Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

KLEBETNÍK na tému: máj, lásky čas

Nie nadarmo je máj časom lásky. Je to totiž aj vedecky podložené. Hrejivé lúče slnka totiž v našom tele na jar prebúdzajú hormóny, ktoré sa

aktivizujú, keď je človek zamilovaný... My sme teda máj využili na to, aby sme sa známych Košičanov opýtali, ako si spomínajú na svoje prvé lásky.

Moderátorke rádia KISS Vierke Ihnátovej dala láska v osmemnástke poriadne zabrať

Prvá pusa bola vlhká a nepríjemná

Moderátorka rádia KISS Vierka Ihnátová si pamätá, že tá úplne prvá láska si ju našla ešte v detstve. "Aj keď - láskou v tom pravom zmysle slova by som to nenazvala, skôr to bola akási detská zaľúbenosť. Trochu si to pamätám, len nie natoľko, aby som to mohla opisovať. Ale stalo sa to niekde v pieskovisku alebo v škôlke? Ani si nepamätám," prezradila s úsmevom. "Na prejavy takejto škôlkárskej lásky si nepamätám, skôr ma asi v tom čase zaujímali zaujímali formičky a hračky a podobne..."

Skryť Vypnúť reklamu

Za prvú lásku považuje až tú, ktorá prišla v osemnástke. "Dotyčný mi dával dosť zabrať, aj preto, že býval 440 kilometrov západne. Nebolo to najšťastnejšie obdobie, ale aj také musia byť. Po takmer desiatich rokoch sa o tom hovorí už úplne inak. Vtedy som z toho bola celá zlá, ale prešlo to, a prišli iné lásky a iné skúsenosti."

Na prvú pusu si trochu pamätá, ale len matne... "Tak tú som dostala niekedy a niekde na základnej škole. Síce sa hovorí, že na také veci si človek pamätá, ale spomínam si iba matne, že to bolo vlhké a nepríjemné," smeje sa dnes. "Príjemné mi to prišlo až na strednej, kedy to pusovanie nabralo trochu iný rozmer, paradoxne to však nebolo s nikým zo spolužiakov. Akosi mi na žiadnej škole nikto nikdy neimponoval, možno preto, že som sa venovala hlavne učeniu," prezradila so smiechom.

Skryť Vypnúť reklamu

Svet je malý a to platí najmä vtedy, keď človek natrafí na niekoho, na koho by radšej nenatrafil. Stretnúť na ulici svoju bývalú lásku nemusí byť vždy príjemné... "Nejaké lásky som po čase určite stretla, aj keď ja by som tieto známosti definovala skôr ako úlety alebo flirty a nie ako lásky. Kategorizovala by som to ako dočasné pominutie zmyslov, teda zaľúbenosť. A o to viac je to vtipné, keď sa po nejakom čase človek s takýmto ´flirtom´ stretne. Vtedy si tak spomeniem na to, aké to bolo v tom období, keď sme boli spolu a pýtam sa také obligátne trápnosti ako - Tak čo, ako sa máš, čo nové, a sa mám fajn - čo fajn, výborne a podobné veci... Ale veď to pozná každý z nás... Našťastie som takýchto známostí nemala veľa, vždy som sa bála toho, že to nebudem ja, kto zavelí rozchod. Akurát som to doteraz bola stále ja, kto povedal - vieš, čo, nechajme to tak. Asi som dokázala tieto ´akože vzťahy´ nejako ukočírovať...."

Skryť Vypnúť reklamu

Po ´akože vzťahoch´ sa však nechala vtiahnuť aj do ´naozajstného vzťahu´. "O mojom súčasnom vzťahu viem povedať iba toľko, že je vážny. Vážny v tom zmysle, že som zamilovaná a to je vec, ktorá sa podľa mňa stane iba raz. Trvá to už pomaly dva roky a bývame spolu. Dokonca spolu sme aj v práci, keďže je to v KISS-e môj súčasný kolega, tiež moderátor. Viac už k tomu nepoviem, nechcem to zakríknuť a jeden nikdy nevie, či mu nepomúti hlavu nejaká iná kolegyňa," dodala so smiechom.

kid

Milan Vaňura by prijal máj po celý rok

Na gymnáziu zmenil taktiku

Šéf zápasníckeho klubu Lokomotíva Košice Milan Vaňura by pristal, keby bol máj celý rok. "Veru, to by bolo ideálne, lebo pre mňa to, že máj je lásky čas, platí jednoznačne."

Dnes si už nespomína, či svoju prvú babu začal baliť akurát v máji, pamätá si len to, že sa buchol do spolužiačky, keď mal asi desať. "Na Základnej škole Užhorodská. Bola to taká klasická detská láska, keď ešte k ničomu, okrem vynucovania si pozornosti, nedošlo. Pamätám sa, že som ju sledoval, a snažil som sa s ňou niekde stretnúť. Robil som to tak, aby to vyzeralo, že som tam iba náhodou. Ale nijako zvlášť som na ňu nezapôsobil, ten vzťah bol skôr z mojej strany ako z jej."

Väčší úspech malo pôsobenie na strednej škole. "Ja som chodil na športové gymnázium, ona na iný košický gympel, nebola to športovkyňa ako ja. Tuším, že to bolo v druhom-treťom ročníku. Vtedy bolo aj na lásku času habadej. Musel som však trochu zmeniť taktiku, ako ísť na dievčatá. V tom čase som sa snažil byť nedostupný, čo ´holky´ dosť lákalo. Pravda, niekedy tá taktika mala úspech, inokedy nie, ale boli to zlaté roky."

Jeho vážnejšie známosti je vraj ťažké spočítať. "Mohlo ich byť vari päť či šesť. Aj rozchodov, lebo najvážnejšie porušenie spoločenského bontónu počas vzájomného vzťahu bola nevera. A tú opačné pohlavie neodpúšťa..." Z posledného vzťahu má M. Vaňura trojročnú dcérku Vanesku. "Ona je momentálne moja najväčšia láska, lebo ženatý nie som. Po nej je futbal, pre ktorý som ochotný cestovať po celom svete, až potom to zápasenie. Ale myslím si, že tri lásky sú ešte zvládnuteľné..."

mat

Michaela Hanesová ja zamilovaná do práce

Jej prvý vážny vzťah rozdelil basketbal

Basketbalová trénerka Michaela Hanesová bez rumenca na tvári priznáva, že máj, lásky čas, keď sa prebúdza príroda, aj v nej "prebúdza určité veci", ale so zamilovanosťou nemusia mať nič spoločné. Láska by vraj mala kvitnúť po celý rok, nielen v máji.

Prvý raz sa zamilovala v dvanástich. Do chlapca, ktorý bol o tri roky starší. "A najmä rozumnejší. Takže už to nebola detská láska, ale celkom vážny vzťah," smeje sa trénerka košickej Cassovie. "Vydržal tri roky a rozdelil nás basketbal. Keď som mala 15, šla som do prvého ročníka na športovom gymnáziu, a na lásku som nemala čas. Tak som ho nechala, lebo som nechcela obetovať basketbal. Bolo to ešte v Banskej Bystrici."

Z bilancie jej vzťahov s opačným pohlavím vysvitlo, že boli štyri. "Také, ktoré možno označiť za pevnejšie, lebo trvali tri až štyri roky. Ale momentálne som sama, a zamilovaná som do svojej práce, do svojich detí, ktoré trénujem. Zámerne hovorím deti, lebo extraligové hráčky sú už staršie ´ťapy´. Na nich je hneď badať, že je tu jar, sú trošku iné. Neviem, či je to láskou, ale môžem povedať, že tá má na ich hru blahodárny účinok. Keď je niektoré dievča zamilované, na ihrisku podáva lepšie výkony..."

Pre Michaelu bola posledná láska najkrajšia. "S priateľom sme to brali s rozumom. Určite to bol najkrajší, i najpevnejší vzťah. Žiaľ, už sa skončil. Teraz mám malú prestávku, a naberám sily na ďalšiu lásku..."

mat

Miro Džunko si s expartnerkami rozumie

Prvá láska trvala tri dni

Košický spevák, člen kapely The Backwards Miro Džunko, prežil prvú detskú lásku niekedy v prvom či druhom ročníku na základnej škole. "To ale ťažko hovoriť o láske, skôr o záujme. Proste sa mi páčila spolužiačka. Aj tie prejavy boli také. Keď sa ma niekto opýtal, ktorá spolužiačka sa mi páči, tak som povedal, že som ´do nej´," prezradil s úsmevom.

"No a potom keď som bol ôsmak, tak som zažil táborovú lásku - trvala celé tri dni... Túto asi aj považujem za tú lásku, ktorú možno označiť za prvú. Vôbec to však nebolo vážne, len také milé a naivné. Držali sme sa za ruky, dal som jej ružu. No a pusa? Tá bola maximálne na líce. Ale keď sa pri nástupe predstavovali nové páriky, tak sme hrdo vystúpili z radu. Ale potom sme sa rozišli, asi tam nebola perpektíva ďalej rozvíjať vzťah alebo čo," smeje sa.

Prvá láska, ktorú možno považovať za "naozajstnú", si Mira našla na vysokej škole. "Bolo to v prvom ročníku a nedopadlo to bohvieako... Ale bolo to krásne a mám na to pekné spomienky. Teším sa aj z toho, že stále vychádzame spolu dobre. Občas sa stane, že človek stretne niekoho, s kým sa rozišiel. Myslím, že je fajn, ak si expartneri rozujemú naďalej, vedia sa aspoň porozprávať, aj keď už spolu nechodia. Takéto stretnutia vždy vyznejú rozpačito a je tam trochu napätia, lebo to asi nikdy nevymizne. Asi sa to ani nedá, lebo keď raz k sebe dvaja ľudia niekedy niečo cítili, tak aspoň čosi z toho v nich ostáva," dodal na záver.

kid

Marek Vargovčák sa cíti ako Tom Hanks...

Manželku spoznal cez internet

Košický viceprimátor Marek Vargovčák našiel prvú lásku ešte v škôlke. "Bolo to dávno, ale pamätám si to. Platonicky som sa zaľúbil do spolužiačky. Bola to taká detská láska, ale prvá a rád si na to spomínam," zalovil v pamäti. Zaujímavé je, že "vzťah" vydržal aj neskôr. "Chodili sme na tú istú základnú školu, kde sme sa vídali denne. Detská láska preto mohla pokračovať ďalej." Happyend sa nekonal, lebo ich rozdelilo štúdium na strednej a vysokej škole...

"Detské lásky tak vystriedali typické študentské. Tie ale prichádzajú a odchádzajú." Zaujímalo nás, či pri zaľúbenosti zohrávalo úlohu aj to, či je dotyčná blondínka, brutnetka alebo plavovláska... "Verte mi, že mne na tom až tak nezáleží. Nebolo to u mňa vyhranené tým, či ide o blondínu alebo brunetu. Ťažko sa to presne definuje a vysvetľuje, ale jednoducho je to ´chémia´. Išlo o to, či sa mi dotyčná páčila, alebo nie."

Dámu svojho srdca už našiel, vyše rok je šťastne ženatý a čakajú prírastok. S manželkou sa zoznámil podobným spôsobom, ako Tom Hanks s Meg Ryanovou vo filme Láska cez internet. "S terajšou manželkou som sa zoznámil až po škole. Sranda je v tom, že sme sa nejaký čas vídavali aj stretávali pracovne ako kolegovia v nemocnici. Neskôr sme si začali dopisovať prostredníctvom mailov, vymenili sme si každý večer niekoľko. Nakoniec medzi riadkami preskočila povestná iskra. Pravdou ale je, že prvý impulz vyšiel z mojej strany. Nakoniec sme sa po roku chodenia vzali."

M. Vargovčák vďaka internetu našiel tú pravú, hoci predtým by na to ani nepomyslel. "Naozaj som sa cítil ako Tom Hanks. Na internete síce bývajú rôzni ľudia, ale niekedy zase môže pomôcť."

bm

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Crème de la crème po slovensky
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 1. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 2. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 3. Zázračná škola so zelenou strechou
 4. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 5. Crème de la crème po slovensky
 6. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 7. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 8. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 27 451
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 13 681
 3. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 11 675
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 604
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 7 966
 6. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 104
 7. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 6 387
 8. Po Slovensku na motorke 5 845
 9. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 246
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 4 584
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vo Veľkej Británii sa stal delta variant dominantnou formou koronavírusu a spôsobil aj odloženie plánovaného uvoľňovania opatrení. Do londýnskych ulíc vyšli ľudia protestovať proti tomuto kroku.

Delta variant sa šíri rýchlejšie.


5 h
Na zápase Maďarsko - Portugalsko v Budapešti boli desaťtisíce fanúšikov.

Vláda sprísni podmienky návratu na Slovensko. Ako, rozhodne o týždeň.


5 h
Publicista Matúš Ritomský.

Z odstupu má Slovensko výsledky, ale uspokojiť by nás to nemalo.


10 h
Jozef Brhel

Obvinenie rozšírili aj Imreczemu a Suchobovi.


SITA 4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop