Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Herečke Veronike Paulovičovej je občas na smiech, že si ju diváci "zaškatuľkovali" ako sexicu

Už ako štrbavé päťročné dievčatko recitovala v nedeľnej chvíľke poézieDcéra známeho herca a režiséra, bývalá televízna "rosnička" a sexuchtivá Ria

Už ako štrbavé päťročné dievčatko recitovala v nedeľnej chvíľke poézie

Dcéra známeho herca a režiséra, bývalá televízna "rosnička" a sexuchtivá Ria zo seriálu Panelák. Tieto indície vám iste postačili na to, aby ste vedeli o kom je reč. Herečka a moderátorka Veronika Paulovičová si cestu do Košíc našla pred pár týždňami, keď spolu s kolegami z televízie JOJ rozdávala autogramy a bavila divákov počas akcie JOJka v meste. Čas si našla aj na krátky rozhovor.

Keďže je dcérou známeho herca a režiséra Ľuba Pauloviča, dá sa povedať, že veľkú časť svojho detstva strávila aj v divadle či na filmovačkách. "Nepamätám si presne, kedy ma otec zobral prvý krát do divadla. Ako diváka ma brával na rozprávočky, v ktorých hral, alebo ktoré režíroval," prezradila Veronika. "Samozrejme, chodievala som s ním aj do zákulisia. To mi utkvelo v pamäti ako čosi veľmi príjemné. Až natoľko, že som sa nechcela venovať ničomu inému. Často priestory vnímam cez vôňu a divadlo mi vždy krásne voňalo. Páčili sa mi tie krásne namaľované tety, ktoré tam boli, páčili sa mi kostýmy, maskérne... Bola som očarená z toho, ako sa herci na javisku menia na niekoho iného, pri rozprávkach to boli často zvieratká a to ma uchvátilo..."

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže často trávila čas s otcom v divadle či na filmovačkách, príležitosť zahrať si na seba nenechala dlho čakať... "Ako štrbavé päťročné dievčatko som s ním recitovala v nedeľnej chvíľke poézie, v opere Jánošík, kde otec hral sme si s babkou zahrali v komparze. Vyobliekali ma do krásnych šatočiek.. Páčilo sa mi to. Dokonca som si zarobila sto korún! Pamätám si, že raz na jednej filmovačke sme sedeli na deke so sestrou a sesternicami. Pri filmovaní sa splašil kôň a behal okolo nás. Bolo to bláznivé a dosť nebezpečné. Stále sa niečo dialo. A to sa mi páčilo.

Známi slovenskí herci a herečky boli pre Veroniku v detstve otcovi kamaráti a kamarátky... "Napriek tomu som ich vždy vnímala s veľkým obdivom a pokorou. Napríklad pán Machata, Haverl alebo Kvietik - to boli vždy pre mňa ľudia, ktorých som si veľmi vážila...Aj keď to pre mňa mohli byť ujovia, otcovi kamaráti... Otca som vnímala aj ako herca, obdivovala som ho za jeho bezprostrednosť, živočíšnosť, ale samozrejme ako dcérenka som veľmi žiarlila, nebolo mi po vôli bozkávanie s herečkami či iné nežnôstky..."

Skryť Vypnúť reklamu

Herci, ktorí veľmi dobre vedia, čo všetko ich povolanie obnáša, len málokedy neodhovárajú svoje deti od toho, aby sa vydali v ich šľapajách. "No, nemôžem povedať, že by bol môj otec priamo proti, lebo on nie je ten typ človeka, ktorý je absolútne proti čomukoľvek. Ale rozhodne nebol nadšený. Vedel veľmi dobre, o akom obetovaní, strese je toto povolanie. Druhý dôvod, prečo bol proti tomu, aby som šla študovať herectvo, bol, že sa mu zdalo, že nemám potrebnú dávku sebazaprenia a takého absolútneho odovzdania sa tejto práci. Som už matka, môj synáčik ma potrebuje zdravú a plnú energie... Sú herci, ktorí idú na pokraj svojich síl a možností, pracujú na úkor svojho zdravia i rodiny... Ja nie som ten typ, hoci možno budem mať menej hereckých príležitostí. Som ale vďačná za to, že mám príležitosť mať rodinu. Aj teraz - som rada, že som tu v Košiciach, ale malý je chorý a ja som mysľou stále pri ňom..."

Skryť Vypnúť reklamu

Veronika si síce nevedela ani len predstaviť, že by sa mohla vydať inou cestou, no na druhej strane si sama uvedomuje, že asi nie je ten typ herca, ktorý sa dokáže tejto profesii celý obetovať... "Musíte počúvať režiséra, poslúchať, s čím som mala odmalička veľký problém, robiť na javisku či pred kamerou, čo si zmyslí. Zima, teplo, špina, smrad... Ste herec - nič vám nevadí. Jednoducho toto povolanie je krásne, ale vyžaduje si poriadnu dávku sebazaprenia a úplné odovzdanie sa. Veď sa nie nadarmo sa hovorí, že herectvo je duševná a psychická prostitúcia."

Uvedomuje si dobre aj fakt, že sa pár krát pripravila sama o prácu... "Má to na svedomí istá dávka strachu. Možno tak nepôsobím, ale nie príliš si verím... Som veľmi sebakritický človek. Napríklad keď moderujem, myslím na to - len sa nedajbože nepomýliť. Skvelý moderátor má byť pohotový, schopný vynájsť sa v akejkoľvek situácii. Učím sa. Chcem nielen vyzerať dobre, som rada keď sa mi podarí nejaký žart. Často pri moderovaní aj spievam a tancujem. Záleží mi na tom, aby všetko bolo tip-top. A to isté cítim aj pri herectve. Mám pocit, že sa pri hraní, nakrúcaní až priveľmi sledujem, neskôr sa snažím zistiť, čo sa dalo urobiť lepšie. Niekedy mám pocit, že to až preháňam a bolo by lepšie nechať veci, nech si plynú..."

Potlesk divákov je úžasný

Do povedomia verejnosti sa pred časom dostala ako televízna "rosnička". Impulzom na prijatie ponuku hlásiť Počasie, bol pocit nevyťaženosti v divadle... "V treťom ročníku na VŠMU som naštudovala hlavnú úlohu v muzikáli Cigáni idú do neba. Alternovala som sa so Soňou Norisovou, Gabikou Csinovou a Katkou Hasprovou. Takže po dvojmesačnom skúšaní som zistila, že sa na javisko dostanem maximálne raz do mesiaca. Rovnako je to aj teraz v novej hre v Slovenskom národnom divadle. V inscenácii Večera sa alternujem síce len s jednou herečkou, ale hrá sa to maximálne päť krát do mesiaca, takže sa na javisko dostanem dva-tri krát... To je veľmi málo, keď si vezmete do úvahy, že sa celé dva mesiace snažíte vžiť sa do postavy, hľadáte ju, skúšate... Premiéru sme mali len nedávno a obávam sa, aby som počas dvoch mesiacov prázdnin nezabudla nie len text, ale aj réžiu. Veď ja som sa do divadla vrátila po siedmich rokoch!" Aj keď si teda veľmi dobre uvedomuje, že byť divadelným hercom je náročné, nechce sa toho vzdať. "Je úžasné stáť na javisku, keď ľudia tlieskajú."

Rovnako úžasné je však i postaviť sa pred kameru. Pravidelne sa pred ňu Veronika dostáva vďaka postave Rie v seriáli televízie JOJ Panelák. "Zuzka Bobová zo spoločnosti, ktorá seriál vyrába, mi povedala, že som sa im jednoducho typovo na Riu veľmi hodila. Bohužiaľ, alebo našťastie, si uvedomujem, že už samotný môj výzor ma predurčuje k istým typom postáv a že si nikdy nezahrám žiadnu ´krehkú kvetinku´. Nie je to len Ria v Paneláku, aj v spomínanom predstavení v SND hrám moderátorku, ktorá je inteligentná, vydatá za oveľa staršieho muža, je sebavedomá a vždy povie presne to, čo si myslí..."

Nebojí sa však toho, že si ju ľudia začnú stotožňovať s takými postavami? Veď Ria v Paneláku spĺňa kritéria na to, aby sme ju označili za sexuchtivú potvoru... "No, už si ma ľudia s ňou aj možno stotožnili... Už sme však začali nakrúcať tie časti seriálu, ktoré sa budú vysielať v septembri a musím povedať, že tam konečne Ria dostane aj iný rozmer. Aspoň dúfam. Ona nie je ´ľahká ženská´. Skôr má problém s tým, že sa nehrnie z nejakého dôvodu do žiadneho vážneho vzťahu a keďže nemá problém so sexualitou, tak keď má na sex chuť, tak si to vyrieši po svojom a ide sa ďalej... Ten dôvod sa nám možno postupne podarí objaviť. Nechajme sa prekvapiť."

Herečka sa tvorcov seriálu aj pýtala, prečo je postava Rie oklieštená iba na to, že má stále chuť na sex... "Bolo mi povedané, že pôvodne Ria mala byť len taká epizódna postavička, ktorá sa mala objaviť len v pár častiach. Aj napriek tomu, že je to negatívna postava, vraj sa ľuďom páčila, tak sa rozhodli posunúť ju aj do ďalších dielov. Len sa akosi nedoriešilo to, aká vlastne naozaj je. Dúfam, že v septembrových častiach sa to dopovie...."

Nebojí sa však Veronika toho, či jej partnerovi nevadí, že na javisku či pred kamerou stvárňuje práve takýto typ žien? "No, nie vždy sú tie postavy len také, aj keď je pravda, že napríklad v seriáli Medzi nami ma v jednej scéne režisér vyzliekol... Nemyslím si však, že to Petrovi vadí. Aspoň to nerieši. Vo filme Konečná stanica, kde som sa mala objaviť nahá, som odmietla účinkovať. Mala som pocit, že je toho príliš."

Leto si užije

Keďže tesne pred koncom divadelnej sezóny premiérovala hru v SND, nakrúcala Panelák, popri tom moderovala rôzne akcie a podujatia, v posledných mesiacoch mala práce vyše hlavy. Práve preto sa teší na leto, divadelné prázdniny a prestávku v nakrúcaní seriálu. "Chcem mať čo najviac času pre syna. Od štvrtého mesiaca chodím s malým cvičiť, od desiateho na hudobnú výchovu...Čo sa týka ponúk, práve kvôli Kubkovi veľmi zvažujem, čo prijať a čo nie. Nechcem ísť cez mŕtvoly a budovať si kariéru na úkor rodiny, syna alebo vlastného zdravia. Práve preto som rada, že sa mi končí sezóna a že si doprajem dovolenku."

Malý Jakubko už má 19 mesiacov, no to neznamená, že by svoju maminu potrebovala menej, ako keď bol novorodeniatko. "Podľa mňa v detstve neexistuje žiadny vek, kedy dieťa nepotrebuje mať pri sebe svoju mamu. V týchto dňoch je veľmi zvedavý, chce sa hrať, zabávať. Je veľmi živé dieťa a obávam sa, že je po mne - tak trochu pobláznený. Hehe. Nechcem ho nijako zanedbať, nechcem zameškať ani jednu chvíľu v jeho život. Preto sa chcem uvoľniť v rámci pracovného času a mať na neho čo najviac voľna. Posledné týždne boli pre mňa priveľmi vypäté. Okrem skúšania v divadle a nakrúcania som mala aj veľa akcií, ktoré som moderovala..."

Aj keď miluje svoju prácu, rodina je na prvom mieste a preto má jasno aj v tom, či chce druhé dieťa. "Ja chcem aj tretie! Ale nechcem mať deti v strese. Keď sú v strese rodičia, potom aj dieťatko cíti, že čosi nie je v poriadku. Koľkokrát vidím, že malý cíti, ako mi je. Keď sa od neho ponáhľam preč, síce mi povie ´papa´, ale viem, že mu chýbam. Druhé a tretie dieťa by som chcela s rozumným odstupom. Aby som mala čas na všetky deti, ale aj na seba a na partnerský vzťah. Neraz sa stáva, že sa matky upnú na dieťa a prestanú myslieť na seba ale aj na to, že nie sú len matkami, ale aj manželkami, partnerkami..."

Veronika je silne matersky a rodinne založená a preto jej je občas na smiech, že najmä vďaka Rii v Paneláku ju majú ľudia "zaškatuľkovanú" ako sexicu. "No, ono sa to predsa nevylučuje nie? Veď nie všetky herečky, ktoré boli či sú považované za sexice, boli zlé matky, alebo nemali žiadne deti." Veď aj Angelina Jolie či Madona majú nielen vlastné deti, ale neváhali si ďalšie adoptovať... "Byť matkou a byť zároveň sexi sa predsa dá. Ja však nie som sexica v tom zmysle, že by som behala po nociach po baroch a nechala doma muža s dieťaťom. Hneď ako mám v práci urobené všetko, čo treba, utekám domov, za mojimi chlapmi," dodala s úsmevom.

Dátum narodenia: 3. december 1979

Znamenie: Strelec

Miesto narodenia: Martin

Rodinný stav: slobodná, syn Jakub

Ukončené vzdelanie: VŠMU

Relax: hudba, tanec, turistika, more

Dáša KIRAĽVARGOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 2. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 3. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 6. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 7. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 8. Vážení poslanci, to naozaj?
 9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. Koniec čakania na kuriéra
 4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 5. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 6. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 7. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
 8. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 9. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 10. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 11 538
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 642
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 921
 4. Stiahnite si stovky e-kníh 5 861
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 5 214
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 698
 7. Crème de la crème po slovensky 3 236
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 964
 9. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 854
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 619
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kľúčovou zbraňou proti delta variantu koronavírusu je zaočkovanie obidvoma dávkami vakcíny.

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.


4 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako sa bude vyvíjať pandémia.


a 2 ďalší 3 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop