Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

S odborníčkou na jógu a ezoteriku Dr. Klárou Hodničovou o Strome života, v ktorom sú zhrnuté mnohé múdrosti dávnych civilizáciíZ dátumu narodenia

S odborníčkou na jógu a ezoteriku Dr. Klárou Hodničovou o Strome života, v ktorom sú zhrnuté mnohé múdrosti dávnych civilizácií

Z dátumu narodenia človeka je možné spoznať všetky jeho povahové črty

Číslo je symbol, ktoré označuje určitú skutočnosť. Svet podľa filozofov je súhrn skutočností, ktoré spájajú to, čo existuje. Mnoho ľudí sa v živote riadi svojou intuíciou, víziami, pocitmi, pre niektorých sú čísla súhrnom matematických znakov, ale v skutočnosti znamenajú oveľa viac. Skutočnosť čísla alebo skupiny čísel v dátume narodenia je neviditeľná ako vietor. Môžeme pozorovať ako kníše konáre stromov, vidíme pohyb, ale vibrácie nie sú viditeľné voľným okom, vidíme len ich prejavy. Podobne to je aj s povahovými črtami človeka. Sú pozorovateľné vo vyjadrení čísel. Na tomto princípe funguje aj numerológia. Z dátumu narodenia je možné spoznať nielen povahové črty človeka, ale aj schopností, nadanie, zdravotné ťažkostí, problémy vo vzťahoch s priateľmi, rodičmi, sexuálnu energiu, zručnosť, empatiu.

Skryť Vypnúť reklamu

"Nosným stĺpom človeka sú čísla, resp. významy čísel, sprevádzajúce ho počas života. Ich znalosť odkrýva našu minulosť, budúcnosť a predovšetkým možné zmeny v prítomnosti, ktorou si svoju budúcnosť vytvárame. Ak si uvedomíme vibrácie čísel a ich kombinácie, máme možnosť lepšie pochopiť seba samých, svojich blízkych. Dôležité je poznať svoje osobné, životné číslo, ktoré si môžeme nájsť v odbornej literatúre, prípadne sa obrátiť na odborníka, numerológa," povedala Dr. Klára Hodničová (na snímke), ktorá sa vyše 20 rokov venuje joge, ale tiež ájurvéde a ezoterike. Vďaka kurzu numerológie a tarotu, ktorý absolvovala u Lívie, vie sa lepšie orientovať na svojej životnej ceste. "Jedna časť numerológie hovorí o závažnosti Stromu života, na ktorom sa objavujú jednotlivé čísla. Každý človek má na ňom svoje číslo osobnostného a duchovného rastu. Životné číslo je pre nás smerodajné, môžeme na ňom intenzívne pracovať, je to závažný krok k sebarozvoju. Uvediem stručné charakteristiky jednotlivých čísel."

Skryť Vypnúť reklamu

Číslo 1 je mužské číslo, znamená začiatky, aktívnu energiu, cieľavedomosť, nezávislosť, samostatnosť, pokrok, nadradenosť, vodcovstvo, fyzické JA, spojitosť so slnkom, vládcom znamenia Lev, zlatou farbou, s tarotovou kartou Mág. Značí ego, bytie, osobnú identitu, vodcovstvo.

Číslo 2 je ženské číslo, znamená pasívnu energiu, rovnováhu, pokoj, diplomaciu, láskavosť, spravodlivosť, protiklad, vnímavosť, ale aj nerozhodnosť, dualitu, spojitosť s lunou, so striebornou farbou, všetkými znameniami, s tarotovou kartou Veľkňažka. Značí nezávislosť, intuíciu, vnútornú slobodu.

Číslo 3 je mužské číslo, znamená aktívnu energiu, tvorivosť, obrazotvornosť, silu, samostatnosť, prispôsobivosť, komunikáciu, vzťah k umeniu, duchovné JA, lásku, spojitosť s červenou farbou a s tarotovou kartou Cisárovná. Značí bojovnosť, energickosť, iniciatívu.

Skryť Vypnúť reklamu

Číslo 4 je ženské číslo, znamená pevnosť, vytrvalosť, pracovitosť, rozvahu, spravodlivosť, systematickosť, inštinkt, rozum, prácu, činnosť na fyzickej úrovni, spojitosť s pestrosťou, svetlohnedou farbou, tarotovou kartou Cisár. Značí logické myslenie, praktickosť, inštinkt, hmotný svet vôbec.

Číslo 5 je mužské číslo, znamená aktívnu energiu, neistotu, nestálosť, nepokoj, zmeny, cesty, nové myšlienky a objavy, rozlet osobnosti, taktiež spoločnosť, šťastie, ľahké získavanie hmotných prostriedkov, spojitosť s modrou farbou , tarotovou kartou Veľkňaz. Značí rozmach, flexibilitu, učenie, toleranciu.

Číslo 6 je ženské číslo, znamená pasívnu energiu, súlad, pokoj, harmóniu, spokojnosť, snahu po dokonalosti, lásku, krásu, rodinu, bohatstvo, oddanosť, poznanie kozmickej energie, spojitosť s Venušou, majetok, peniaze, sex, pôžitky, romantiku, umenie. Spojitosť so zelenou farbou, tarotovou kartou Zamilovanie. Značí duševnú tvorivosť, fantáziu, súlad, pokoj.

Číslo 7 je mužské číslo, znamená aktívnu energiu, múdrosť, jasný úsudok, dokonalosť, učenie, inšpiráciu, citlivosť k druhým, rozhodnosť vo všednom živote, boj, prekonávanie prekážok, osudovosť. Spojitosť s tmavohnedou farbou, tarotovou kartou Voz. Značí materiálne putá, obmedzenie hmotného sveta a most do ríše duchovna.

Číslo 8 je ženské číslo, znamená pasívnu energiu, vodcovstvo, materiálne a osobné úspechy, vytrvalosť, hľadanie rovnováhy, pocity šťastia, radosti, túžba po moci, rozhodné, rýchle jednanie, náhle zvraty. Spojitosť s fialovou farbou, tarotovou kartou Spravodlivosť. Značí nevedomú myseľ, rovnováhu.

Číslo 9 je mužské číslo, znamená aktívnu energiu, univerzum, idealizmus, univerzálnu pravdu, lásku, nadhľad, zodpovednosť, ilúzie, porozumenie, múdrosť, vnútornú hĺbku, znalosť vecí, je to rozporuplné číslo. Spojitosť s tyrkysovou farbou, tarotovou kartou Pustovník. Značí duševnú kreativitu, božskú lásku, karmu, vrodené nadanie.

Nula je neutrálne číslo, znamená neutrálnu energiu, ale aj skrytú silu, prekonáva životné krízy a zároveň učí ich prekonávať. Šťastné zvraty osudu, nekonečné možnosti prichádzajúce zhora. Po splnení úloh prichádza dokonalosť, jednota a návrat do pôvodného duchovného stavu bytostí. Vymknutie energie spod kontroly môže spôsobiť katastrofu. Vízie, kontakty na ríšu duchov. Spojitosť s bielou farbou, tarotovou kartou Blázon. Značí otvorené srdce, nové začiatky, čistý štít.

"V Strome života sú zhrnuté mnohé múdrosti dávnych civilizácií, sú v ňom zachytené jednotlivé styčné body existencie ľudských bytostí, vesmíru, všetkého živého i neživého v našom i iných svetoch. Študovali ho mnohí mudrci a proroci v minulosti aj súčasnosti. Okrem bežného významu, v ktorom sú zahrnuté medziľudské vzťahy, má aj skrytý význam, ktorý je zašifrovaný medzi riadkami. Iba hĺbavý človek, pátrajúci po tajomstvách vesmíru a významu nášho bytia sa možno dopátra k celej pravde," zdôraznila na záver Dr. Klára Hodničová.

Karmický program chamtivosti blokuje osud človeka

Materiálny svet má svoje tvrdé zákony

"Nezhromažďujte bohatstvo na zemi, ale v nebi," povedal Kristus. A predsa neprekonateľná túžba po majetku je jedným z najviac rozšírených karmických programov. A žiaľ, na svete je veľké množstvo ľudí, ktorých hybnou silou konania je zhromažďovanie materiálnych statkov. Nie je na tom nič zlé, pokiaľ táto túžba nepoškodzuje dôstojnosť a možnosti druhých. My sme však asi vzdialení od typu spoločnosti, o ktorej sníval Platón. Žijeme v materiálnom svete, ktorý má svoje tvrdé zákony a jasne ohraničené hodnoty.

Istý muž povedal, že bez mercedesu nie je muž mužom. On sám vlastnil dva, ale mal problémy s potenciou a strach z výšok. Aby sa mohol vyliečiť, musel výrazne posunúť svoj hodnotový rebríček. Prehnaná chamtivosť môže na psychosomatickej úrovni vyvolať zápchu, poruchy krvného tlaku, ale aj onkologické ochorenia črevného traktu. Karmickým pozadím tohto pocitu môže byť obava zo straty ochrany, ale taktiež monitoring minulého života.

Pojem monitoring znamená, že psychomotorické reakcie osobnosti na isté stavy sú zaznamenávané na videokazete. Ako príklad uvedieme zberateľa starých mincí, ktorý túto vášeň zdedil z minulého života. V minulom živote bol úradníkom a hromadil hlavne zlaté mince. Táto skúsenosť bola v jeho vedomí zakódovaná ako malý monitor, ktorý sa pri pohľade na mince vždy spustil. Tak sa zrodila vášeň, ktorá mu bránila, aby si v tomto živote založil rodinu a mal deti.

Je zaujímavé, že chamtivosť sa môže u človeka prejaviť nielen vo sfére materiálnej, ale aj duchovných hodnôt. Istý básnik nechcel uverejňovať svoje básne, pretože sa bál, že mu niekto ukradne myšlienku,. Taký egocentrizmus sa vyvinie u dieťaťa pri nedostatočnej alebo prehnanej pozornosti zo strany dospelých. Karmický program chamtivosti môže blokovať osud človeka metódou spätnej väzby s jeho rodičmi.

Tajomstvo ľudského zdravia v učení svätej Hildegardy

V októbri sa uskutoční 10. ročník Dňa zdravia

Regeneračné centrum Energy pripravilo pre milovníkov ezoteriky a zdravého životného štýlu 10. ročník Dňa zdravia. Záujem o toto podujatie, ktoré sa uskutoční 11.októbra 2008 v Dome techniky v Košiciach, z roka na rok stúpa. Viac nám o Dni zdravia povedal Ing. Peter Tóth, hlavný organizátor a odborník na zdravú výživu.

Aj v tomto roku budú na Dni zdravia prednášať odborníci holistickej medicíny zo Slovenska a zahraničia. Prvýkrát privítame Prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., oceneného a uznávaného odborníka v oblasti biochémie, hovoriť bude o poruchách štítnej žľazy a deficite jódu. Z Čiech k nám zavíta Ing. Miroslav Hrabica, autor mnohých publikácií o duchovných príčinách chorôb. MUDr. Alexander Fesenko predstaví novú metódu diagnostiky a liečby v medicíne, nazývanú termoregulácia.

Z ďalších hostí treba spomenúť Jana Jíchu, ktorý bude hovoriť o harmonickej strave na prežitie dnešnej doby, o tajomstve ľudského zdravia v učení svätej Hildegardy sa dozvieme od Vladimíra Bukoša a Dr. Jiří Pavlišáka. Určite mnohých osloví prednáška Ladislava Brodského o indigových deťoch či Róberta Geista o práci na sebe. Príde aj známy astrológ Mgr. Miroslav Kostelnik.

Počas prestávky vystúpia brušné tanečnice, bubeníci v etno štýle, folkový pesničkár Jan Jícha, vyznávači bojového umenia AIKIDO. Počas obeda môžu návštevníci ochutnať védsku kuchyňu GOVINDA. Záver podujatia bude sprevádzať koncert liečivých tónov. Aj v tomto roku budú k dispozícii prístrojové analýzy zdravotného stavu a iné poradenstvá, Quantum, aura foto, KME, Feng shui, numerológia, astrológia, poradňa kardiológa, určenie krvnej skupiny.

Na výstavu je vstup zdarma, na prednášky 200 Sk, v deň konania 250 Sk.

Jód v strave ničíme varením, pečením, grilovaním

Naturálne prípravky pomôžu štítnej žľaze

Ľudstvo čoraz viac trpí na poruchy štítnej žľazy. Prejavuje sa to najmä únavou, ženy už po tridsiatke majú gynekologické ochorenia, cysty na vaječníkoch, nádory kŕčka maternice. Veľa žien ma osteoporózu, psychické problémy. Mladé dievčatá sú obézne, u mladých mužov sa znižuje veková hranica, keď trpia na kardiovaskulárne ochorenia, pankreatitídu, hepatitídu, cukrovku, rakovinu hrubého čreva. Kľúčom k týmto metabolickým ochoreniam je zlyhanie funkcie štítnej žľazy, vysvetľuje to 35-ročný výskum špičkových odborníkov, biochemikov z bývalého Sovietskeho zväzu, ktorý dokázal, že v oblasti strednej Európy je enormný deficit jódu, že v strave, ktorú konzumujeme, zničíme jód varením, pečením, grilovaním.

Neobstojí ani fakt, že dostatok jódu je v jodidovanej soli, pretože tam je v anorganickej forme, a to nie je pre organizmus ideálne. Výskumy v biochémii Prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., ocenené uznávanými odborníkmi z Cambridgeskej univerzity hovoria o tom, že ochorenie štítnej žľazy by sa nemuselo liečiť umelým hormónom, keby bol dostatok jódu v tele. Vedci, podieľajúci sa na tomto výskume v spolupráci s farmaceutickými firmami, vyvinuli prírodné prípravky obsahujúce organický jód, ktorý odstráni deficit jódu v našej strave, zvyšuje efektivitu energetického metabolizmu , obrannú schopnosť imunitného systému, reguluje metabolizmus cukrov, tukov, bielkovín, minerálov, obnovuje bunkové tkanivá, normalizuje funkciu štítnej žľazy, spevňuje kostné tkanivo, pôsobí proti osteoporóze, zvyšuje intelektuálne schopnosti.

O problémoch so štítnou žľazou a jej liečbe pomocou naturálnych prípravkov bude hovoriť na Dni zdravia Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc.

S podvodníkom sa znesie iba človek rovnakého razenia

Pokrytectvo zhubne pôsobí na zdravie

Pokrytectvo a podvádzanie sú blíženci a bratia a ich zhubné dôsledky pre zdravie sú rovnaké. Podvodník spravidla ani netuší akú medvediu službu robí sám sebe. Človeku, ktorý zvykol klamať iných, ani nenapadne, akými problémami môže trpieť. Ak by si domyslel dôsledky svojho zvyku, bol by určite prekvapený a zaumienil by si, že s tým prestane.

S podvodníkom a klamárom sa môže zniesť iba človek rovnakého razenia, ktorý si zvykol vedome klamať okolie, dostal sa do systému krivých zrkadiel, ale sám o tom nevie. Jeho vedomie a podvedomie v systéme vzájomného pôsobenia vytvárajú bludný kruh totálneho sebaklamu.

Všetci nešťastníci, zlodeji, pijani, násilníci, vrahovia a narkomani sú jasnými predstaviteľmi tejto plejády. Stačí počuť jednu myšlienku od človeka, aby sme pochopili, že on žije v inej dimenzii. Cítime, že ľudí tohto druhu chceme rýchlo opustiť. Táto kategória občanov jednoznačne spadá do kategórie neprimerane sa správajúcich ľudí a vytiahnuť ich z tohto bahna nie je ľahké, pretože ich systém podvedomých reakcií je deformovaný až k nepoznaniu. Do tejto kategórie patria aj milovníci poloprávd.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 2. Bývanie v meste predlžuje život
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 30 918
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 16 339
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 15 365
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 9 572
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 9 303
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 846
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 645
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 437
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 171
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 941
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Aj tento vstup na Braniskovej ulici čaká oprava.

Stĺp uprostred cyklochodníka? V Košiciach žiaden problém

Vytvárajú prekážky pre chodcov i cyklistov.

Pri hustejšej premávke tu vznikajú aj kolízne situácie.
Podľa gynekológa Petra Hladkého je debata o interrupciách nešťastne načasovaná.

Košický advent v čase korony je bez trhov a programu

Predajkyňa langošov: Budeme sedieť doma a dlhy budú narastať.

Výzdoba bude, ale okrem nej takmer nič.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.

Šéf koncernu Rosnefť Igor Sečin ukazuje Vladimirovi Putinovi plány na ropné projekty za miliardy eur.
Božidara Turzonovová.
Autorka Lucia Alchusová Chrenko vydala dosiaľ dve knihy netradičnú kuchárku Tak ma mama naučila a Bohémky so zaujímavosťami z Francúzska, kde strávila polovicu života.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop