Korzár logo Korzár Košice

Letný mix

Kvôli opálenej pokožke nemusíte cestovať k moruAk sa bojíte slnečných lúčov,použite samoopaľovací krémNepodarilo sa vám doposiaľ opáliť sa,

Kvôli opálenej pokožke nemusíte cestovať k moru

Ak sa bojíte slnečných lúčov,

použite samoopaľovací krém

Nepodarilo sa vám doposiaľ opáliť sa, alebo máte svetlú pokožku, ktorá vám doslova zakazuje slniť sa? Vrátili ste sa z dovolenky a chcete, aby vám krásne opálenie ostalo? Siahnite po samoopaľovacích prípravkoch, ktoré z vás spravia broznovú krásku bez toho, aby ste si pleť a pokožku trápili na slnku.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Používanie samoopaľovacích prípravkov je najmodernejšou alternatívou k nebezpečným soláriám a vypekaniu sa na priamom slnku. V priebehu pár hodín vám "slnko z tuby" zaručí dovolenkovú dozlatista opálenú pokožku, ktorá nebude vystavená na milosť a nemilosť agresívnym ultrafialovým lúčom.

SkryťVypnúť reklamu

Aj keď inovatívnych samoopaľovacích prípravkov na trhu stále pribúda, len malé percento žien stopercentne dôveruje tomuto "opáleniu bez lúčov". A pritom stačí dodržať len zopár pravidiel, ktoré zabránia neprirodzenému sfarbeniu kože a pomôžu vám dosiahnuť skutočne závideniahodný bronzový tón pokožky.

Správne zvolený produkt je základom úspechu. Kozmetické značky už dnes ponúkajú samoopaľovacie produkty v rôznych farebných tónoch - od jemného bronzového až po sýty kávovo hnedý. Dôležité je vybrať si taký "samoopaľovač", ktorý svojou textúrou a farebným odtieňom vyhovuje vlastnostiam vašej pokožky - napr. špeciálny samoopaľovací prostriedok pre svetlú pokožku, citlivú pokožku a podobne. Základné pravidlo znie - ak máte od prírody bledú pokožku, vyskúšajte najskôr svetlejšie varianty a uvidíte, ako ich vaša pokožka vstrebe. Ak sa vám výsledok bude zdať nepostačujúci, môžete siahnuť aj po sýtejších tónoch.

SkryťVypnúť reklamu

Len hladká pokožka získa rovnomerné zafarbenie. Najlepší podklad pre rovnomernú a dlho trvácnu hnedosť je hladká, jemná pokožka. Preto skôr ako začnete so samoopaľovacou kúrou, pokožku si starostlivo ošetrite. Pred aplikáciou samoopaľovacích prípravkov použite na tvár aj telo kvalitný peeling, ktorý pleť vyhladí, odstráni jej zrohovatené časti a zjemní póry. Pokožka po dôkladnom peelingu ľahšie prijíma ošetrujúce produkty, ktoré lepšie preniknú do jej hĺbky. Peeling použite deň vopred, aby bola pokožka stopercentne hladká. Depiláciu a voskovanie je najlepšie vykonať večer pred nanesením samoopaľovacieho krému, aby sa mohla pokožka počas noci upokojiť a zregenerovať.

Krok za krokom k želanému opáleniu. Každá časť tela potrebuje inú dávku samoopaľovacieho prípravku. Nanášať ho môžete pomocou jednorázových rukavíc, malej hubky, alebo vatových tampónov. Keď si chcete naniesť emulziu čistými rukami, radšej si ich predtým nakrémujte. Zvlášť na rukách a prstoch účinkujú samoopaľovacie látky extra intenzívne a preto by ste mohli neskôr riešiť problém s ich odstránením. Samoopaľovacie prípravky nanášajte vždy na čistú a suchú pokožku. Ako podkladovú bázu môžete použiť telové mlieko a na tvár denný krém. Produkt sa vám bude ľahšie nanášať a jeho farba nebude taká intenzívna. Samoopaľovače aplikujte ľahkou masážou, tak ako na tele, rovnako aj na tvári. Začnite od nôh, aby ste sa vyhli pruhom na bruchu, ktoré by vznikli, keby ste sa museli zohýbať. Na kolená, členky a lakte naneste len veľmi tenkú vrstvu, pretože pokožka na týchto miestach farbu ťažšie prijíma. Produkty nanášajte radšej večer, lebo po natretí by ste mali byť aspoň 10 hodín v pokoji. Po dvoch až troch hodinách získa vaša pokožka nádych bronzového opálenia, ktorý vydrží 3 až 4 dni.

SkryťVypnúť reklamu

Pár dôležitých pravidiel. Vyvarujete sa prípravkom z minulého roka, inak riskujete neželané fľaky. Vždy pod seba podložte uterák, aby ste sa vyhli fľakom na koberci, alebo šmuhom na nábytku. Samoopaľovacie krémy nepoužívajte ráno, tesne pred tým, než máte ísť do práce, alebo pred veľkou párty, na ktorú sa chystáte. Aj keď vám výrobcovia na obale zaručujú, že hneď po natretí si môžete obliecť šaty a vyraziť bez obáv do ulíc.... Nepoužívajte samoopaľovače v momente, keď nemáte práve dostatok času a trpezlivosti. Stačí jeden chybný krok a samoopaľovač vám na kráse skôr uberie, ako pridá. Po aplikácii akéhokoľvek "samoopaľovača" je nevyhnutné umyť si ruky, aby sa dlane a prsty nápadne nesfarbili a nemuseli ste bojovať s fľakatými oranžovými prstami.

Zmrzlina nie je kalorická bomba, pokojne si ju dajte

Vyhýbajte sa farebným "mrazeným vodám"

Len málokto odolá v horúcom lete zmrzline. Mnohí sa však snažia vyhýbať sa jej. Je na to skutočne dôvod? Nemôže byť zmrzlina zdravá a prečo by ste z nej nemohli spraviť priateľa svojej línie?

Ak vidíte za zmrzlinou len obrovskú kalorickú bombu, mali by ste prizrieť mrazeným pochúťkam ešte raz a dôkladne. Aj keď zmrzlina zaručene nepatrí na zoznam diétnych jedál, po ktorých by sa automaticky chudlo, nie je dôvod, aby ste si na nej v rozumnej miere nepochutnali. Treba si len vedieť správne vybrať.

Kvalitná zmrzlina plná mlieka, tvarohu či spracovaného ovocia môže byť vášmu zdraviu prospešná. Dôležitý je však výber konkrétnej zmrzliny či nanuku. Nevyberajte si žiarivo farebné "mrazené vody", teda nanuky, ktoré majú ovocnú príchuť, nie sú však smotanové. Obsahujú obrovské množstvo cukru, po výživovej stránke vám však nič neprinášajú.

Ideálne je pripravovať si zmrzlinu doma, alebo nakupovať balené výrobky s jasným označením zloženia. To si vždy pozorne preštudujte a hľadajte výrobok s nízkym obsahom cukru, sladidiel, konzervačných a farbiacich látok i tuku. Áno, aj také nanuky a zmrzliny nájdete v chladiacich pultoch našich obchodov, musíte sa len poriadne poobzerať.

Rozhodne sa vyhýbajte čokoládovým polevám a zmrzline zaliatej šľahačkou. Na jedno posedenie si doprajte len jednu porciou, teda jeden menší nanuk, alebo dva kopčeky zmrzliny. Rozumná dávka zmrzliny predstavuje v podstate zdravú maškrtu, ktorá obsahuje bielkoviny, vitamíny, sacharidy i tuky.

Áno, je ťažké obmedziť túto pochúťku len na jednu malú porciu, ktorú nebudete konzumovať denne, je to však vynikajúci kompromis, ak by ste sa jej kvôli svojej línií (i zdraviu) vyhýbali celé leto. Pretože tajomstvo zdravia a peknej postavy sa neskrýva ani tak v tom, že si niečo budete zakazovať, ale že budete konzumovať pestrú a zdravú stravu v rozumných dávkach.

Pôsobí preventívne proti srdcovo cievnym ochoreniam

Pivo smäd nezaženie, no obsahuje

veľa vitamínov a stopových prvkov

Dáme si od smädu dobre vychladené pivko? Táto otázka patrí v lete medzi pánmi hádam medzi tie najčastejšie. Dokáže však pivo naozaj zahnať smäd?

Pivo nemá smäd oslobodzujúci účinok. Je tiež močopudné, teda odvodňuje náš organizmus. Pivo navyše obsahuje cukor, s ktorými si potom musí naše telo poradiť a prečo ho zaťažovať tým, že sa trápi s horúčavou a ešte sa aj snaží spracováva kalórie? Ak už chceme v lete siahnuť po alkohole, tak sa môžeme osviežiť vínnym strikom zo suchého vína avšak v pomere 1:2 riedené nesladenou minerálkou.

Rozhodne však netreba pivo ako také odsudzovať. Obsahuje mnoho vitamínov a ďalších látok, ktoré pri striedmej konzumácii blahodarne pôsobia na ľudský organizmus. V prvom rade pivo obsahuje vitamíny skupiny B a minerály najmä horčík a draslík, ktoré pôsobia preventívne proti srdcovocievnym ochoreniam. Obsahuje aj dôležité stopové prvky - selén, zinok, meď a chróm. Nie je tomu dávno, čo vedci zistili, že niektoré látky zo sladu a z jačmeňa majú antioxidačné vlastnosti, teda pôsobia preventívne proti ateroskleróze, diabetu, nádorovým ochoreniam a napríklad aj Alzheimerovej chorobe. Pozitívny je aj močopudný účinok piva, ktorý prečisťuje ľadviny a zabraňuje tak vzniku obličkových kameňov.

Liter piva nám zabezpečí 10 40% vitamínov skupiny B, ktoré potrebujeme na jeden deň. Keby sme však chceli celú dennú dávku pokryť pivom, skôr by sme si ublížili ako pomohli. Môže za to obsah alkoholu. I keď je relatívne v porovnaní s inými alkoholickými nápojmi nízky, mali by sme myslieť na to, že ľudský organizmus je schopný tolerovať v prípade mužov množstvo alkoholu obsiahnuté v 3 litra piva, u žien je to maximálne jedno pivo. Po prekročení týchto limitov sa začínajú prejavovať negatívnej účinky alkoholu v organizme, ktoré veľmi ľahko prehlušia tie pozitívne.

Zaujímavé výsledky dosiahli výskumom belgickí vedci, sledovali stav pacientov, liečených na vážnu alkoholickú cirhózu pečene. Ich krv obsahovala významne menej selénu ako krv zdravých. Podávanie selénových kvasníc po štyri mesiace zvýšilo obsah tohto prvku v krvi pacientov skoro na dvojnásobok a viedlo k celkovému zlepšeniu stavu pečene. Možno očakávať, že doplnenie chýbajúceho selénu do organizmu pomôže nielen prinavrátiť stratené zdravie, ale prispeje aj k jeho upevneniu a predĺženiu života.

Pripravila: Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Autor: tim

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Čo bude toto leto in?
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. Kam smerujú peniaze bohatých?
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  7. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Dovolenka v Egypte: Kde sú pláže pre deti a kde podmorský život?
  2. Čo bude toto leto in?
  3. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  4. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  5. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  6. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  7. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  8. Kam smerujú peniaze bohatých?
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 8 974
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 8 597
  3. Kam smerujú peniaze bohatých? 4 790
  4. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú 3 609
  5. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 3 284
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 985
  7. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 2 485
  8. Crème de la Crème štartuje už čoskoro 2 112
  1. Štefan Šturdzík: Po boji je každý generál.
  2. Anna Miľanová: Obchodovanie áno. Dačo za dačo. Zakúpenie, výmena, či iné ocenenie kvality tovaru.
  3. Eva Bachletová: Šéfovia a šéfky!
  4. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/
  5. Anton Kovalčík: Vatikán a iné štáty v Druhej svetovej. Nemecko a Rakúsko. Druhá časť.
  6. Peter Slamenik: Černák
  7. František Kukura: Vízia upadnutia Slovenska do bezvýznamnosti
  8. Ján Chomík: Blázni
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 198
  2. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 10 723
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 8 517
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 282
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 865
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 704
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 022
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 547
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Štefan Šturdzík: Po boji je každý generál.
  2. Anna Miľanová: Obchodovanie áno. Dačo za dačo. Zakúpenie, výmena, či iné ocenenie kvality tovaru.
  3. Eva Bachletová: Šéfovia a šéfky!
  4. Otilia Horrocks: Keď sa p. redaktorka Benedikovičová opýtala premiéra Roberta Fica na PPA haciendy... /plus video/
  5. Anton Kovalčík: Vatikán a iné štáty v Druhej svetovej. Nemecko a Rakúsko. Druhá časť.
  6. Peter Slamenik: Černák
  7. František Kukura: Vízia upadnutia Slovenska do bezvýznamnosti
  8. Ján Chomík: Blázni
  1. Viktor Pamula: Slovenský zväz ľadovej hanby 17 198
  2. Matej Galo: Tibor Gašpar, ste hluchý, nemý, slepý alebo čo? 10 723
  3. Miroslav Ferkl: Stupnica Ficovej nenávisti 8 517
  4. Anna Brawne: Pridrahý Robo, nebolo tých klamstiev už dosť? 8 282
  5. Ivan Čáni: Pobavený Fico ako nevinné batoľa. 7 865
  6. Natália Milanová: Nové záchody na ministerstve kultúry smrdia. Poriadne smrdia. 7 704
  7. Branko Štefanatný: Hráči z KHL nie, Šatan nie! 7 022
  8. Ján Valchár: O Istanbule a vybrakovaných skladoch tankov 5 547
  1. Marian Nanias: X (Röntgenové) lúče, alebo Gama žiarenie? Aký je rozdiel...
  2. Marcel Rebro: Nebezpečný terorista s valaškou a mierumilovný rasista so samopalom
  3. Anna Brawne: Pán minister, to naše zdravotníctvo som už zachránila ja, preto je najvyšší čas, aby ste zo seba prestali robiť šaša!
  4. Roman Kebísek: Štefánikova priateľka Weissová o ňom: Je to dobyvateľ
  5. Radko Mačuha: Fico je kráľ politickej džungle.
  6. INESS: Energetická pomoc – adresnosť v nedohľadne
  7. Věra Tepličková: "I napriek tomu, že ste žena, buďte slušná."
  8. Radko Mačuha: Šmejdi" sa menia. Predražené hrnce nahradili politikou.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu