Korzár logo Korzár Košice
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Už 9. ročník Dňa zdravia sa 3. mája v Dome techniky ponesie v znamení ezoteriky a zdravého životného štýluKronika Ákaša sa načas otvorí uvedomelým

Už 9. ročník Dňa zdravia sa 3. mája v Dome techniky ponesie v znamení ezoteriky a zdravého životného štýlu

Kronika Ákaša sa načas otvorí uvedomelým a vyspelým dušiam

"Vertikalita je prirodzený spôsob fungovania ľudského tela, stav, keď sú energetické centrá človeka čakry, otočené v zvislej polohe a v určitom štádiu sa spúšťajú regeneračné, očistné procesy v človeku. Zhrnutím dlhoročných poznatkov dospel Róbert Geist k metóde T.O.T., ktorá umožní každému jednotlivcovi dospieť do stavu vertikality bez akéhokoľvek iného štýlu. Je to metóda pre všetkých, ktorí chcú byť zdraví a mladí do vysokého veku. O vertikalite sa môže verejnosť dozvedieť viac na Dni zdravia," povedal vedúci Regeneračného centra Energy, Ing. Peter Tóth, ktorý toto populárne podujatie pripravil pre záujemcov ezoteriky a zdravého životného štýlu už deviatykrát.

Skryť Vypnúť reklamu

"Prišiel čas, keď človek si môže pozrieť v kronike Ákaša, nazývanej aj nebeská knižnica, udalosti svojho života. Pre pozemského smrteľníka sa otvára možnosť ohliadnuť sa späť za životnou cestou svojho duchovného rastu a vidieť množstvo udalostí, ktoré najviac určovali rad jeho skúsenosti. Kronika Ákaša sa načas otvorí uvedomelým, vyspelým dušiam, ktoré sú pripravené na to, aby poslanie v Univerze, čo mali nepretržite uskutočňovať počas viacerých svojich bytí, sa naplnilo. O duchovnej obrode človeka a jeho poslaní bude prednášať B. Kiss z Komárna," pokračoval vedúci centra.

Ako sme sa ďalej od Ing. Petra Tótha dozvedeli, na tohtoročnom Dni zdravia, ktoré sa uskutoční 3. mája v Dome techniky, sa predstavia verejnosti niektorí odborníci po prvýkrát. O alternatívnom riešení mnohých zdravotných problémov bude hovoriť český gynekológ MUDr. Bohdan Haltmar, MUDr. Lukáš Dostál, detský lekár, prítomných oboznámi s vplyvom detskej kozmetiky na zdravie dieťaťa. Kožné problémy neraz spôsobujú aj kozmetické prípravky určené deťom alebo strava, vtedy treba z potravy detí vylúčiť kyslé ovocné šťavy a obmedziť cukry. Verejnosť už dobre pozná popredného českého experta na ájurvédsku medicínu, medicínu dlhovekosti, MUDr. Dávida Freja, ktorý bude prednášať o vplyve ájurvédy na detoxikáciu a regeneráciu organizmu. Povedie aj praktický seminár ako si predĺžiť život, posilniť imunitu, zachovať prirodzenú hmotnosť. O výžive podľa piatich elementov sa dozvie publikum od diétoterapeuta Ing. Petra Tótha.

Skryť Vypnúť reklamu

"Súčasná teória materiálnosti myšlienky, potvrdená parapsychológmi v praxi spochybňuje teóriu elementárnych častíc a rýchlosti svetla. Do popredia sa v 21. storočí dostávajú prírodné energie, ktoré vie riadiť človek. Najúspešnejšie sa rozvíja bioenergotechnológia. Vo väčšine krajín je to utajované smerovanie pod egidou silových štruktúr. Prečo nemôže súčasná veda dať presvedčivé objasnenia prejavovaným paranormálnym javom? Prístup k poznaniu prebiehajúci v súčasnej vede sa uskutočňuje na báze materialistických pohľadov, kým paranormálne javy sa nachádzajú za hranicami piatich zmyslov človeka. Na riešenie problémov sa využívajú psychotechnológie na použití individuálnej a kolektívnej energie mysle z akejkoľvek vzdialenosti. Touto problematikou sa zaoberá aj Medzinárodná akadémia bioenergotechnológií v Kyjeve. Akademik prof. MUDr. A.Tarasov je jedným z tých, ktorí sa venujú ozdravovaniu ľudského organizmu prirodzeným obnovením jeho možností systémom očistenia a ochrannými funkciami. Účastníkov podujatia určite zaujme prednáška tohto ukrajinského lekára a vedca," zdôraznil Ing. Peter Tóth a nezabudol pripomenúť, že záver už tradične bude patriť populárnemu MUDr. V. Savčenkovi.

Skryť Vypnúť reklamu

Záujem o Deň zdravia stúpa, aj preto organizátori zabezpečili v tomto roku prednáškovú sálu i výstavné priestory s väčšou kapacitou. Vystavovatelia ponúknu bioinformačné preparáty, prírodnú kozmetiku, doplnky výživy podľa čínskych a fínskych receptúr, zelené potraviny, bylinkové čaje. Prítomní budú môcť vyskúšať nový diagnostický prístroj do ruky, ktorý zmapuje fyzické, emocionálne a duchovné príčiny chorôb, zmeria čakry. Prístroj z Ukrajiny je úplnou novinkou a v Česku s ním odborníci už pracujú.

Ani počas prestávky sa nebudú prítomní nudiť. Predstaví sa detská skupina bojového umenia zameraná na prácu s energiami, etiku a morálku, Aikido. V druhej prestávke vystúpia bubeníci, zatancujú dievčatá pod vedením Ivety Tóthovej. O pitný režim sa postará známa košická bylinkárka Dr. Oľga Bodnárová, o zdravú výživu védska kuchyňa Góvinda. K dispozícii budú: poradňa kardiológa, prístrojové analýzy zdravotného stavu a iné poradenstvá, tiež astrológ, numerológ, chiromantik, Aura foto. Zlosovateľné vstupenky (prvá cena zájazd od CK Zlatka) si možno kúpiť už teraz v Regeneračnom centre Energy. Vyjdú lacnejšie ako v deň podujatia.

Životné poslanie je každému z nás vopred pridelené

Človek má spolupracovať s osudom

Každý z nás v tomto živote má určité poslanie. Ak sa k nemu nedopracuje, bude musieť svoje poslanie zopakovať v ďalšom živote a možno aj v sťaženejších podmienkach. Preto je dôležité ho vyriešiť a dotiahnuť, aby sa človek opäť nevrátil do hrubohmotného sveta. Jednoznačne hovoriaci to majú oveľa ťažšie, pretože im vlastné ego nedovolí pozrieť sa na mnohé udalosti, okolnosti z iného uhla pohľadu, ako z materialistického či logického. Až isté šokové či ťažko pochopiteľné alebo prijateľné okolnosti, v tom lepšom prípade, ich silné materialistické chápanie sveta vo svojich základoch podlomia a nabúrajú. Ak ich takýto stres prebudí zo zimného spánku, odrazu začnú hľadať odpovede na otázky v takých oblastiach, ktorým dovtedy nevenovali pozornosť.

Ak sa však takíto ľudia rozhodnú zotrvať vo svojom silne materialistickom presvedčení, zatrpknú a ohraničia svoju myseľ silne dogmatickými víziami. Pre istotu si vytvoria takú pevnú bariéru, cez ktorú sa k nim nedostanú žiadne nové informácie. Je nesmierne dôležité, aby sa človek naučil spolupracovať s osudom. Vďaka pochopeniu životného poslania sa ľahšie prijíma a nesie bremeno, ktoré je človeku vopred pridelené. Ak sa naučí niesť svoj vlastný kríž, potom pochopí vlastné životné poslanie.

Domov i jeho časti absorbujú negatívnu energiu ľudí

Prevoňajme priestor šalviou

Tak, ako k nám prehovárajú predmety, vplýva na nás aj prostredie, v ktorom žijeme, pracujeme alebo šoférujeme. Steny, dlážky, nábytok, ale aj auto si uchovávajú energiu postojov, ktoré najčastejšie zastávame. Pokiaľ sme my a členovia našej rodiny zvyčajne mierumilovne naladení, bude náš domov odrážať túto pohodu. Bude pripomínať svätostánok, čo zaznamená a ocení každý, kto k nám vstúpi.

Pokiaľ sme však my, prípadne ľudia, ktorí s nami žijú, prepadli hádkam alebo obavám, strachu, bude energia nášho domova odrážať tieto problémy. Rovnako ako nábytok, steny a koberce absorbujú zápach cigaretového dymu, ostáva na nich aj psychický stres. Náš domov, kancelária alebo auto môže uchovávať energetické otlačky všetkých ľudí, ktorí sa v nich kedy ocitli. Náš domov tak mohol napríklad absorbovať negatívnu energiu ľudí, ktorí v ňom bývali pred nami. Našťastie, môžeme svoj príbytok aj auto očistiť a anjeli nám v tomto radi pomôžu. Ponúkame niekoľko spôsobov ako energeticky očistiť akékoľvek miesto, či už to je byt, dom, kancelária, obchod, auto.

V prvom rade musíme priestor vymaľovať, vymeniť koberce, ktoré používame iba vyčistené. Prevoňajme priestor šalviou, môžeme ju kúpiť aj vo forme tyčiniek alebo esencií. Tyčinku zapálime a prechádzame s ňou po miestnosti tak, aby sa dym rozšíril po celom priestore. Plytkú misu so slanou vodou alebo alpou umiestnime doprostred každej izby, ktorú chceme očistiť. Doprostred miestnosti umiestnime krištáľ. Nezabudnime najprv kameň zbaviť starej energie tak, že ho najmenej na štyri hodiny položíme na slnečné alebo mesačné svetlo.

Požiadajme archanjela Michaela a jeho pomocníkov, známych ako "skupina milosti", aby nad daným priestorom prevzali záštitu. Michael spolu s anjelmi zbaví priestor akejkoľvek negatívnej energie.

Dieťa sa ľahšie stotožňuje s rodičom rovnakého pohlavia

Romantická láska nie je založená na logike

Dieťa má tak mužskú ako aj ženskú energiu. Za ideálnych okolností je vyživované energiou oboch rodičov, dokiaľ sa nenaučí prijímať energiu priamo z vesmíru, ktorý je jednotou mužského a ženského princípu. Dieťa sa obyčajne ľahšie stotožňuje s rodičom rovnakého pohlavia. Napríklad dievča bude mať vlastnosti svojej matky a bude inštinktívne priťahovaná k otcovi, aby doplnila svoje pohlavie a stala sa úplnou. Chlapci sa správajú opačne. Mladé dievča spočiatku vidí svojho otca ako kúzelnú a všemocnú osobnosť. Domnieva sa, že jeho energia existujú mimo nej a chce teda otca vlastniť, aby mohla ovládať a riadiť jeho úžasnú energiu. Tak ako dospieva, vyrastie zo svojho detského názoru a vidí otca realisticky so všetkými jeho schopnosťami i chybami. Keď dosiahne svoju pravú identitu, nájde túto realistickú energiu v sebe.

V ideálnom rodinnom vzťahu jej obaja rodičia venujú pozornosť a energiu, čo dovoľuje veriť, že jej bude mať vždy dostatok. Skúsenosť, že má dostatok energie, posilňuje jej vieru vo vlastnú sebestačnosť. A práve táto viera jej uľahčuje prechod z detstva, keď prijímala energiu od dospelých, do dospelosti, keď ju bude prijímať z univerzálneho zdroja. Často však rodičia nie sú schopní venovať všetkým svojim deťom dostatok pozornosti. V takom prípade musia deti o energiu súťažiť. Ak sú navyše zanedbávané alebo kritizované, cítia sa vyčerpané a musia o pozornosť bojovať.

Ak je otec v rodine neprítomný alebo zastrašujúci, mladé dievča neukončí dôležitý psychologický proces integrácie mužskej stránky svojej osobnosti. Mylne sa začne domnievať, že jediný spôsob ako získať mužskú energiu je spôsob sexuálny. Preto sa tento chýbajúci článok stane magnetom pre návykové vzťahy. Takáto dievčina je polovicou kruhu, lpí na hľadaní druhej polovice vo vonkajšom svete. Týmto spôsobom vzniká návykový alebo závislý vzťah. Každý z nás hľadá známu zmes pozitívnych a negatívnych vlastností, ktorú sme poznali v detstve. Všetky dôležité detaily z nášho detstva i telesné, citové a duševné vlastnosti našich rodičov sú zaznamenané v našom mozgu.

K druhému pohlaviu nie sme priťahovaní len preto, že sa podobá našim rodičom, ale preto, že sa naša duša snaží vyplniť prázdnotu, ktorú v nás zanechal rodič opačného pohlavia. Nie je žiadnym tajomstvom, že romantická láska nie je založená na logickej úvahe. Keby sme uvažovali logicky, vybrali by sme si ľudí, ktorí nemajú negatívne vlastnosti našich rodičov a ktorí by nás mohli odškodniť za naše rany z detstva. Avšak impulz získať energiu a stať sa celými ľuďmi nie je nevedomou voľbou, ale nevedomou potrebou. Ak sa dívame na tento pud ako na pokus vyliečiť staré rany, potom je náš výber partnera zrozumiteľnejší.

Časť mozgu, ktorá hľadala partnera nie je náš logický, nový mozog, je to náš starý, krátkozraký mozog. A tento starý mozog sa snažil znovu vytvoriť podmienky nášho detstva, aby ich mohol napraviť. Pretože dostal dosť výživy na prežitie, ale nie k spokojnosti, snažil sa vrátiť k nášmu pôvodnému sklamaniu, aby vyriešil nedokončenú úlohu. Romantickej láske by sme sa mali brániť dovtedy, pokiaľ nespoznáme partnera ako človeka. Dobre poznať človeka opačného pohlavia nám pomôže udržať si vlastnú vyrovnanosť. Až potom, keď sa náš vzťah upevní, budeme môcť vytvoriť trvalý vzťah.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 2. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 3. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 4. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 9. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 4. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 7. Budúcnosť M&A v Európe
 8. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 9. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 10. Toto si zapamätajte! Takto určite nakúpite bezpečne
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 31 809
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 11 774
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 202
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 9 106
 5. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 835
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 619
 7. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 516
 8. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 8 482
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 433
 10. Učiteľka roka 2018: Koľko času by malo dieťa tráviť za počítačom 8 301
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Malá obec nesmie spustiť privatizáciu vodární. Prokurátor vidí ovocie otráveného stromu

Starosta porušil štyri zákony, majetok dediny predáva i kupuje.

Starosta Čerhova Jaroslav Bajužik.

Podklad, listy, konáriky, penetrácia, asfalt. Aj tak opravujú košické chodníky

Firma: Stáva sa, nevadí. Mesto, vedúca, poslanec: Môže byť problém.

Firma odmieta, že by nečistoty pod penetračnou vrstvou ovplyvnili kvalitu a životnosť chodníka.
Ilustračné foto.

Na boj proti korone dali závratnú sumu. NKÚ: Starosta pochybil

Okresný úrad rozhodol, že aj tak vyše 140-tisíc eur Markušovciam preplatí.

Okresný úrad v Spišskej Novej Vsi schválil preplatenie koronavýdavkov obci Markušovce.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Kováčik je stále špeciálny prokurátor a má previerku

Funkcie sa vzdal listom až k 31. januáru

NAKA zadržala špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.
Dobré ráno

Dobré ráno: Odíde Sulík kvôli Matovičovi z koalície?

Čo sa deje vo vládnej koalícii.

Komentár Zuzany Kepplovej

A čo ak nie sme vo vojne

Čo robíme, keď sa vyloďujeme, zhadzujeme atómky a národne povstávame proti hnusobe?

Zuzana Kepplová.
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Igor Matovič prichádzajú na tlačovú konferenciu v Prezidentskom paláci.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop