Tridsaťpäťročný Marián Šomoši považuje protest lekárov za neprofesionálny. "Netvrdím, že majú dobré platy, ale takto ich nezvýšia a ešte prídu o klientelu. Keby som prišiel do nemocnice a lekára nenájdem, v momente by som si od sestry vypýtal kartu a našiel si iného odborníka."
Praktický lekár pre dospelých Juraj Czikk ambulanciu v obchodnom centre Tip Top tiež nezavrel. "Nepovažoval som za potrebné sa zapojiť, pretože to nie je organizované."
Janco "štrajkoval" chorý
Pacienti lekárov našli aj na poliklinike na Sídlisku KVP. V budove neordinovali traja špecialisti, organizátor prostestu a prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov Andrej Janco, jeho manželka a kožná lekárka, ktorá má ambulanciu neďaleko Jancovej.
Pri ozname o neprítomnosti lekára zo zdravotných dôvodov sa pristavovali mnohí. "Prišiel som na kontrolu a teraz zisťujem, že sa ku kožnej nedostanem. Prítomná je len sestrička, ktorá robí odbery a podáva dusík či injekcie," sťažovala sa pacientka.
Viacerí lekári uviedli, že protestov bolo dosť, ale úžitok z nich nebol žiaden. Posledná výzva preto nebola dôležitá.
Podľa Janca sa akcia vydarila. "Dostávam správy z celého Slovenska o lekároch, ktorí sa protestu zúčastnili. V prvom rade očakávame, že padne mýtus o tom, že lekári sú nejednotní. Ministerstvo zdravotníctva predpovedalo menšiu účasť, aká v skutočnosti je."
K akcii sa podľa jeho slov pripojili aj členovia Slovenskej lekárskej komory. Podľa informácie od prezidentky Regionálnej komory Dagmar Takácsovej neboli o spoluprácu požiadaní, preto sa jej nezúčastnili.
Protest kvôli peniazom
Protest lekárov mal poukázať na nedostatok peňazí v zdravotníctve. Súkromní lekári nemali prísť do práce na celý deň, štátni mali ambulancie zatvoriť na hodinu. Ministerstvo zdravotníctva sa pred protestom vyjadrilo, že väčšina zdravotníckych pracovníkov zváži všetky dôsledky takého konania a nebudú na výzvu reagovať.