Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK na tému: tipovanie

Momentálne je v hre Loto v hre vyše 200 miliónov. Hneď si viete predstaviť, ako by ste s nimi naložili, no viete, že je to len sen, lebo nemáte

šťastie v hre? Možno nie ste sami. Známych Košičanov sme sa opýtali, aké skúsenosti majú s tipovaním a so šťastenou oni.

Spevák Peter Stašák považuje Športku, dnešné Loto, za príliš malý adrenalín, radšej má kasína

Vyskúšal si ruletu v Las Vegas aj v Monte Carle

Košický spevák Peter Stašák má hazard rád a to aj napriek tomu, že očividne v hrách nemá šťastie. "No, pár krát som si podal aj Športku, ale to podľa mňa nie je ten správny adrenalín. Ja uprednostňujem kasína a všetky atrakcie, ktoré ponúkajú," prezradil.

Skryť Vypnúť reklamu

Rád si občas zahrá a to aj napriek tomu, že mu je v podstate jasné, že v kasíne sa vyhrať vlastne ani nedá. "Ono by človek musel ustriehnuť tú chvíľu, kedy má pred sebou naozaj veľa žetónov, prestať hrať, zobrať si hotovosť a odísť. Lenže to žiadny hráč, ktorý má hazard rád, neurobí. Ostane hrať ďalej, lebo dúfa, že sa mu podarí vyhrať ešte viac a dopadne to tak, že všetko čo mal, rozfláka. Hehe." Sám vie veľmi dobre, čo hovorí, lebo sa mu to neraz stalo.

"Pamätám si chvíľku, kedy som pred sebou mal zhruba 300 tisíc. Hral som ruletu a v jednu sekundu mi napadlo, že by som mohol skončiť, no to bola naozaj len sekunda. Vzápätí som to zavrhol ako hlúpy nápad a hral som ďalej. Ani nemusím hovoriť, že som o všetko prišiel... Neraz sa mi stalo, že som z kasína odchádzal naštvaný sám na seba, lebo som to prehnal a prehral som viac, než bolo zdravé. Ale sťažovať sa určite nebudem. Veď to, že nemám šťastie v hre, nie je žiadna katastrofa. Veď ja som v podstate šťastný človek - zdravie mi slúži, darí sa mi v práci i v rodine, tak to, že nemám v hazarde šťastnú ruku, mi môže byť ukradnuté, nie?"

Skryť Vypnúť reklamu

Hazard teda berie len ako zábavu. A preto nevynechá príležitosť poriadne sa zabaviť v naozaj špičkových kasínach. "Veď sa môžem pochváliť, že minulého roku v októbri som bol v Las Vegas. Veď to je priam kolíska hazardu! Bol som v USA v Los Angeles i v Grand Canyone a zašiel som i do Vegas. Dokonca som tam videl naživo koncert Toma Jonesa, pričom tento spevák je môj obľúbený. Aj som si čosi nahral na video, hoci to bolo zakázané, no našťastie sa mi podarilo presvedčiť organizátorov, aby mi dovolili odniesť si z koncertu takýto suvenír. Teraz sa môžem chváliť, že som bol vo Vegas na Tomovi Jonesovi. Dobre to znie, nie? Veď to je aj iné, ísť si zahrať napríklad v Košiciach a skúsiť to v Las Vegas. Tam je všetko prispôsobené tomu, aby sa tam hráči cítili dobre. Vyskúšal som aj black jack, ruletu, automaty... No proste všetko. Bolo tam aj pár hier, ktoré som nepoznal, tak som sa len prizeral, ale väčšina je ortodoxne známa, aby si mohol zahrať naozaj každý."

Skryť Vypnúť reklamu

Milovníci hazardu nesmú obísť ani Monte Carlo. "Aj tam som zašiel do kasína. Ale tam je to úplne iné, tam z každého kúska dýcha noblesa. V Monte Carlo ale napríklad už aj vo Viedni vás do kasína nepustia, ak nie ste vhodne oblečení. Muži musia mať obleky, kravaty, ženy chodia v krásnych večerných róbach. Má to svoj štýl a eleganciu. V Las Vegas takéto zásady nemajú, tam som videl ľudí v kasíne hrať aj v montérkach," dodal s úsmevom.

kid

Speváčka Nataša Džunková pár krát v Lote šťastie skúšala

Možno je milionárka a vôbec o tom nevie

Speváčka Nataša Džunková síce nepatrí medzi žiadnych vášnivých ´tipovačov´, ale pár krát šťastie v Lote skúsila. "Bez toho, aby to malo nejaké špeciálne dôvody, že by som napríklad bola presvedčená o tom, že v týchto dňoch mám šťastie, teraz musím podať tip. Skôr len tak zo zábavy, keď mi napadlo, tak som si podala," prezradila.

Nijako špeciálne ani nerozmýšľala nad tým, aké čísla zaškrtnúť. "Mám síce šťastné číslo a tým je jednotka. Ale inak som sa neriadila pri tipovaní ani dátumami narodení ani žiadnymi inými číslami. Jednoducho som na tiket pozrela a bezmyšlienkovito som zaškrtávala tie čísla, ktoré mi udreli do očí a pri ktorých som mala zrazu pocit, že práve tie sú šťastné. Nikdy som však nič nevyhrala."

Nataša si myslí, že možno je to aj tým, že v úspech nikdy neverila a tipovanie brala skôr ako rozptýlenie či zábavu. "Dokonca som ani nikdy potom nezisťovala, či som niečo vyhrala alebo nie. Rozhodne som nesedela pred telkou a nesledovala napäto, aké čísla vyžrebovali, dokonca som si ani nešla tiket overiť do stávkovej kancelárie. Takže možno som milionárka a ani o tom neviem. Hehe."

Čo sa týka iných podobných hier, v nich šťastie neskúšala. "Mám však kamaráta muzikanta, ktorý tipoval tenisové zápasy. Bol v tom naozaj dobrý a darilo sa mu vyhrávať. A nešlo o malé sumy, ale naozaj o poriadne výhry, ktoré už stáli za to. Moji kamaráti ma nahovárali, aby som to skúsila aj ja, ale zavrhla som to. Na to, aby človek vedel vyhrať v tipovaní športových výsledkov, musí mať v danom športe absolútny prehľad, čo rozhodne nebol môj prípad."

kid

Starosta Pavol Mutafov jackpot nesleduje

Neuspel s dátumami narodenia ani s tipmi čísel "na blint"

Starosta MČ Košice Západ a poslanec zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja Pavol Mutafov pripustil, že si občas zatipuje. Priznal však, že o tom, do akej výšky sa tento týždeň vyšplhal jackpot Lota, vôbec nevedel.

"Priznám sa, nejako som to v posledné dni ani nesledoval. O jackpote sa dozviem väčšinou len z nejakých reklamných upútavok v televízii, alebo ak to niekto v mojej prítomnosti spomenie." No tipovanie, to nie je len vysoká výhra či lákavý jackpot. "Pravdou je, že občas si s mojou manželkou nejaký tiket vyplníme. Ale zatiaľ sme nič nevyhrali a ani nepoznám nikoho, kto by vyhral sumu, ktorá by stála za reč," smeje sa. "Ozaj tipujeme len sporadicky, lebo aj tu platí, že nie je dobré niečomu príliš podľahnúť."

Ťažko asi nájsť človeka, ktorý by sa aspoň jeden krát nezasníval a nezamyslel nad tým, čo by urobil alebo čo by si kúpil za prípadnú rozprávkovú výhru. "Isto je dobré mať nejakú okrúhlu sumu len tak, odrazu, bez námahy a práce. Lenže isté je aj to, že žiadne veľké peniaze nikomu šťastie nepriniesli. Nehovoriac o tom, že je ťažké po takej výhre ostať v anonymite a tiež sú známe prípady, kedy sa kvôli peniazom rozpadla rodina... Takže, my sa s manželkou snažíme držať pri zemi podľa hesla ´Ži tak, ako ti kapsa dovoľuje´ a nestavať si zbytočne vzdušné zámky. Vtedy je človek šťastný."

A ak sa rodina Mutafovových predsa len rozhodne, že si zatipuje, má svoje obľúbené čísla? "No, občas sme to už skúšali s dátumami narodenia a občas aj čísla na ´blint´, ale nič nepomohlo."

Ján Michalko "športkuje" s kamarátom už niekoľko rokov

Hoci aj vyhráva, stále je v mínuse

Športový lekár Ján Michalko už niekoľko rokov pokúša šťastie v "Športke", dnešnom Lote. Podáva ju s dlhoročným známym, bývalým kolegom z práce, pravidelne, vždy tie isté čísla, vždy za rovnakú sumu.

"Nikdy ten vklad nenavyšujeme a vôbec nás nevzrušuje, koľko peňazí je v banku," tvrdí J. Michalko. "Prirodzene, aj keď sem-tam niečo vyhráme, stále sme v mínuse. Nedávno sme vyhrali 750 korún, ale to nič nie je, robíme to viac-menej z pasie. Niekedy podáme čísla aj tri-štyri týždne dopredu. Môj priateľ je pedant, všetko eviduje, zapisuje, za koľko sme podali, koľko sme vyhrali. Snažíme sa podávať pravidelne, lebo keď nepodáme, potom sme nervózni - čo keď tie čísla náhodou vyjdú práve teraz..."

Šťastie ich zatiaľ celkom úspešne obchádza, možno aj preto, že "doky" si svoju dávku vybral už v minulosti. "Ešte za socíku, keď som vyhral na výhernej vkladnej knižke, dvestopäťdesiat percent. Bolo to 13,5 tisíc korún. Samozrejme, človeka to poteší, ale moja najväčšia výhra je, že prakticky celý život môžem robiť to, čo ma baví. Futbal je mojím koníčkom i povolaním."

Pri futbale sa J. Michalko pohybuje denne, takže čosi by mohlo, celkom logicky, kvapnúť aj z tipovania zápasov. Ale takýto druh "hazardu" ho vôbec neláka. "Nejako sa mi do toho nechce. Z jednoduchého dôvodu - ten, kto sa okolo športu motá, nemôže vyhrať. Vyhrávajú tí, ktorí tomu nerozumejú. Ako môj svokor, vôbec sa nezaoberal tým, kto je favorit, kto outsider, vsadil len intuitívne, dal to, čo mu práve napadlo, a vyhral. Ja by som furt tipoval výsledky podľa postavenia mužstiev v tabuľke, kto je momentálne v akej forme, ale keď chcete niečo vyhrať, treba dávať na prekvapenia. A ja na to nemám odvahu."

mat

Anton Švajlen tipoval rodné číslo

Keď chce niekomu poradiť, výsledok vyjde naopak...

Predseda košického Olympijského klubu Anton Švajlen už roky patrí medzi príležitostných "stávkarov". "Kedysi som podával Športku, škrtal som pravidelne svoje rodné číslo, ale keď vyšlo náhodou jedno z nich, bol to zázrak. Tak som na to zanevrel. Raz som vyhral 800 korún, ale veľa šťastia som nemal. Kde sa ťahajú čísla, je to iba náhoda."

Po dosť biednych individuálnych skúsenostiach sa ešte občas nechal zlákať kolegami v práci, aby si za pár korún vsadili. "Ale to bolo naozaj len príležitostne, možno raz za rok, a malé stávky. Povedali sme si, dajme po dvacke, po päťdesiatke, čo keď to vyjde? A raz to naozaj aj vyšlo. Vyhrali sme dvanásťtisíc korún, asi pred pätnástimi rokmi. Ale boli sme piati, tak keď sme si to medzi sebou rozdelili, nebola to žiadna sláva."

Bývalý futbalový brankár si nespomína, že by za jeho aktívnej kariéry frčalo v kabíne tipovanie zápasov. "Nemali sme v mančafte žiadnych náruživých ´tipérov´, nik zo spoluhráčov nevsádzal na výsledky v Sazke, tobôž už nie na vlastné zápasy. Teraz sa občas nechám prehovoriť, ale to len výnimočne, keď sú nejaké zaujímavé zápasy vo futbalovej Lige majstrov, alebo prebiehajú majstrovstvá Európy či svetový šampionát."

Vtedy si vsadí na nejaký zápas, ale nikdy nemá šťastie. "Niežeby som tomu nerozumel, ale vždy to vyjde presne naopak. Tak to vychádza aj vtedy, keď niekto chce, aby som mu iba poradil. Čím viac špekulujem, kombinujem, tým je to horšie. Preto ma to stávkovanie nejako neláka. Ani tie milióny, na ktoré stávkujúcich lákajú. Svojím spôsobom je to droga, a ja som rád, že som jej neprepadol," vraví strieborný olympionik z Tokia.

mat

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 2. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 3. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 6. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 7. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 8. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 9. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 10. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 095
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 104
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 784
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 11 990
 5. Aká je chémia vôní 9 602
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 359
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 704
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 598
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 089
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 588
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Riaditeľka s dvomi platmi brala dotácie na mŕtve duše. Polícia: Žiadny podvod

Vyšetrovateľ: Žiakmi sú aj deti, ktoré do školy nechodia.

Súkromná škola čelí podozreniu z podvodu, polícia stále koná.
Embraco v Spišskej Novej Vsi.

Financovanie Šírava Parku napadla Národná banka Slovenska

Firma musí zaplatiť pokutu a ukončiť kolektívne investovanie.

Vizualizácia projektu Šírava Park s nákladmi 6 miliónov eur.
Testovanie metódou real time PCR s reverznou transkripciou.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus na Slovensku: Bez podpory systému skôr či neskôr nastane kolaps, varujú zdravotníci (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili celkovo viac ako 105-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 839 obetí.

Ilustračné foto.

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Na fotografii (zľava) sú bývalý zamestnanec Bonulu Peter Brath; profesionálny zápasník Attila Végh; Matúš Mečár, ktorý bol odsúdený za vydieranie; nitriansky podnikateľ Norbert Bödör; podnikateľ a manažér zápasníkov Eduard Gerek a zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Milan Mihálik.
Dnes píše Nataša Holinová

Čaj u pána senátora

Pokým nebudú pre kráľov a pompadourky platiť tie isté pravidlá ako pre pospolitý ľud, nič sa nezmení.

Nataša Holinová

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop