Motýliu šou videlo 4-tisíc ľudí
V Botanickej záhrade UPJŠ sa skleník Victoria hmýri pestrými farbami živých tropických motýľov, ktoré sa postupne liahnu z kukiel a prinášajú ľuďom nevšedný zážitok. Tých prišlo cez víkend neuveriteľných 3800. Vlani ich ich bolo denne v priemere 300.
KOŠICE. V priľahlých uličkách Botanickej záhrady to vyzerá cez víkend ako pred dobrým futbalovým zápasom. Motýlia šou je v plnom prúde. Pestrofarebné krásne motýle už vylietavajú aj z druhej kolekcie, ktorú priviezli z anglickej farmy.
Objednali ďalší balíček
"Pre veľký záujem sme sa rozhodli predĺžiť termín, dokedy si budú môcť záujemci pozrieť toto jedinečné podujatie. Predpokladáme, že šou potrvá minimálne do 8. júna a nie do konca mája. Rozhodli sme sa objednať aj tretí balíček. Náklady sa nám isto vrátia. Zaplatiť za kolekciu 15-tisíc korún stojí za to. Určite nebudeme mínusoví. Nepočítali sme až s takým záujmom a prekvapilo nás, že medzi návštevníkmi nie sú len Košičania, ale prichádzajú aj autobusové zájazdy. Napríklad až z Trnavy, či iných miest," uviedol riaditeľ Sergej Mochnacký.
Zvýšená návštevnosť prináša aj problémy. Niekedy si musia návštevníci postáť v rade, pretože priestory nedovolia pustiť naraz toľko ľudí dovnútra.
Doteraz z objednaných 70 druhov tropických motýľov zaregistrovali 30, takže stále je na čo sa tešiť. Dohromady by ich malo poletovať po skleníku až 1500 kusov. Zopár jedincov už uhynulo, medzi nimi aj jediný zatiaľ vyliahnutý najväčší motýľ planéty Attacus atlas. Štyri z prvej kolekcie sú ešte v kuklách.
Určite podobnú akciu pripraví botanická záhrada aj v budúcom roku. Táto sa mimoriadne vydarila.
(pod)
00-spravodajstvo/Botanicka motýle/18veja
Text: BOTANICKÁ ZÁHRADA Záujem o motýliu šou neutícha.
veja
Autor: nit
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári