Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Niekoľko praktických rád pani Zity na budúci mesiacAj obyčajné predmety sa dajú rituálom premeniť na magickéMáj a jún sa javia ako pokojné

Niekoľko praktických rád pani Zity na budúci mesiac

Aj obyčajné predmety sa dajú rituálom premeniť na magické

Máj a jún sa javia ako pokojné mesiace. Pravda, aj podľa čínskej kozmológie, v súlade s prírodou túžime azda pod prílivom energie po životných naplneniach. Ako je to teda v týchto mesiacoch prevoňaných rašiacimi rastlinami a pomaly sa už nalievajúcimi plodmi? Myslíme vôbec na mágiu? Pani Zita sa nad mojimi úvahami pousmeje a vysvetlí:

- Máj je podľa východnej astrológie mesiacom kozy. Čo z toho vylýva? Napríklad to, že koza veľmi trucuje a cíti sa dobre, ak sa pasie na zelenom poli. Ale ak nebude mať to čo chce, neustále bude mékať. Skúste si teda predstaviť aké energie sú okolo nás. Navyše práve v máji ale ešte aj začiatkom júna si môžeme určiť, ako sa bude vyvíjať náš ďalší život. Môžeme zmeniť prácu, ale aj efektívne oddychovať, alebo začať stavať dom. Toto všetko sú dobré aktivity. V tomto čase sa robí veľmi veľa obradov na získanie peňazí a lásky.

Skryť Vypnúť reklamu

Môžete o niektorých praktikách bližšie?

"Veľmi rada. To, čo vám teraz poradím, môžete urobiť 24. júna, a to vtedy ak cítite, že sa vám nedarí, alebo máte málo peňazí.

Zoberte malý plytký tanier, položte na tanier mincu najvyššej hodnoty, ktorú máte v peňaženke, zasypte soľou a povedzte 7-krát: ´V mene úspechu´. Nechajte do rána, a hneď ako sa ráno zobudíte, zoberte mincu a odložte na také miesto, kde ju nik nezoberie.

Pri ďalšom obrade budeme piecť. Zoberte múku vodu, soľ a droždie a ešte predtým, ako z cesta upečiete chlieb, postavte sa chrbtom k rúre... Ešte poznámka k oblečeniu. Musíte mať na sebe sukňu na holom tele a tak, aby vám bolo vidno kolená. Povedzte: ´Ako rastie ten chlieb, tak aby rástlo moje bohatstvo.´ Keď sa chlieb upečie, zjedzte ho so svojou rodinou, cudzí ho však nesmie jesť!

Skryť Vypnúť reklamu

Nasledujúci rituál sa robí vo štvrtok a za pribúdajúceho Mesiaca, takže si zalistujte v kalendári takýto najbližší termín. Večer sa umyte, zoberte si na seba biele šaty, a keď sa ukáže Mesiac, vyjdite von a zoberte si so sebou múku, lupienky z ruží a vodu. Na zemi namaľujte krížik a okolo neho tesný kruhu tak, aby symbolizoval ako sa Zem krúti okolo Slnka i ako sa rok delí na štyri sezóny. Nikto vás však nesmie vidieť. Kríž čo ste namaľovali, posypte lupienkami z ruže, polejte vodou a povedzte: ´Zrno zlaté, daj mi dostatok pre život, kvety celého sveta dajte aby môj život kvitol, pre milosť Božiu tak buď.´

Veľa ľudí sa sťažuje na to, že im nevracajú peniaze. Čo robiť?

- Zoberte červenú sviečku, omotajte ju čiernou nitkou 9-krát. Zapáľte sviečku, má horieť 9 minút. Dajte dolu čiernu nitku zo sviečky a obmotajte ju okolo kľučky na dverách doma u toho človeka, ktorý vám dlhuje peniaze. Ak sa dotkne tej kľučky, vráti vám peniaze. Keď už hovoríme o kľučke, tak vám dám aj radu ako sa máte chrániť pred porobeninou na dverách, zámku i kľúči. Porobenina na zámku a kľúč je veľmi nebezpečná. Zvykli ju robiť práve z 23. na 24. júna, teda na svätého Jána, veď tento dátum je na všetky rituály spojené s mágiou veľmi silný. Na samotnú zámku i kľúč však možno urobiť aj také rituály, ktoré človeku pomôžu zabezpečiť šťastie i bohatstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

Kľučka, zámka, kľúč ako magické predmety?

- Obyčajné veci okolo nás možno premeniť magickým rituálom na predmety, ktoré budú vplývať na zdravie človeka, na jeho úspech, na bohatstvo a zachrániť ho od zla či nešťastia.

Poďme k zámke a kľučke...

- Ten kto ich má magicky zabezpečené môže sa dostať k cieľom, ktoré sleduje. Ochrannými rituálami garantuje dlhý a šťastný život napríklad rodinám, ktoré mali zámku i s kľúčom na svadbe. Vtedy sa rodina nikdy nerozíde. Voľakedy starí ľudia odchádzali z domu so spokojnou dušou, že ich nik neokradne, pretože vedeli, aké slová je potrebné hovoriť na kľúč, aby sa zlodeji príbytku vyhli. Dnes sú už tieto rituály, táto stará mágia našich predkov, zabudnuté. Kľúč bol veľmi často používaný napríklad na veštenie. A0ko som povedala, zámka aj kľúče sa používali a používajú dodnes aj na zlé veci. Pomocou zámky však možno aj odrobiť.

Ako fungujú tieto predmety v zlom i dobrom?

- Napríklad, dostať niekoho do väzenia, alebo zatvoriť jeho život na zámku, tak, že nebude schopný z najrozličnejších príčin sa pohnúť dopredu. Teda nechať ho fyzicky alebo duševne ochorieť, alebo mu privodiť mu celú lavínu problémov, ktoré ho paralizujú. Stane sa väzňom vo vlastnom živote.

Odrobiť možno tak, že prevlečieme niť cez zámku, kľúč zakopeme pod mužský strom a pri tom hovoríme: ´Božím slovom zámku otvorím, Amen, amen, amen.´ Keď vám nosia k prahu vášho domu či bytu vlasy, nechty, klince, ihly, soľ, mak, mince, tak zoberte 7 kľúčov od rôznych zámok, hoďte ich do vriacej vody a povedzte: ´Kto mne zlo nosí, toho zajtra čert privedie, kľúč slovami mojich zámok.´ Na druhý deň by sa mala objaviť tá osoba, ktorá urobila porobeninu.

Aby ľudia boli k vám milí a a milovali vás, kúpte veľa čokolády alebo cukríkov a zájdite za bezdomovcami so slovami: ´Ako ľudia milujú sladkosti, tak i ja sluha Boží (meno) budem na radosť ľuďom. Kľúč. Zámok, jazyk, Amen, amen, amen.´

A ešte dačo pre ženy na jún, aby boli vždy mladé a krásne. Dámy, kúpte si v stredu med. Počkajte na nový Mesiac a v prvý deň nového Mesiaca pomiešajte med z teplou vodou. Potom si 12 dní za sebou umývajte tvár s medom a vodou.

Peter Mišík radí, ako si zachovať vitalitu a tvár bez vrások

Dýchajte ako jogín, budte krásni a dlhovekí

Ak už nie ste bohatí, možno by ste chceli mať aspoň mladistvý vzhľad a tvár bez vrások. O tom, že sa to dá aj bez návštevy kozmetických salónov a nákupu drahých kozmetických prípravkov, sme sa porozprávali s jogínom a astrológom Petrom Mišíkom.

- Azda si niektorí už všimli, že jogíni si vedia veľmi dlho udržať mladistvý výzor. Nie je za tým žiadny zázrak ale najmä dychové cvičenie. Zameriame sa teda na posilnenie vôle, na skrášlenie vzhľadu a na odstránenie estetických problémov tváre, ako vyrážok. Prečo hovorím najprv o vôli? Lebo ak ju nemáme dostatočne silnú, nedokážeme nielenže dokončiť, ale ani poriadne začať túto procedúru. Zamierame sa teda na dýchanie. Najprv dýchame oboma nozdrami rovnomerne, ale pomaly začneme dbať o to, aby výdych bol najmenej dvojnásobne dlhší než je nádych. Spočiatku dýchame prirodzene, teda neodpočítavame si dĺžku výdychu a nádychu, len ju prirodzene predlžujeme. Potom si začneme všímať na koľko dôb nadychujeme a na koľko vydychujeme. Ako som hovoril, postupne výdych predlžujeme na dvojnásobok. Na druhý, tretí deň začneme bez násilia predlžovať aj nádych. Nie však oveľa, len o jednu tretinu.

Zaujímalo nás, v čom spočíva dôležitosť výdychu a Peter Mišík vysvetlil: Pri výdychu dochádza k rozdeľovaniu vitálnej živočíšnej energie, ktorá vlastne prechádza cez jednotlivé pránické centrá - čakry, ale aj cez menej známe kanáliky nádí, teda nielen cez hlavný sušumnu, ale naozaj aj cez všetky ostatné a dochádza tu k vnútornej, ale hlavne vonkajšej regenerácii tela. Dochádza tiež ku veľmi zvláštnej situácii, a to že sa spomaľujú všetky funkcie nášho tela. Doslova ich obnovujeme. Keď si uvedomíme, že pomaly dýchajúce živočíchy žijú na našej Zemi najdlhšie /ako korytnačka/, naproti tomu rýchlo dýchajúce /ako pes/ žijú len veľmi krátko v porovnaní s naším ľudským telom.

Podľa jogickej náuky, keď jogín vie znížiť frekvenciu svojho dýchania, môže sa dožiť neuveriteľne vysokého veku pri zachovaní si veľmi mladistvého vzhľadu a výbornej psychickej a fyzickej kondícii. Práve takéto dychové predĺženie má okamžitý vplyv na zdravie. Ono začne regulovať náš metabolizmus. Napríklad odstráni pubertálne vyrážky, ale súčasne navodí aj pokojnejšiu myseľ. Zreguluje a upraví rozhárané správanie sa v rámci osobnostnej normy každého jednotlivca. Chcel by som ale upozorniť, že neodporúčam zadržanie dychu, a to ani po nádychu a ani po výdychu. Pri dodržaní pokynov v súvislosti so zadržiavaním dychu, sa nemusíte obávať žiadnych komplikácií, ani na psychickej a ani na fyzickej úrovni. Cvičenie netrvá v prvých dňoch dlho. Začneme piatimi minútami a postupne pridávame ďalšie. Vždy sledujeme, ako sa pri tom cítime, či nám nebúši srdce, nezvyšuje sa pocit tepla v tele, alebo či nemáme iné nepríjemné pocity. Minúty pridávame postupne a výdych nepredlžujeme viac než na dvojnásobok nádychu.

Na začiatku cvičenia sme mali behom minúty približne šestnásť dychových frekvencií. Po troch dňoch sa nám zníži na desať, niekedy na sedem. Keby sme si túto frekvenciu udržali približne pol roka, výsledky by sa stali trvalými. Čím dlhšie tieto dychové cvičenia praktizujeme, tým ako by sme si zhutňovali kvalitu nášho základu, na ktorom si budujeme svoje fyzické i psychické telo.

Pán Mišík v úvode spomenul, že dobré dýchanie je predpokladom nielen dlhovekosti, ale aj mladosti. Je práve toto cvičenie vhodné na zamedzenie tvorby vrások? Jogín sa usmial a potvrdil, že áno. Doložil však: Ak toto cvičenie chceme napríklad robiť kvôli pleti, doporučuje sa robiť v jogínskych obrátených pozíciách. Napríklad v polovičnej sviečke, sviečke, či v relaxačnej pozícii, v takom prípade dochádza k odstráneniu pnutia a blokád v tvárovej časti časti, a teda sa mimoriadne zlepší kvalita pokožky na tvári i zníži sa tvorba vrások. Práve spolu s predĺženým výdychom dochádza k relaxačnému procesu v našom organizme a vrásky sa vlastne vytvárajú preto, že sme vystavení vnútornému pnutiu, stresu. Pokoj a harmónia pôsobiace cez náš nervový systém mimoriadne blahodárne vplýva na pokožku.

Jún z pohľadu tarotového výkladu Elišky Vysloužilovej

Čakajú nás problémy s korunou a sexom

Všeobecné tendencie: Kňaz V., Spravodlivosť XI., Pustovník IX.: Iba menšie nepokoje, ľudia sa sa budú vo všeobecnosti cítiť dobre. Veľa sa bude hovoriť o výstavbe, architektúre a umení. Dobrý mesiac na plánovanie ekonomických aktivít najmä vzhľadom k bankám, reč bude o hypotékach ale aj nehnuteľnostiach v prípade právnych záležitostí.

Politická scéna: Velekňažka II., Miernosť XIV., Mág I.: Bude v celku pokojná, napätie sa veľmi neprejaví až na vystúpenie jedného politika, ktorý sa zvýrazní. Je možné očakávať jednu vážnejšiu potýčku, ktorá sa bude týkať stavebníctva, stavieb, stavebného zákona a pozemkov. Prvá karta našepkáva, že všetko pôjde žiadaným smerom. To čo sa začne v tomto mesiaci zaznamená svoj vrchol v závere roka. Najčastejšou témou bude školstvo.

Ekonomika: Blázon 0., Koleso osudu X., v reverze Veža XVI.: V ekonomike sa udejú nečakané, priam šokujúce veci. Sú spojení s vonkajším vplyvom, dá sa očakávať kríza v zahraničí. Vzniknutá situácia akoby súvisela s uniformami. Koruna bude násilne stláčaná dole i keď má šance byť "hore". To môže mať dopad na naše hospodárstvo, vidím tu veľký problém s chovom zvierat. Koleso šťastia v reverze však v danej zostave napovedá, že môže ísť buď o presadenie sa stredných a drobných podnikateľov a alebo naopak, veľkopodnikateľov.

Zdravie: Svet XXI., Smrť., Obesenec XII.: Zo zahraničia by sa k nám mohla dostať epidémia, problémy si žalúdkom a trávením. Je možné, že sa vyhlási karanténa. Vo všeobecnosti však karty hovoria o šťastí v zdraví. Potrápiť nás môžu bolesti kostí, najmä kolien a chrbtice.

Láska: Diabol XV., Hviezda XVII., Lev VIII.: Karty signalizujú zvýšenú sexualitu a zároveň varujú pred voľnou láskou, náhodnými vzťahmi. Možno totiž očakávať pohlavné choroby, preto je dôležité mierniť sa a uvedomiť si, že radosť trvá krátko, ale ľútosť dlho. Bude sa "pretriasať" aj homosexualita. Nejaký slovenský umelec, pravdepodobne spevák, sa bude prezentovať touto orientáciou.

K niektorým kvetom sa viažu magické vlastnosti

Jazmín ako symbol ženskej zmyselnosti

JAZMÍN - bol v starovekej Číne symbolom ženskej zmyselnosti. Vôňa čerstvých kvetov (alebo masáž niekoľkými kvapkami jazmínového a mandľového oleja) pomáha ženám uvedomiť si svoju ženskosť a získať pozitívny vzťah k sexualite? Ak sa chcete cítiť atraktívne žensky, sexy, zvodne a váš vyvolený má prísť po prvý raz k vám domov, prevoňajte byt touto arómou a dekorujte miestnosť kde sa budete zdržiavať vetvičkou jazmínu (na snímke).

TULIPÁN - pochádza z Perzie. V mágii kvetov sa hovorí, že má moc uzdravovať zlomené srdcia a nastoliť mier. Ak sa nepohodli so svojim milým alebo s priateľkou, spor pomocou práve tulipánu môžete skončiť.

ĽALIA - biela ľalia je už po tisícročia symbolom čistoty a nevinnosti. Je zasvätená bohyni Hére. Legenda hovorí, že jej syn Herkules pil tak mocne z jej pŕs mlieko, až niekoľko kvapiek padlo na zem a práve z nich vyrástli ľalie. V mágii znamená ľalia spiritualitu a schopnosť vidieť vo všetkých veciach všetko dobré. Kytica ľalií v byte vám pomôže prekonať zlobu, žiarlivosť, nedorozumenie a iné negatívne pocity.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 370
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 224
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 936
 4. Po Slovensku na motorke 6 595
 5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 6 379
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 5 588
 7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 5 450
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 323
 9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 426
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 632
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Slašťan je šéf Zásahového tímu pre medveďa hnedého, odborník na správanie a etológiu tohto druhu.

Problémy s medveďmi si vyrábame sami.


18. jún
Slovenskí futbalisti po prehre v zápase Slovensko - Švédsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

Záverečné zápasy v E-skupine sa hrajú v stredu.


Sportnet 5 h
Zdravotníctva.

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 391-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 492 obetí.


a 3 ďalší 11 h
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a predseda Európskej rady Charles Michel.

Európania sú skeptickejší a viac sa spoliehajú na seba.


Susi Dennisonová 15. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop