vyžarovaním vyjadruje osobnosť človeka, kvalitu jeho chápania a životných názorov. Vnútorná sila, ktorá poháňa srdce je radosť a viera v krásnu, optimistickú budúcnosť. Srdce ničí bolesť, ktorú nám niekto spôsobuje alebo naopak spôsobujeme ju my inému. Oslabuje ho bezútešnosť a malá chuť žiť. "Ľudským srdciam treba ponúknuť to, čo ich lieči lásku, šťastie, optimizmus a smiech." Túto myšlienku M. Hrabica rád zdôrazňuje. Duchovný pohľad o veľmi častej poruche srdečného rytmu arytmii hovorí, že energia takého človeka je buď veľmi rozkmitaná alebo "spí". Takýto človek je výrazne pragmatický, zatlačil do úzadia svoje intuitívne vnímanie a city. Do svojho vnútra druhého nepustí. V duchovnom srdci má málo miesta vyhradeného pre iných ľudí. Úprimnú lásku, ak ju aj prechováva, nevie prejaviť a iba zriedka je schopný pre niekoho sa obetovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Je dobre, ak vieme veci riešiť pomocou rozvinutej intuície. Nikdy však netreba zatracovať zdravý sedliacky rozum. Cit prepojený s rozumom sú ideálni spojenci. Aj s interpretáciou pravdy treba byť opatrný. Ak ju povieš tvrdo a bez súcitu, ublížiš. Nepomáhaš, iba súdiš.

Ischemická choroba srdca patrí medzi najčastejšie. Jej podstata nedostatočné prekrvenie srdcového svalu sa prejavuje vtedy, ak je nerovnováha medzi pozornosťou k vlastnému životu a k životu iných ľudí. Ženy sa rozdávajú viac a zabúdajú na vlastné duchovné zušľachťovanie. Muži sa príliš venujú vlastným záujmom a ak obrátia pozornosť k iným, obvykle sú rázni, prísni a strohí miesto toho, aby boli láskaví a chápajúci potreby iných.

A čo hovorí M. Hrabica o infarkte myokardu? "Infarkt vyrovnáva tvrdosť, ktorú človek uplatňuje voči druhým ľuďom, aj zbytočné odriekanie si. Lebo dotyčný staval dom, chatu, bojoval o služobný postup... A zrazu všetko stratí zmysel, zostala iba chuť žiť." Takto jednoducho, v niekoľkých vetách sa dá vyjadriť akútna príhoda so srdiečkom. Lebo žité heslo súčasnej doby: "Urvi čo môžeš", úplne zaslepí a odpúta človeka od lásky. "Ten, kto prežije infarkt, nech zváži čoho sa má vzdať a čo skvalitňovať. Môže objaviť čosi nové v sám sebe a spolu s tým môže dôjsť k malému zázraku. Na srdečnom svale sa zahoja jazvy, čo v duchovnej reči vyjadruje vymazanie starých previnení," slová M. Hrabicu vyznievajú takmer neuveriteľne.

Alebo taká obyčajná chrípka. Správa sa ako odborník v lesnom závode. Prejde celý les, ale len niektoré stromy označí farbou, tie sú určené na spílenie. Podobne ako vírus putuje, stretne sa s mnohými ľuďmi, ale prenikne iba do niektorých, a tých uloží do postele. "Najlepšou prevenciou proti chrípke je pestovanie imunity a vzorné správanie sa, nie očkovanie," zdôrazní M. Hrabica.

Duchovnú príčinu rakoviny krčka maternice J. Hrabica vidí v tom, že žena, ktorá je náchylná k tejto chorobe, patrí medzi bojovníčky. To, čo ju v živote stretáva, nedokáže prijať zmierlivo. Choroba ju má naučiť pokore a prijať život taký, aký je. "Nehoda nie je náhoda," zdôrazňuje M. Hrabica. "Nehody a zranenia čistia človeka svojou bolesťou a robia jeho ďalší život ľahším, aj keď to na prvý pohľad znie nezmyselne. Záleží len na nás, ako dlho udržíme čistú myseľ, ústa, ruky i svedomie."

Silu modlitby nie každý vie oceniť, ale jej vrúcna interpretácia prináša výsledky. Modlitbou môžeme aktivovať aj lieky, ktoré užívame, lepšie splnia svoje poslanie a navodíme im širší záber: Bože, cez tento liek mi pomôž vidieť, kde robím chyby. Pomôž mi zbadať to, čo si nevšímam a uvedomiť si, kde zbytočne robím niečo za druhých. Pomôž mi, aby som okolie naplnila radosťou, láskou a teplom. Aby som bola príjemnou spoločníčkou, pomocníčkou aj poradkyňou. Pomôž mi Bože, aby som bola tvojou dobrou dcérou. Ďakujem ti zato, Pane môj. Amen.

Aká je rada M. Hrabicu pre manželov, ktorí dlhší čas nevedia počať potomstvo a pritom z medicinálneho pohľadu sú obidvaja v poriadku? Stačí jediná úprimne vznesená veta: "Požehnaj nám Bože, ak sme toho hodní." Ak to povie žena i muž a stretnú sa ich myšlienky, ak je tam čo i len jediná živá spermia, vo vajíčku sa usadí.

Záver patrí všetkým ženám, ktoré sú bez partnera a túžia po peknom vzťahu. "Pomodlite sa, prosím," radí M. Hrabica. "Asi takto: Bože, priveď mi, prosím, do cesty toho, komu prežiarim život, komu budem oporou, o koho sa budem starať a ktorý aj mne dá kúsok lásky. Ďakujem ti zato, Pane môj."

Neradi sa navonok pretŕčajú, radšej zostávajú v pozadí

Vesmírni ľudia prijali ľudskú podobu, aby rozptýlili energetické zhluky zloby

Existuje teória, že medzi nami žijú bytosti z vesmíru, ktoré prijali ľudskú podobu. Sú tu preto, aby pomohli odvrátiť hromadnú skazu ľudstva. Pochádzajú z iných galaxií a ich misiou tu na Zemi je rozptyľovať energetické zhluky zloby, nenávisti a napätia, ktoré vytvára ľudstvo. Ak by sa nazhromaždilo príliš veľa takejto energie, mohlo by to viesť dokonca k jadrovému konfliktu. Vlna negatívnej energie, ktorú by tento ničivý proces zodvihol, by zasiahla mnoho galaxií.

Títo vesmírni ľudia, identitu ktorých vôbec nemusíme rozpoznať, nezostávajú pri jednom zamestnaní. Profesie buď postupne menia, alebo ich viacero vykonávajú súčasne. Sú vynikajúcimi liečiteľmi, masérmi, chiropraktikmi a fyzioterapeutmi. Rovnako dobre sa im darí vo výskume a v strojárenstve. Musia byť presvedčení, že ciele, ktoré sleduje firma, pre ktorú pracujú, majú vyšší význam. Sú láskaví a pracovití, niektorí ich však považujú za rezervovaných a chladných. Navonok sa neradi pretŕčajú, radšej zostávajú v pozadí.

Ako asi vyzerá taký inkarnovaný mimozemšťan? Vraj je vysoký a štíhly. Má neobvykle tvarované oči do tvaru polmesiaca, ktoré pripomínajú obrátené U. Oči sú najčastejšie sfarbené do siva, môžu byť aj zelené alebo hnedočierne. Keď sa pohľadom do tých očí človek sústredí, ako by cítil vyžarovanie papršlekov silných svetiel. Tieto bytosti už v detstve chápu duchovné hodnoty a mnohí z nich považujú tradičné náboženstvá za príliš obmedzujúce v porovnaní s ich vlastným poňatím Boha. Boh je pre nich univerzálnou inteligenciou a je zastúpený všade. Mnohí z nich si dokážu spomenúť, že v tomto živote navštívili kozmickú loď alebo sú aspoň presvedčení, že niečo také prežili.

Či sú to inkarnované bytosti naozaj z iných galaxií alebo je to inak, nie je až také dôležité. Treba oceniť ich nesebeckú schopnosť kedykoľvek vyjsť druhému v ústrety a pomôcť mu.

Sklenený glóbus znásobuje úspechy v štúdiu, tvrdí feng šuej

Dvojnásobne reprezentuje element zeme

Glóbus symbolizuje zem, pomáha k postupu a rozširovaniu vedomostí. "Ak je správne umiestnený, energetizuje oblasť vzdelávania, literatúry, štúdií, znásobuje šťastie v škole a v biznise," tvrdí Silvia Gerecová, poradkyňa feng šuej. "Výborne sa hodí do severovýchodnej časti, pretože zemský element reprezentuje dvakrát: krištáľ/sklo = zem, tvar glóbusu = zem. Do tohto sektoru domu alebo bytu je najlepšie umiestniť ho vtedy, ak sa venujete štúdiu, prípadne ho treba dať tam, kde sa najčastejšie učíte. Pomôže to zlepšiť výsledky v štúdiu."

Ak ste spisovateľ, profesor, učiteľ alebo niekto, kto pracuje v oblasti médií, umiestnite glóbus na svoj pracovný stôl. Glóbus pozdvihne kreativitu a prispie k úspechu, hojnosti a poznaniu. Raz denne ním treba pokrútiť na všetky strany. Ak sa venujete nejakej obchodnej činnosti, glóbus pomôže vytvoriť širšie kontakty.

Glóbus môžete umiestniť aj na severozápad, v tom prípade môžete čakať pomoc od priateľov, kamarátov a známych, ktorí vám pomôžu v postupe na spoločenskom rebríčku. Severozápadná strana s glóbusom je na podporu kariéry s dôležitými ľuďmi a na pomoc v biznise. Glóbus je dobre cielený darček pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje úspechy v štúdiu alebo chcú, aby ich biznis napredoval.

Vyžarovanie Atlantského znaku je ako biela farba svetla

Trojuholník je múdrosť, obdĺžnik je znakom moci

Medzi obľúbené a často používané symboly patrí atlantský znak. Obsahuje rôzne geometrické tvary, ktoré majú svoj presne určený význam.Trojuholník zobrazuje pohyb, svetlo, rovnováhu, plodnosť zeme a nekonečno. Vyjadruje božskú trojjedinnosť. Cez trojuholník plynie múdrosť, božia sila a krása. Predstavujú aj tri spektrá života: minulosť, prítomnosť a budúcnosť. V astrológii trojuholník symbolizuje planétu Sírius.

Ďalším prvkom v symbolike Atlantského znaku sú obdĺžniky. Tri väčšie sú pod sebou a šesť menších je symetricky uložených po stranách tých väčších. Obdĺžnik je znakom moci a stability. Tri obdĺžniky pod sebou by vytvorili štvorec, ktorý je symbolom božského rozumu, dokonalosti, objavovania, materiálneho sveta, štyroch živlov, štyroch svetových strán a čísla štyri. Predstavuje celistvosť, poriadok a rovnováhu. Reprezentuje spravodlivosť, stálosť, pravdu a vernosť.

Skúmanie pomocou radiestézy ukázalo, že celkové vyžarovanie Atlantského znaku zodpovedá bielej farbe slnečného svetla. Obsahuje všetky energie potrebné k harmonickému životu.

Slovo "magično" sa dostalo do reťazca inflačných pojmov

Do čara partnerského vzťahu patria aj vône

Súčasná jazyková prax často vysúva do popredia slová, ktoré sústavným neuváženým používaním získavajú chybný obsah. Napríklad také slovo "depresia". Ak má niekto zlú náladu tvrdí, že je depresívny. Pritom depresia je jednoznačne definovaná diagnóza určitej choroby.

Podobne je to aj so slovom "mágia". Kto zažil niečo pekné, ľahkovážne tvrdí, že to boli "magické okamihy". Tie sa dnes predávajú všade v reklame na knihy a filmy, dokonca aj na parfémy a čokoládu. Ale v tom nie je magično, aj toto slovo sa dostalo do reťazca inflačných pojmov. Napriek tomu mágia existuje. V bielej či nebodaj čiernej mágii nájdeme rôzne rituály, ktoré majú čosi podporiť alebo utlmiť, v súlade s naším želaním.

Slovo "magické" by sme v bežnom živote mali nahradiť výrazom čarovné. Aj s partnerom či partnerkou sa dá čarovať, ak si chceme privodiť pekné okamihy. Chutné jedlo, vyberané nápoje, zvodné vône, ale predovšetkým pozornosť. Tá sa začína zdvorilosťou a ohľaduplnosťou a mala by vyvrcholiť vzájomnou úctou a rešpektom. Kto pôjde touto cestou, vyčaroval oveľa viac, ako mág so svojimi rituálmi.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 827
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 227
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 652
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 11 542
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 444
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 041
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 624
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 588
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 374
 10. Aká je chémia vôní 8 342
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Košický U. S. Steel sa v treťom štvrťroku dostal do zisku

Medziročne si za kvartál oceliarne výrazne polepšili.

U. S. Steel Košice.
Aj tento vstup na Braniskovej ulici čaká oprava.
Libor Hudáček v drese HC Neftechimik Nižnekamsk.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Prieskum: Z konfliktu SaS a OĽaNO ťaží Sulík, rastie aj Pellegriniho Hlas

Kollárova Sme rodina padala už pred kauzou nemocnica.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Ak sa Fico náhodou vráti, tak nie vďaka sebe

Špekulatívne štiepenie Smeru je obyčajná konšpirácia.

Peter Tkačenko

Prichádzame o elitu, top študenti alarmujúco utekajú

Najviac prichádzame o budúcich lekárov a informatikov.

Stredná škola
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Český semafor začal úradovať. Dívajme sa

PES a jeho diery.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop