Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Redaktorku a moderátorku Erika Barkolová občas šokuje, čomu sa ľudia venujú vo svojich voľných chvíľach"

V deväťdesiatich percentách ľudí okolo seba vidí samých úchylákovRedaktorka a moderátorka relácie TV JOJ Črepiny s * Erika Barkolová je jedinou

V deväťdesiatich percentách ľudí okolo seba vidí samých úchylákov

Redaktorka a moderátorka relácie TV JOJ Črepiny s * Erika Barkolová je jedinou moderátorkou eroticky ladenej relácie na Slovensku. Bola by však nerada, kedy si ju ľudia zaškatuľkovali ako "učiteľku sexu". Cestu do Košíc si našla pred pár týždňami, keď spolu s kolegami z televízie pobavili tunajšie publikum počas podujatia JOJka v meste. Pomedzi povinnosti zahŕňajúce rozdávanie autogramov a zaspievanie si v šou Lyrics naživo, si našla čas aj na rozhovor.

Skryť Vypnúť reklamu

Do Košíc prišla spolu so svojimi dcérami - Petrou a Alexandrou. "Na východ Slovenska chodíme pravidelne raz do roka, lebo tu mám v Michalovciach dobrú kamarátku. Takže Košice poznáme všetky tri celkom dobre," prezradila moderátorka. "Obidve dcéry maju rady mojich kolegov a kolegyne, často ich brávam na rôzne akcie televízie. Počas dní JOJ-ka v meste so mnou boli všade okrem Prešova. Už su veľké, nemusím sa o ne báť. Samé sa zabavia, najedia..."

Vraj sú úplne iné, ako ich mamina. "Zábavné je, že ja som vyslovene teplákový typ. Pokiaľ nemám pracovné povinnosti, namaľovanú by ste ma nenašli. Ale oni dve sú parádnice. Ale som rada, že sú také. Ja sama som sa ako dievčatko nepotrebovala parádiť. Bola som dosť tiché a pokojné dieťa, rodičia o mne ani nevedeli. Rada som sa učila, vždy som mala samé jednotky. Dokonca aj pubertu som mala veľmi pokojnú..."

Skryť Vypnúť reklamu

Že z nej raz bude televízna redaktorka, jej ako školáčke ani nenapadlo. "Mala som 22 rokov, už som mala dve deti a bola som na materskej dovolenke. Presne si pamätám, že som varila v kuchyni a v obývačke som mala zapnutý televízor. Započula som, že v Markíze robia konkurz na redaktorku. Povedala som si, že by som to mohla skúsiť. Nemala som žiadne skúsenosti, no na konkurze si spomedzi 4000 uchádzačov vybrali mňa!"

Práca v televízii ju vždy lákala, preto pri príležitosti skúsiť to, nezaváhala. "Veď ja som sa vždy na rôzne relácie i filmy dívala s tým, že som rozmýšľala nad tým, čo všetko je za tým, ako vyzerá zákulisie a ako sa to asi pripravuje. To ma vždy lákalo. Preto som sa rozhodla skúsiť to v televízii."

Na začiatku samozrejme zažila šokovú terapiu. "Prišla som absolútne bez skúseností a povedali mi, že mám urobiť takú a takú reportáž, že to musí byť do vtedy a vtedy hotové a viac sa o mňa nikto nestaral. Hodili ma do dosť hlbokej vody a ja som musela plávať. Ak by som nezačala, tak sa tam utopím. Ale ja som plávať začala a plávam až dodnes."

Skryť Vypnúť reklamu

Prvou reportážou, ktorú mala pripraviť, bola reportáž o istom druhu komárov, ktorí žijú aj na našom území a môžu prenášať maláriu. "Sadla som si k telefónu, obvolala pár ľudí. S kameramanom sme vzali kameru, mikrofón a šli sme nakrúcať. Potom mi strihač pomohol dať to dohromady a nejako to šlo..."

Občas sa jej stalo, že dostala na spracovanie tému, ktorá jej bola proti srsti. "Som dosť univerzálny redaktor. V televízii vedeli, že keď ma pošlú do parlamentu, urobím reportáž o politikoch, že ma môžu poslať aj na haváriu. Hlavne som sa však zameriavala na zdravotnícke témy, im som sa venovala päť rokov. Pohľad na mŕtvolu - pokiaľ nejde o dieťa - mi nikdy nerobil problémy. Dokonca ani na krv či na úkony pri operácii či čosi podobné. Problém mi robilo a vždy robí, keď treba ísť za niekým, komu umrel niekto blízky. Ak som napríklad išla spracovať haváriu a bolo treba sa pozostalých čosi pýtať. A oni pritom boli v úplnom šoku. Alebo keď zomrel niekto blízky niekomu zo známych osobností a bolo im treba volať a pýtať sa, ako to prežívajú... Toto nemám rada..."

Potrebovala zmenu

Po rokoch v televízii Markíza už mala zabehaný systém, robota jej šla ľahko. "Lenže to nebolo dobré. Cítila som, že potrebujem zmenu. Mala som totiž pocit, že robím stále to isté. Navyše - byť spravodajcom znamená byť stále k dispozícii. Nemala som toľko času na svoje deti, koľko by som chcela. A zrazu prišla ako blesk z jasného neba ponuka od JOJ-ky na vlastnú reláciu. Bola som trochu aj prekvapená, že si spomenuli práve na mňa, no som im vďačná. Možno si teraz v Markíze trhajú vlasy, koho to vlastne pustili preč..."

Moderovanie Črepín s * ponúkol E. Barkolovej jej bývalý kolega z Markízy Dano Krajcer. "Načrtol mi, o čo by vlastne šlo, ale dosť opatrne. Na druhej strane ma však veľmi dobre poznal a vedel, že som istým spôsobom uletená a že takáto relácia by mohla byť pre mňa to pravé. Tak isto mu bolo jasné, že ako novinár spravodajca a matka dvoch detí sa budem snažiť udržať hranice tejto relácie tak, aby neuletela kamsi do krajností..."

E. Barkolová sa v prvom rade potešila, že bude mať vlastnú reláciu, že dostane príležitosť na inú prácu. "Skočila som do toho rovnými nohami, no hneď po prvom odvysielanom diele som šla za kompetentnými a povedala som im, že ak to chcú robiť takto, tak bezo mňa, lebo nie som ochotná sa na tom spolupodieľať, podpisovať sa pod to a ukazovať svoju tvár. Prvá časť bola totiž vyskladaná z vulgárnych a stupídnych príspevkov zo zahraničia. Povedala som, že som ochotná sa podieľať na Črepinách s * aj ako redaktorka, že môžeme vytvoriť tím, ktorý bude pripravovať zmysluplné reportáže. Urobili sme dobre, pretože Črepiny s * si získali veľa divákov a to aj napriek tomu, že majú dosť zlý vysielací čas. Ľudia majú radi témy o sexe a veciach s tým spojených a radi nás pozerajú, lebo o tom vieme hovoriť inteligentne. A to je ťažšie ako pustiť na obrazovky nejakú nechutnú a vulgárnu hlúposť od zahraničných agentúr."

Črepiny s * sú v súčasnosti jedinou reláciou na Slovensku, ktorá je eroticky zameraná. Napriek tomu však E. Barkolovú ako jej moderátorku nepasujú diváci do pozície "učiteľky sexu". "Chvalabohu nie, to by sa mi nepáčilo. Zrejme si ma tak ľudia neškatuľkujú preto, že ma majú zafixovanú ako redaktorku spravodajstva a vedia, že dokážem robiť aj ´normálne´ reportáže. Veď aj o sexe sa dá baviť na úrovni. Ani by som to nechcela robiť inak. Sama som občas prekvapená, keď pripravujeme reláciu, čo sa tu všetko deje. Občas som v šoku z toho, čomu sa ľudia venujú vo svojich voľných chvíľach a neraz som aj ostala znechutená."

Hoci sa snaží pristupovať k témam profesionálne a s odstupom, neraz si povie, že toto je veľa už aj na ňu. "Robila som už kadejaké reportáže. Aj o sado-maso, o vibrátoroch, o rôznych zdravotníckych témach. Priniesla som plastickú operáciu pŕs, vazektómiu, cisársky rez... Pri každej téme ide o to, ako sa spracuje. Ale priznám sa, že za ten čas, od kedy robím Črepiny s *, som dostala profesionálnu deformáciu. V 90-tich percentách ľudí okolo seba vidím samých úchylákov. Hehe. Nepáčia sa mi rôzne dosť divné praktiky, ktoré ľudia doma bežne prevádzkujú. Na druhej strane - je lepšie o tom hovoriť, priblížiť to inteligentnou formou, ako pred tým zatvárať oči. Pokiaľ človek o istej veci nevie, nedokáže sa jej vyvarovať či brániť sa... Mám rada, keď sa nám podarí urobiť vyváženú reláciu, ktorá nerozpráva len o sexe, ale aj vychováva. Sex na obrazovkách Črepín s * nenájdete. My ho neukazujeme, zato o ňom vieme pekne rozprávať..."

Jednou z tém, ktoré v Črepinách s * divákom priblížila, bola plastická operácia pŕs. "Je pravda, že sa mi to robilo dobre, pretože sama mám s týmto úkonom skúsenosť. Nebudem tvrdiť, že nie, keď je to pravda. Lenže ja som si svoju plastiku preležala v narkóze, takže som bola celkom zvedavá, ako to naozaj vyzerá... Priniesli sme napríklad aj reportáž o cisárskom reze. Neverili by ste, koľko som dostala ďakovných mailov od žien, ktoré rodili práve týmto spôsobom. Nemali totiž žiadnu predstavu, ako to vyzerá. Až vďaka mojej reportáži videli, čo to vlastne cisársky rez je."

Dobrovoľne chodiť na operačné sály dívať sa, ako do kohosi režú - to nie je pre každý žalúdok. "Ja som našťastie s týmito vecami nikdy nemala problém. Aj preto som sa už v Markíze začala zameriavať na zdravotnícke témy, lebo ma zaujímajú a nerobí mi problémy vidieť krv či samotnú operáciu. Mám naplánovaných ešte pár rôznych operácií, ktoré by som chcela prostredníctvom obrazovky ľuďom priblížiť. A myslím si, že ľudí takéto veci zaujímajú. Isteže, nie pre každého je pohľad na krv či otvorenú ranu znesiteľný. Preto sa snažíme to nejako zmierniť či už rozrastrovaním obrazovky alebo precíznou robotou v strižni."

Stále sa snaží utrafiť zlatú strednú cestu. Aby reportáže boli zaujímavé, aby boli o sexualite, ale aby nikoho nepoburovali. "Nie je to ľahké, no dá sa to. Chcem, aby sme prinášali kontroverzné témy, ale v žiadnom prípade nebudeme ukazovať sex, prinášať porno. Toho je dosť na internete, kto to chce vidieť, vie, kde hľadať..."

Sex ako taký je podľa E. Barkolovej dôležitou súčasťou nie len jej relácie, ale aj života... "Myslím si, že pokiaľ to partnerom v posteli neklape, pokiaľ nie sú v sexe naladení na jednej a tej istej vlnovej dĺžke, že sa to skôr či neskôr musí prejaviť aj na iných stránkach ich života. A môže to mať aj dosť veľké negatívne následky..." E. Barkolová priznáva aj to, že sa vďaka Črepinám s * aj sama o sexe čosi naučila. "Nehnevajte sa, no nebudem vám tu uvádzať podrobnosti a konkrétnosti. Hehe. Môžem však povedať, že som v sexe otvorenejšia a uvoľnenejšia, nebránim sa novým veciam."

To by sa celkom mohlo pozdávať jej súčasnému partnerovi Radovi... Na to, že jeho priateľka moderuje reláciu o erotike si vraj musel chvíľu zvykať. "Spočiatku mu to pripadalo trochu zvláštne, ale rýchlo si privykol. Niekedy mu to nie je príjemné, hlavne ak sú niektoré vstupy trochu odvážnejšie, prípadne by mohli byť urobené trochu viac decentne... Ale dobre ma pozná a vie, že sa vždy snažím robiť si svoju prácu čo najviac profesionálne. Nikdy sa mi nesťažoval, že by sa stretol s nepríjemnými reakciami okolia na to, že jeho priateľka moderuje eroticky ladenú reláciu. Rád so mnou chodí na rôzne akcie, nemá problémy s médiami. Myslím, že nás dvoch ako pár majú novinári radi, lebo im ochotne odpovedáme..."

Aj ona sama si pochvaľuje, že sa doposiaľ nestretla s negatívnymi reakciami na svoju prácu. "Práve naopak. A čo ma pozitívne šokuje, je fakt, že sa mi prihovárajú hlavne starší ľudia a chvália ma. Napríklad moja babka je môj veľmi verný divák. Občas je aj kritická, ale inak sa jej Črepiny s * páčia. No a napríklad nedávno som bola u lekárky svojich dcér a s ňou sme bavili o jednej mojej reportáži..."

Počas leta sa budú vysielať opakovania Črepín s *, E. Barkolová však bude nakrúcať nové reportáže na september. "Iste si však popri robote doprajem aj oddych. V septembri ideme s priateľom na jachtu, s dcérami sa neskôr chystám do Egypta," dodala na záver.

Dátum narodenia: 19. september 1977

Znamenie: Panna

Miesto narodenia: Bratislava

Rodinný stav: rozvedená, dve deti

Relax: šport

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 2. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 3. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 4. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 6. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 8. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Changes to the System of Remedies under the Amendment to the PPL
 2. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 3. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 4. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 5. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 6. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 7. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 8. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 9. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 10. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 32 742
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 003
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 14 919
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 422
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 278
 6. Aká je chémia vôní 9 259
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 256
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 639
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 487
 10. Bývanie v meste predlžuje život 8 033
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Riaditeľka s dvomi platmi brala dotácie na mŕtve duše. Polícia: Žiadny podvod

Vyšetrovateľ: Žiakmi sú aj deti, ktoré do školy nechodia.

Súkromná škola čelí podozreniu z podvodu, polícia stále koná.

Odchovanec domova: Plánoval som normálny život, ale prišiel pád

Okúsil ulicu i drogy, verí, že bude lepšie.

Adam Oračko po od odchode z detského domova zažil rôzne životné peripetie vrátane života na ulici a drog.
Nové sypače značky Tatra z flotily SÚC PSK.
Rozhovor

Vyrastal v domove: Odchod od rodičov bola cesta z pekla do neba

Do bežného života vstupoval s odchodným a jednou taškou.

Keď prišiel do domova, tešil sa z teplej vody, oblečenia, jedla a výletov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Na fotografii (zľava) sú bývalý zamestnanec Bonulu Peter Brath; profesionálny zápasník Attila Végh; Matúš Mečár, ktorý bol odsúdený za vydieranie; nitriansky podnikateľ Norbert Bödör; podnikateľ a manažér zápasníkov Eduard Gerek a zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Milan Mihálik.
Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.

Vizualizácia projektu Pod Vinicou.
Stĺpček Zuzany Kepplovej

Ako Ficovi pes zožral domácu úlohu

Súčasťou pôvabu dobrej výhovorky je, že jej očividná lož skôr pobaví, ako urazí.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop