Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Žaneta Hrindáková pri pohľade na tvár, na ruky či na krk ako prvé si všimne znamienkoVeľkosť aj umiestnenie materského znamienka o človeku veľa

Žaneta Hrindáková pri pohľade na tvár, na ruky či na krk ako prvé si všimne znamienko

Veľkosť aj umiestnenie materského znamienka o človeku veľa prezradí

Keď Žaneta Hrindáková (na snímke vľavo dole) príde do Košíc a ráno si sadne do regeneračného centra, má čo robiť takmer do noci. Ľudia ju vyhľadávajú s najrôznejšími problémami a aj keď ich väčšinou nepozná, už pri pohľade na tvár, na ruky, či na krk dokáže človeka jemne ohodnotiť. A keď vystriete prsty na rukách a ukážete dlaň, pani Žaneta z nej dokáže vyčítať takmer všetko. Ako?

Skryť Vypnúť reklamu

Jemná identifikácia vychádza z pozornejšieho pohľadu na materské znamienka, ak ich klient má na viditeľnom mieste. Aj podľa nich sa dá analyzovať charakter, dá sa predvídať aký život človeka čaká, je to podobné ako čítanie z dlane alebo horoskopu. Za starých čias panovala viera, že znamienka, ktoré sú roztrúsené po pokožke celého tela zodpovedajú astrologickým vplyvom v čase narodenia a veľa vedia prezradiť. Žaneta Hrindáková žije a pracuje v Humennom a raz za čas prichádza do Košíc, Prešova a Bratislavy, aby sa stretla s ľudmi, ktorí ju potrebujú.

Štúdium materských znamienok má svoje pomenovanie, hovorí sa mu znamienkomantia. Podľa toho kde sú umiestnené, aký je ich tvar či farba, či sú hladké alebo drsné, vypuklé alebo ploché, s chĺpkami alebo bez, sa dá robiť priliehavá diagnóza. Znamienka sa v menia, miznú a objavujú sa nové, podľa toho, ako prebieha náš život. "Väčšina z tých, s ktorými sa narodíme, má súvis s minulými inkarnáciami človeka," rozvíja túto prastarú teóriu Žaneta. "Je to hlavne preto, aby poukázali na niečo negatívne, čo sa v minulom živote odohralo. Ani v tomto živote to nevieme riešiť, znovu robíme tú istú chybu a k nášmu starému balíku pridávame nový. Čím je znamienko viac do červena, tým je negatívny faktor silnejší a jeho dôsledky sa prenášajú z minulosti do súčasného života."

Skryť Vypnúť reklamu

Duchovné oko

Spomínam si na svoju starkú. Ako dieťa som jej neustále pritláčala okrúhle, jemne vypuklé materské znamienko tmavohnedej farby asi s centimetrovým priemerom. Mala ho na pravej strane tváre neďaleko nosa a bolo také výrazné, že ma neustále iritovalo. Znamienkomantia by povedala, že takýto človek neovplýva veselosťou, že má sklon skôr k pesimizmu a chýba mu sebadôvera. Ťažko sa odhodláva k akejkoľvek zmene, preto je ťažké pre neho zmeniť prácu aj vtedy, ak ho neuspokojuje. Ani v manželstve tieto ženy nenájdu veľa šťastia, nechávajú sa odstrkovať a potom trpia. Mnohé z tejto krátkej charakteristiky by sa dalo prijať, aj keď ako vždy všetko čo je všeobecné, môže pokrivkávať. Veď každý z nás je jedinečný, rovnako ako odtlačok prsta.

Skryť Vypnúť reklamu

"Niekedy však stačí malý detail, z ktorého sa dá vychádzať, napríklad pri prvom kontakte, keď si človek hľadá zamestnanie. Dôležitá je aj gestikulácia, ale tá sa dá na chvíľu skryť, zatiaľ čo znamienko tam bude stále. Človek, u ktorého robíte pohovor, má napríklad znamienko nad pravým obočím. Svedčí to o jeho sile dosiahnuť to, čo chce, je to schopný človek, ktorý môže mať úspech v podnikaní, aj v intelektuálnych povolaniach. Je príjemný a spoločenský, dá sa s ním dobre vychádzať. Ak na pohovoroch na neho zapôsobíte a vyberie si práve vás, máte šťastie, dostali ste dobrého šéfa." Takto to podľa znamienka zhodnotí pani Žaneta.

Znamienka môžu byť dnielen okrúhle, ale aj elipsovité, rôzne ohraničené, môžu mať dokonca tvar mapy či kríža. Ak je kríž či trojuholník v strede čela, môže sa to charakterizovať ako duchovné oko, ktoré sa týmto spôsobom premietlo na povrch. Taký človek mohol byť v minulom živote farárom, mníchom či inou duchovnou osobou a do jeho súčasného života sa mohol premietnuť aj sľub celibátu. V tom prípade má problémy nadviazať bližšie vzťahy s opačným pohlavím a ťažko sa vie oženiť a mať deti. Môže však žiť pokojne a vyrovnane. Na druhej strane, ak sa s tým nevie zmieriť, môže sa z neho stať alkoholik či iný vyvrheľ spoločnosti.

Parádnice - záletnice

Ak má človek znamienko na pravej strane brady, môže si byť istý, že v živote bude mať šťastie, že jeho nápady zožnú úspechy a že začatú prácu vždy dokončí. Ale pozor, ak je znamienko čierne, vypuklé a s chĺpkami, už to neplatí. V tom prípade treba počítať s tým, že okolie, v ktorom sa človek pohybuje, mu môže hádzať polená pod nohy, neocenia ho dostatočne, intrigy a zákernosti prídu z miest, odkiaľ by to vôbec nečakal.

Tisícročné tradície rozprávok sa akosi intuitívne premietli aj do ilustrácií, kde sa bosorky či čarodejnice znázorňujú s veľkou bradavicou či materským znamienkom na ľavej strane tváre pri nose. Ak stretneme takého človeka, neznamená to, že je bosorák, ale veľmi pravdepodobne si zo svojej minulosti nesie hlboko zakorenenú negatívnu črtu prípadnej zlosti či jedovatosti. Môže byť navonok príjemný a pozorný, ale jeho vnútro bude ostré.

Znamienka na krku, hlavne u žien, bývajú symetrické a často mávajú tvar srdiečka. "Sú to väčšinou pekné a inteligentné ženy, usmiate, radostné, veľké parádnice, ale aj poriadne záletnice. Nemusí to platiť univerzálne, ale muži pozor, radšej si dožičte čas na dlhšie pozorovanie a nenechajte sa omámiť prvým závanom," varuje Žaneta.

No a ako je to, ak sú znamienka na miestach od pása dole, napríklad na sedacích svaloch, vnútornej strane stehien či na genitáliách? Dalo by sa to zovšeobecniť do jedného slova pozor! Môže to byť záletník, neveru chápe ako prirodzenú súčasť života, ľahko zradí partnera a iba zriedka si uvedomí, že blízkemu človeku tým spôsobuje psychické zranenia.

Materské znamienka, ktorým sa často hovorí aj znamienka krásy, mnohým prekážajú a stávajú sa neželanou kozmetickou vadou, ba neraz privodzujú aj zdravotné ťažkosti. Dnes nie je problémom chirurgicky ich odstrániť, tým sa však nemení ich psychologická podstata. A možno aj áno, veď ktožeho vie? Nikto to neskúmal, dá sa spoľahnúť iba na intuíciu. Tá u pani Žanety napovedá, že raz je to tak a inokedy inak. Vždy záleží od postoja, od práce na sebe, na chcených zmenách, ktoré môžu človeka pozdvihnúť.

Každému stromu v lese Kelti pripisovali nejaké vlastnosti

Druidovia poznali rôzne tajomstvá

O Keltoch, ktorých kmene v Európe sa sformovali medzi 10. a 8. storočím pred naším letopočtom, sa toho popísalo už dosť. Ich kňazi druidovia poznali rôzne tajomstvá, patril medzi ne aj keltský horoskop. Kelti si vážili prírodu, žili s ňou v úzkom kontakte. Každý strom v lese zohrával nejakú úlohu, veď lesy boli pre nich domovom. K stromom sa správali s rovnakou úctou ako k ľuďom, o čom svedčia aj povesti, v ktorých sa objavujú motívy prerodu ľudí na stromy. A odtiaľ je už iba krôčik k stromovému horoskopu. Stromy podľa Keltov mali určité vlastnosti a tieto prechádzali do ľudí podľa toho, kedy sa narodili. Pre zaujímavosť uvedieme aspoň niektoré z nich.

Narodení v čase 23.12. - 1.1 a 25.6. - 4.7. sú v znamení jablone. Títo ľudia hľadajú zlatú strednú cestu. Život si vážia, pritom dokážu využívať jeho plody. Jabloň nemá rada, keď sa jej niekto mieša do života, ale ani ona neriadi životy iných. Jablone sú tolerantné, chcú, aby si radosť zo života užívali všetci. Stále sú vôkol nich ľudia, ktorým treba pomáhať a dá sa na nich spoľahnúť. Keď je jabloň nešťastná, vždy si nájde niekoho, kto je na tom ešte horšie ako ona. Na podnety často reaguje prehnane, čo môže spôsobiť problémy v komunikácii. Jablone majú v sebe veľa energie a elánu, obyčajne toho stihnú oveľa viac ako iní.

Doba narodenia od 2.1. 11.1. a 5.7. - 14.7. je v znamení jedle. Títo ľudia sú veľmi ľahko zraniteľní a väčšinu toho, čo sa v nich odohráva, si nechávajú pre seba. Nasadia si obrannú masku, ktorú zložia iba vtedy, ak si získate ich dôveru. Pocit bezpečia je pre nich veľmi dôležitý. Podstatné sú pre nich ich vlastné korene, nikdy nezabudnú, odkiaľ pochádzajú. Na to, aby sa niekde dostali, musia vynaložiť veľké množstvo energie. Idú pevne za svojimi cieľmi, sú nezdolní a sú schopní žiť aj tam, kde nie sú ideálne podmienky. Nemajú radi protekciu, pätolízačstvo alebo podvody. Vždy sú na strane spravodlivosti. Majú šľachetnú povahu a sú dobrými priateľmi. Jedľa je vo vzťahoch spočiatku neistá, ale je verná a svojmu drahému ochotne prinesie aj modré z neba.

Čas od 11.3. - 20.3. a 13.9. - 22.9. je v znamení lipy. Lipa je symbolom Slovanov a medzi ľuďmi to bol veľmi obľúbený strom. Radi sa pod ním stretávali, a tak sa niet čo čudovať, že ľudia narodení v dňoch lipy sú obľúbení spoločníci. Lipy sú dobrosrdečné a priateľské. Vedia ľudí pobaviť, rozosmiať, ale predovšetkým im dokážu otvoriť srdce. Títo ľudia dokážu dať človeku pocit bezpečia a pokoja. Majú výraznú charizmu a napriek tomu, že nie sú priebojné, vždy si ich všimnete. Ich múdrosť, skromnosť a pokora nie sú pretvárkou. Lipa dokáže urovnať aj konflikty medzi ľuďmi. Zásadný význam má pre nich rodina. Lásku dokážu prijať, ale ešte intenzívnejšie ju vedia rozdávať. Často im uniknú praktické veci a pre ich dobrotu ich môžu aj zneužiť. Lipa pre druhého urobí všetko, aj to, čo mu vidí na očiach. Ak však nedostane citovú odozvu, z lipy sa stáva mlčanlivý, nevýrazný človek bez kvapky života.

Iba s Láskou môže vstúpiť aj Zdravie a Úspech

Príbeh o troch mužoch

Internetovou poštou už dávnejšie koloval príbeh so zaujímavým vyústením. V skrátenej podobe vyznieva asi takto:

Žena na dvore zbadala troch fúzatých mužov a keďže to bolo zrejme v dávnejších časoch, pozvala ich ďalej dačo si zajesť. Pán domu však nebol doma, takže to odmietli. Keď sa večer vrátil a zreferovala mu, ako reagovali, manžel ju poslal, nech pozvanie zopakuje. Teraz však dostala takéto vysvetlenie:

"Tento sa volá Zdravie, toto je Úspech a ja som Láska. Nemôžeme spoločne vstúpiť do domu. Choď a prediskutuj so svojím mužom, ktorého z nás chcete mať doma."

Muž navrhol, aby pozvali Zdravie, ale žena by radšej dala prednosť mužovi s menom Úspech. Rozhovor počula svokra a tá navrhla, aby pozvali Lásku. A tak žena vyšla von a pozvala Lásku do domu. Muž s týmto menom sa zodvihol, ale ostatní tiež vstali a nasledovali ho. Prekvapená žena sa opýtala, prečo idú s ním, veď pozvala iba Lásku. Starí muži odpovedali spoločne:

"Keby ste pozvali Zdravie alebo Úspech ostatní dvaja by zostali vonku. Ale vy ste pozvali Lásku a tá kamkoľvek ide, my ideme s ním. Kde je Láska, tam je aj Zdravie a Úspech!"

Starý človek sa môže stať príkladom pre blízkych

Len jeden druh bohatstva

si človek odnesie so sebou

Starnutie sa ničím nedá ovplyvniť, aj keď každý starne inak. Prijateľný je iba jeden spôsob, ako sa s tým vyrovnať: zmieriť sa s tým, prijať to, lebo sa to nedá zmeniť. Ak sa nám to podarí a my naozaj akceptujeme to, čo prichádza, teda aj choroby a bolesti, človek nájde uľavu vo svojej mysli. Odrazu sa prestáva báť starnutia a jeho myseľ je aktívna, čím podporí aj starnúce fyzické telo.

Celý náš vývoj je hľadaním: ako tvoriť, pracovať a hospodáriť s energiami, ako byť v súlade so svojím okolím. Ak nájdeme spôsob ako sa zmieriť s osudom, tak nás nerozhádže žiadna choroba, bolesť, ani starnutie a my môžeme plnohodnotne žiť s vedomím, že raz zomrieme. To neznamená pasivitu, práve naopak. Je v tom zodpovednosť za fyzické zdravie, aj za každú myšlienku, ktorú tvoríme ako nehmnotnú energiu.

Starý človek sa môže stať príkladom pre svojich blízkych hlavne tým, že vyžarovanie jeho myšlienok je radostné, nepoučuje, nerozkazuje, žiari skúsenosťou. Láska sa môže pretaviť do úsmevu, ktorému nechýba úprimnosť. Staroba môže byť najkrajšou časťou života, keď človek rozdáva okolo seba lásku a teší sa zo šťastia ostatných. Takéto bohatstvo je najlepším zavŕšením pozemského bytia, to si človek so sebou odnáša aj do nehmotného sveta, keď tento opustí.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 5. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 6. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 8. Vážení poslanci, to naozaj?
 9. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 2. Vážení poslanci, to naozaj?
 3. Koniec čakania na kuriéra
 4. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 5. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 6. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 7. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
 8. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 9. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 10. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 11 525
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 642
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 6 919
 4. Stiahnite si stovky e-kníh 5 861
 5. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 5 200
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 697
 7. Crème de la crème po slovensky 3 232
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 964
 9. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 861
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 2 621
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kľúčovou zbraňou proti delta variantu koronavírusu je zaočkovanie obidvoma dávkami vakcíny.

Aktuálne je na Slovensku zaočkovaných 26 percent obyvateľstva.


5 h
Logo podcastu Dobré ráno.

Ako sa bude vyvíjať pandémia.


a 2 ďalší 4 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop