Korzár logo Korzár Košice

ČAROKRUHY

V Košiciach sa už po desiaty krát uskutočnil Deň zdravia, zameraný na zdravý životný štýl a ezoterikuIndigové deti obohatia ľudstvo svojou

V Košiciach sa už po desiaty krát uskutočnil Deň zdravia, zameraný na zdravý životný štýl a ezoteriku

Indigové deti obohatia ľudstvo svojou mentalitou, myšlienkami a kreativitou

Na jubilejnom 10. ročníku Dňa zdravia, ktorý sa uskutočnil nedávno v Košiciach, sa zišlo okolo 300 záujemcov o zdravý životný štýl a ezoteriku. Výborní slovenskí a zahraniční prednášatelia obohatili toto podujatie o nové poznatky z oblasti zdravia, výživy či energií.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žijeme v období, keď treba kolo seba šíriť dobro a lásku. "Svet zmeníme iba vtedy, keď sa zmeníme my sami. Pluto vstúpilo do znamenia Kozorožca, ponúka nám zmeny, veľké reformy, mení pohľad na svet. Staré láme a pripravuje vznik nových etáp," zdôraznil vo svojej prednáške astrológ Mgr. Miroslav Kostelník.

SkryťVypnúť reklamu

Publikum privítalo svetoznámeho vedca Prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., ktorý 40 rokov, zasvätil výskumu fungovania štítnej žľazy a možnostiam jej liečby, za čo bol dvakrát ocenený Cambridgeskou univerzitou. Tam, kde je jód, tam je život a štítna žľaza potrebuje predovšetkým organický jód. O chorobách a zdraví hovoril aj Miroslav Hrabica, autor viacerých úspešných kníh o duchovných príčinách chorôb. "Choroba je dar Stvoriteľa, ktorý nám ukazuje, kde sme v živote robili chyby," povedal. "Ochraňuje nás od ešte väčších chýb a omylov. Ak je správne pochopená, prináša uľahčenie telu a mier duše. Choroba patrí k sebe ako nenávisť a láska. Čo sme voľakedy pokazili, máme možnosť chorobou napraviť. Trpezlivo hľadajme zdroj choroby, i cestu k uzdraveniu. Na svet sa pozerajme s citom, rozumom a intuíciou."

SkryťVypnúť reklamu

Od ukrajinského lekára žijúceho v Bratislave MUDr. Alexandra Fesenka sa prítomní dozvedeli o termoregulácii, novom spôsobe diagnostiky a liečby, ktorá naučí človeka ako byť zdravým, ako vytvoriť svoju koncepciu zdravia. Prítomných hádam najviac zaujal český pesničkár Jiří Jícha, a to nielen svojimi výpovednými pesničkami, ale aj prednáškou o zdravej výžive, ktorá kladie dôraz na makrobiotiku, jin a jang a očistné kúry . Odporúča konzumovať pohánku, pšeno, ryžu naturál, ryby. Zdravou stravou a pramenistou vodou sa možno vyliečiť aj z ťažkých ochorení. Rakovinu považuje za posledný, zúfalý výkrik organizmu. Ak porušíme vesmírne zákony, vesmír nás trestá.

Svätá Hildegarda už v 12. storočí poznala tajomstvá ľudského zdravia . K jej učeniu sa svet opäť vracia. Napísala niekoľko liečebných kuchárok, ktoré nám aj dnes majú čo povedať. O jej učení hovoril Dr. Jiří Pavlišák. Vyzdvihol najmä potraviny zo špaldy, harmonizujúce myseľ.

SkryťVypnúť reklamu

Na prednášku Ladislava Broczkého o indigových deťoch sa mnohí tešili. Táto téme nie je ešte na Slovensku dostatočne známa. Ľudstvo prežíva zložité obdobie. Kým do roku 1999 nás ovplyvňovalo silné ego, "ja", po roku 2000 hovoríme "my". "Už dlhší čas vyvstáva otázka, čo sa s našimi deťmi a mladými ľuďmi deje? Odmietajú prispôsobovať sa danej spoločenskej norme, detská nepozornosť a nesústredenosť, hyperaktivita sa medzitým stali rozšírenými pojmami. Taktiež mimozmyslové vnímanie, dobrá intuícia a paranormálne nadanie, nie sú týmto deťom vzácne. Mnohé z nich medzitým dorástli do veku, keď navštevujú materské školy a školy a vyžadujú od svojho okolia, aby zmenilo svoje názory a používalo pri styku s nimi nové pravidlá. Vyžadujú si jasné línie, čisté city, lásku, veľa voľnosti.

"Dnes vidíme, že deti, učitelia, rodičia, terapeuti, sú úplne bezmocní a nevedia ako ďalej. Veľmi často predpisujú lekári už aj malým deťom silné lieky, pretože sa nesprávajú podľa našej normy. V súčasnosti prichádza na svet mnoho silných, báječných detí, ktoré sú vybavené neobyčajnými vlastnosťami, schopnosťami a úlohami. Objavujú sa ako na objednávku, aby podporili ľudstvo a matičku Zem, nachádzajúcu sa v rozhodujúcom bode dejín v procese premeny. Žijeme v dobe, keď sa všetko neustále zrýchľuje, jedna informácia naháňa druhú a všetky sa na nás rútia v takých masách a takou rýchlosťou, že sme nútení pri našom rozhodovaní sa stále viac spoliehať na našu intuíciu a rozlišovaciu schopnosť. Musíme sa naučiť prevziať zodpovednosť za náš život, naše myšlienky, city, zraniteľnosť, túžby, naše činy," povedal Ladislav Broczký.

Pred indigovými deťmi leží obrovská životná úloha - majú priniesť svetu mier. Aby sa mohli rozvíjať, potrebujú naše otvorené srdcia. Mnohé deti sa pozerajú na svet už inými očami, zabudli, aké to je žiť podstatou života. Podvedome pociťujú často nepochopiteľný smútok. Preto je dôležité spomenúť si, kto sme a uvedomiť si, že každý musí ísť svojou vlastnou cestou, ktorá má možnosť slobodnej voľby. Často sa pýtame, čo vlastne znamenajú indigové deti? To sú deti, ktorých životná farba je indigová a ktorá má charakteristické znaky indigovej osobnosti. Vo všeobecnosti platí, že každé dieťa má vlastnú, životnú farbu. Môže byť červená, zelená, žltá, modrá, alebo kombinácia dvoch či viacerých týchto životných farieb. Dieťa s indigovou životnou farbou má nové, pre nás neobyčajné, kombinované osobnostné a charakteristické vlastnosti, s ktorými sa naša spoločnosť nie je schopná ľahko vyrovnať.

"Názov ´deti nového veku´, je odvodený od indigovej životnej farby. Táto farba je jedným z charakteristických znakov nových detí, ktoré teraz prichádzajú na našu planétu a väčšina amerických terapeutov ich nazýva indigovými deťmi. Medzi ich charakteristické znaky patrí to, že si uvedomujú životnú pravdu, žijú podľa vyšších princípov. Vedia, že žiť sa má v rovnováhe so sebou samým a naším okolím, že svet je niečo viac, než to, čo vidíme, že vesmír je navzájom prepojený, rozumejú spirituálnym koncepciám lepšie, než koncepciám materiálnym. Nemožno ich donútiť robiť niečo, čomu neveria, neakceptujú vedenie od ľudí, ktorí nemajú rovnaké etické názory ako ony."

Indigové deti sú precitlivené na potravu, najviac je pre nich vhodná prirodzená, organická strava. Ľahko komunikujú so zvieratami, rastlinami, prírodou. "Sú veľmi citlivé a náchylné na plač, potrebujú málo spánku, majú tendenciu piť veľa tekutín. Veria, že hmota a fyzický svet je pre nich len ilúziou, majú tendenciu byť veľmi zvedavé, nemajú žiadne karmické zaťaženie. Mnohí považujú indigové deti za problémové a tvrdohlavé. Väčšinu materiálny svet taký, aký sme im vytvorili, nudí, neustále potrebujú nové impulzy, rady plnia svoje vlastné úlohy. Môžu byť však požehnaním a veľkou výzvou. Majú veľký zmysel pre počítače, často dávajú svojim rodičom cenné rady. Sú veľmi kreatívne, v staršom veku budú veľmi činné vo všetkých profesijných odboroch. Majú schopnosť spájať spiritualitu a vedu. Svojou mentalitou, myšlienkami i kreativitou obohatia ľudstvo," povedal na záver Ladislav Broczký.

Jubilejný, desiaty ročník Dňa zdravia splnil očakávanie. Až do večera bola sála zaplnená takmer do posledného miesta. Večer oživil koncert liečivých tónov MaGong z Maďarska, ktorý publikum prijalo s nadšením. Regeneračné centrum zdravia Energy pod vedením Ing. Petra Tótha, bude v týchto zaujímavých a užitočných podujatiach pokračovať.

Ohne pri hroboch ľudia pálili až v 17. storočí

Bludným dušiam dávajú svetlo

Dnes tak ako kedysi druidi, ktorí pokračujú v starých keltských tradíciách, uctievali deň "mágie smrti času", nazývaný Samhain, pripadajúci na 1. novembra, uctievame sviatok Všetkých svätých. Veriaci i neveriaci zapaľujú sviečky a kahance na hroboch blízkych i neznámych ľudí. Nespočetné ohníky horia na všetkých cintorínoch od rána do neskorej noci ako prejav našej lásky a spomienky...

Tak v tradícii keltskej ako aj slovanskej ľudia verili, že v predvečer 1.novembra sa otvárajú brány medzi svetom živých a svetom mŕtvych a duše navštívia svoje bývalé domovy, aby sa zohriali a nakŕmili, aby mali silu na ďalšiu púť záhrobím. Zároveň bola táto noc nocou prírodných duchov, ale i zlých čarodejníc a démonov. Po otvorení brány sa všetky sily, dobré i zlé, ľubovoľne pohybovali po Zemi. Z tohto poznania pramenila potreba očistného ohňa, rituálov, modlitieb a "kŕmenia duší", ako aj plnenia ich prosieb.

Tieto zvyky pretrvali až do 18. storočia, kým sa cirkev nerozhodla v boji s pohanskými zvykmi určiť sviatok Dušičiek (2. november). Ohne pri hroboch ľudia začali páliť až v 17. storočí, dovtedy tak robili na krížnych cestách, aby ukazovali dušiam správny smer a dávali im teplo. S postupom času ohne nahradili pochodňami, sviečkami a kahancami. Majú dušiam ukazovať cestu a trpiacim a hriešnym ako i bludným dušiam dávajú svetlo očistenia a poznania, a tak ich usmerňujú k večnému, božskému Svetlu.

Mŕtvi k nám prichádzajú pomôcť v našich snoch

Vyvolanie ducha zmierni bôľ

Doktor Raymond Moody, autor viacerých kníh, ktoré sa zaoberajú "životom po živote" tvrdí, že vyvolanie ducha môže pomôcť zúfalým ľuďom zmierniť bôľ blízkej osoby a pochopiť, že telo síce zomrelo, ale duša žije ďalej. Veľakrát zdôraznil, že takýto úmysel môžu realizovať iba ľudia emocionálne a psychicky vyrovnaní. Tí sa so smrťou blízkeho človeka vyrovnajú bez takejto nebezpečnej pomôcky. Duša zomrelej osoby potrebuje predovšetkým modlitby a pokoj. Pravda, môže aj nad nimi bdieť. O tom by mnohí vedeli rozprávať svoje.

Mŕtvi k nám prichádzajú v snoch, aby nás varovali, alebo aby nám pomohli prekonať určitú situáciu. Niekedy potrebujú pomoc, naše modlitby. Nešetrime nimi, myslime na nich s láskou a prajme im veľa svetla na ich ceste. Pomôžeme tak nielen im, ale aj sebe.

Na Dušičky prichádzajú mŕtvi k svojim blízkym

Na privítanie im pripravili špeciálny chlieb

Sú krajiny, kde sviatok zosnulých vítajú veselo, ako napríklad v Spojených štátoch či Anglicku. Európania venujú tento čas miestu spomienok a ucteniu si zosnulých. Pôvodný význam týchto sviatkov bol však iný. Kedysi bol tento pochmúrny čas časom "hostí z onoho sveta" a nie iba holdom vzdávaným ich pamiatke. Ľudia kedysi verili, že na Dušičky prichádzajú mŕtvi k svojim blízkym, alebo pomstiť sa na nepriateľoch. Na ich privítanie pripravovali špeciálny "chlieb pre mŕtvych" v tvare dlhej žemle s veľkým krížom uprostred a ozdobami po okrajoch.

Duchovia sa medzi nami objavujú v rôznych podobách

Začiatok špiritizmu je v Amerike

Až do konca 19. storočia bola schopnosť kontaktovať sa s duchmi obklopená tajomstvom. S rozvojom priemyslu v USA, krajine, kde sa všetko stáva tovarom, sa duchovia udomácnili medzi ľuďmi. Zaslúžili sa o to sestry Foxové. Boli tri: Margaret, Kate a Leah, vznik špiritizmu súvisí s dvomi mladšími. Margaret mala 14 a Kate 12 rokov, keď sa so sestrou a rodičmi presťahovali do malého, dreveného domčeka v Hydeswille, štát New York. Od samého začiatku ich znepokojovali zvuky ozývajúce sa v celom dome. Nakoniec zistili, že ide o pravidelné klopkanie. Pochopili, že to môže byť iba duch. V roku 1848 sa zo žartu rozhodli s ním skontaktovať. "Dohodli sa", že mu budú klásť jednoduché otázky a on im odpovie pomocou klopkania "áno" dvakrát, "nie", jedenkrát. Hoci to bola dosť primitívna dohoda, položila základ skutočným špiritistickým seansám.

Počas jednej z nich duch nazývaný sestrami Splitfoot, povedal, že je duchom človeka, ktorého zavraždil sused pre peniaze v dome, kde žijú. Dokonca označil miesto ukrytia tela. Po rozkopaní pivnice zaskočená rodina Foxových našla ľudskú kostru. Keď sestry odcestovali, duchovia ich nasledovali. Postupne začali odovzdávať správy pre ostatných členov rodiny a známych. Celá záležitosť sa nedala dlho udržať v tajnosti, správa obehla celé Spojené štáty. Špiritizmus mal veľký úspech. A tak sa duchovia začali objavovať po celom svete v rôznych obdobiach, čo využili aj niektorí podvodníci.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 462
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 809
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 620
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 785
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 6 437
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 435
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 729
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 528
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu