Dokáže skĺbiť rock, folk i ľudové piesne
V rámci festivalu Višegrádske dni, ktoré v našom meste už tradične organizuje združenie Forsa, budú až do začiatku decembra v našom meste prebiehať zaujímavé podujatia. Jedným z najbližších bude koncert českého pesničkára Vlastu Redla. Uskutoční sa 12. októbra o 19. hodine v divadle Thália. Ako hostia budú spoluúčinkovať Jaroslav Svitek a Luboš Javurek.
V. Redl je český spevák, textár, skladateľ a multiinštrumentalista - hraje na gitaru, klavír, mandolínu, tamburínu a ďalšie nástroje. Vo svojej tvorbe dokázal skĺbiť rock, bigbít, folk i ľudovú hudbu. Píše tiež scénickú hudbu a produkuje. Podieľal sa na takmer 60 albumoch.
Naradil sa v Novom Jičíně, detstvo však prežil na Beskydoch. Prázdniny pravidelne trávil na Slovensko, odkiaľ pochádza jeho mamička. V trinástich sa naučil hrať na gitaru a od 15-tich koncertuje. Vystupoval s rôznymi bigbítovými kapelami na tanečných zábavách. Významným medzníkom v jeho živote sa stalo presťahovanie do Zlína, kde začal v roku 1983 spievať so skupinou AG Flek. Ako autor piesní sa po prvý krát preslávil vďaka skupine Fleret, ktorá do svojho repertoári zaradila jeho piesne Holky z Utopie, Sbohem galánečko, Večer křupavých srdíček či Bečva.
V. Redl začal spolupracovať aj so Slávkom Janouškom a Jaroslavom Samsonom Lenkom, s ktorými postupne vydal tri spoločné albumy. Neskôr vydal svoj prvý sólový album Na výletě, ktorým sa chcel oslobodiť od folku a pesničkárskej tvorby. V roku 1994 znovu vydal album s kapelou AG Flek. O rok neskôr začal V. Redl spolupracovať so slovenskou speváčkou ľudových piesní Zuzanou Homolovou. V roku 1996 sa sformovala okolo V. Redla nová skupina, ktorá menila často svoj názov, aj tá však ukončila koncertnú činnosť.
V spolupráci so združením Forsa, ktoré organizuje podujatia v rámci festivalu Višegrádske dni, prinášame súťaž o dve vstupenky. Na lístky s kupónom čakáme do štvrtka do 10. hodiny. Na druhý deň sa dozviete meno výhercu.
kid
Autor: Baran
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári