Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Už 9. ročník Dňa zdravia pritiahol do Domu techniky stovky záujemcov o ezoteriku a zdravý životný štýl Duchovne sa obohatili a rozšírili si obzor

Už 9. ročník Dňa zdravia pritiahol do Domu techniky stovky záujemcov o ezoteriku a zdravý životný štýl

Duchovne sa obohatili a rozšírili si obzor z oblasti zdravej výživy

Regeneračné centrum zdravia ENERGY pripravilo v Dome techniky v Košiciach už deviatykrát Deň zdravia. Na prednáškach sa zúčastnilo 300 záujemcov o ezoteriku a zdravý životný štýl a raz toľko návštevníkov si pozrelo výstavu spojenú s predajom biopotravín, zdravovedných pomôcok či ezoterickej literatúry, zúčastnilo sa na rôznych poradenstvách, navštívilo lekárov, liečiteľov, numerológov, astrológov. Cieľom podujatia nebolo rozšíriť si obzor z oblasti zdravej výživy aj duchovne sa obohatiť. Prednášali odborníci holistickej medicíny zo Slovenska a zahraničia.

Skryť Vypnúť reklamu

Na Slovensko zavítal prvýkrát akademik prof. MUDr. A. Tarasov z Kyjeva, ktorý patrí k štvrtému pokoleniu lekárov v ich rodine. Jeho prednáška "Najnovšie vedecké objavy príčin vzniku a prejavov chorôb prítomných veľmi zaujala. "Podarilo sa nám vyvinúť prístroj registrovaný v EÚ, ktorý mapuje zdravotný stav človeka energeticky. Každá choroba sa začína od energetických skratov v organizme. Liečiť symptómy choroby je už dnes negramotné, všetko má svoju príčinu a tú treba hľadať. Organizmus chápeme tak, že pracuje na základe piatich drenážnych systémov. Pomocou nášho prístroja sme zistili, čo všetko obsahuje krv. Kedysi nás učili, že krv je sterilná a keď sa objavia v krvi mikróby, nastáva sepsa. Sú tam však mikróby, plesne, kryštalizované kyseliny, a to je predzvesť tvorby cýst, vzniku artritíd a ďalších ochorení. Ak nepracuje už prvý drenážny systém tak ako má, začínajú zdravotné problémy. Bunky musíme vyčistiť, pretože všetky toxíny treba z bunky vylúčiť. Do bunky sa treba zaľúbiť, mať ju rád, bunka dostáva tieto informácie, ale len v roztoku. Voda je Boží výtvor, nachádza sa v štyroch skupenstvách, v bunke je v podobe gélu, membrána bunky si dokáže vziať len vodu určitej kvality. V tele sú dôležité antioxidanty. Bunku musíme vyčistiť a dať jej správnu výživu. Prečo žijú Japonci o 20 rokov dlhšie ako iné národy? Lebo majú radi svoj organizmus, dbajú na očistu," zdôraznil akademik Tarasov, ktorý je členom Medzinárodnej organizácie biotechnológií, pracujúcej pod záštitou UNESCO, zúčastňuje sa na rôznych výskumoch, liečil aj niekoľkých prezidentov.

Skryť Vypnúť reklamu

O tom, že kozmetika vplýva negatívne i pozitívne na zdravie človeka, hovoril Ing. Ján Tóth. Kozmetika, aj pánska, napríklad voda po holení, obsahuje alkohol a iné rozpustné látky, ktoré škodlivo pôsobia na organizmus a môžu spôsobiť rôzne ochorenia, taktiež sprchovacie gély, intímna kozmetika či niektoré zubné pasty. Pokožka je zrkadlom telesného a duševného zdravia, preto je dôležité požívať kozmetiku z prírodných prípravkov rastlinnej, živočíšnej a minerálnej ríše.

Gynekológ MUDr. Bohdan Haltmar z Česka sa zaoberá aj čínskou medicínou, čím získal iný pohľad na západnú medicínu. Kým západná medicína chápe zdravie ako neprítomnosť choroby a pacient hrá aktívnu úlohu, celostná medicína kladie dôraz na prevenciu a život v harmónii s prírodou. "Lekár je ako mechanik, ktorý chce opraviť telo. Delí celok na jednotlivé časti, potláča princíp jedinečnosti a rôznorodosti. V alternatívnej medicíne je lekár ako záhradník, nie mechanik, pohľad na pacienta je komplexný, organizmus vníma ako celok, dôležitá je psychika. Do praxe sa zavádzajú neustále nové a drahšie lieky, ale ak sa staráme o svoje zdravie, nepotrebujeme lieky. Hodnotný život budeme žiť vtedy, keď budeme zodpovední za svoje zdravie. Mali by sme sa vrátiť k prírode, liečiť sa pomocou prírodných látok," zdôraznil gynekológ, ktorý vo svojej medicínskej praxi používa prípravky Energy.

Skryť Vypnúť reklamu

Pravidelne na Dni zdravia prednáša známy diétoterapeut Ing. Peter Tóth , ktorý odporúča stravovať sa podľa piatich elementov, ktoré propaguje čínska medicína. DREVO ovláda pečeň, žlčník, OHEŇ srdce a tenké črevo, ZEM slezinu a žalúdok, KOV hrubé črevo a VODA obličky, močový mechúr. Okrem iného poukázal na škodlivé používanie mobilu, ktorý "uvarí" bielkoviny v mozgu. Zdraviu neprospievajú ani negatívne myšlienky, ako sú obava, strach, nenávisť, závisť, zlosť. Zabúdať by sme nemali na modlitby a ďakovanie za všetko.

"Karma je zákon príčin a následkov, všetko sa nám vracia sedemkrát. Myšlienky majú veľkú silu, pozitívne idú na Slnko a vracajú sa späť na Zem. Negatívne myšlienky idú dovnútra stredu Zeme, ak ich je priveľa, Zem sa zatrasie. Rôzne choroby vznikajú z negatívnych myšlienok, napríklad kŕčové žily. Neraz vyslovíme myšlienky: Aby jej nohy zdreveneli! Aj peniaze sú energia, preto je dôležité nájsť cestu k rovnováhe. Ak nie je rovnováha medzi príjmom a výdajom, prílev peňazí sa zaškrtí. Človek by mal na sebe pracovať, očistiť si karmu, zvládať svoje myšlienky. Úlohou dneška je na sebe pracovať. Človek je energia a všetko v živote sú programy. Sme množstvo programov, každý z nás je na Zemi 700-krát," povedal k prítomným Róbert Geist, odborník na vertikalitu.

Ájurvédskou medicínou sa zaoberá český lekár Dávid Frej. Je autorom niekoľkých kníh o ájurvéde. Pri liečbe kladie dôraz na detoxikáciu organizmu, ktorý západná medicína nepozná. Detoxikáciou sa uvoľňujú aj jemnohmotné energetické telá, čakry. "Medzi toxíny patrí biely cukor, rastové hormóny, ktoré sa nachádzajú v mäse a mlieku, ďalej to je nikotín, kysličník uhoľnatý, decht, amoniak, olovo, arzén, DDT, ortuť v zubných plombách, alkohol, kofeín, čierny a zelený čaj, kakao, čokoláda, potravinové prísady E 249, E 250, E 251,E 252. Myslíme si, aké je jablko kúpené v hypermarkete zdravé, pritom obsahuje 150 chemických toxických látok. Ak máme organizmus zanesený toxínmi, prejaví sa to únavou, vyčerpaním, ospalosťou, podráždenosťou, úzkosťou, strachom, bolesťami hlavy, zažívacími problémami, alergiou, kožnými vyrážkami, stuhnutým svalstvom., ekzémami, nepríjemným pachom z úst. Hrubé črevo zbavíme toxínov klystírom aplikáciu bylinných odvarov, vyčistiť si treba každé ráno škrabkou aj jazyk. Po detoxikácii je metabolizmus vyvážený, nastáva prílev energie, zníži sa stres, prečistí sa myseľ, spánok je pokojnejší. Detoxikácia je najúčinnejšou liečbou. Je to operácia bez chirurgického zákroku."

V závere Dňa zdravia vystúpil s prednáškou "Duchovná obroda človeka" Béla Kiss z Maďarska a populárny MUDr. V. Savčenko, ktorý svojským spôsobom odprednášal tému: "Telo: mýty, predsudky a realita". Celodenné stretnutie oživilo vystúpenie detskej skupiny bojového umenia, zamerané na prácu s energiami, etiku, morálku, AIKIDO a veľký úspech zožali brušné tanečnice pod vedením Ivety Tóthovej.

"Tohtoročný Deň zdravia sa vydaril, tešíme sa na 10. jubilejné stretnutie (11. októbra 2008), na ktoré zavíta aj známy český liečiteľ a autor duchovných publikácií Miroslav Hrabica, tiež Ján Jícha, odborník na výživu z Česka či pán Posch z Rakúska, propagátor učenia svätej Hildegardy," zhodnotil populárne podujatie jeho hlavný organizátor, Ing. Peter Tóth z Regeneračného centra zdravia ENERGY.

Z liečebného hľadiska nie je dôležité, či si svoje sny pamätáme

Anjeli vyliečia naše potláčané emócie

Na to, aby nám anjeli pomohli vyliečiť problémy z minulého života, stačí iba zámer. Okrem formálnej regresie s vyškoleným terapeutom nám môžu pomôcť spomenúť si na problémy z minulého života a úmyselne sa ich zbaviť, tiež naši anjeli. Tento cieľ môžeme dosiahnuť buď v spánku alebo prostredníctvom meditácie.

Kým si pôjdeme večer ľahnúť, požiadajme v duchu našich anjelov, aby vstúpili do našich snov a ukázali nám tie minulé životy, ktoré súvisia s problémami v našom súčasnom živote. Bude sa nám snívať o iných časoch, v ktorých sme žili, a to, či si tieto sny zapamätáme alebo nie, bude závisieť od toho, nakoľko je naša nevedomá myseľ pripravená zvládať emócie. Z liečebného hľadiska nie je dôležité, či si svoje sny zapamätáme. Dôležité je, že počas týchto nočných schôdzok majú anjeli povolené vstúpiť a vyliečiť naše potlačované emócie. Mali by sme sa zobudiť s pocitom, ako keby sme v spánku vykonávali veľké upratovanie. Môžeme sa dokonca cítiť aj trocha unavení. No budeme vedieť, že sme sa venovali dôležitej práci, ktorá bude mať po všetkých stránkach silný liečebný efekt.

Ak sa rozhodneme pre meditáciu, v meditatívnom rozpoložení požiadajme svojich anjelov, aby nám ukázali obrazy z našich minulých životov. Potom sa sústreďme a majme otvorenú myseľ. Nesnažme sa o to, aby sa niečo dialo. Namiesto toho buďme pasívni ako filmové plátno zobrazujúce to, čo naň anjeli premietnu. Naše ego sa možno bude snažiť presvedčiť nás, že si obrazy, ktoré vidíme vnútorným zrakom, iba vymýšľame. Prenechajme tieto obavy a starosti anjelom, aby neprerušovali tok informácií, ktoré k nám prichádzajú. Ak budeme sledovať alebo znova prežívať zážitky z minulých životov, pripomínajme si svojich anjelov. Verme, že s nami boli v našich minulých životoch a sú s nami aj teraz, keď oživujeme staré spomienky.

Naši anjeli nás povedú, aby sme mohli vyliečiť a odstrániť akúkoľvek bolesť z minulosti. Môžu nás doviesť k tomu, aby sme odpustili sami sebe alebo druhým ľuďom z minulého života. Nezabudnime ich požiadať, aby nám pomohli tento proces úspešne dokončiť, pretože úplné odpustenie bez ich pomoci, nám môže pripadať veľmi ťažké. Anjeli vstúpia do našej bunkovej pamäti a odstránia všetky zvyšky negatívnych emócií z minulého života.

V hriešnej nádobe sa symbolicky hromadia hriechy predkov človeka

Rodový karmický program sa dedí po rodičoch

Každý človek má dva karmické programy, prvý reinkarnačný sa asociuje zo skúseností, ktoré duša prenáša cez všetky svoje pozemské inkarnácie. Druhý karmický program sa nazýva rodový a dedí sa po rodičoch. Tento program je zakódovaný v biopoli človeka a je nositeľom informácií o jeho predchádzajúcich životoch. Zápornú alebo čiernu stránku tohto programu tvoria chyby, ktorých sa duša človeka dopustila v predchádzajúcich inkarnáciách. Negatívne prejavy ako sú sebatýranie, tvrdohlavosť, egocentrizmus, ktorých sme sa dopustili v minulých životoch, tvoria čiernu stránku reinkarnačného karmického programu. Ak sa u človeka v prítomnom živote tieto vlastnosti prejavujú neuvedomele, posilňuje sa negatívny potenciál karmického programu a človek stráca možnosť slobodnej voľby a sebauvedomenia.

Svetlá stránka tohto programu zahŕňa skúsenosti duše získané počas všetkých jej inkarnácií vo chvíľach, keď sa maximálne priblížila k realizácii svojho poslania. City ako je radosť, láska, zanietenosť, sprevádzajú túto skúsenosť a vytvárajú pozitívny alebo biely potenciál reinkarnačného karmického programu.

Rodový karmický program sa dedí po rodičoch a môže byť nositeľom informácií o našich príbuzných na 9 až 12 generácií. Tento program, rovnako ako reinkarnačný, má kladnú i zápornú stránku. V pravoslávnej tradícii sa záporná stránka rodovej karmy prezentuje ako hriešna nádoba. Je to čaša, v ktorej sa symbolicky hromadia hriechy predkov človeka. Ten potom prostredníctvom nich vníma svet. Rodový karmický program sa prejavuje predovšetkým v charaktere človeka a v emocionálnych dojmoch, ktoré sprevádzajú jeho život. Vlastnosti ako sú chamtivosť, závisť, urážlivosť, tvrdohlavosť, náchylnosť k sebatýraniu a podobne, sú negatívne prejavy rodového karmického programu. Kladnú stránku tohto programu prezentujú vlastnosti ako je štedrosť, sebestačnosť, schopnosť odpúšťať, snaha po zdokonaľovaní, taktiež nadanie k nejakému remeslu, získané po rodičoch. Známe sú dynastie hudobníkov, architektov, lekárov.

Sú považované za elixír zdravia, mladosti a liek na potenciu

Klíčky sú nasýtené životnou energiou

Už pred vyše 5 tisíc rokmi čínsky cisár Šen Wung považoval klíčky nielen za pokrm plný života, ale aj liek na veľa chorôb a skutočný elixír mladosti. Prikázal, aby klíčky jedli všetci jeho poddaní. Ich vynikajúcu vlastnosť objavila náhoda.

Námorníkom čínskej flotily, ktorí sa stratili na mori, hrozila smrť hladom. Zostala im len mokrá fazuľa, ktorá vyklíčila. Námorníkom neostalo iné, iba zjesť toto podozrivé jedlo. A vtedy sa stalo čosi neuveriteľné: vychudnutí a unavení námorníci získali nové sily. Keď potom vstúpili na pevninu, všetci boli vo výbornej kondícii.

Arabi boli preslávení chovom vynikajúcich koní. Je známe, že pred pretekami ich kŕmili naklíčeným obilím. Takisto aj starších žrebcov, od ktorých chceli mať veľa žriebät. Naklíčené obilie však bolo povinným jedlom aj na ich svadobných hostinách. Čím bol mladoženích starší, tým viac klíčkov jedol, aby uspokojil svoju mladú ženu.

Silu obilných klíčkov kedysi ľudia dobre poznali. Nečudo, že klíčky sú dôležitým jedlom kmeňa Hunzov, ktorí žijú v Himalájach. O Hunzoch je známe, že starnú oveľa pomalšie ako iné národy na svete a prakticky nie sú chorí. Ženy tam rodia aj po šesťdesiatke a muži môžu splodiť dieťa aj storoční. Nepoznajú kôrnatenie tepien, stareckú demenciu a iné civilizačné choroby.

Dlhovekosť Hunzov ovplyvňuje veľa činiteľov, nemožno však pochybovať o tom, že jedným z najvýznamnejších je strava, medziiným aj konzumovanie klíčkov.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 2. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 3. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 6. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 7. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 1. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 2. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 3. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. V BILLA pokračuje Doba slovenská
 6. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 7. Legislative intention - recodification of the corporate law
 8. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 9. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 10. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 1. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 10 746
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 10 294
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 002
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 166
 5. Po Slovensku na motorke 6 802
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 6 594
 7. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 317
 8. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 4 210
 9. Crème de la crème po slovensky 3 240
 10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 605
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kajetána Kičuru privádzajú na Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici.

Kičura zostáva vo väzbe, bráni sa slabo.


17 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Kajetán Kičura je vo väzbe od apríla.


a 2 ďalší 10 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop