Korzár logo Korzár Košice

ČAROKRUHY

Pri prechode Zeme do éry Vodnára sa stávajú ľudia vnímavejšími voči potrebám a právam zvieratNejedzme nič, čo môže pred nami utiecť, uletieť alebo

Pri prechode Zeme do éry Vodnára sa stávajú ľudia vnímavejšími voči potrebám a právam zvierat

Nejedzme nič, čo môže pred nami utiecť, uletieť alebo inak uniknúť

V mnohých krajinách západného sveta, ale už aj u nás, mladí ľudia začínajú väčšmi dbať o zdravie, čo ich privádza k intenzívnemu uvedomovaniu si vlastného tela. Niektorí zaznamenávajú zhoršenie zdravia a choroby v dôsledku dlhoročnej konzumácie nekvalitnej stravy či pobytu v oblastiach, kde sú potraviny zamorené exhalátmi a pesticídmi. Preto sa nemožno čudovať, že ľudia prehodnocujú stravovacie návyky a sledujú podiel tuku, cholesterolu i cukru v potravinách, ktoré konzumujú. O zdravom stravovaní a vegetariánstve sme sa viac dozvedeli od Dr. Kláry HODNIČOVEJ, riaditeľky Občianskeho združenia Humatrend, známej propagátorky zdravých škôl, jogy, meditácií a pozitívneho myslenia.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pred 30 rokmi sa považovalo vegetariánstvo za nezdravé. Niekoľkoročné výskumy však dokázali, že vegetariáni majú nižšiu chorobnosť, vyššiu obranyschopnosť organizmu a vytrvalosť, žijú dlhšie a ich život v neskoršom veku je výrazne kvalitnejší. "Požiadavky rastúceho počtu vegetariánov priviedli siete veľkých potravinárskych reťazcov k predaju ´bio´ potravín, reštaurácie ponúkajú vegetariánske jedlá. Je dôležité pochopiť, že ľudia sa nestávajú vegetariánmi zo dňa na deň. Najskôr vylúčia zo svojej stravy najťažšie živočíšne výrobky, slaninu, údeniny, rezne. Po vylúčení tmavého mäsa, prestávajú konzumovať aj biele mäso a nakoniec aj ryby. Často je prechod na vegetariánsku stravu spôsobený spolucítením s prírodou. Už len samotné pomyslenie, že by sme mali zjesť inteligentného tvora, ktorý kedysi žil tak, ako aj my, je neprípustné. Pri prechode Zeme do éry Vodnára sa čoraz viac ľudí stáva vnímavejšími voči potrebám a právam zvierat. Ako zvyčajná norma slúži pravidlo: Nejedz to, čo môže pred tebou utiecť, uletieť či inak uniknúť," povedala K. Hodničová.

SkryťVypnúť reklamu

Ak niekedy vegetarián poruší pravidlo a dá si riadnu porciu mäsa, jeho tráviaci systém sa vzbúri, pretože si odvykol od nízkych, hustých vibrácií, hormónov a adrenalínu, ktoré mäso a mäsové výrobky obsahujú. Hustejšie látky ostávajú v tele oveľa dlhšie ako bezmäsité jedlo a po jeho konzumovaní sa človek cíti dlho malátny. Voľakedy sa ľudia živili najmä ovocím, orechmi a obilninami, v porovnaní s dnešným ľudstvom jedli veľmi skromne. Ľudia neboli určení na to, aby jedli mäso, o čom svedčí aj tvar ich chrupu a veľkosť zubov, ale najmä stavba tráviaceho traktu. Mäsožravé živočíchy majú veľmi krátke črevá, čo im umožňuje rýchlo vylúčiť nestrávené zvyšky potravy. U človeka rozloženie takejto potravy trvá veľmi dlho, kým sa z tela vylúči.

"Dnešné deti Vodnára sa dobrovoľne zriekajú mäsa a hydiny, i keď v období pred pubertou často podľahnú nátlaku rovesníkov a konzumujú hamburgery. Napriek posmechu však čoraz viac mládeže dáva prednosť vegetariánstvu. Mladí ľudia sa stávajú vnímavejšími voči potrebám ostatných živých tvorov. Jeden zo spôsobov ako zistiť, čo telo v danej chvíli potrebuje, je zvoliť si jedlo podľa farby. Naša intuícia rozhodne, čo je pre nás najlepšie žltý banán, červené jablko, zelené hrozno, oranžový pomaranč či jedlo inej farby. Telo potrebuje živú farbu, aby prežilo, takže čo nám hovoria hranolčeky, zemiakové lupienky alebo párky? Mŕtve potraviny nie sú pre organizmus také užitočné ako živé. Väčšina nezdravých potravín je bezfarebná, výrobcovia však do nich pridávajú umelé farbivá, aby zvýšili ich príťažlivosť. Z rovnakých dôvodov pridávajú do výrobkov soľ a cukor. Podnecovaním chuti do jedla nás nútia dať si ďalšiu porciu."

SkryťVypnúť reklamu

Voľakedy mali mnohí ľudia vlastné záhradky a úrodu zberali až tesne pred konzumáciou, čo zaručovalo čerstvosť potravín a vysoký obsah minerálnych látok a vitamínov. Pri pestovaní plodín pesticídy takmer nepoužívali. Aj hospodárske zvieratá kŕmili živou potravou, preto boli zdravšie ako sú dnes. V súčasnosti sa hydina a ošípané kŕmia vareným jadrovým krmivom, ktoré oslabuje ich imunitný systém, čo vedie k vírusovým ochoreniam. Na potláčanie sa používajú veľké dávky antibiotík. V súvislosti s konzumovaním červeného mäsa a hydiny sa vynoril aj ďalší problém. Štúdie zamerané na výskum detí poukázali na mnohé problémy vyplývajúce z vysokej koncentrácie syntetických hormónov pridávaných do živočíšneho krmiva. Jedným z takýchto problémov je včasný nástup menštruácie u dievčat. Prieskum uskutočnený v krajinách, kde obyvateľstvo vo zvýšenej miere konzumuje rýchle občerstvenie ako hamburgery a hydinu, ukázal, že už u päťročných detí sa objavujú druhotné pohlavné znaky vývoj mliečnej žľazy a ochlpenie. Zvýšené používanie hormónov v potrave zvierat spôsobil aj vyšší vzrast detí.

"U mnohých ľudí možno pozorovať vysokú hladinu adrenalínu v krvi, ktorý sa dostáva do ľudského organizmu z jatočných zvierat. Je to aj preto, že jeho hladina sa v tele zvieraťa tesne pred usmrtením prudko zvýši. Trvalé zvýšenie adrenalínu však organizmus vyčerpáva a poškodzuje. Prieskum naznačuje, že takíto ľudia sú agresívnejší a podráždenejší. Je teda očividné, že zvýšená konzumácia mäsa má veľa vedľajších účinkov. Je potešiteľné, že mnohí mladí ľudia uprednostňujú ľahšiu stravu ako mali ich rodičia, čo svedčí o zvýšenej starostlivosti o vlastné zdravie a zdravom povedomí. Donedávna sa mladí ľudia pridržiavali stravovacích návykov, ako mali ich rodičia. S príchodom vyspelejších duší sa však situácia začína meniť. Ľudstvo musí siahnuť po vlastnom zdroji poznania, ktoré ďaleko presahuje tých niekoľko rokov nášho života na Zemi," povedala na záver odborníčka na zdravé stravovanie.

Vibrácie negatívnej energie spôsobujú ťažobu a závraty

Zlé myšlienky prichádzajú odzadu

Negatívna energia vzniká pod vplyvom negatívnych vibrácií, ktoré spôsobujú také vlastnosti ako je nenávisť, pomsta, neprajníctvo alebo obyčajná ľudská závisť. Ak má človek v sebe veľa negatívnej energie, ubližuje tým vedome alebo aj nevedome ľuďom okolo seba. Každý človek by si preto mal dávať pozor na ľudí, s ktorými sa stretáva. Vnímavý človek väčšinou zlé myšlienky zaregistruje. Fyzicky to cíti tak, že po stretnutí s takýmito ľuďmi ho bolí hlava, je unavený a niekedy upadne aj do depresie.

Silné vibrácie negatívnej energie môžu spôsobiť ťažobu a závraty. Ak máme po stretnutí s nejakým človekom takéto pocity, je potrebné, akonáhle prídeme domov, poležať si vo vani v teplej vode 10 až 15 minút. Dlhšie to nie je potrebné, pretože voda prvých 10 minút sťahuje zlú energiu a potom začína sťahovať aj dobrú. Skôr, ako vyjdeme z vane, osprchujeme sa a myslíme na všetko zlé, čo z nás odchádza. Zamerať sa treba najmä na chrbát a zadnú časť tela, pretože zlé myšlienky prichádzajú odzadu. Najlepšia ochrana však je vyhýbať sa takýmto ľuďom. V prípade, že to nie je možné, človek si má predstaviť okolo seba veľkú auru, do ktorej nemôže nikto vkročiť. Takýto imaginárny kruh neprajníka zoslabí. Ak si človek túto techniku osvojí a zvládne ju, tak sa negatívna energia od našej aury odrazí a vráti sa späť k človeku, ktorý ju vyslal. Čím je aura väčšia, tým je človek odolnejší voči vonkajším vplyvom aj neprajným osobám. Nežičlivé osoby sú zlostné, ich vlastná negatívna energia sa im vracia späť s čoraz väčšou intenzitou. Dostávajú sa do problémov, a nakoniec sami seba zničia.

Depresie zmierňuje sadenie a siatie či boj s burinou

Práca v záhrade lieči dušu

Práca v záhrade, či už kopanie, sadenie, boj s burinou, to všetko pôsobí dobre na dušu. Psychoterapeuti potvrdzujú terapeutický účinok záhradných prác, napríklad v domovoch dôchodcov alebo na klinikách. Ľudia s Alzheimerovou chorobu zabúdajú mená príbuzných, ale ako vyzerá a vonia ruža, nezabudnú nikdy. Registrujú tiež viditeľné striedanie ročných období v záhrade, na rozdiel od všedného dňa na klinike, kde majú len pocit plynúceho času.

Ľahké záhradné práce vzbudzujú u psychicky chorých, melancholických ľudí pocit, že niečo treba urobiť, aby všetko rástlo, kvitlo a rozvíjalo sa. Okrem toho rovnaké pohyby rukami prispievajú k tomu, že myšlienky môžu putovať, zatiaľ čo telo je zamestnané. Tieto "myšlienkové cesty" sú podľa expertov veľmi uvoľňujúce. Zo spôsobu, ako sa človek správa v záhrade, možno mnoho vyčítať. Ak sa opatrne pohybuje okolo buriny namiesto toho, aby ju vytrhol, môže to poukazovať na to, že problému namiesto riešenia sa vyhýba.

Liečitelia duší tvrdia, že depresie zmierňuje sadenie a siatie v záhrade. Táto práca sprostredkúva pocit o "dobrom jadre, z ktorého sa niečo pozitívne vyvinie". Starostlivosť o ošetrovanie záhrady učí chorých ľudí trpezlivosti. A žatva znamená pre nich odmenu aj na duševnej úrovni.

Prírodní anjeli žijú medzi rastlinami a zvieratami

Najviac víl je okolo kvetín v prírode

Na prechádzke v prírode na čerstvom vzduchu sa všetci cítime veľmi dobre. Na tomto terapeutickom pôsobení spojenom s pobytom v prírode majú hlavný podiel prírodní anjeli, ktorí žijú medzi rastlinami a zvieratami. Jedným z dôvodov, prečo sa medzi stromami, kvetinami a zvieratami cítime tak vynikajúco je skutočnosť, že príroda je plná mocných anjelských liečiteľov. Prírodní anjeli, označovaní ako ríša elementálov, sú ríšou patriacou do anjelského kráľovstva, ktoré nás dokáže rýchlo zbaviť akýchkoľvek problémov.

Každý žijúci tvor má svojich anjelov strážnych, teda aj kvety, rastliny, stromy, živočíchy. V ríši elementálov alebo prirodzených anjelov existuje veľa rôznych bytostí. Patria sem napríklad aj elfovia, stromoľudia či škratkovia. Ako uvádza Doreen Virtue vo svojej knihe "Liečenie anjelmi", pokiaľ sa otvoríme jasnozrivosti, zistíme, že tieto bytosti skutočne existujú a dokonca ich ani nie je také ťažké zbadať. Stačí vyjsť si do prírody a v duchu ich k sebe privolať. Dôležité je byť úctivý a pokojný, pretože elementáli majú strach z agresívnych, panovačných, opitých alebo arogantných ľudí. Milujú tých, čo sa zaujímajú o ochranu prírody, veď to je hlavný cieľ ríše elementálov.

Víly patria do skupiny, ktorá sa v prvom rade zaoberá liečením ľudí. Vyzerajú ako maličké, ľuďom podobné bytosti s dračími alebo motýlími krídlami. Prelietavajú z kvetu na kvet a svojou belavou žiarou pripomínajú svätojánske mušky. Víly nám pomáhajú zbaviť sa negatívnych myšlienok, myšlienkových vzorov a energií, ktoré sme prebrali od iných ľudí alebo aj z vlastných obáv. Keď sa prechádzame v prírode požiadajme v duchu víly, aby nás obklopili svojou láskou a svetlom. Vyroja sa okolo a pozberajú z nás negativitu tak, ako včely peľ. Víly nám tiež vštepia zmysel pre hravosť, ktorý nás inšpiruje k smiechu a zábave, čo je nepochybne výborná terapia. Tieto nežné stvorenia nájdeme všade tam, kde sú rastliny a zvieratá. Najviac ich je okolo kvetín vo voľnej prírode. Aj naše rastliny v kvetináčoch majú svoje víly. To je tiež jeden z dôvodov, prečo rastlina umiestnená vedľa postele prospieva zdraviu. Kým totiž spíme, víly nám pomáhajú k príjemnému nočnému odpočinku.

Citrín očisťuje, uvoľňuje myšlienky a city

Placka: Kameň pre šťastie

Stačí sa pozrieť na žiarivú farbu citrínu, aby sme si uvedomili, že je symbolom pohody, tepla, vitality, istoty a dôvery. Očisťuje, povzbudzuje a uvoľňuje naše myšlienky a city. Ak potláčame naše emócie alebo bežné pocity namiesto toho, aby sme ich vyjadrili, vzniknú blokády, ktoré sa navonok prejavia ako podráždenosť, nespokojnosť až strach a často všetko vyústi do chronického ochorenia.

Práve citrín zjemňuje energiu čakry solar plexus a účinne pomáha spracovať nedobré zážitky, ktoré nás zaťažujú. A nielen to. Pod ochranou citrínu sme schopní lepšie plniť svoje ciele a uskutočňovať i tajné želania, pretože práve tento kameň posilňuje našu vieru. Myšlienky omladzuje tak, že sme schopní vytvárať nové konštrukcie. Priťahuje vnútorné i vonkajšie bohatstvo, pretože s citrínom vieme lepšie využívať svoju intuíciu. Tí, čo potrebujú ochranu, kamienok ich telo obklopí ochranným plášťom.

Citrín dobre pôsobí na látkovú výmenu, osoží pri čistení črevného traktu a podporuje vylučovanie toxických látok. Mali by ho mať pri sebe diabetici, ľudia s poruchami trávenia, ďalej s fóbiami a depresiami. Starším ľuďom dodáva energiu.

Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  2. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  3. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  4. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  5. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  6. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  7. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 70 039
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 229
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 9 881
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 443
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 7 509
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 179
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 074
  8. Fico škodí ekonomike, predbehli nás aj Rumuni 4 167
  1. Jaroslav Karahuta: Boj veľkých proti malým neskončil ani po 21 rokoch od vstupu do EÚ. Čaká nás kolonizácia vidieka ?
  2. Daniel Balko: Ohrozuje Trump súčasný medzinárodný systém? Čo to pre nás znamená?
  3. Martin Šuraba: O chlapcovi, ktorý stratil zápalky XXII
  4. Tomáš Csicsó: Ako Róm z juhu Slovenska som nikdy nezažil rasizmus
  5. Ivan Čáni: Rudo, prácu treba aj dokončiť a nie iba načať!
  6. Peter Franek: Čo chcú Ficovi voliči.
  7. Eva Chmelíková: Predsudky zabíjajú kultúru, iné kultúry ju obohacujú.
  8. Ján Karas: Rovnosť, ktorá sa ešte nenarodila: Neviditeľné korene spravodlivosti na Medzinárodný deň Rómov
  1. Rado Surovka: Raši dostal padáka 80 351
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 526
  3. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 70 970
  4. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 831
  5. Miroslav Daniš: Pec nám spadla, pec nám spadla, ktože nám ju postaví 15 271
  6. Otilia Horrocks: Odporné, príšerné, drzé, nechutné 11 902
  7. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť... 10 400
  8. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 756
  1. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  2. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  3. Radko Mačuha: Slavín nieje Slovenská socha Slobody.
  4. Marcel Rebro: Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru, Slováci elektrifikujú ukrajinské zákopy
  5. Tupou Ceruzou: Businessman
  6. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Jaroslav Karahuta: Boj veľkých proti malým neskončil ani po 21 rokoch od vstupu do EÚ. Čaká nás kolonizácia vidieka ?
  2. Daniel Balko: Ohrozuje Trump súčasný medzinárodný systém? Čo to pre nás znamená?
  3. Martin Šuraba: O chlapcovi, ktorý stratil zápalky XXII
  4. Tomáš Csicsó: Ako Róm z juhu Slovenska som nikdy nezažil rasizmus
  5. Ivan Čáni: Rudo, prácu treba aj dokončiť a nie iba načať!
  6. Peter Franek: Čo chcú Ficovi voliči.
  7. Eva Chmelíková: Predsudky zabíjajú kultúru, iné kultúry ju obohacujú.
  8. Ján Karas: Rovnosť, ktorá sa ešte nenarodila: Neviditeľné korene spravodlivosti na Medzinárodný deň Rómov
  1. Rado Surovka: Raši dostal padáka 80 351
  2. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 526
  3. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 70 970
  4. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 831
  5. Miroslav Daniš: Pec nám spadla, pec nám spadla, ktože nám ju postaví 15 271
  6. Otilia Horrocks: Odporné, príšerné, drzé, nechutné 11 902
  7. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť... 10 400
  8. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 756
  1. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  2. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  3. Radko Mačuha: Slavín nieje Slovenská socha Slobody.
  4. Marcel Rebro: Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru, Slováci elektrifikujú ukrajinské zákopy
  5. Tupou Ceruzou: Businessman
  6. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu