Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

René Štúr sa pri výrobe Ooops! smeje trikrát - pri písaní scénok, pri nakrúcaní a keď si ich pozerá hotové

Vždy chcel mať vlastnú reláciu, ale dlho si nevedel nájsť parťákaRelácia Ooops!, ktorú vysiela televízia Markíza a ktorú tvorí dvojica hercov a

Vždy chcel mať vlastnú reláciu,

ale dlho si nevedel nájsť parťáka

Relácia Ooops!, ktorú vysiela televízia Markíza a ktorú tvorí dvojica hercov a komikov - Sväťo Malachovský a René Štúr, ešte nemá istú svoju budúcnosť. V televízii sa totiž ešte definitívne nerozhodli, či sa bude Ooops! vysielať aj od septembra. Oboch z dvojice sme však vyspovedali, aby sme zistili, čo majú nové a čo pripravujú.

R. Štúr hádam už kdesi v detstve tušil, že má nejaké tie vlohy na to, aby zabával ľudí okolo seba... "Áno, rád som zabával spolužiakov. Ale, že by som v tom nejako vynikal - to sa asi nedá povedať. Rodina sa v tomto prípade neberie ako berná minca, pretože tá vám rada trošku dopraje a pochváli. Aj keby ste falošnejšie spievali," podotkol so smiechom. Čo sa týka herectva, nejako podvedome k nemu vždy inklinoval. "Vždy ma to ťahalo a lákalo. Chcel som si to vyskúšať, či by ma to bavilo a potom ma to tak draplo, že už by som nechcel robiť nič inšie. Samozrejme, že som mal o herectve aj isté sny. No a tie sa mi plnia - pomaly, ale isto. Sníval som o tom mať raz vlastný show program a ten sa nám so Sväťom plní."

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže teda sníval o herectve, prihlásil sa na vysokú školu. "Po dvoch rokoch na VŠMU som však zo školy musel odísť kvôli nezhodám s pedagógom a ostal som bez práce aj bez školy. Do Radošinského naivného divadla som sa dostal úplne klasickým spôsobom a to cez konkurz. Bolo tam asi 60 ľudí a mal som šťastie - prijali len mňa. Žiadne iné divadlá nerobili konkurz a pre mňa to bola jediná šanca ako robiť divadlo... Alebo by som sa musel vrátiť k pôvodnému zamestnaniu čašníka. Som rád, že to vyšlo!" Kto pozná hry RND, určite sa Renému nečuduje, že je rád, že sa do tohto divadla dostal... "Bola to veľká škola humoru, naberal som skúsenosti, učil sa, ale stále som mal v hlave potrebu raz si urobiť niečo vlastné. Ale - stále som hľadal spriaznenú dušu, takého správneho parťáka - až kým som sa nespoznal so Sväťom."

Skryť Vypnúť reklamu

Spoznali sa pred približne 12 rokmi. "Dobre sme si rozumeli ako kamaráti a vynikajúco sme si kontrovali v humore. A tak sme skúšali niečo vymyslieť, potom sme si to aj natočili a púšťali svojim partnerkám, aby sme ich pobavili... Podarilo sa! A tak sme začali pracovať intenzívnejšie a robíme spolu asi 8 - 9 rokov."

Reláciu Ooops! si potom vymyseli sami dvaja a natočili aj prvé dve časti. "Ponúkali sme ich ako pilotnú ukážku, v akom duchu by sme si program predstavovali. Ale stále sme nemohli nájsť človeka, ktorý by sa za nás postavil a videl trošku do budúcna. Potom sme sa stretli s pánom Hronom zo spoločnosti Maya, ktorý má výborný čuch a vycítil v nás potenciál. Dal nám priestor, voľnú ruku a tak vzniklo Ooops! Nápady sú naše na 95% a ak sa nám veľmi páči nejaký vtip, ktorý sa dá jednoducho natočiť, tak ho urobíme. Máme fantastický tím ľudí okolo seba, sme taký miništábik, ale o to lepšia partia. Máme aj výborného dramaturga, Lukáša Zednikoviča, ktorý je naším tretím okom. A musím povedať, že je to obrovská zábava. My sa totiž nasmejeme trikrát. Prvý krát keď to píšeme, druhý krát, keď to točíme a tretí, keď si pozeráme, ako to celé vyšlo."

Skryť Vypnúť reklamu

R. Štúr má rád dobrý poctivý humor, ktorý je aj trošku prešpekulovaný. "Nemám rád takzvaný humor na prvú. Ako keď sa napríklad niekto pošmykne na banánovej šupke. Skeče a krátke scény nám vyhovujú. Prídu nám také ľudské, osobné. Trapasíky sa stávajú každému z nás..."

Nuž a keďže spolu so S. Malachovským celú reláciu vymysleli a dali dohromady, boli by neradi, ak by sa od septembra už na obrazovkách televízie neobjavila.... "Ooops! je dobrá relácia - o tom som presvedčený a to nie pre to, že sme jej tvorcami, ale preto, lebo je vtipná, pestrá a kto sa trošku rozumie tomu, ako sa taký program vyrába, musí uznať, že tam je kus poctivej a dobre odvedenej roboty."

Za tých pár mesiacov, od kedy sa obaja začali v relácii objavovať, vraj nejako zásadne Ooops! Renému do života nezasiahla. "Ooops! mi do života príliš nezasahuje, naopak - život ma inšpiruje, čo by mohlo byť zaujímavé pre Ooops! Reakcie divákov sú zatiaľ príjemné a pozitívne. Ale ja mám radšej anonymitu."

Čo sa týka ďalších projektov, do budúcna chystajú Sväťo a René vlastné divadelné predstavenie. "Máme aj filmový scenár, a samozrejme sa budeme snažiť, aby pokračovalo Ooops!, ale to nezávisí na nás," dodal na záver.

Sväťo Malachovský: Nápady do Ooops! nám prináša život sám stačí sa dobre pozerať a vnímať, čo sa okolo deje

Prvými scénkami bavili svojich kamarátov na privátnych žúroch

"Od detstva som patril k týmto jedincom, u ktorých sa dostavoval nesmierne príjemný pocit dobre odvedenej práce, ak sa mi podarilo spolužiakov rozosmiať... A pokračoval som potom doma," prezradil S. Malachovský. O rozhodnutí ísť na herectvo vraj rozhodla nutnosť. "Po dlhšom čase strávenom v opere SND som sa rozhodol byť sám sebe pánom a pracovať na takzvanej voľnej nohe. K herectvu ma priviedol zdvihnutý prst nado mnou, ktorý mi každý mesiac posielal účty za nájom, telefón a inkaso. Ale nechcem aby to vyznelo, že som donútený robiť prácu, ktorú robím práve naopak, je mojou vysnívanou. Zatiaľ sa mi sny o mojej práci naplnili... Ale je tam ešte rezerva."

Skôr ako "zakotvil" u Radošincov, 11 rokov spieval ako sólista v opere SND. "Neskôr som si zahral aj s Reném v predstavení Kabaret a neskôr tak isto s Reném v predstavení High Life v Theatre Wustenrot. Do RND ma priviedol René, aby som to skúsil. Skúsil som, skúšam to štvrtú sezónu a baví ma to. RND je pre mňa predovšetkým veľká skúsenosť, možnosť ´ohrať sa´ na javisku ale aj zábava vďaka ľuďom, ktorí tam sú. A v neposlednom rade je to škola, je stále sa čo učiť od pána Štepku."

S Reném sa Sväťom pozná asi 12 rokov. "Spoznali sme sa počas jeho štúdia na VŠMU, dva roky sme sedávali pri káve, veľa sa rozprávali, teoretizovali, neskôr sme začali baviť našich kamarátov na privátnych žúroch scénkami a improvizáciami - priznávam, že jemne pod vplyvom alkoholu. O krátky čas na to nám ponúkla moja švagriná Iveta prvú šancu vystúpiť verejne v predstavení Kabaret - bolo to predstavenie, ktoré si rôzne firmy objednávali na ich večierky. Neskôr nám ponúkol Rudo Geri aj autorskú spoluprácu na predstavení High Life v Theatre Wustenrot, no a teraz sme v štádiu Ooops!. A kto z nás je za múdreho a kto za pekného? Myslím, že sme dvojica, ktorá potvrdzuje výnimku nie sme ani múdri ani pekní. Hehe."

S nápadom urobiť tento typ relácie ako je Ooops! prišli do televízie oni sami. "Pilot sme si natočili vo vlastnej produkcii, respektíve vďaka pomoci a zapáleniu pre vec niekoľkých nadšencov. Za čo ďakujeme!. Medzitým o takýto formát prejavil záujem pán Vojtech Hron, riaditeľ produkčnej spoločnosti Maya, s ktorým sme doladili pár drobností na tomto programe a potom už sme len čakali na šancu dostať sa na obrazovku... A čakali sme dlho! Je to výsostne naša autorská relácia, nápady nám prináša život sám stačí sa len dobre pozerať a vnímať, čo sa okolo nás deje. A či je to zábava točiť takúto reláciu? My tvrdíme, že áno a je to aj tým, že máme okolo seba skvelý štáb, ľudí našej krvnej skupiny, takže nás točenie s nimi vždy baví! A koniec koncov ako som spomínal, je to naša vysnívaná práca."

Vraj si mnohí diváci myslia, že v Ooops! účinkuje viac hercov, než len René so Sväťom, za čo môžu iste ich veľmi vydarené prevleky. "Veľmi nás to teší, je to výsledok zlatých ručičiek majstra Juraja Petráňa."

Zatiaľ nie je rozhodnuté, či sa bude Ooops! na obrazovkách objavovať aj od septembra. Televízia Markíza ešte neurobila definitívne rozhodnutie. "Mne z pohľadu diváka chýba na obrazovke humor - taký, aký mám ja rád a preto by mi tento druh relácie chýbal. Ale je to len môj subjektívny pohľad diváka... Je nás totiž - divákov - oveľa viac a to či by tým ostatným chýbal, to je otázka číslo dva."

Doposiaľ si určite Ooops! našlo pomerne veľa divákov, ktorým by táto relácia určite chýbala. "Zatiaľ mi však Ooops! nejako dramaticky do života nezasiahlo. Reláciou bavíme našich známych, priateľov a rodiny to je zatiaľ jediná spätná väzba, ktorú mám ja. A ešte pár pozitívnych ulicových výkrikov."

Nech už rozhodnutie o Ooops! bude akékoľvek, zaháľať nebudú. "Píšeme si s Reném divadelné predstavenie na mieru a chceli by sme ho v dohľadnej dobe predstaviť publiku, mňa zaujala jedna ponuka pre internetovú televíziu a dúfame v svetlú budúcnosť Ooops! Ešte sme divákom neukázali všetko, čo vieme. Dovolenkujem veľmi slabúčko polopracovne, ale v auguste sa teším na to, ako vypnem mobilné zariadenie a budem chvíľu nezvestný," dodal s úsmevom.

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 4. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 5. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 6. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 8. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 10. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 1. Virtuálne prechádzky ako pomoc turistom pri orientácií
 2. 3D virtuálne prechádzky pozdĺž maďarsko-slovenských hraníc
 3. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 4. The future of M&A in Europe
 5. Prvé zamestnanie: 3 veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť
 6. ADLO sa presťahovalo bližšie k zákazníkom
 7. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 8. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 9. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 33 458
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 313
 3. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 165
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 209
 5. Aká je chémia vôní 9 960
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 460
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 787
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 722
 9. Bývanie v meste predlžuje život 8 136
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 702
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Zoroslav Kollár prichádza na výsluch.
Minister školstva Branislav Gröhling a minister hospodárstva, prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (obaja SaS).
Ilustračné foto.

Koronavírus na Slovensku: Vakcína od Moderny fungovala pri ťažkom Covide na sto percent (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili celkovo viac ako 105-tisíc nakazených. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 839 obetí.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop