Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Všetko sa začína pri energiách, tvrdí akademik Alexander Tarasov, ktorý precestoval kus svetaDo bunky sa treba zaľúbiť, aby mohla porodiť

Všetko sa začína pri energiách, tvrdí akademik Alexander Tarasov, ktorý precestoval kus sveta

Do bunky sa treba zaľúbiť, aby mohla porodiť dcéru...

Aj keď bežná medicínska starostlivosť v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu nepatrí svojou úrovňou medzi najvyššie (konštatujú to tí, ktorým bola poskytnutá), nedá sa poprieť, že v niektorých oblastiach si dokáže poradiť aj so zložitými zdravotnými problémami. Celkom nový prístup prezentoval akademik prof. MUDr. Alexander Tarasov (na snímke vpravo) z Kyjeva, ktorý do Košíc pricestoval na pozvanie Regeneračného centra Energy.

Skryť Vypnúť reklamu

Akademik Tarasov je členom Medzinárodnej akadémie bioenergotechnológií, ktorá je súčasťou UNESCO. Lekárske povolanie má akoby zakódované, je už štvrtou generáciou v rodine, ktorá sa venuje liečeniu; takto nadväzuje na tradíciu svojich predkov. "Ja sa v podstate nezaoberám chorobami alebo liečením, skôr sa venujem zdraviu človeka," touto vetou zvýznamňuje prístup, o ktorý by sme sa mali usilovať všetci. Akademika Tarasova ešte donedávna znepokojovala otázka, čo je pre zdravie primárne materiálny alebo duchovný vhľad? "Hádam sa nemýlim, keď poviem, že jedno s druhým je prepojené a najlepšie je, ak sa vzájomne dopĺňa. Ak sa aj lekár pozerá na človeka ako na celok, v ktorom prúdia nehmotné energie, s ktorými sa tiež dá pracovať, potom môžeme hovoriť o čestnom prístupe." Takto charakterizuje svoje poznanie podložené tridsaťročnou lekárskou skúsenosťou.

Skryť Vypnúť reklamu

"Ak sa voľakedy hovorilo, skôr zo žartu, nemyslelo sa to vážne, že všetky choroby pochádzajú od nervov, tak dnes to môžeme s plnou vážnosťou potvrdiť. Je to naozaj tak! V celom procese tvoria iné faktory iba jedno percento." V tomto nie prílliš odbornom vyjadrení sa skrýva celá podstata. Vnútorné napätie, sústavný nepokoj, obavy, strach, nežičlivosť, nenávisť, odpor, negatívny pohľad na udalosti či dianie okolo i vo svete, sústavná kritika, trvalý pracovný či domáci stres bez dostatočnej relaxácie a ďalšie nepomenované situácie, ktoré sa hlboko zapisujú do každej bunky. A tá je základom nášho života.

"Všetko sa začína pri energiách," tvrdí akademik Tarasov, a pritom nehovorí o čakrách, ani o aure, ani o energetických poliach. Jeho medicínska terminológia sa napriek tomu prekrýva s intuitívnym poznaním minulosti. Lebo už aj prístroje dokážu zaznamenať to, čo voľným okom nevidíme. "Bez rozpakov môžeme tvrdiť, že každá choroba sa začína od energetických skratov v organizme," ešte raz zdôrazní túto myšlienku. "Liečiť iba symptómy, to už dnes považujem za negramotné. Lebo všetko, čo sa prejavuje ako symptóm, má nejakú príčinu a tú treba hľadať."

Skryť Vypnúť reklamu

Prístup k pacientovi u akademika Tarasova vychádza z toho, že organizmus má päť základných drenážnych systémov. Ten prvý sa začína už v ústnej dutine. Keď potravu rozžujeme a prichádza do tráviaceho traktu, už v prvej tretine pažeráka je receptor, ktorý spúšťa vylučovanie žlče. "Počas dlhoročnej praxe som sa presvedčil, že až 80 percent ľudí nemá plne funkčný žlčník." A tak je narušená mikroflóra, črevný systém nefunguje správne, čo je prvý drenážny systém. Potom sa zapájajú obličky so svojím druhým drenážnym systémom. Základom nášho organizmu je bunka a tá sa zbavuje nežiaducich prvkov, ktoré jej tak usilovne pridávame. Bunka vylučuje odpad, toxíny, tých sa telo potrebuje zbaviť. Počas priemerného ľudského života je to viac ako 12 ton hmoty.

Už tri roky je na Patentovom úrade Európskej únie zaregistrovaný prístroj s jednoduchým názvom: Komplex medicínskej starostlivosti. Na tomto vynáleze, ktorý má domovské miesto v ukrajinskom Kyjeve, sa dá z ľudského tela načítať až 214 tisíc parametrov.

"Všade sa dočítate, aj v školách sa tak vyučuje, že krv je sterilná. My sme však pomocou nášho prístroja zistili, že väčšina ľudí má v krvi mikróby, hlísty, mikózy (huby), aj kryštalizované kyseliny. Kryštáliky v krvi vyzerajú ako úlomky rozbitého skla, a to je už predzvesť artrózy alebo nejakej cysty. Pri zníženej funkcii obličiek, keď bunky "zaplačú" sa zapája tretí drenážny systém koža a sliznice. Tvoria sa ekzémy, rôzne kožné vyrážky, zápaly na slizniciach." V tomto duchu akademik Tarasov dokončí výklad, z ktorého jednoznačne vyplýva, že napríklad v prípade astmy až v 90 percentách sú na príčine hlísty. Štvrtým drenážnym systémom sú pľúca, posledným, piatym je lymfa. Skúsenosti podporené výsledkami výskumu aj pomocou prístroja napovedajú, že záčať treba vždy od bunky. "Treba sa do nej zaľúbiť, aby mohla porodiť dcéru, ktorá sa na ňu bude vo všetkom podobať. Na to však musí mať všetky potrebné živiny - aminokyseliny, nenasýtené mastné kyseliny a ďalšie."

Každá bunka sa môže týmito materiálmi nasýtiť len vtedy, ak dostane dostatočné množstvo tekutiny, najlepšie vody. Je to úžasný Boží dar, ktorého silu si nie vždy uvedomujeme. Je to jediná látka, ktorá sa v prírode nachádza v štyroch skupenstvách. V bunke je voda uložená v podobe gélu a membrána z nej dokáže čerpať, iba keď má primeranú, konkrétnu kvalitu. Preto je dôležité, aby sme telu ponúkali iba hodnotnú, najlepšie pramenistú vodu. "Človek je chodiace akvárium," hovorí akademik Tarasov a má na mysli známy fakt, že ľudské telo pozostáva zo 70 % vody. "Našou filozofiou je napojiť organizmus a chrániť bunku," hovorí.

Znečistená bunka spôsobuje telu obrovské straty energie, preto ju treba vyčistiť a správne nakŕmiť. Akademik Tarasov aplikuje metodiku špecifického očistného systému, aby organizmus vylúčil všetko, čo je v ňom nadbytočné. Posilnený imunitný systém dokáže potom zázraky. Zlikviduje cysty, koža sa vyčistí, ale poradí si aj s oveľa vážnejšími problémami.

Akademik Tarasov precestoval kus sveta, liečil niekoľkých prezidentov a ich rodiny, naposledy bol v Turecku, kde ho považujú takmer za svätého. Jeho záverečný rezultát znie: "Podstatné je, akú vodu pijeme a ako sa o svoj organizmus staráme. Ak si telo dokonale vyčistíme, potom stačí už len jedno percento liečby. Všetko ostatné dajú do poriadku energie od Boha."

Dátum narodenia určuje každému človeku jeho strom

Breza je do koča aj do voza, topoľ je krásny, ale vyberavý

Tradície pôvodného keltského národa nájdu svoje opodstatnenie aj v dnešných časoch. Každý človek mal podľa dátumu narodenia priradený nejaký strom a jeho horoskop sa vzťahoval aj na človeka. Dnes prinášame ďalšie tri.

Breza ovplyvňuje tých, ktorí sa narodili v deň letného slnovratu 24. júna. Tento krásny strom symbolizuje osobu s dobrým vkusom, jemnú a citlivú. Tak ako breza nie je náročná na vlhkosť pôdy, aj človek narodený v jej znamení nežiada veľa. Je však úzkostlivá, v niektorých veciach neistá, preto potrebuje vedľa seba múdreho a trpezlivého partnera. Ak takého nenájde, breza sa zmení na sebaistého, svedomitého a veľmi pracovitého človeka, ktorý sa dopracuje k úspechu. Jeho vrodená inteligencia a fantázia mu zaručia úctu v okolí. Miluje prírodu a rozumie jej. Jeho vnútorná citlivosť mu pomáha vo vzťahoch s deťmi a zvieratami. V láske sa dokáže rozdať, pritom je citovo stály. Bývajú to ľudia "do voza aj do koča".

Orech patrí ľuďom, ktorí sa narodili v rozmedzí 21.4. 30.4. a 24.10. 11.11. Človek narodený v tomto znamení sa nedá prehliadnuť, rovnako ako statný orech. Má osobitný šarm, je sebavedomý a vždy sa spolieha iba na seba, nedôveruje iným. Pravý "orechový" človek je plný rozporov navonok sa javí ako tvrdý a egoistický, pritom v sebe prechováva strach z neúspechu. Chýba mu pružnosť, napriek tomu ho obdivujú a má aj autoritu. Nepozná odpočinok, je to veľký pracant. Horšie je, že nenechá odpočívať ani iných.

4.2. 8.2., 1.5. 14.5., 5.8. 13.8. všetky tieto dátumy sa viažu ku krásnemu, štíhlemu topoľu. Aj osoba narodená v jeho znamení býva fyzicky krásna. Topoľ napriek tomu nie je pyšný, ba cíti potrebu obetovať sa pre svoje okolie. V citoch však býva vyberavý, preto často ostáva sám a nepochopený. Býva tiež náladový a popudlivý, a tak aj jeho srdce plné citov málokedy nájde uspokojenie. V partnerskom vzťahu ťažko nachádza kompromisy, ale v ťažkých situáciach sa stáva oporou. Má umelecké, najčastejšie výtvarné nadanie.

V izbovej fialke sa prejavujú vlastnosti Býka a Luny

Všetky ich listy pripomínajú srdce

V skupine izbových fialiek existuje asi tisíc druhov kvetov rôznorodých tvarov a farieb. Všetky majú jeden spoločný rys listy pripomínajú srdce. Sú dužinaté, akoby zamatové a spájajú zemský živel Býka a Luny, ktorý sa v tomto spojení prejavuje harmonicky. Býk je znamenie stále a nemenné, Luna je flexibilnejšia a spolu s fialkou prináša do bytu pohodlie a príjemné ovzdušie.

Bielo kvitnúca je vhodná kdekoľvek, hlavne tam, kde sú deti. Je to farba čistoty, zbavuje priestor zlých energií.

Ružové alebo červené fialky sú vhodné hlavne tam, kde sú obyvatelia bytu silno zaujatí svojím postavením a premýšľajú hlavne o peniazoch a hromadení majetku. Fialka zmierňuje vnútornú, materiálne postavenú energiu ovzdušia.

Modro sfarbený kvet fialky by mal zdobiť tam, kde ľudia často premýšľajú a hovoria o kráse. Napĺňa byt tvorivou energiou a inšpiráciou.

Fialky s fialovými kvetmi sú užitočné vtedy, ak si obyvatelia domu želajú zdokonaliť energetický stav v ovzduší. Takáto fialka každú našu myšlienku alebo pocit premení na jemnú, duchovnú energiu.

Ak si ľudia v byte nerozumejú k vôli rôznej duchovnej úrovni, energia fialovej fialky to dokáže dať do rovnováhy a ľudia s odlišnými názormi dokážu nájsť spoločnú reč. A čo je veľmi dôležité rozvíja v človeku pozemskú múdrosť, pomáha mu tieto náznaky zaznamenať a porozumieť im.

Ako očistiť byt alebo dom od negatívnych nánosov

Rastliny chradnú tam, kde žije "nečistá sila"

Izbové rastliny obyčajne pestujeme k vôli oživeniu a okrášleniu priestoru. Majú však aj inú úlohu očisťujú a ozdravujú domáce ovzdušie. Môže sa však stať, že atmosféra v dome je natoľko zamorená, že rastliny neprospievajú. Rastlinám sa nedarí najlepšie, ak ich pestuje človek s komplikovanou, nevyspytateľnou povahou, pesimista unavený životom alebo energetický upír. Kvetom sa nedarí ani tam, kde žijú ľudia večne nespokojní, podráždení, produkujúci zápornú energiu, ktorá zamoruje okolie.

Rastliny chradnú, rastú pomaly a nekvitnú. Voľakedy sa vravievalo, že v takých domoch žije "nečistá sila". Keď človek s negatívnym vyžarovaním z domu odíde, izbové kvety opäť pookrejú a rozkvitnú. Ak chceme takýto dom alebo byt očistiť od negatívnych nánosov, všetky rohy v miestnosti pokropíme svätenou vodou, pričom držíme v ruke zažatú sviečku a modlíme sa pritom Otče náš... Do energeticky vyčisteného domu potom treba umiestniť veľkú, dospelú rastlinu, alebo viacero rastlín, ku ktorým máme vzťah.

Žihľava pôsobí na reumu, púpava na pečeň

Iba málo ľudí si uvedomuje, aké poklady pre našu výživu ponúka okolitá príroda. Účinky žihľavy sú známe, ale väčšinou ju zalievame vodou a pijeme ako čaj. Oveľa intenzívnejšie však pôsobí vtedy, ak čerstvú umytú žihľavu rozmixujeme s vodou a ochutíme napríklad medom. Je to dobrý prostriedok proti reumatickým chorobám a chudokrvnosti. Púpava obsahuje vápnik, horčík, železo a rôzne vitamíny, ktoré pozitívne vplývajú napríklad na pečeň, kosti i močový mechúr. Listy púpavy pridávame do šalátov, ale výborná je aj šťava v kombinácii s mrkvou. V tehotenstve zabráni tvorbe zubného kazu a podporuje tvorbu kostí dieťaťa. A keďže je zásadotvorná, neutralizuje prekyslenie organizmu.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zázračná škola so zelenou strechou
 2. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 4. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 6. Crème de la crème po slovensky
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 9. Po Slovensku na motorke
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 636
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 717
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 020
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 493
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 293
 6. Po Slovensku na motorke 6 172
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 6 133
 8. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 5 322
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 273
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 3 764
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Martin Dúbravka dostáva gól z penalty v zápase Slovensko - Švédsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Jediný gól zápasu padol z penalty.


Sportnet a 1 ďalší 54m

Podľa Szijjártóa sú slovensko-maďarské vzťahy najlepšie za posledné roky.


a 1 ďalší 5 h
Poslanec Robert Fico počas odvolávania Mikulca.

Matovič opäť raz premrhal príležitosť mlčať.


8 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop