Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Elixír života, nápoj bohov alebo nebeský nektár. To všetko sú názvy pre produkt tela - močČlovek sa pitím uriny stane prístupnejší a

Elixír života, nápoj bohov alebo nebeský nektár. To všetko sú názvy pre produkt tela - moč

Človek sa pitím uriny stane prístupnejší a otvorenejší

"Bolo také obdobie v mojom živote, keď som urinu užival denne aj niekoľkokrát a trvalo to päť rokov," hovorí Ján, ktorý chce zostať v anonymite k vôli predsudkom. Lebo nie všetci sme schopní prijať myšlienku o pití vlastného moču. Mnohým sa pri takejto úvahe zastaví ešte aj dych, hoci liečba močom (urinou) je stará niekoľko tisícročí. Dnes sa Ján k tejto terapii uchyľuje iba niekoľkokrát do roka, v čase, keď praktikuje hladovku.

Skryť Vypnúť reklamu

V našej spoločnosti je už dosť ľudí, ktorí majú skúsenosti s pitím uriny, ale na verejnosti nechcú o tom hovoriť. Nakoniec, ide o súkromie každého človeka, a tak aj my zhrnieme zopár skúseností s tým, že použijeme nepravé mená.

Vlaďka s tým vôbec nemala problém. V knihe, ktorá podrobne pojednávala o spôsobe a účinkoch sa dozvedela, že urina je výborná na pleť aj na vlasy, ktoré mala slabé a riedke, a tak sa rozhodla, že to skúsi. Každé ráno odchytala dvojdecový pohár stredného prúdu prvého ranného moču a hneď začerstva ho vypila. "Je to produkt môjho vlastného tela, prečo by som mala mať k tomu odpor? pýta sa ešte aj dnes s nadhľadom a čuduje sa, ako môže mať niekto k takejto pre ňu bežnej veci - negatívny prístup. "Spočiatku som niekoľkokrát zadržala dych, ale potom som zistila, že to vôbec nie je cítiť a chuť jemne trpká, skôr neutrálna, bola tiež prijateľná." Pravdou je, že Vlaďka je vegetariánka, a tak toxíny z mäsa sa do tohto produktu nemohli dostať. Aj literatúra hovorí o tom, že ten, kto sa rozhodne užívať moč, mal by urobiť vo svojom jedálnom lístku dôkladné opatrenia. Treba sa vyhýbať presolenej a korenenej strave, nadbytku bielkovín a živočíšnym potravinám. Vlaďka si neskôr močom natierala aj tvár a vlasy oplachovala v riedenom koncentráte. Takáto terapia sa po čase prejavila jemnou, hladkou pokožkou a hustejšími, pevnejšími vlasmi. Toto žieňa má otvorenú myseľ a pitím uriny sa stala akoby ešte duchovnejšou.

Skryť Vypnúť reklamu

Informácie z bunky

Najväčšiu tradíciu v liečbe urinou majú Rusko a východné krajiny, ale využívali ho všetky civilizácie a kultúry na našej Zemi. Často sa spomína ako "elixír života" a už pred piatimi tisíckami rokov ho v Indii nazvali ,,nápoj bohov". Pre budhistických mníchov je to ,,nebeský nektár" a na niektorých miestach ho majú ešte aj dnes povolený ako jediný liek. Základy urinoterapie môžeme hľadať v najstaršej a najrozsiahlejšej knihe o urinoterapii v Šivambakulpe. Šivambu znamená v hindštine moč.

U nás, akože v civilizovanej krajine prežíva názor, že urina je nečistý odpad. Pritom čerstvý moč, ktorý je najvhodnejšie užívať, je nasýtený minerálmi, vitamínmi, enzýmami, hormónmi a inými látkami. Urina pochádza z krvi, ktorá je mierne zásaditá. Od nej sa separuje v obličkách, kam krv prichádza cievami zo srdca. Obsahuje látky rovnakého zloženia a koncentrácie ako ma krvná plazma. Ak telo nebojuje s nejakou infekciou, urina prechádza sterilným prostredím. A keďže krv, z ktorej vzniká táto látka, vstupuje do každej bunky, disponuje kompletnými informáciami o stave nášho organizmu. Informácie v urine sú jedinečné pre každú osobu, a preto sa má používať vlastná urina.

Skryť Vypnúť reklamu

Šesťsto kíl mrkvy

Vráťme sa k Jánovi z úvodu. Dá sa o ňom povedať, že napriek svojmu veku - má takmer 80 - vyzerá veľmi zachovalo a okrem vysokého krvného tlaku ho nič netrápi. K vôli tomu už niekoľko rokov užíva lieky, ale ak sa dá, venuje sa predovšetkým prírodným prostriedkom a všetci v rodine sa starajú o svoje zdravie aj starostlivým výberom stravy. V čase, keď pravidelne denne pil niekoľko pohárov uriny denne, nebral žiadne lieky. Dnes pije urinu iba v čase, keď si "naordinuje" očistnú hladovku. Býva to raz za tri mesiace a dĺžka hladovky závisí od momentálnej kondície. Raz je to päť, inokedy sedem, ale aj desať dní. Jednodňové pôsty sú u Jána bežné a pravidelné. S hladovkou vždy spája aj pitie moču, ráta to na hlty, býva ich asi 20. Vtedy vynecháva lieky, krvný tlak sa mu napriek tomu dostáva do normálu.

Ján si na vlastnom tele vyskúšal, že najlepšie sa cíti, ak ráno nekonzumuje tuhú potravu, ale zeleninové alebo ovocné šťavy. Pripravuje ich vždy čerstvé a s dvojdecovým pohárom nápoja vydrží až do obeda. Najčastejšie mieša mrkvu, zeler a cvikľu v rôznych pomeroch, ale chuťovo výrazná a zdravá je aj čierna reďkovka, tej netreba veľa. Zato mrkvy v tejto domácnosti skonzumujú dosť za rok je to 600 (šesťsto) kíl. Koľko je z toho mrkvového nektáru nepočítal nik.

Mnohí zástancovia urinovej terapie tvrdia, že pravidelné užívanie vylieči všetko. Príkladov na vyliečenie rôznych diagnóz by sa našlo dosť, ale ako vždy, pravda je kdesi uprostred. Niekomu pomôže zbaviť sa neduhov celkom, inému čiastočne, ďalšiemu vôbec. V každom prípade však dokáže jeden malý zázrak človek sa stane prístupnejší a otvorenejší všetkému, čo je vôkol neho a je schopný prijať do svojho vedomia aj veci, ktoré by predtým odmietol.

Liečiteľ môže pomôcť, ale iba v spolupráci s pacientom

Mávnutím ruky alebo dotykom sa nedá stiahnuť závisť ani nenávisť

Mnohí ľudia vyhľadávajú pomoc liečiteľa a spoliehajú sa na jeho pôsobenie, pritom nevedia, v čom môže spočívať jeho sila. Nakoniec, nie je to ani dôležité, podstatné je, že energia, ktorú vyžaruje alebo vysiela, dokáže odstrániť blokády v toku energií.

Liečiteľ môže poradiť rôzne netradičné terapie, ktoré pomôžu pri harmonizácii celého organizmu, ale ani najlepší liečiteľ (ak sú výnimky, dajte mi o nich vedieť) nedokáže uzdraviť pacienta trvale, ak aktívne nespolupracuje. Mávnutím ruky alebo dotykom z nikoho nedokáže stiahnuť nenávisť, závisť, žiarlivosť, či čosi iné negatívne, čo človek v sebe hromadil celý život. Správny liečiteľ vynakladá úsilie aj na to, aby človek sám dokázal prijímať kozmické energie a nemusel hľadať prostredníka.

Ľudia, ktorí sú blokovaní na príjem energie (prány) z vesmírnych polí, ju často čerpajú z energie iných ľudí. Energetický upírizmus je v našej civilizácii dosť rozšírený. Slová energetických upírov nemusia byť zlé, naopak, často sú sladké a lichotivé. Po stretnutí s takýmito ľuďmi sa môžeme cítiť unavení a vyčerpaní. Energetické chápadlá bývajú zasúvané do oblasti okolo pupka (čakra slnečnej pletene), do srdečnej čakry, alebo aj do hlavy. Pôsobenie neviditeľných kontaktov býva častým javom aj po prerušení vzťahu rozvodom, keď energetické prepojenie pretrváva a bývalí manželia si navzájom ubližujú, hoci aj cez veľké vzdialenosti.

Energetického upíra sa netreba báť, hlavne ak sme sami prieplavom kozmickej energie. Ľudia, ktorí sú šťastní a spokojní, majú radi ľudí a prírodu, dokážu sa smiať a radovať, bývajú obklopení širokým energetickým poľom, čo im pomáha šíriť okolo seba vibrácie harmónie, pokoja a lásky. Po svojej životnej púti stretneme mnoho takých ľudí, ak sa aj my staneme podobnými.

Svoje myšlienky obraciame do najvyšších sfér univerza

Ako prijímať vesmírnu energiu

Na únavu a nedostatok energie sa sťažujú milióny ľudí vo všetkých vyspelých krajinách. A tak sa vo veľkom konzumujú vitamíny, minerály a rôzne potravinové doplnky, aby sa imunitný systém vylepšil. Nie vždy to má účinok. Ľudia z technologicky vyspelých krajín väčšinou nič nevedia o tom, ako prijímať kozmickú energiu a ako prečisťovať svoje energetické dráhy. Mnoho ľudí má "energetické diery", čo sú miesta, v ktorých človek pociťuje ťažko definovateľné ťažkosti, ale ani po rôznych vyšetreniach sa nič nezistí.

Energie je všade vôkol nás dosť, len sa ju treba naučiť prijímať. Sú na to rôzne spôsoby. Jeden z najjednoduchších je tento: Hneď ráno, keď sa zobudíme, požiadajme o kozmickú energiu, aby sme ju mohli vstrebávať, aby mohla v nás prúdiť. Pritom zhlboka a uvoľnene dýchame a obraciame svoje myšlienky do najvyšších sfér univerza. Môžeme sa precítene modliť, prípadne cvičiť jogu, taj-či alebo niečo iné, čo je nám blízke.

Aj v priebehu dňa si nájdime pár minút času na krátky ponor. Pohodlne si sadneme, privrieme oči a pokojne, uvoľnene dýchame. Pri každom nádychu si predstavíme, ako prijímame životnú energiu. V duchu si môžeme opakovať vetu: "Moje telo a myseľ sa napĺňa vitalitou, radosťou a silou." Ak sa do hĺbky naplníme touto myšlienkou, jej účinok sa čoskoro prejaví.

V horiacom kruhu treba vypiť víno a hladkať okrúhly kameň

Magický rituál vám pomôže splniť vaše tajné želania

Každý rád uverí tomu, že existujú kúzla, ktoré dokážu splniť ľudské želania. Môžeme sa o tom sami presvedčiť, ak si nájdeme tichú chvíľku, keď nás nikto nebude rušiť. Tento kúzelný rituál je určený na získanie šťastia a splnenie želaní.

Potrebujeme 4 červené sviečky, 4 zelené sviečky, pohár vína, niekoľko jedlých semien (slnečnica, tekvica) alebo orechov a okrúhliak (plochý oválny kameň). Zo sviečok vytvoríme kruh, pričom striedame farby. Rozmiestnime ich pomocou kompasu tak, aby smerovali na sever, severovýchod, východ, juhovýchod, juh, juhozápad, západ a severozápad. Do stredu tohto kruhu položíme pohár vína a misku so semienkami. V ľavej ruke po celý čas držíme okrúhliak. Keď je všetko pripravené zažneme severnú sviečku, tá bude ako prvá.

Adept na šťastie vstúpi do stredu kruhu, vezme si niekoľko semienok z tanierika a jedno hodí ho do vína. Nahlas vysloví svoje želanie a požuje ďalšie semienko. Takto pokračuje aj s ostatnými sviečkami. Vždy, keď zapáli ďalšiu - ide v smere chodu hodinových ručičiek, do vína hodí semienko a ďalšie zje. Želanie sa môže rozdeliť na toľko častí, koľko je sviečok, teda osem a vždy pri zapaľovaní sviečky sa povie iba jeho časť.

Ešte lepšie je opakovať jedno a to isté želanie pri každej sviečke. Keď budú všetky horieť, treba si sadnúť do stredu kruhu, vypiť víno a v ruke stále držať a hladkať okrúhly hladký kameň. Ten si treba uchovať a stále ho nosiť ho so sebou. Je nabitý energiou rituálu a pomôže splniť želanie.

Muškát hasí oheň zúrivosti, ktorý zapaľuje Mars

Neutralizuje ničivú energiu

Muškát (pelargónia) je obľúbeným domácim kvetom, lebo vyžaduje bežnú starostlivosť a obyčajne kvitne celé leto. Kto by si ho mal zadovážiť celkom cielene, aby mu jeho astrologické danosti priniesli úžitok?

Muškát by mal byť predovšetkým v takom dome, kde sa búrlivo diskutuje, ale aj kritizuje a kričí. Tento kvet totiž človeka povznáša, zmierňuje jeho agresivitu a hasí oheň zúrivosti, ktorý zapaľuje planéta Mars. Všetky červeno alebo tmavo ružovo kvitnúce muškáty patria k znameniu Barana, čo je ohnivé znamenie, ale listy sú už pod Lunou, čo je planéta vodného živlu. Tak môžu muškáty slúžiť ako "hasiaci prístroj."

Muškát je ohnivý kvet, ktorý je schopný vytušiť podráždenosť a zbytočnú vzrušivosť a je vždy pripravený neutralizovať ničivú energiu, ktorá by mohla zamoriť priestor. Tento kvet dokáže človeka upokojiť, ak je vystresovaný. Najlepším lekárom je červeno kvitnúci muškát, ten otvára schopnosti pozrieť sa na život po novom, inak ako doteraz. Pomáha tiež zlepšovať látkovú výmenu v tele a keďže má upokojujúce účinky, vplýva aj na znižovanie očného napätia a zmierňuje bolesti hlavy.

Stranu pripravila: Lea GALLOVÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Crème de la crème po slovensky
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 1. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 2. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 3. Zázračná škola so zelenou strechou
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 250
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 13 653
 3. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 631
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 591
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 8 377
 6. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 6 742
 7. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 6 529
 8. Po Slovensku na motorke 5 793
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 243
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 4 822
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vo Veľkej Británii sa stal delta variant dominantnou formou koronavírusu a spôsobil aj odloženie plánovaného uvoľňovania opatrení. Do londýnskych ulíc vyšli ľudia protestovať proti tomuto kroku.

Delta variant sa šíri rýchlejšie.


4 h
Na zápase Maďarsko - Portugalsko v Budapešti boli desaťtisíce fanúšikov.

Vláda sprísni podmienky návratu na Slovensko. Ako, rozhodne o týždeň.


3 h
Publicista Matúš Ritomský.

Z odstupu má Slovensko výsledky, ale uspokojiť by nás to nemalo.


9 h
Jozef Brhel

Obvinenie rozšírili aj Imreczemu a Suchobovi.


SITA 2 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop