Korzár logo Korzár Košice
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S Pterom Mišíkom o tom, čo sa dialo na oblohe 7. septembraV čase havárie autobusu smrti zatienil Urán SlnkoMnohí z nás v nedeľu 7. septembra

S Pterom Mišíkom o tom, čo sa dialo na oblohe 7. septembra

V čase havárie autobusu smrti zatienil Urán Slnko

Mnohí z nás v nedeľu 7. septembra trávili horúci deň pred televíznou obrazovkou. Tragédia v Chorvátsku sa nás, Košičanov, veľmi dotkla. V autobuse sedela moja priateľka. Skôr než dám slovo poprednému slovenskému astrológovi Petrovi Mišíkovi, dovolím si odbočku. Pár dní pred odchodom mi priateľka zatelefonovala, či by som sa jej nepozrela do horoskopu, lebo mala škaredý sen, a aj keď sa na dovolenku teší, akosi jej práve ten sen nedá pokoja. Čítať v astrologickej mape je ťažké. Navyše, ak je astrológia iba koníčkom. To, čo som videla, nebolo dobré, ale ako to interpretovať? Tobôž ak na vás blízka osoba iba pred pár mesiacmi surovo vypálila, že závidíte? I keď to nebola pravda, podvedomie je strašná ozvena. Povedať teda priateľke nech necestuje? Veď sa tak teší, čo ak nebodaj si bude myslieť, že jej závidím? Okrem toho sa dá to, čo vidíte na mape, interpretovať, nielen ako úraz, ale aj ako veľmi veľká hádka medzi priateľmi. Urobila som chybu a priateľke som iba okrajovo spomenula možný úraz. Podcenila som silu sna, ktorý určite patril medzi prorocké a aj silu kolektívneho nevedomia. Odbočila som iba preto, aby som jednak upozornila tých menej zdatných, aby nefušovali do ezoterických náuk a nás všetkých, aby sme viac verili intuícii.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže pán Mišík mohli by ste spätne interpretovať čo sa dialo v to ráno na oblohe?

- Tiež najprv len malú odbočku. Aj pani, ktorá pripravovala a viedla zájazd mala katasrofálny horoskop. Mám jej dáta. Bola narodená v znamení Panny, teda nielen tranzitujúce Slnko ale aj Slnko v horoskope narodenia vytvárali s tranzitujúcim Uránom opozíciu, bol zle aspektovaný vzhľadom na Slnko aj Urán pri jej narodení. Tak isto Mesiac mala v kvadráte so Slnkom, a v jej horoskope bolo viacero varujúcich konštelácií, ktoré sa žiaľ podpísali na jej úmrtí. Ten deň charakterizovala opozícia Uránu a Slnka. Mesiac bol v znamení Strelca ( čo symbolizuje zahraničie ) v kvadratúre na Slnko a Saturn, pretože v blízkosti Slnka sa nachádzal ešte aj Saturn, obe tieto planéty neboli v dobrom postavení s Uránom. Merkúr bol v kvadratúre s Jupiterom, čo napríklad symbolizuje zlý úsudok, stret so zákonom, Mars tak isto vytváral kvadrát na Jupiter, čo predstavuje sebevraždenú odvahu, ale aj katasrofy. Takže energie boli veľmi nepokojné a zvádzajúce k povrchnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Dominantnou podľa vás bola opozícia Slnka s Uránom?

- Urán je ako granát. Spôsobuje náhle a prudké zvraty. Uránová energia nečakane a drasticky mení jestvujúce. Búra to čo je pevné, narušuje poriadok a systém. Čiže objaví sa nepredvídaný dramatický impulz, nehoda a najhoršie je, že človek ho nestačí rozumovo prijať, preto potom nasleduje negatívne spracovanie pocitu a celé to vyvrcholí žiaľ do skratového konania. Teraz je Urán v Rybách. Keď sa teda človek vystavený náhlemu stresu obzrie dookola, zdá sa mu, že všetci sú v katastrofickom rozpoložení, že nie je možné očakávať pomoc a on sám potom rieši situáciu veľmi negatívne. Urán v tele reprezentuje nervový vzruch, nervy, poruchy rovnováhy, krvný obeh, kŕče. Niektorí astrológovia sú presvedčení, že Urán stojí za poruchami z nadmerného nervového vypätia. Lenže ako som už povedal, v dané ráno sa nakopilo viacero negatívnych konštelácií.

Skryť Vypnúť reklamu

Väčšina turistov boli seniormi, je možné predpokladať, keďže Urán je pomaly pohybujúcou sa planétou, že v septembri bol u väčšiny výskyt nehôd pravdepodobnejší? Dokedy nás Urán bude trápiť a ťakajú nás ešte v tomto mesiaci kritické dni?

- Nie dobre na tom boli približne ročníky 1943 až 49. Vždy je predovšetkým otázka individuálneho horoskopu. Kritický deň bude 21. september a menej nepriaznivý je 27. september. Do určitej miery je už október pokojnejší, ale Urán bude v budúcnosti pôsobiť na iné vekové kategórie.

Ktoré znamenia by si mali dávať pozor?

- Panny, Strelci, koniec Rýb a Blíženci.

Keďže pripravujeme rozhovor o karme, myslíte si, že táto udalosť s karmou súvisí?

- Určite a veľmi silne, pretože išlo o vplyvy, ktorým je ťažké sa brániť

S pani Zitou sa rozprávame o dôležitom fenoméne v mágii

Všetky farby majú presný účel a zmysel

Rezonanční princíp hovorí, že najmenšími chvejúcimi sa silami môžu byť vyvolané najväčšie účinky za predpokladu, že sú tieto sily naladené na chvenie poľa, na ktoré pôsobia. Tento princíp funguje aj v mágii a napríklad pri používaní vhodných farieb. Od pani Zity (na snímke) viem, že každý magický úkon je potrebné vykonať nielen v určitý deň, v určitú hodinu. ale aj pomocou farebného ladenia, či už sviečok, alebo stužiek, papiera, či iných "rekvizít." V závere rozhovoru sme sa dostali aj k oblečeniu.

Pani Zita, akým výkladom farieb sa riadite vy, a akú symboliku jednotlivým farbám pripisujete?

- Veľmi rada o tom porozprávam, lebo klienti si dôležitosť farieb neuvedomujú. Začnem červenou - používame ju na odstránenie negatívneho, povyťahuje to, čo škodí človeku. Červená farba symbolizuje životnú vitalitu, krv. Prináša energetický zisk a aj chráni. Je farbou veľkých citov a dynamiky. Radíme ju k Marsu

Oranžová - slúži na vytvorenie dobrej nálady a radosti. Najčastejšie ju používam pri depresiách, alebo ak potrebujem podporiť ctižiadosť, či odvahu. Oranžová prináša silu i energiu ale zaujímavé je, že pomocou tejto farby môžeme nad sebou ľahšie získať kontrolu. Azda preto je odev buddhistických mníchov oranžový. Podľa zastúpenia červenej ju priraďujeme buď k Slnku alebo k Marsu.

Žltá - je farbou budúcnosti a nádeje, starí učenci ju označovali za symbol múdrosti. Mnohí sa napríklad obávajú darovať žlté kvety, vraj sa tak vyjadruje žiarlivosť, ale v mágii sa s ňou pracuje, ak chceme podporiť šťastie a ľahkosť duše. Goethe o nej povedal, že je najmocnejšou farbou na svete, a vo svojej najvyššej čistote nesie podstatu sveta. Tak isto ju radíme k Slnku.

Zelená - je hádam najlepšou farbou pre človeka, má upokojujúce vibrácie. Signalizuje uzdravovanie, regeneráciu ale aj ctižiadosť a cieľavedomosť. Ak trpíte napríklad nespavosťou, radila by som zelené obliečky. Zelená je ženskou farbou, je to tiež farba života, V mágii sa používa na priťahovanie úspechu a peňazí. Vzťahuje sa k Venuši.

Modrá - farba nebies. Vznešenosť jej prisúdili starí čínski mudrci. Symbolizuje vernosť a miernosť. Vedie k rovnováhe. Používam ju, ak potrebujem prehĺbiť harmóniu v rodine. Viaže k Jupiterovi

Indigová - je určená na meditáciu, zjednocuje v sebe silu všetkých farieb.

Fialová - to je farba tajomstva a aj hlbokej mágie ale tiež pokory. Spája v sebe premenu matérie (červená) a ducha (modrá). Využíva sa pri mystických obradoch, najmä pri spojení s mŕtvymi dušami.

Hnedá - podporuje fantáziu a najmä túžby. Ak potrebujeme podporiť jedno alebo druhé, pracujeme s hnedou stužkou.

Čierna - požíva sa pri psychických poruchách, najmä pri epilepsii. S touto farbou sa nesmieme pri magických praktikách zahrávať. Ak sa niekto rád oblieka do čierneho, akoby vravel, že ho niečo ťaží na duši, alebo nechce aby niekto vstupoval do jeho sveta. Je to farba Saturnu.

Biela - viaže sa k Lune a symbolizuje inštinkt, nevedomie, okultizmus, ale aj princíp matky. Biela je vnímaná ako symbol čistoty a nevinnosti, ale často ju obľubujú ľudia idúci životom s chladnou cieľavedomosťou a rezervovanosťou. Biela farba pomáha vyjasniť a vyriešiť nejasné situácie. V mágii ju používame na vytvorenie pozizívnych energií.

Každému dni v týždni zodpovedá jedna z planét. Nedeli Slnko, pondelku Mesiac, utorku Mars, strede Merkúr, štvrtku Jupiter, piatku Venuša a nad sobotou vládne Saturn. Uvádzam to preto, že ak si niekto veľmi žiada napríklad lásku, mal by tak robiť v piatok a použiť predmety s ktorými pracuje, či už je to sviečka, papier, alebo stužka červenej farby. Ak potrebuje úspech, najlepšie je o to žiadať príslušnou formulou vo štvrok a použiť rekvizity v zelenej farbe.

Spomínali ste úspech. Ak ideme niečo vybavovať, mali by sme mať na sebe zelené ošatenie?

- To nie, ale je dobré aby sme mali na sebe šaty, v ktorých sme už úspech zaznamenali. Sú totiž nabité našou energiou z pocitov úspechu a to určite pomôže, ale rovnako pomôže aj oblečenie, v ktorom sa dobre cítime, ľahšie sa v nich napojíme na energiu úspechu.

Čo so šatami, v ktorých sme zažili niečo veľmi nedobré.

- Mali by sme sa ich zbaviť, najradšej spáliť. Niečo sa dá odstrániť ak vec vyperieme 7 ráz a vypláchame vo vode so soľou, ale ak naozaj nejde o šaty, na ktorých nám nejako výnimočne záleží, treba sa s nimi rozlúčiť. Môže sa stať, že si nedobré informácie na veciach donesieme už z obchodu, preto radím vyperte aj celkom nové veci, najmä tie, ktoré nosíte bezprostredne na tele.

Dá sa človek charakterizovať podľa toho akú farbu preferuje?

- Áno a pomerne presne.

Október z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Najlepšie pochodíme s láskou a hravosťou

Všeobecní tendencie: Tento mesiac bude bude prúdiť silná energia a bude len na nás, ako ju využijeme. Ak budeme riešiť problémy s láskou a hravosťou, dostane sa nám veľa vitality ale ak dáme prednosť zlobe, začne nás tlačiť silnou deštrukciou. Počasie sa bude správať bláznivo. Po nezvyčajne teplých dňoch na toto ročné obdobie zrazu príde nevídaný chlad. Dajú sa očakávať aj živelné pohromy.

Politická scéna: Veľmi silne sa ukáže moc vplyvu toho ktorého politika. Zažijeme nečakaní vzostupy ale aj pády. Akoby nejestvovala stredná cesta a naši politici poznali iba bielu alebo čiernu. Proti sebe sa postavia dve silné skupiny, slabší nebudú vedieť kde sa pridať. Je to obdobie tvrdých lakťov. Výrazný náskok získa muž okolo štyridsiatky spojený s právom alebo zákonom.

Zdravie: Ľudia budú obdarení vnímavosťou. Na zdravie bude mať vplyv počasie. Pozor si musia dať srdciari, nervovo labilní a chudokrvní. Mal by sa objaviť účinný liek na onkologické ochorenia a AIDS. Pozor na lymfatický systém, nepodceňujte prechladnutie od nôh a vyhýbajte sa podráždeniu a psychickému vyčerpaniu.

Peniaze: Vo finančníctve sa dostaví úspech, dopredu pôjdu bankové domy. V októbri z politických dôvodov bude Slovensko chránené, pomáhať mu budú kontakty najmä z krajín kde sa hovorí nemecky a francúzsky. Veľmi dobre pôjde stavebníctvo. Prijmú sa v sociálnej oblasti opatrenia, ktoré pomôžu najviac dôchodcom. Bude sa hovoriť v súvislosti s financiami o cirkevnom majetku, ale aj o hradoch a zámkoch. Mal by sa nájsť aj poklad mimoriadnej ceny

Láska: V tomto mesiaci prevážia jemné, krehké, ženské energie. Zvýši sa potreba pokoja a ženskej nehy. Vzťahy nezaložené na duchovnej láske sa rozpadnú. Rozpad môže spôsobiť aj emocionálne nezvládnutie situácií. Ženy musia pochopiť, že ako bojovníčky neobstoja a že ich najvyššou hodnotou je vnútorná krása i priateľské správanie sa. Zvýši sa ženská solidarita.

Niekoľko zaujímavostí o "duchu" Zeme

* Čo sa stane, keď milióny ľudí z celého sveta uskutočnia jednu akciu v rovnakom čase? Princetonskí bádatelia využili celosvetovú meditáciu zvolanú v rámci projektu Duch Zeme. K pokusu došlo 23. januára 1997 medzi 17.30 a 17.35 hodinou svetového času. Výskumné týmy v rôznych miestach Európy a USA rozmiestnili 14 súprav binárnych generátorov náhodných javov. Po vyhodnotení výsledkov vedci prišli na to, že k ovplyvneniu teoreticky náhodných javov skutočne prišlo. Zaznamenaný efekt bol deväťkrát silnejší, ako ten ktorého dosiahli osamelí operátori v laboratóriu. Tieto výsledky naznačujú, že v priebehu päť minút planetárnej meditácie došlo k istej interakcii medzi mysľou meditujúcich ľudí a generátormi číslic. Techniku tohoto ovplyvnenia zatiaľ nepoznáme, ale možno sa oprávnene domnievať, že išlo o vplyv "planetárneho myslenia."

* Každá planéta vydáva špecifický zvuk? Na trhu sa svojho času objavili "kozmické " nahrávky reči niketorých planét. Inak počuť Urán, inak Mars a úplne inak sa hlási trebárs Pluto. Našu Zem charakterizuje zvláštny šum, asi taký, ako keď vietor rozbúri lístie pred búrkou. Je to krásny - živý a vibrujúci zvuk. V pozadí však počuť ešte niečo. Akýsi dojemný viachlas.

* Vízie preľudnenia nie sú optimistickým čítaním už aj preto, že podľa svetových štatistík žije pod hranicou biedy vyše 800 miliónov ľudí. Z tohto pohľadu sa javia prinajmenšom ako pozoruhodné úvahy vegetariánov. Tvrdia, že hlad spôsobuje vysoká spotreba rastlinnej potravy pre zvieratá. Abstinenti mäsa prepočítali, že parcela zeme, ktorá môže uživiť dvanásť vegetariánov poskytne potravu len pre jednu "masožravú" osobu. Z ich prepočtov ďalej vyplýva, že z päť miliónov ornej pôdy by sa malo uživiť tridsaťpäť milión vegetariánov.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Aká je chémia vôní
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 6. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 7. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 8. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 9. Aká je chémia vôní
 10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 30 235
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 16 902
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 737
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 9 894
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 703
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 329
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 084
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 039
 9. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 8 029
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 783
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Športový víkend na východe - servis výsledkov a faktov

Ako sa skončili zápasy a podujatia v rôznych športoch. Priebehy online.

Vzácny úlovok má pre zberateľov svoju hodnotu.
ROZHOVOR

Pediatrička: Niekedy som očkovala na chrípku 600 detí za rok, teraz približne 50

Ľudia si zvykajú, že nemôžu behať za lekárom so všetkým.

Pediatrička Eva Ševecová.

Mesto Košice vstupuje do projektu integrovanej dopravy

Výsledkom má byť pohodlnejšia preprava na jeden cestovný doklad.

Príchod vlaku do Prešova zo smeru Hanušovce nad Topľou.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

O čom vypovedala Jankovská v kauze Búrka a prečo? (video)

Adam Valček o výpovediach Moniky Jankovskej.

Monika Jankovská.
Novak Djokovič a tréner Marián Vajda.
Tlačová konferencia Petra Pellegriniho a strany Hlas po ustanovujúcom sneme.
KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Pandémia nám nadelila ďalší typ megaškandálu

Demisia sa pod rúškom udržania Smeru od moci scvrkáva na činy priamej korupcie.

Peter Schutz

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop