Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

CAROKRUHY

Viete o tom, že nášmu organizmu škodí nielen nadmerný hluk ale aj vibrácie?Muzikoterapia je veľmi účinným pomocníkom proti duševným

Viete o tom, že nášmu organizmu škodí nielen nadmerný hluk ale aj vibrácie?

Muzikoterapia je veľmi účinným pomocníkom proti duševným problémom

Podľa ezoterického učenia, napokon aj samotnej fyziky, všetko okolo nás vibruje, každá molekula. Mali by sme vedieť, že na nás pôsobia či už farebné, zvukové, alebo tepelné faktory. Aj kamene vibrujú a liečitelia by vedeli veľa rozprávať o ich vplyve na ľudský organizmus. Akonáhle však prepuknú nevyvážené vibrácie, či už v pluse, alebo mínuse, alebo lepšie povedané v charaktere jin alebo jang, cítime sa nevyrovnane aj my.

Skryť Vypnúť reklamu

V domácnosti nám vždy niečo ide, chladnička, elektrické hodinky, rozhlasový prijímač, ventilátor - slovom vždy niečo vibruje. Horšie je, že spotrebiče pracujú aj v noci, čo je pre náš organizmus veľmi škodlivé. Čo je prvý príznak, že vibrácie prekročili mieru? Predovšetkým pocit únavy.

Dôležitá je kvalita spánku

K psychologickej očiste organizmu pomôže ak si pred spánkom zavedieme rituál, pri ktorom jednak robíme isté úkony a jednak v mysli, po rekapitulácii dňa, všetko odkladáme teda aj starosti. Zaspávame s tým, že sme naozaj všetko odložili a ideme sa upokojiť, relaxovať. Rituál má pozostávať z toho, že sa pokúsime vyčistiť si myseľ od všetkých balastov. Mali by to robiť hlavne tí ľudia, ktorí majú "zlý " spánok, pretože ten je príznakom, že majú veľa ťažkostí a starostí cez deň. Akonáhle je problém s usínaním, alebo sa zobúdzame veľmi skoro, treba uvažovať o "vyladení sa".

Skryť Vypnúť reklamu

O hudbe a ladení

Muzikoterapia je veľmi účinným pomocníkom proti rôznym, najmä duševným problémom. Podľa niektorých informácií z odborných kruhov sa dokonca z kómy prebrali deti, ktorým na radu rodičov prehrávali ich obľúbené skladby. Vlnové vibrácie hudby totiž zodpovedajú vlnovým vibráciám ľudského mozgu. Overený je už efekt zrýchlenia úderov srdca pri brilantnej hudbe. Jej vplyv na svalstvo, na dýchanie a na náladu v závislosti od rytmu. Nie menej zaujímavá je informácia, že vysoká hladina domácej rockovej hudby škodí izbovým rastlinám, zatiaľ čo pri klasickej hudbe, rastliny ožívajú a bujnejú.

Muzikoterapia sa používa predovšetkým na liečbu nespavosti, proti závislosti, stresu, úzkosti, depresii, pri psychiatrických ochoreniach. Proti nespavosti možno vyskúšať skladbu: Sen zo Scény detí od Bacha. Koncert 2 pre pianoforte od Brahmsa je vhodný pri depresii. Opäť získať sebadôveru pomôžu Mozart s Koncertom K 449 pre klavír a orchester. Liekom na úzkosť je zase Parsifalove prelúdium od Wagnera.

Skryť Vypnúť reklamu

Stačia tóny

Každý z nás má iné vibrácie. U každého sú iné meridány plné a iné prázdne. Tón gé je jeden zo základných tónov, takzvaný denný tón. A ak niekto ráno vstane a cíti sa unavený, potreboval by napríklad magnetofónový záznam s týmto tónom, ale dá sa ho rozvibrovať aj ladičkou. Ak ho človek vníma celým povrchom tela a nielen tento tón, vlastne podľa potreby vždy tón s určitou vlnovou dĺžku, vyladí sa. Pravda, nemožno to preháňať s dĺžkou a ani intenzitou pôsobenia tónu. Treba si uvedomiť rytmus dýchania i to, čo sa pri tom stane. Všetky vibrácie súvisia s farbami. Niektoré vibrácie dokážeme počuť ako tóny, tak isto ich vnímame ako farby.

Farebná hudba

Základnému tónu "gé" patrí červená farba. Géčko je účinné aj proti depresiám. Pri jeho počúvaní by ste mali mať zapnuté červeno - oranžové svetlo.

Cis ročný tón je zelený vo všeobecnosti a upokojuje. Keď k modrej, alebo zelenej farbe tiahneme, potrebujeme sa naozaj upokojiť. Tón cis a k tomu napríklad "kúpeľ" v zelenej farbe /zelená žiarovka / má tendenciu uvoľňovať všetky kŕčovité stavy. Pôsobí tam, kde má chorý blok, spazmus. Fyziologicky má tento tón úžasný vplyv na bolesť. Výrazne ju tlmí. Aj niektorí lekári skúšali vibráciu tónom na onkologických pacientoch, ktorí mali za sebou i ťažké operácie. Akonáhle ich naučili meditovať v oktávových tónoch cis, a ak to robili správne, teda dobre sa ventilovali a vedeli v sebe cis rezonovať v príslušnej oktáve, výrazne sa im uľavilo.

Dobré je cis spracovať do formy mantry - najlepšie do óm (aum) a pokúsiť sa v ňom "odspievať" všetky samohlásky. Pri silných migrénach, keď sa ladička vyladí cis a keď sa priloží na príslušný bod temena hlavy, pôsobí na pacienta priam fantasticky a dôjde k výraznej úľave. Meditácie v tóne cis by potrebovali robiť silní fajčiari. Meditácie ladené na tento tón odpodzujú stresy. Cis teda možno použiť, ak chceme ľahšie zvládnuť nepríjemné, alebo hektické dni.

Tón Mesiaca je gis. Meditácia je najúčinnejšia pri splne Mesiaca. Zaujímavý je historický fakt, že jeden z koncilov zakázal všetky meditácie, ktoré sa konali pri splne. Splnová meditácia s tympanmi do gis ja veľmi krásna a človek sa ľahko vyladením na Mesiac vyladí i na kozmické vibrácie. Meditácia je vhodná najmä pre ženy, ktoré majú problémy s počatím. Podporuje sexualitu, zlepšuje kvalitu sexuálneho života. Ak sú problémy s menštruáciu je dobré požiť mantru v tóne gis a vôbec je vhodné použiť ho i pri iných ženské zdravotných problémoch. Okrem meditácií prospejú ženám viac ako inokedy brušné tance. Farba, ktorá pomáha k vyladeniu sa, je oranžová.

Keď nás všetko hnevá a najradšej by sme už do všetkého kopli, cítime, že nás premáha zlá nálada je dobré ladiť sa na "ef". Tón platónskeho roku je práve "f" a je dobré ak k nemu priradíme purpurovú farbu. Má viac psychologický, ako fyziologický význam - je symbolom veľkého obehu. Meditácie, ktoré súvisia s tónom f majú slávnostný ráz, ako keby sa duša dvíhala k novým skutočnostiam.

Keď správne pôsobíme na svoju psychiku, možno povedať, že sa duša zbaví diktátu intelektu. A tak potrebná meditácia v zelenom je vtedy najúčinnejšia, keď múry rozumu - racio sa premenia na biele oblaky, ktoré na čas odplávajú od nás a my relaxujeme.

Energie zla vie skúsená magička pani Zita vystopovať

Praktické rady na útoky neprajníkov

Pri našom ostatnom stretnutí s pani Zitou sme hovorili o pokore a závisti. Mnohí sa domnievajú, že pokora znamená poníženie. Ale pokora je o vďačnosti kozmickej sile, Bohu, ktoré nám umožnili dosiahnuť to, k čomu sme sa v živote dopracovali.

V pokore by mala byť hrdosť, že aj keď sme len malou čiastkou celku, znamenáme pre tento celok neopakovateľnú hodnotu. Ak nie sme pokorní, nemôžeme byť šťastní, chceme stále viac a viac, lebo nám chýba radosť z toho, čo sme už dosiahli. Neustále nás nedostatok pokory núti porovnávať sa s iným,i a to je už len krôčik k závisti. Úspešnému človeku by sme mali totiž priať. Úspešní človek by si zas nemal osobovať si právo škodiť iným práve preto, že je úspešný a teda často expanzívny. Akákoľvek forma násilia ( nie vždy si jeho páchanie ľudia uvedomujú ) je síce najrýchlejšia cesta ako dôjsť k cieľu a človek sa môže dožiť vysokého veku a umrieť v blahobyte, ale odsúdi svoju dušu na ďalší život bez energie, a ak sa narodí, krama ho dostihne. Nedostatok pokory a závisť je to, čo núti niektorých k nečestným praktikám.

Dozvedeli sme sa, že najčastejšou formou vyslaných negatívnych informácií sú prekliatia a porobenie.

- Prekliate obyčajne robia na 3, 7, 9, 12 a 20 rokov. Zvyčajne ho nasmerujú na najdôležitejšie orgány človeka, alebo časti tela. Niekedy nie je cielený síce priamo, ale jeho výsledkom je, že začnú zlyhávať tie najslabšie. Znalci magických náuk ihneď na obeti vidia, kde bol presne vedený a urobený agresívny útok. V týchto miestach sa vyskytuje patologická informácia. Nebudem tu hovoriť ani ako sa porába. Jedno je však isté, skúsený mág však vie poslať zlo bumerangovým efektom jeho autorovi. O porobení je dôležité vedieť, že najviac pôsobí na myseľ človeka. Tak sa rodia depresie, nevysvetliteľný smútok, obeť nemá radosť zo života, nič ju nebaví. Keď je človek prekliaty, alebo urobil inému veľkú škodu /vraždil, kradol, neprestajne ubližoval druhým/ sám nesmierne zaťaží rodinnú karmu budúcim pokolenia. Okrem iného zostáva po jeho smrti veľké množstvo negatívnej energie. Prekliatie ide často až do siedmeho kolena. Musíme si uvedomiť, že táto energia je tak silná, že sa naozaj nezničí úmrtím, ale prenáša sa na ďalších členov rodiny.

Ako je to v prípade samovrážd?

- Ľudia, ktorí spáchali samovraždu, či zomreli inou násilnou smrťou sami tak isto prinesú prekliatie na svoj rod. V týchto prípadoch neostáva nič iné, ako zbaviť sa zla mágiou.

Máte pre nás ochranné rituál?

- Tí, ktorí odo mňa majú Davidovu hviezdu ho nemusia robiť. Ostatní kedykoľvek, v ktorýkoľvek deň či hodinu, ale predsa len najlepšie je nájsť si čas pred odchodom z domu.

Takže tu sú: Prežehnajte sa a povedzte: - Sila pána Ježiša je vo mne, ktorému ja slúžim svojim srdcom, svojou dušou a svojou silou.

Dajte si ruky pred seba, zopnite ich a "zamknite" končeky prstov medzi sebou /pevne prekrížte a zakvačte/ a hovoríte: Ja som uzatvorený v tomto kruhu Božej ochrany, ktorý nesmie prestúpiť žiadne zlo. Potom to isté urobíte aj s rukami za chrbtom.

Pri rozhovore ak cítite, že vám osoba chce ublížiť, tak tak isto prekrížite prsty oboch rúk medzi sebou, lakte primknete telu a prekrížite aj nohy.

Ak sa na vás niekto vytrvalo zle pozerá a je nepríjemný, uprite svoj pohľad medzi jeho obočie - tam kde je tretie oko. Neodvráťte ho, kým osoba neprestane na vás pozerať.

Pani Zita sa s nami lúči s pravidlom, ktoré by sa malo stať súčasťou nášho života: Jeden z najľahších spôsob ako sa uchrániť pred prekliatim je neželať zlo iným ľuďom, nepričiniť sa o ich nešťastie a kontrolovať svoje myšlienky. Čím radostnejšie a pozitívnejšie ich budeme mať, tým menšiu šancu dávame negatívnemu pôsobeniu druhej osoby.

Ametyst pod perinou nám pomôže zaspať

Kameň pre šťastie

Ametyst môžeme použiť všade tam, kde sú na pozadí porúch stresy, napätie a nespracované zážitky. Ak nás bolí hlava, odporúčame prechádzať si kameňom po čele a sluchoch a potom ho na chvíľu položiť medzi obočie. V noci pod perinou nám ametyst pomôže rýchlejšie zaspať, niektoré ametysty dokážu liečiť aj nespavosť.

Tento kameň sprostredkováva príjemné sny. Používa sa tiež na liečbu fóbií, halucinácií a hystérie. Precitlivená pokožka reaguje veľmi dobre na omývanie ametystovou vodou. Prisudzuje sa mu očistný vplyv a cievy a krv. Ametystová voda, ak ju pijeme po dúškoch, pomáha proti opilstvu. Pri liečbe závislosti je dobré ležať s kameňom na pupku.

Ametyst uvádza do súladu jemnohmotnú energiu a fyzické telo. Podporuje intuitívne chápanie a možno ho využívať na zlepšenie duchovných schopnosti a pri meditáciách. Táto odroda kremeňa nielen že patrí medzi najobľúbenejšie kamene, ale spolu so smaragdom sa v liečení najčastejšie využíva. Ametystos v gréčtine znamená neopojivý a svojho majiteľa má chrániť pred účinkom opojných nápojov. Mystici si ametyst veľmi obľúbili. Domnievali sa, že jeho vplyvom sa človek ľahšie odpútava od emócií.

V psychospirituálnej rovine očisťuje od nedobrej karmy, teda od činov spáchaných v minulom živote. Ametyst pomáha ľuďom s nízkym sebavedomím. I vďaka nemu začneme dôverovať silám univerza. Tým, že spája červenú a modrú, pomáha aj zjednocovať a udržiavať rovnováhu medzi mužom a ženou.

Zázračné stromy majú liečivé účinky

Aj mnohé stromy, ich kôra, plody, alebo kvety môžu mať vynikajúce liečivé účinky. Tú sú niektoré z nich.

Napríklad brezová kôra sa hodí na liečenie psoriázy a plesní na prípravu várky do kúpeľa povaríme kilo brezovej kôry pol hodinu v piatich litroch vody. Potom scedíme a odvar vlejeme do vane.

Dubová kôra má sťahujúci účinok, zužuje cievy. Vďaka tomu rýchlo ustupujú zápaly. Okrem uvoľnenia hrtana môžete dubov kôrou liečiť a krvácanie ďasien a bolesti hrdla. Treba uvariť dve lyžice drobno nasekanej kôry v pol litri vody. Na slabom plameni nechať variť dve hodiny. Precediť.

Trieslovina a saponín prítomný v gaštanoch ovplyvňujú zužovanie ciev a povzbudzujú látkovú výmenu a prekrvovanie. Posekáme kilo gaštanov a varíme štvrťhodinu v štyroch litroch vody. Potom odvar precedíme a nalejeme do vody na kúpanie.

Výťažky z hlohu môžu regulovať tlak krvi, pri vysokom tlaku ho znižujú, pri nízkom zvyšujú. Čajovú lyžičku usušených kvetov alebo listov zalejete v šálke vriacou vodou. Necháte štvrť hodiny vylúhovať, preceďte a oslaďte medom. Denná dávka - 3 až 4 šálky.

Babičkin recept proti únave organizmu

Ide na vás únava? Potom skúste kúpeľ podľa receptu našich starých mám. Nie je vôbec zložitý. Postačí ak osem hrstí plodov borievky spolu s kúskami vetvičiek z ihličnatého stromu dáme na 15 minút variť do dvoch litrov vody. Precedíme a vlejeme do teplého kúpeľa. Celý sa kúpeme dvakrát týždenne asi 15 minút. Na celkové prečistenie organizmu stačí ak nalačno pomaly požujeme 5 borievkových bobúľ. Pozor, borievku nesmú užívať tehotné ženy a ľudia, ktorí majú choré obličky.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 3. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 4. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 5. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 6. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 10. Lenivý brunch s Muchom
 1. Motorkárska výstroj v lete: ako jazdiť aj v horúčavách?
 2. Košická štvrť je súčasťou odpadového experimentu.
 3. Kúpa vozidla cez inzerát či od malého predajcu je rizikovejšia
 4. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021
 5. Vyberte sa na výlet s cyklobusom
 6. Nepodceňujte rozmiestnenie zásuviek a vypínačov
 7. Hrotka: Sporiteľne ťahajú za kratší koniec. Musíme reagovať
 8. Slováci čoraz viac nakupujú pivo vo vratných fľašiach
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 7 046
 2. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 4 322
 3. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 3 595
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 422
 5. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 339
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 224
 7. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 3 199
 8. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké? 2 726
 9. Jeden deň na Bratislavu nestačí 2 514
 10. Dovolenka v Turecku: Skvelé hotely na leto 2021 2 319
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády.

Políciu nepriamo kritizoval aj Heger.


1 h
Víkendový výber SME

Pravidelná dávka víkendového čítania.


26m
Boris Kollár

Exekútori tvrdia, že ľudia sa k peniazom dostanú ešte ťažšie.


28. júl

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop