Korzár logo Korzár Košice
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Absolvovali sme ďalšiu zaujímavú návštevu v pracovni pani Zity, ktorá sa už roky zaoberá mágiouV mágii sa používajú bizarné predmety. Zajačia

Absolvovali sme ďalšiu zaujímavú návštevu v pracovni pani Zity, ktorá sa už roky zaoberá mágiou

V mágii sa používajú bizarné predmety. Zajačia labka, plienka či jesenná mucha

Kto z nás by nechcel byť uchránený pred zlom, či nepohodou. Najčastejšie siahneme po amulete, práve on sa vyznačuje ochrannými, alebo inými pozitívnymi účinkami.. Jeho magická sila pôsobí na hmotnej úrovni. Aby bol amulet naozaj takým, je dobré ak sa pri jeho výbere poradíte skúseným mágom. Môže pomôcť intuícia, no nie každý ju má dobre vyvinutú. Pani Zita na požiadanie klienta jeho amulet podrobí magickým obradom a zameriava sa najmä na to, aby jeho nositeľa neprekliali, aby nemali nepriatelia nad ním moc. Existujú aj obrady, rituály na získanie bohatstva, úspešnú cestu, či stretnutia. Podľa pani Zity však jestvujú aj ďalšie predmety, ktoré nám môžu v rôznych situáciách pomôcť. V starej magickej praxi niekedy išlo naozaj o veľmi kuriózne priam bizarné veci, a tak sme boli zvedaví, o ktorých nám pani Zita rozpovie.

Skryť Vypnúť reklamu

- Mágia skutočne pracuje s mnohými osvedčenými predmetmi, ja spomeniem len niektoré. Napríklad spínací špendlík, sviečku použitú pri svadobnom obrade, sušenú vŕbu z Kvetnej nedele, zajačiu labku, nové ihly, kamene zo žalúdka sliepky, červenú novú látku, kadidlo, kriedu, muchu, ktorá zaspala v jeseni na oke, plienku, v ktorej krstili dieťatko, mydlo ktorým umývali mŕtveho, škrupinu z vajíčka z Veľkej noci, sušenú penu z mlieka, uhlíky, chlieb z karu.

No pri niektorých mi vyskočili až zimomriavky, ale sme vo svete mágie, tak poďme "čarovať".

- Spínacie špendlíky vám pomôžu, ak trebárs strácate pamäť, niekedy pri epilepsiách. Stačí si ich pripnúť na odev. Dajú sa tiež využiť pred únavným kolegom. Keď si ju pripínate treba hovoriť: Nes svoju silu so sebou.

Skryť Vypnúť reklamu

Zajačia labka sa používa ak je muž záletník. Položí sa pod matrac muža a hovorí sa -Zajac odbehol a ty zostávaš vo svojej rodine.

Nové ihly sú pomocníkom pri liečení chorôb. Vyberú sa všetky zo škatule a napodobňujeme nimi pohyby akoby sme zošívali šaty chorému a hovoríme pri tom: - Ja zašívam tvoju chorobu.

Kamene zo žalúdka sliepky sú osožné ľuďom po porážke. Chorý nech ide súbežne so stenou a drží sa jej. Pomáhajúca osoba kráča za ním, spomínané kamene hádže a hovorí - Kameňmi sa mlelo jedlo a ja tvoju chorobu z teba zomeliem.

Muchu, ktorá zaspala v čase jesene na okne odložíme a dáme ju na okno tam, kde sú v rodine veľké hádky a rôzne škandály. Na okno ju dávame so slovami: - Mucha zaspala nehučí i v tom dome nikto nehučí.

Chlieb, ktorý bol medzi jedlami na kare vysušíte a odložíte. Používa sa pri psychických chorobách Položíme kúsok z tohto chleba do jedla chorého a hovoríme: Koho sme teraz spomenuli, už tu nie je a ty si tu, zabudni na svoju chorobu Amen.

Skryť Vypnúť reklamu

Mydlo, ktorým umyli mŕtveho sa používa na liečenie rakoviny. Plienka v ktorej krstili dieťatko dobre poslúži proti porobeniu a aj pri epilepsii. Podobne sa používajú aj škrupiny z vajíčok. Penu z mlieka zbierame len pri veľkých cirkevných sviatkoch a dávame ju umierajúcemu, ktorý ťažko zomiera. Uľaví sa mu. Červená látka sa používa na množstvo vecí, okrem iného aj na liečenie detskej epilepsie a choroby, ktorá sa vola ruža. Kadidlo je dobré kúpiť v predajni, kde sa predávajú cirkevné predmety. Kadidlom sa vyháňajú nečisté energie, ale aj neprajní duchovia, pomoco neho sa ničia zlé sily, Kadidlo vždy doma opatrujeme a zaobchádzame s ním s úctou. Krieda má tiež množstvo využití, môžeme ňou napríklad nakresliť kruh okolo chorého v čase liečenia aby bolo úspešné. S uhlíkmi sa napríklad liečia oči. Sviečka, ktorú použili pri sobášnom akte lieči veľmi veľa chorôb, preto ju netreba vyhodiť. Sušená vŕba z Kvetnej nedele lieči neduhy pohlavných orgánov.

Všade počujeme o kríze, mohli by ste poradiť ako peniaze nestratiť, alebo ich získať?

- Napríklad keď idete po ceste a vypadne vám minca, v žiadnom prípade ju nedvíhajte, lebo príde na vás chudoba a vyskytnú sa nezhody v rodine. Keď chcete mať peniaze, kúpte si z keramiky žabu, do ktorej budete hádzať peniaze. Každý deň pokým je narastajúci Mesiac, keď začne ubúdať rozdajte mince bezdomovcom. Keď znova bude Mesiac rásť, hádžte ich do žaby až do splnu. Z týchto peňazí si kúpte niečo pre radosť, nezabúdajte že peniaze by mali obiehať."Nikdy nepožičiavajte peniaze večer. Zariaďte si všetko tak, aby ste v utorok nenakupovali a ani peniaze nevydávali z rúk, tieto aktivity presuňte na nasledujúci deň. Ale ak aj v iné dni vyberáte peniaze z peňaženky, v duchu si povedzte, tak ako ich vydávam, tak ich aj budem dostávať. Peniaze majte v peňaženke dobre odložené, vždy s tvárou dopredu. Na stole večer nenechávajte soľ, prázdne fľaše a ženy dávajte si pozor ako odložíte metlu. Dajte ju vždy smerom dohora, vtedy pôjdu peniaze do domu."

Než sme sa s pani Zitou rozlúčili, pridala zopár denných veštieb.

- Ráno keď vstanete a zle si zapnete gombíky znamená to, že sa Vám bude dariť. Keď sa vám rozviaže šnúrka na ľavej topánke, niekto vás ohovára, keď na pravej, hovoria o vás príjemné veci.

Keď vám spadne kameň do topánky, tak do 48 hodín dostanete nečakané peniaze Keď sa odlepuje podpätok na pravej topánke, stretnete známeho ak na ľavej, niekto známy vám zomrie. Keď sa odlepuje podrážka na pravej nohe, niekto sa veľmi hnevá a praje vám zle, ak na ľavej, do 48 dozviete sa niečo pozitívne od neznámeho človeka.

Keď je diera na pravej ponožke, na palci - dávajte si pozor, bude vás bolieť hlava, keď na ľavej máte chorobu, o ktorej neviete. Ak sa vytvorí diera na na päte pravej nohy do 24 hod sa stratí všetko zlé ak na ľavej dozviete sa od známeho veľké tajomstvo.

Keď sa oblejete odev niečím na vrchnej časti tela, tak sa vám splní niečo, čo ste dávno chceli. Ak si oblejete koleno, stane sa niečo zlé. Keď si roztrhnete oblečenie, prihodí sa niečo vám zlé, okradnú vás, stratíte niečo vzácne.

Ak máte problémy so zapnutím si opaska, alebo pracky na topánke v láske sa vám splní všetko.

November podľa tarotu Elišky Vysloužilovej

Mesiac novým láskam nepraje

Všeobecné tendencie: Panovník, Mág, Veža. V štáte sa bude upevňovať mocenský aparát, bude sa hovoriť o armáde, oceliarskom priemysle a o získavaní energie. Bude sa riešiť bankovníctvo, zaznamenáme krach jednej z nich. Napriek negatívnym udalostiam v zahraničí sa naša ekonomika bude vyznačovať pomerne slušnou stabilitou. Pomoc sa nám bude dostávať od jednej z nemecky hovoriacej krajiny. Naša krajina spolu s českou začnú rokovať o nadštandardnej spolupráci v oblasti vojenstva a ekonomiky.

Politická scéna: Striedmosť, Voz, Spravodlivosť. Napätie a súboj medzi ľavičiarmi a pravičiarmi. Hádky a nepokoje budú pokračovať. Jeden z politikov svojim vyhlásením prispeje k tak veľkej zvade, že premiér bude mať čo robiť, aby ustál toto rozkolísanie. Vzniknú nové pravidlá voči správaniu sa politikov. Nie je vylúčený zásah proti extrémnym skupinám, ktoré bude musieť riešiť prezident a slovné súboje skončia pred súdom. Tieto zbytočné vášne naozaj bude riešiť spravodlivosť. Začnú sa ozývať aj mladí nacionalisti. Hovoriť sa bude o automobilovom priemysle a o doprave.

Peniaze: Kňažná, Slnko, Diabol. V tomto mesiaci koruna zaznamená vzostup a začnú byť na tom lepšie tí, ktorí pracujú doma. Banky budú lákať klientov na kadejaké nové produkty, hlavne mladé rodiny, ale pozor na konci varuje karta Diabla pred unáhleným rozhodnutím. Dobré obchody sa udejú s ázijskými krajinami a najlepšie na tom budú obchodujúci s Čínou. Na trhu s nehnuteľnosťami sa objavia firmy, ktoré konečne ponúknu aj lacnejšie bývanie. Zlepši sa finančná situácia v školstve.

Zdravie: Blázon, Svet, Panovník. Počasie bude mať najväčší vplyv na psychiku. Psychiatrické oddelenia sa zaplnia. Depresie, strachy, nervozita, časté zmeny nálad. Starí ľudia budú trpieť najviac a veľa z nich odíde. Vidím tu reálnu možnosť karantény a prenosu neznámej choroby z cudziny. Karta Pustovník radí, zahĺbiť sa do svojho vnútra.

Láska: Panovníčka, Obesenec, Milenci. V láske prichádza obdobie stagnácie, partneri by mali byť čo najviac spolu. Sú tu ale aj energie ilúzií a klamstva- Mesiac nepraje novým láskam. Ak čaká partnerov rozvod pôjde bez zbytočných hádok a výčitiek. Tým čo sa v tomto mesiaci berú jedno upozornenie - opatrnosť pri radách širšej rodiny.

Už ste si pomysleli: tak to som už asi zažil...

Déja vu

Iste sa vám už stalo, že ste mali pocit: to som už videl, to som už zažil, to sa mi stalo, teda jav déja vu. Ľudia veriaci v reinkarnáciu tvrdia, že sú to náhle spomienky z minulých životov. Opačného názoru je psychiater, ktorý sa už raz zažitým zážitkom venuje roky, doktor Steven Kohn. Tvrdí, že déja vu nie je výsledkom spomienky z minulého života, ale prácou pamäti, ktorá naberá podobu hologramu, obrazu. Ten je zostavený podľa uhla nášho pohľadu a podľa toho, z akého uhla alebo v akých podmienkach mozog "číta" v pamäti zapísané obrazy vnímanej skutočnosti.

Môže sa teda stať, že pod vplyvom emócií, či stresu budeme s pamäťou narábať tak, že nám zostaví vo vhodnom uhle rôzne už zapísané obrazy do výsledného obrazu, ktorý nám veľmi pripomína to, na čo sa práve pozeráme a súčasne sa nám zdá, že sme to už videli. Kohnova teória má však veľa odporcov. Niektorí napríklad hovoria o tzv., vesmírnych kŕčoch, kedy dochádza k posunu času. Iní sa zasa prikláňajú k existencii paralelných svetov. Podľa tejto teórie sa nám občas podarí hranice nášho sveta prekročiť a odchýlka času spôsobí podobný zážitok.

Ruža je symbolom lásky a privoláva ju

Všimli ste si to množstvo odrôd nádherných ruží? Najprv si povieme čo o nich hovorí mágia. Ruže sa od nepamäti používali tam, kde išlo o lásku. Ružička by teda mala byť všade, kde sa praktizujú milostné čary. Šťava vylisovaná z okvetných lístkov sa dáva do kúpeľov, aby privolala lásku. Šípky z planej ruže sú dobré nielen na chutný čaj, ale robí sa z nich i náhrdelník, ktorý by mal prilákať lásku.

Čaj z nerozvinutých ruží vypitý pred spaním by mal zasa spôsobiť, že sa nám prisnijú veštecké sny. Žena, ktorá chce vedieť ako sa bude volať ženích, by mala na lístky zo stonky ruže napísať mená svojich ctiteľov. Lístok, ktorý zostane najdlhšie zelený je odpoveďou. Ak sa doma často hádate, skúste miestnosť ozdobiť ružami, vraj podstatne upokojujú atmosféru.

Viete že ruža má veľký význam v reči kvetov? Základná informácia, ktorú spolu s ružou dávame je, že ňou vyznávame lásku. Biela ruža hovorí: Trápim sa, lebo si mnou opovrhla. Jasno červená: Som z tvojej lásky celý preč. Planá ruža: Tvoja láska ozdoby nepotrebuje. Stolistá ruža: Obdivujem ťa. Žltá ruža: Žiarlim na teba.

Vôňa a krása ruží uchvacovala už staroveké civilizácie. Požívala sa v kozmetike a aromaterapii. Ružový olej sa vyvažoval zlatom. Ruža šípová pre vysoký obsah kyseliny askorbovej, flavonoidov a ako zdroj C vitamínu sa podáva pri vyčerpanosti, prechladnutiach a miernej infekcii. Zo šípok sa robí zápar, ale aj sirup.

Pôvab ale aj nástrahy putovaním duchovnou cestou

Z pavučiny sľubov sa vymotáva ťažko

Mnohých neuspokojuje doterajší život a hľadajú spravodlivosť, či vyšší ideál, alebo len túžia po niečom, čo ich naplní, vovedie do iného "sveta", ponúkne dovtedy nepoznané, často exaltické zážitky. Všetko toto súvisí aj s ezoterikou, ale pozor, aby vás nové spoločenstvo, hnutie, či učenie (lebo sekta sa iste samo nenazve) celkom nepohltilo.

Ak zistíte, že odvtedy, čo ste sa zaradili do novej skupiny, netúžite sa kontaktovať s vonkajším svetom o ktorom si navyše myslíte, že je zlý, pokúste sa zamyslieť, či ste sa nestali už jej obeťou bez vlastnej identity. Zvážte, či netrpíte stresmi a depresiou, či už len necitujete slová jej vodcu, alebo príslušného učenia. Všímajte si, či znesiete kritiku učenia, ktoré ste prijali, či nevenujete novému spoločenstvu veľa času na úkor svojej rodiny, blízkych, alebo dovtedajších záujmov. Ak áno, vyhľadajte pomoc, kým je čas. Inak stratíte sami seba.

Len pre zaujímavosť, dejinami prešli kadejaké sekty. Adamiti túžiaci po čistote sa zúčastňovali najskôr na bohoslužbách, neskôr aj v bežnom živote, nahí. Chlyšci uznávali mystické pohlavné vzťahy, ale odmietali sexuálny styk v manželstve. Skopci sa kastrovali a ženám amputovali prsia. Niektoré zo súčasných siekt sa neštítia ničoho. V extrémnych prípadoch členovia na príkaz svojho vodcu páchali hromadné samovraždy. Iné zasa vyžadujú vzdať sa majetku v prospech väčšiny, ďalšie hovoria do výchovy detí a zasa ďalšie zo začiatku len "opravujú" vaše vzťahy k blízkym. Zatiaľ...

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 4. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 7. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 8. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 4. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 7. Budúcnosť M&A v Európe
 8. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 9. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 29 201
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 087
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 548
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 943
 5. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 567
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 546
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 476
 8. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 293
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 282
 10. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 170
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

S autom dostala šmyk a havarovala, utrpela ťažké zranenia

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu v okrese Gelnica.

Škodovka po nehode.

Hrozí, že malá obec spustí privatizáciu vodární. Prokurátor protestuje

Starosta porušil štyri zákony, majetok predáva aj sám sebe.

Starosta Čerhova Jaroslav Bajužik.

Podklad, listy, konáriky, penetrácia, asfalt. Aj takto opravujú košické chodníky

Firma: Stáva sa, nevadí. Mesto, vedúca, poslanec: Môže byť problém.

Firma odmieta, že by nečistoty pod penetračnou vrstvou ovplyvnili kvalitu a životnosť chodníka.
Ilustračné foto.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Konzílium neodporúča ďalšie plošné testovanie (minúta po minúte)

Na Slovensku sa koronavírusom nakazilo celkovo 97 493 ľudí. Pandémia ochorenia Covid-19 si doteraz vyžiadala 709 obetí.

Testovanie na nový koronavírus.
Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Cynická obluda

Ste to, čomu tlieskate

Môže slušný a zodpovedný človek nadšene tlieskať pod pódiom, kde reční Kotleba, Fico a Čarnogurský?

Martina Dubovská sa zúčastnila na dvoch zimných olympiádach.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop