Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK na tému: módna prehliadka

Príležitosť pozrieť si najnovšie modely z dielne L. Eckhardt si nenechali ujsť mnohí známi Košičania. Na recepcii po skončení módnej šou sme ich

vyspovedali, aby sme zistili, aký majú vzťah k móde, v čom sa cítia najlepšie a čo by si na seba za nič na svete neobliekli.

Eva Rezešová už myslí na blížiacu sa plesovú sezónu

Najväčší problém jej robia nohavice

Medzi hosťami prehliadky nechýbal ani manželský pár - podnikateľ Július Rezeš s manželkou Evou, ktorán je v ôsmom mesiaci tehotenstva. "Vzhľadom na to, že pri obliekaní sa v týchto mesiacoch riadim hlavne tým, do čoho sa vmestím, spomedzi modelov L. Eckhard by som si nevybrala. "Lenže o pár mesiacov je tu plesová sezóna a ja už budem po pôrode, takže som sa dívala hlavne na večerné šaty, lebo pár nových budem potrebovať. Všetko ale bude závisieť od toho, ako bude pár mesiacov po narodení synčeka vyzerať moja postava. Podľa toho sa budem pri výbere modelov riadiť. Hlavne sa mi pozdávali fialové šaty a rovnako i čierne. Myslím si, že aj kombinácia týchto dvoch farieb je zaujímavá."

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže jej však do pôrodu ostávajú ešte necelé dva mesiace, momentálne nákup plesových šiat nerieši. "Počas tehotenstva som si kupovala oblečenie väčie o pár čísel, napríklad som kombinovala krátke šaty s legínami či pančuchami. Nakupovala som hlavne v zahraničí, lebo čo sa týka tehotenskej módy - u nás je to bieda. Naozaj som len máločo kúpila v obchodoch s oblečením pre budúce mamičky. Najhoršie to bolo s tehotenskými nohavicami, lebo mi len máloktoré sadli. Navyše - brucho sa mi neustále zväčšuje, niekedy zo dňa na deň, niekedy pomalšie... Každopádne nájsť vhodné nohavice som videla ako problém. Takže väčšinu času som počas tehotenstva chodila vo voľných šatách. Teraz už ani žiadne nohavice hľadať nebudem. Do pôrodu mi ostáva pár týždeňov, tak to hádam nejako dokopem s tým, čo mám v šatníku," prezradila so smiechom.

Skryť Vypnúť reklamu

Najlepšie sa mometnálne cíti v pohodlnom oblečení a v nízkych topánkach. "Na prehliadku som prišla vo vysokých opätkoch, takže som rada, keď si môžem sadnúť. Rôzne spoločenské príležitosti však mám veľmi rada, takže to nejako vo vysokých topánkach odtrpím," dodala s úsmevom.

Speváčka Anna Gaja vraj začne pestré pančuchy nakupovať pre seba aj dcéry

Žltej farbe sa asi vyhne

Príležitosť pozrieť si najnovšie modely L. Eckhardt si nenechala ujsť ani košická speváčka Anna Gaja. "Farebné punčošky a silonky skombinované s vhodným oblečením sa mi vidí ako úplne skvelá kombinácia," prezradila. "Takže od teraz budem pestré punčošky kupovať nie len svojim dcéram, ktoré sú v puberte, ale čosi si nakúpim aj ja a budem sa snažiť vhodne to skombinovať."

Skryť Vypnúť reklamu

Natiahnuť si ale napríklad krikľavožlté pančuchy - na to treba odvahu. "To je pravda a tej žltej by som sa asi vyhla. Ale červená, ružová, tyrkysová či bordová sa mi vidia ako menej odvážne farby a ak sa to skombinuje s neutrálnou čiernou, sivou či s károvanou, tak to môže byť efektné a elegantné. Elegancia ako taká je mi v móde najviac vlastná. Športová móda podľa mňa patrí na športoviská a žena by mala byť elegantná."

V poslednej dobe nerieši už len to, čo si oblečie na seba ona sama, ale aj to, čo nakúpiť pre dcéry... "Už nechcem, aby nosili vyslovene detské veci, pretože sú už dosť veľké, na druhej strane ešte nie sú dosť veľké na dámsku módu. Takže občas je to ťažké, aby sme sa zhodli a došli ku kompromisom. Ako správne mladé slečny chcú vyzerať pekne a radi sa vyfintia, takže sa snažím im čo najlepšie poradiť. No a naopak - už sa v móde dobre vyznajú a niekedy radia ony mne. Neraz mi už povedali - ale mami, toto s týmto predsa nemôžeš skombinovať. No a ja si rada nechám poradiť, lebo máme kamarátsky vzťah a viem, že to myslia dobre a chcú mi poradiť." Občas mamine aj ´nabehnú do skrine´. "Zatiaľ toho nie je veľa, čo by im bolo dobré, ale pri doplnkoch je to iné. Opasky si požičiavajú pravidelne, hlavne tá najstaršia."

Starosta Pavol Mutafov venuje šesťdesiat percent pozornosti šatám, zvyšok modelkám

Latex by si nenatiahol

Starosta mestskej časti Košice Západ Pavol Mutafov chodieva na prehliadky L. Eckhard pravidelne. "Za poslednú dobu je toto asi tretia prehliadka. Inak však veľmi na módne šou nechodím, ale u pani Lýdie sa mi jej tvorba páči. Dívam sa na tú krásnu harmóniu farieb a materiálov," prezradil.

No a ako každý chlap - díva sa aj na modelky... "Pri prehliadke som asi 60 percent pozornosti venoval šatám a zvyšných 40 modelkám. (Smiech.) Pri ženskej móde nie som veľký odborník, ale trúfam si povedať, že trochu sa v nej vyznám. Keď si manželka kupuje nové šaty, rada dá na môj názor a ja sa jej vždy snažím čo najlepšie poradiť." Ani raz sa mu vraj nestalo, že by skritizoval to, čo si jeho ´polovička´ obliekla. "Božechráň, len to nie. (Smiech.) Nikdy by som si nedovolil ju skritizovať. Ak aj príde s nejakým nápadom, ktorý sa mi nie celkom pozdáva, tak to spolu prediskutujeme. No nestáva sa to často, pretože obaja sme v odievaní dosť konzervatívni. Ani jeden z nás nemá rád úlety."

Ak si on potrebuje obnoviť šatník, rady od manželky si nepýta. "Ja najradšej nakupujem úplne sám. Mám pár obchodov, do ktorých chodievam pravidelne, občas si oblek dám aj ušiť na mieru. Pre politika je síce oblek ako pracovný odev, ale mne to neprekáža. V dobre ušitom obleku sa cítim dobre. No a keď to príležitosť dovoľuje, tak si natiahnem džíny." Veľmi presne vie, do čoho by sa za žiadnych okolností natiahnuť nedal. "Do latexu! Našťastie som nikdy doteraz nebol v situácii, že by sa ktosi o čosi také pokúšal," dodal so smiechom.

Manželia Egryovci sa vedia jeden druhému trafiť do vkusu

Neznáša roláky, škrtia ho

Košický dídžej a moderátor Tibor Apa Egry zastrešoval prehliadku L. Eckhardt i ako organizátor, pozrieť si nové modely prišiel v spoločnosti manželky. Obaja majú podobný vkus, pri nákupoch oblečenia si radia a dokážu sa jeden druhému trafiť do vkusu.

"Často to riešime tak, že každý z nás popozerá po obchodoch, niečo si vyhliadne a potom sa spolu vyberieme na nákupy. Radíme si navzájom vo všetkom, dokonca aj pri výbere vôní. Ja sa Tibora pýtam na názor aj keď chcem zmeniť strih vlasov," prezradila pani Ľubica. "Tibor sa vie ideálne trafiť do veľkostí oblečenia, ktoré nosím ja, dokonca aj naša dcéra. Ešte aj topánky mi môže kúpiť sám a ja viem, že mi sadnú. Keď pracoval v Bratislave, často mi z nákupných centier, ktoré v Košiciach nie sú, nosil oblečenie."

Keďže T. Egry často moderuje rôzne spoločenské udalosti, neodmysliteľne do jeho šatníka patria obleky. "Mám ich zopár, k tomu niekoľko nohavíc a hlavne - topánky. Bez mučenia sa priznávam, že na topánky som chorý, mám ich doma 17 párov, čo je v podstate na chlapa pomerne dosť. Myslím si, že manželka ich má menej. Hehe."

Existuje aj jeden špeciálny kúsok oblečenia, ktorý doslova neznáša. "Za nič na svete by som si neobliekol rolák. Príšerne to škrtí a navyše - mám pocit, že mám krátky krk a v roláku to nevyzerá dobre. Preto radšej nosím košele a ak sa dá, tak mierne rozopnuté, aby som ten môj krk opticky predlžil. A rozopnutá košela aj príjemne vetrá," dodal s úsmevom.

Jeho manželka sa naopak nebráni žiadnemu kúsku odevu. "Radšej však mám triezvu klasiku a vyhýbam sa módnym výstrelkom. Tohto roku sa však napríklad nosili legíny s krátkymi sukňami a na tie som sa dala nahovoriť. Páčia sa mi k legínam aj krátke šortky, ale na to som už odvahu nenazbierala," dodala.

Moderátorka Jarka Hargašová sa už považuje za inventár prehliadok L. Eckhardt

Chodiť po meste v extravagantných kúskoch nemá odvahu

Moderátorka Jarka Hargašová je dlhoročnou zákazníčkou v módnom salóne L. Eckhardt a pravidelne moderuje jej prehliadky. "Ja som vlastne u Lýdie na prehliadkach ako taký inventár," prezradila so smiechom. "Veď už je to sedemnásť rokov, čo chodím na jej prehliadky a úžasné je, že ma vždy dokáže čímsi prekvapiť."

Z tohtoročnej kolekcie ju najviac prekvapili farebné pančušky a ponožky. "Vyzerá to efektne, ale ja sa priznám, že som príliš konzervatívna, aby som sa na čosi podobné dala nahovoriť. Pamätám si presne na jednu sitáciu, bolo to pár rokov dozadu, keď som si u Lýdie v salóne kúpila kostým so zvieracím vzorom a s naozaj veľmi krátkou minisukňou. Všetci v salóne ma presviedčali, že mi to svedčí a že v tom vyzerám výborne a ja sama som tiež mala pocit, že mi ten kostým pristane. Až dovtedy, kým som sa v ňon nevybrala do mesta. Odparkovala som auto a po pár metroch, ktoré som urobila po pešej zóne, som si uvedomila, že sa za mnou každý obzerá. Hneď som zčervenala, vrátila som sa k autu, šla som domov sa prezliecť a ten kostým som potom niekomu darovala. Jednoducho nemám dostatok odvahy na to, aby som chodila po meste v takýchto extravagantných kúskoch. Iné to je, keď som na pódiu ako moderátorka. Vtedy je to iný svet, ktorý si trochu extravagancie vyžaduje."

Možno si pamätáte, keď pred pár rokmi Jarka moderovala ples v bratislavskej opere. Na sebe mala šaty, ktoré mali znázorňovať slnko a spoza hlavy jej preto na všetky strany trčali kovové špice, ktoré mali znázorňovať lúče. "Bolo to efektné a krásne, no určené len pre kameru. Keďže som mala za hlavou riadnu kopu kovu, tak to boli aj dosť ťažké šaty a tancovať by sa v tom rozhodne nedalo...."

S úsmevom si spomína aj na moderovanie Slávika. "Vtedy mi Lýdia pripravila kostým, ktorého súčasťou bola krátka suknička. Bola vypchatá takým zvláštnym materiálom, aby odstávala smerom od nôh. Len som akosi nedomyslela to, že kamera bude často robiť nájazdy aj zdola, takže mi potom v pár záberoch bolo vidno pod sukňu. Veď si to bulvárni novinári hneď aj všimli a nezabudli okolo toho trochu urobiť haló. V bežnom živote extravaganciu nevyhľadávam, najlepšie sa cítim v džínach a tričku. Pre mnohé ženy sa spoločenské róby spájajú so slávnostnými príležitosťami, u mňa naopak - s prácou. Takže ja oslavujem, keď môžem mať na sebe džíny, lebo to znamená, že mám voľný deň. Hehe."

Džíny však na sebe môže mať aj vtedy, keď hlási správy. Priznala totiž, že je pravdou, čo sa hovorí - hlásatelia v televíznych novinách, ktorých divák vidí len od pása nahor, majú naozaj dole na sebe to, v čom prídu do práce. "Takže v lete to boli žabky a letná sukňa. Najsmiešnejšie je to pri chlapoch. Je zábavné vidieť Ľuba Bajaníka, ako si za moderátorský stôl sadá v saku, košeli, kravate a na sebe ma kraťasy a sandále," dodala s úsmevom.

KID

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 6. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 8. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 9. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. FMMR svojím výskumom reaguje na aktuálne živé témy
 2. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 3. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 4. Novinka medzi prefabrikátmi
 5. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 6. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 8. The future of M&A in Europe
 9. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 10. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 34 253
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 475
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 973
 4. Aká je chémia vôní 10 739
 5. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 478
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 850
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 840
 8. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 461
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 209
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 816
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: PCR testy odhalili ďalších 1 254 infikovaných (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili už takmer 106-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 868 obetí.

Kollár ležal na špeciálnom oddelení. Nemal prijímať návštevy ani nahrávať videá

O tom, že počas hospitalizácie vystúpil v televízii, nemocnica nevedela.

Areál voľného času Vojenský dvor
CYNICKÁ OBLUDA

Najväčší Kollárov problém

Krajniak povedal, že za Kollárom do nemocnice nechodili žiadne mladé priateľky, ale výhradne "dámy v rokoch".

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop