Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Tantra je vysoká škola sexu a vedomej, vzájomnej rozkoše, kde centrom všetkého je ženaCvičenie samorituálov dovedie človeka k novému pohľadu na

Tantra je vysoká škola sexu a vedomej, vzájomnej rozkoše, kde centrom všetkého je žena

Cvičenie samorituálov dovedie človeka k novému pohľadu na vlastnú sexualitu

Starovekí Indovia preskúmali oblasť sexu a hľadania vzájomnej rozkoše. Všeobecne známa je Kámasútra, ktorá je učebnicou rôznych polôh a milostných techník. Tantra zostávala dlho tajomstvom a do Európy o nej prenikli len zmienky a legendy. Tantrické učenie hovorí, že vesmír a život nie sú lineárne, nemajú začiatok ani koniec, ale sú cyklické, neustále sa opakujúce, nanovo sa obnovujúce. Centrom všetkého nie je muž, ale žena, jej lono, z ktorého vzniká nový život. Muž svoje duchovné naplnenie môže dosiahnuť iba prostredníctvom sexuálneho a citového spojenia so ženou, s jej vyššou duchovnou energiou. Až v tejto chvíli sa stanú jednou bytosťou, ktorá je súčasťou celého vesmíru a pri tomto spojení zažívajú vesmírnu rozkoš. O sexuálnych energiách nám viac povedala Dr. Klára HODNIČOVÁ (na snímke), riaditeľka Občianskeho združenia HUMATREND, známa cvičiteľka jogy, meditácií a pozitívneho myslenia.

Skryť Vypnúť reklamu

Tantra je vysoká škola sexu a vzájomnej rozkoše. Začína sa najjednoduchšími rituálmi pod vedením odborníka, z ktorých každý má nezastupiteľnú funkciu. Cvičenie samorituálov dovedie človeka k novému pohľadu na vlastnú sexualitu a zmyselnosť. Najstaršie učenie narábania s energiami je staré viac ako 5 tisíc rokov, z toho pochádzajú všetky medicíny sveta, ako je ájurvéda, čínska, japonská, arabská medicína.

"Vedecky sú dokázateľné tie skutočnosti, že ten, kto postupuje podľa zásad tantra jógy v sexuálnom živote, má stopercentne dobré partnerstvo, je zodpovedný, korektný, verný, nie je potrebné, aby niektorý partner z tohto vzťahu ´odbiehal´. Je tam súlad v sexe, ale aj súlad duší. Tantra je aj o psychike človeka, pretože keď sú sexuálne energie vyvážené, aj psychika je vyvážená, nie je chaotická, jednostranne zameraná na žiarlivosť, nenávisť a podobne. Z toho vyplýva, že s energiami je možné v malom meradle pracovať aj na jogových aktivitách, lebo správne vedené jogové cvičenie je zamerané na narábanie s energiami. Cvičenie ásan , dychové cvičenia, to je o vyrovnávaní energií v tele," povedala v úvode.

Skryť Vypnúť reklamu

Tantra je najvyšší stupeň poznania, ktorý by si nemal jedinec v začiatkoch sám skúšať doma, ale pod vedením odborného učiteľa, ktorý má certifikát a ktorý ovláda mechanizmy, ako tieto energie fungujú. V živote človeka je dôležité dýchanie. Ak je nervózny, dýchanie sa mu zrýchli. V prípade, že bude sledovať svoj dych, sústredí sa naň, o niekoľko minút sa upokojí. Počas sexuálnej bežnej aktivity je dýchanie i frekvencia pulzu vysoká, jedinec je energeticky vyčerpateľný. V tantre sa vedomým prístupom k energiám tieto korigujú. Veľmi dôležité je udržiavanie rovnováhy energií. Pomôže nám, keď sa naučíme korigovať svoje sexuálne energie počas sexuálnej aktivity tým, že si ju uvedomujeme a že viac dýchame. Niekto môže namietať, že keď je "hlavou" prítomný, nebude mať zo sexu dostatočný pôžitok. Nie je to celkom tak, lebo konečný samotný akt, vybitie energie nastane, či sa do toho vložíme s emóciami a s pulzom 160, alebo či si zachováme triezvosť.

Skryť Vypnúť reklamu

"Rada by som spomenula niektoré extrémy, keď sa energie hromadia a hromadia, týka sa to rovnako žien ako aj mužov, mám na mysli jednostranné energie, keď vzniká energetický extrémizmus, to sú tzv. extrémne energie, z ktorých vznikajú jednostranné sexuálne orientácie, ktoré prinášajú so sebou aj skazu. Takto jednostranne orientovaných jedincov môžeme zaradiť do troch skupín." Prvá skupina sú tí, ktorí sa s takou dispozíciou, génmi, hormónmi, chromozómami narodili, ale aj tu sa dá pomôcť, i keď lekárska veda to vníma inakšie. Z ezoterického pohľadu, ak si jedinec uvedomí jednostrannú sexuálnu orientáciu a chce pre to niečo urobiť, je to jeho plus, pretože každý sa rodí do tohto sveta s istými dispozíciami mužskými alebo ženskými. "Sme obojpohlavní vo fyzickom svete, aj napriek toku, že v duchovnom sme bezpohlavní. V tejto dualite sme obojpohlavní, to znamená, že nás to predurčuje k tomu, že v tomto svete, v tomto tele a s týmto pohlavím máme plniť svoje úlohy. Napríklad, ak muž inklinuje k mužskému pohlaviu a žena k ženskému telu, tak si vyrábajú negatívne predpoklady pre svoje ďalšie žitie v budúcnosti. Energeticky i karmicky zaťažujú svoje telo i svoju dušu."

Do druhej skupiny patria osoby, ktoré prežili ťažké detstvo a pod nesprávnou identifikáciou ženskej alebo mužskej úlohy, vznikla deformácia, ktorú dieťa najprv nevníma, prevalí sa to až v puberte alebo neskôr. Pod vedením správnej výchovy a v ranom období sa ešte dá dospieť k náprave pod vedením dospelého. V neskoršom období, ak človek sám nie je ochotný zmeniť sa, zmena nenastane, takýto jedinec seba devastuje, ale ak chce, vie sa vrátiť k svojmu pôvodnému energetickému potenciálu.

"Tretia skupina sú tí jedinci, ktorí sú extravagantní, majú exhibionistické prejavy, chcú byť stredobodom pozornosti, nevedia sa vo svojom sociálnom a kultúrnom prostredí dostatočne prejaviť svojím talentom, aj keď ho majú, tak si nasadia tvár jednostranne sexuálne orientovaného človeka. Je to extravagancia, či už pozitívna alebo negatívna. S uvedenými skupinami možno narábať podľa postupov, všetky tri skupiny sú riešiteľné, liečiteľné, či už pomocou lekára alebo psychológa, záleží len od jedinca. Z duchovného hľadiska to je veľmi dôležité, lebo každý jedinec sa rodí do svojho tela preto, aby v tomto tele splnil svoje úlohy. Ak ich nesplní, potom si navodí zlý osud v budúcom živote a môže sa narodiť s veľkým defektom," zdôraznila na záver Dr. Klára Hodničová.

Partneri sú jeden pre druhého šancou na rýchlejší duchovný rast

Zmyslom partnerstva je navzájom sa od seba učiť

Vo vesmíre neexistuje žiadna náhoda, preto nemôže byť ani náhodné stretnutie s partnerom. Tieto stretnutia sme si voľne vybrali preto, aby sme pokračovali v určitých učebných krokoch, s ktorými sme začali už v predchádzajúcich inkarnáciách. Všetci sa totiž snažíme vedome alebo nevedome o nájdenie stratenej jednoty, ktorá je pre nás v tomto duálnom svete obzvlášť bolestná. Zmyslom partnerstva je teda vždy navzájom sa od seba učiť, aby sme nakoniec objavili hľadanú jednotu v sebe. Život každého senzitívneho, duchovne orientovaného človeka, je formovaný túžbou po stratenej jednote, čo vždy znamená hľadanie seba samého. Žijeme v tomto svete duality, pretože len tu sa môžeme vrátiť späť k jednote.

Prvým krokom k tejto jednote je spojenie s iným človekom, s ktorým môžeme splynúť v dokonalú jednotu. Ale keď sa nám to aj podarí, zistíme, že to je iba prvý krok. Partnerstvo je totiž len podporou na ceste k nájdeniu jednoty v nás samotných, a to je aj zmysel partnerstva. Ak to už nemôže spĺňať, stráca svoj zmysel a musí sa rozdeliť. Zmyslom partnerstva teda nie je vytvoriť si pomocou toho druhého krásny, harmonický vzťah, či dokonca pohodlný život. Dvaja ľudia, ktorí sú karmicky spojení, nemajú za úlohu si "vzájomne vybaviť účty", ale sú jeden pre druhého šancou na rýchlejší duchovný rast. Mali by preto túto šancu vedome využiť.

Ak je táto úloha splnená, alebo v partnerstve ju už nemožno ďalej plniť, potom partnerstvo stratilo svoj zmysel, svoj vnútorný obsah. Ak na ňom obaja partneri ešte naďalej lipnú, je to mylne pochopený ohľad je to bezohľadnosť voči tomu druhému i voči sebe. Tým, že jeden z nich trvá na niečom prežitom, bráni tomu druhému, aby sa u neho prejavilo to, čo mu život chce priniesť. Obaja tak blokujú svoj ďalší vývoj. Pravé partnerstvo sa však môže skladať len z dvoch samostatných bytostí, ktoré si zachovajú svoju individualitu i v spojení s tým druhým. Len tak sú partneri skutočne ochotní pozrieť sa na svoje slabé stránky, ktoré sa im vďaka tomu druhému odkrývajú.

Človek musí pochopiť, že nežije iba vo fyzickom svete

Duša je zafarbená myšlienkami a činmi

Duša človeka je pamäťová banka myšlienok a činov. Je formovaná z mentálnych častíc, ktoré sú neviditeľné našim očiam. Pre psychický zrak to je hmlistá masa, ktorá obaľuje fyzické telo. Farba a veľkosť tejto masy ukazuje na duchovnosť, charakter a osud človeka. Ak niekto povie, že vidí ducha, v skutočnosti vidí hmlistú masu trúsiacu sa z fyzického tela.

Tzv. duch je osobným duchom, ktorý vedie dušu. Duch sám o sebe je neviditeľný. Pre psychický zrak je duša zafarbená myšlienkami a činmi, ktoré sú v nej uložené. Tmavšie farby predstavujú nízke a zlé myšlienky a činy, svetlejšie farby zdôrazňujú čisté skutky a myšlienky. Purpurová a modrá farba sú farby vysokej duchovnosti. Zlatá farba je farbou božského svetla vychádzajúca prostredníctvom osobného ducha bez zásahu duše.

Veľa ľudí nevidí farby duše. Ak však cítime čistú, prenikavú atmosféru okolo človeka, môžeme si byť istí, že je vysokej duchovnosti. Veľkosť duše je individuálna. Človek s veľkou hmlistou masou je vnímavý na mentálne vibrácie neinkarnovaných duší a svojich priateľov. Ak sa to nesprávne pochopí a využije, človek sa môže stať médiom, duchovným uctievačom alebo náboženským maniakom.

Človek so zásobou nízkych a potupných myšlienok vo svojej pamäťovej banke je naklonený prijímať temné a nízke myšlienky, ktoré prichádzajú do jeho mentálnej roviny. Človek so zásobou čistých a vznešených myšlienok je požehnaný vo svojej pamäťovej banke. Je náchylný k vysoko duchovným, mentálnym vibráciám. Človek musí pochopiť, že nežije iba vo fyzickom svete. Mentálny a duchovný svet ho neustále ovplyvňujú. Keď zomrie, dostane sa do niektorých z týchto svetov.

Človek, ktorý sa pokúša mať iba vznešené myšlienky a láskyplné pocity, je skutočne požehnaný. Počas svojho pobytu vo fyzickom svete by mal tak, ako len vie, očistiť svoje karmické návyky a vylúčiť ich zo svojej pamäti. Po istom čase sa jeho vedomie vyvinie pre hlbokú lásku.

Hnev produkuje chemickú látku, ktorá ohrozuje imunitný systém

Oblaky smogu zahmlievajú našu myseľ aj logiku

Ľudia usilujú o zmenu planéty. Chcú zastaviť odlesňovanie, znečisťovanie ovzdušia a vodných zdrojov, neľudské zaobchádzanie so zvieratami. Neúnavne diskutujú o najlepšom spôsobe uskutočnenia svojich cieľov. Na niečo však zabudli zdokonalenie Zeme môže nastať až vtedy, keď sa zdokonalí jednotlivec, ktorý sa stáva jej modelom. Ak chceme, aby človek dospel k dokonalosti, musíme sa naň pozerať ako na organizmus podobný našej planéte.

Oceány, rieky a potoky Zeme zodpovedajú emocionálnemu telu človeka. To znamená, že emócie vplývajú v tele človeka na všetko tekuté, pohyblivé, premenlivé, najmä na žľazy a lymfatický systém. Negatívne emócie sú mimoriadne nákazlivé. S vývojom človeka sa jeho schopnosť koncentrácie zväčšuje, až nakoniec energia jeho negatívnych emócií dosiahne vražednú silu. Hovorí sa, že dve minúty hnevu otrávia organizmus človeka až na dobu deviatich mesiacov.

Hnev produkuje chemickú látku, ktorá ohrozuje imunitný systém a vytvára usadeninu, blokujúcu plynulý tok emócií. Pocity nevraživosti sú údajne spoločným faktorom, podmieňujúcim rakovinové ochorenie. Atmosféra Zeme súvisí s mentálnym telom. Oblaky smogu zahmlievajú schopnosť jasne myslieť a používať logiku. Zmätená myseľ sa dá prirovnať k hromu a blesku atmosferickej búrky. Niekedy zasa reaguje ako tornádo, ktoré sa ustavične točí dookola. V takej chvíli nie je možné dosiahnuť koncentráciu.

Zemské masívy majú analógiu vo fyzickom tele. Pokiaľ je ľudské telo choré, cíti bolesť, prenesie sa to aj do Matky Zeme. Telá tých, čo zomreli na rozličné choroby, sú uložené v zemi, a tak neustále negatívne vplývajú na našu planétu. Otravné látky, ktoré človek počas života prijal potravou, rovnako znečisťujú pôdu. Je teda očividné, že ide o cyklický proces.

Vojny mali na našu planétu mimoriadne ničivý vplyv. Vojnové tragédie zasahujú do emocionálneho, mentálneho i fyzického tela človeka. Podobným spôsobom trpí aj organizmus našej planéty. Pokiaľ sa každý človek nenaučí vnútornej očiste, uzdravenie planéty nebude možné. V súčasnosti je vo svete mnoho organizácií, ktoré bojujú za zachovanie modrej planéty. Pri rôznych príležitostiach radi protestujú. Neraz sa stáva, že keď sa vyrieši jeden problém, hľadajú príležitosť vstúpiť do ďalšieho boja, pretože majú silnú potrebu obrátiť svoje konanie navonok. Nemajú odvahu nahliadnuť do svojho vnútra a odhaliť vlastné problémy a slabiny.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 2. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
 3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
 4. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
 5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
 6. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 7. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
 8. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 9. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
 3. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
 4. Venujte na Vianoce darček plný informácií
 5. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 6. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 7. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 8. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 9. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 10. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 32 570
 2. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 16 533
 3. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 14 925
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 13 251
 5. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 9 718
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 9 197
 7. Aká je chémia vôní 9 089
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 630
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 479
 10. Bývanie v meste predlžuje život 8 030
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Riaditeľka s dvomi platmi brala dotácie na mŕtve duše. Polícia: Žiadny podvod

Vyšetrovateľ: Žiakmi sú aj deti, ktoré do školy nechodia.

Súkromná škola čelí podozreniu z podvodu, polícia stále koná.

Odchovanec domova: Plánoval som normálny život, ale prišiel pád

Okúsil ulicu i drogy, verí, že bude lepšie.

Adam Oračko po od odchode z detského domova zažil rôzne životné peripetie vrátane života na ulici a drog.
Nové sypače značky Tatra z flotily SÚC PSK.
Rozhovor

Vyrastal v domove: Odchod od rodičov bola cesta z pekla do neba

Do bežného života vstupoval s odchodným a jednou taškou.

Keď prišiel do domova, tešil sa z teplej vody, oblečenia, jedla a výletov.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Na fotografii (zľava) sú bývalý zamestnanec Bonulu Peter Brath; profesionálny zápasník Attila Végh; Matúš Mečár, ktorý bol odsúdený za vydieranie; nitriansky podnikateľ Norbert Bödör; podnikateľ a manažér zápasníkov Eduard Gerek a zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA Milan Mihálik.
Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.

Vizualizácia projektu Pod Vinicou.
Stĺpček Zuzany Kepplovej

Ako Ficovi pes zožral domácu úlohu

Súčasťou pôvabu dobrej výhovorky je, že jej očividná lož skôr pobaví, ako urazí.

Zuzana Kepplová, komentátorka denníka SME.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop