Korzár logo Korzár Košice
Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Magička, pani Zita, riešila u svojich klientov najmä prípady návštev zo záhrobiaBlúdiacim dušiam zosnulých treba pomôcť k návratu do ich

Magička, pani Zita, riešila u svojich klientov najmä prípady návštev zo záhrobia

Blúdiacim dušiam zosnulých treba pomôcť k návratu do ich domova

Medzi ezoterkmi sa hovorí, že naša Zem sa posúva do vyšších dimenzií čím súvisí aj prechod na vyššiu vibráciu ľudského vyžarovania, a nielen to. Do roku 2012 by sa mali dostať "domov" aj všetky zblúdilé dušičky. O tom, že niečo také sa deje sa presviedčajú mnohí citliví jedinci, ktorí sú čoraz častejšie konfrontovaní so stretnutiami práve takýchto duší. Prípadov je naozaj veľa, len väčšina z nás o tom mlčí, alebo to spomenie len vo veľmi dôverných rozhovoroch. Dnes sme sa na túto tému porozprávali s pani Zitou.

Skryť Vypnúť reklamu

- Posledný týždeň, ktorý som pracovala v Košiciach, prichádzali ľudia naozaj s neobvyklými problémami. Stretnutia s duchmi ich ale obťažovali. Dovedna osem rôznych osôb hovorilo o tom, že ich prenasledujú duše mŕtvych a všetko sa to dialo 21. februára, teda v čase, keď bolo zatmenie Mesiaca. Uvidím ďalej ako sa bude situácia vyvíjať, ale podľa všetkého majú tieto stretnutia stúpajúci trend.

Mohli by ste niektoré prípady spomenúť?

- Prvý bol až hrôzostrašný príbeh ženy. Mala okolo štyridsiatky a prišla na návštevu priateľky, ktorej zomrel muž za tragických okolností. Zaspal s horiacou cigaretou, mal vypité a od dymu, ktorý vznikol pri požiari, sa udusil. Bolo o ňom známe že je sukničkár a rád sa pozrel na dono pohárika. Priateľka jej postlala postel v izbe, kde visel obraz mŕtveho manžela. Len čo moja klientka začala zaspávať, počula kroky, potom ju čosi priľahlo... Nemohla kričať, pretože jej ten prelud hrýzol pery, nemohla zodvihnúť ruky, lebo jej ich držal. Keď ju prestal hrýzť začala sa modliť otčenáš a on z nej spadol. Začala kričať. Na jej krik pribehla jej priateľka a videla, že má roztrhanú nočnú košeľu, krvavé ústa a modrú tvár, Žena dostala veľmi veľký strach, a preto aj prišla za mnou. Stopy po vyčínaní ducha som ešte videla a aj som ho identifikovala. Bol to mŕtvy muž jej priateľky. Keď som jej pomáhala, vraj obraz onoho muža v byte priateľky spadol zo steny.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďalší príbeh je o tom, že smrť prichádza do domu, kedy chce. Členovia rodiny, o ktorej je reč, boli viac ráz u mňa, a pri výklade kariet som videla, že čoskoro zomrie muž pochádzajúci z ich rodiny. Žiaľ, ukázalo sa, že karty mali pravdu a smutná prognóza sa stala skutočnosťou. Manžel tej pani bol úplne zdravý, nikdy si nesťažoval na nejaké neduhy, chodil do práce na týždňovky. V jednu noc manželka nemohla spať, čítala si v obývačke, keď počula kroky na schodoch a akési klopanie. Vstala a šla sa pozrieť do spálne. Uvidela spiacu tvár manžela... Lenže celkom omladnutú, takú ako keď ho spoznala, teda keď mal 25 rokov. Odvety už uplynulo temer 30 rokov. Nevedela si vysvetliť, čo to má znamenať, ale odohnala od seba zlé myšlienky. Ráno sa manžel obliekal a poprosil ju o kávu. Než ju uvarila a zaniesla mu ju, bol už mŕtvy.

Skryť Vypnúť reklamu

Tretí príbeh je o mladej rodine, ktorá prišla za mnou až z Čiech. Bývajú v prenajatom byte, kde sa dejú čudné veci a ich malé dieťatko veľmi často plače a je nepokojné. Mladá pani zo začiatku videla len fialové svetlo, ktoré sa za ňou otáčalo. Zásuvky sa samé otvárali a ju začali prenasledovať myšlienky, že toto všetko je namierené proti jej dieťatku. Ja som však zistila, že duch chcel vládnuť nad ňou, nie nad dieťaťom. Keď sa uvoľnila, rozprávala mi, ako videla v opare viacero ľudí sediacich okolo stola, ktorí vyvolávali duchov. Videla ich nielen ona, ale aj jej manžel. On dokonca chytil aj jedného za ruku. Keď sa ich pokúsil manžel odohnať, objavovalo sa ich stále viac a viac a oni pochopili, že toto počínanie je zbytočné. Manželia vymenili už tretí byt, ale jeden z duchov ich sprevádzal všade. Mladej žene som objavila na dlani čiaru, podľa ktorej ju duch našiel všade. Dozvedela som sa, že jej dvaja strýkovia tragicky zahynuli a podľa všetkého sa niečo udialo v rodine. Musíme zistiť, prečo aktivizovali tohto zlého ducha.

Posledný príbeh, ktorý spomeniem, sa stal mladej dievčine. Prisnil sa jej sen, že pri nej stojí veľmi vysoký muž so smrteľne bielou tvárou. Otvorila oči a on naozaj stál pri nej. Nikomu nič nepovedala, čo sa jej prihodilo v noci, ale keď sa ráno umývala a pozrela do zrkadla, zbadala v ňom aj tvár i postavu onoho muža.

Spomínali ste, že všetky prípady mali vyvrcholenie 21. februára aká je vaša hypotéza?

- Bolo veľmi silné mesačné zatmenie, udialo sa to v čase veľkonočného pôstu a vtedy sa začína otvárať príroda. Mŕtvi, ktorí zomreli tragicky, nepripravení, nezmierený začínajú obťažovať živých. Tí, ktorí ste kúpili byt, alebo dom, mali by ste ho nechať pred nasťahovaním sa vysvätiť a mať pri sebe svätenú vodu a kríž. Podobné prípady objavovania sa mŕtvych duší sa môžu prejavovať až do 27. apríla. Tieto duše nevedia nájsť z najrozličnejších príčin cestu k Bohu. Prichádzajú preto k svojim blízkym, ktorých to vystraší, alebo aj veľmi obťažuje. Treba zistiť dôvod, prečo uviazli medzi zemou a nebom. Niekedy môže ísť napríklad o rodové kliatby, pre ktoré nemajú pokoj, inokedy duchovia prichádzajú s nejakým posolstvom, ak zomreli nečakane, môžu byť i nezmierení so smrťou, a teda dezorientovaní a treba im na ich ceste pomôcť, alebo ide o samovrahov. Duchovia sa často zjavujú ľudom, ktorí nechcú žiť. Ak sa nájde príčina, dá sa pomôcť aj nešťastnej duši aj ľuďom, ktorých mŕtvi navštevujú.

Bulhharský liečiteľ pán Ivan Kostov ani tohto roku nezabudol na Košičanov

Pomohol už stovkám chorým

V klube Bosorka pána Ivana Kostova v sobotu už pred 10. hodinou netrpezlivo čakala mladá žena. Niekoľko rokov jej bulharský liečiteľ pomáha zvládať onkologické ochorenie. Ešte pozoruhodnejší bol prípad, keď pán Kostov pri liečení pacineta presne určil miesto, na ktorom sa nachádzal nádor. Všetko bez toho, aby vedel, čo obsahuje lekársky nález vyšetrenia ultrazvukom. Pán Kostov sa po priložení rúk iba usmial a povedal chorému: "Nebojte sa, bude dobre." Neskôr sme pacientovi zatelefonovali, pretože mal ísť na podrobnejšie vyšetrenie. Skoro sme onemeli, keď sme sa dozvedeli, že cysta, a ani žiadny iný útvar sa na inkriminovanom mieste už nenachádzal.

O pacientov pán Kostov nemal núdzu a tak sme ho vyrušili len na pár minút aby sme sa dozvedeli pre našich čitateľov niekoľko prírodných receptov vhodných pre toto obdobie. "Pijeme veľa čaju, a tekutín vôbec, najlepší je šípkový. Ide o to, aby sme premyli lymfy, kde sa usadzuje odpad z organizmu a prívodom vody ho vyplachujeme z tela von. Dbáme o stálu teplotu tela, pri prechode zo zimy do tepla a naopak vhodným oblečením. Pri porušení termoregulácie sa telo veľmi stresuje a znižuje sa imunita. Deťom je dobré dať cmúľať stvrdnutý med s troškou sódy bikarbóny. Pomalé uvoľňovanie sa hojivých a liečivých látok z medu deťom vhodne zvyšuje imunitu. Na zvýšenie imunity a pri problémoch s pľúcami do fľaše medu nastrúhame celý citrón /predtým dôkladne umytý/ dáme za hrsť pomletých vlašských orechov všetko zmiešame a konzumujeme aj niekoľko lyžíc denne."

Apríl podľa tarotu Elišky Vysloužilovej

V politike to bude vrieť

Tentokrát pani Eliška veštila z Egyptského taroru, ktorý sa odlišuje od klasického. Jeho výklad je náročnejší ale vraj i presnejší.

Všeobecné tendencie: Všetko sa bude točiť okolo peňazí, bude sa prejavovať váhavosť a čaká nás aj prekvapenie. V popredí bude komunikácia a veľa sa bude hovoriť o právnych záležitostiach. V tomto mesiaci pravdepodobne dôjde k napätiu medzi právnymi a ozbrojenými zložkami. Budú sa otvárať aj tajné dokumenty a preniknú von utajované informácie. Karty naznačujú zvýšenú vnímavosť ľudí, a tak si iste dáme pozor na podvody súvisiace s ekonomikou a ustrážime možný nepokoj. Ale sú tu aj energie elegancie a združovania. Záleží iba na každom z nás, ktoré uprednostníme.

Politická scéna: Na vzostupe budú energie prinášajúce napätie, hrozia potýčky a rozvrat, súdy a po výbuchu zlosti, môže ísť aj o fyzický výpad, pomôže vyriešiť situáciu jedna malá strana. Spory budú súvisieť s justíciou alebo vojskom. Po upokojení hladiny vzíde nová zmluva, ktorá zabazpečí pokoj. Karty hovoria o nehode i o čiernom, veľmi falošnom politikovi.

Zdravie: Určite sa bude zlepšovať, ale len ak k životnému štýlu budeme pristupovať ako vzdelaní ľudia, a to najmä v oblasti stravovania. Mali by sme vedieť o našich genetických predispozíciach a podľa toho aj žiť, vtedy si zachováme dobré zdravie. Nemali by sme zlou životosprávou podporovať to, čo máme v organizme už geneticky menej disponované. Očistné kúry, čerstvé bylinky a menej mäsitých jedál určite pomôžu. V tomto období sa môžu vyskytnúť ochorenia priedušiek, kostí, sleziny a lymfatického systému.

Láska: Ľudia budú žať, čo zasiali. Problémy čakajú tých, ktorí si neošetrili vzťahy z minulosti a ktorí majú mimomanželské vzťahy. Pocítia dôsledky svojich nedobrých rozhodnutí. Naopak práve vznikajúce vzťahy založené na úprimnosti majú veľké šance, rovnako ako staré, naplnené čistotou. Láskaví ľudia budú ostatných priťahovať, podráždenosť a nečestnosť naopak odpudzovať.

Peniaze: Dostatok ich budú mať tí, ktorí vsadia na vzdelanie a inteligenciu. Znalosti z ekonómie ich dovedú k tomu, čo chcú. Najdôležitejšie je všetko si dobre premyslieť a naplánovať. Rýchle rozhodnutia v apríli nebudú tie najšťastnejšie. Dariť sa bude v kúpe a predaji nehnuteľností a poľnohospodárom. Konečne sa začne dariť aj v živočíšnej výrobe ale ak chov sa nesmie zamerať na prechemizovaný veľkochov. Dôležitá bude voľba, čo sa farmári rozhodnú pestovať, karty hovoria, že tohtoročná úroda hrozna ale aj ďalších plodín neskorej jesene by mala byť výborná. Peniaze nebudú mať ľudia, ktorí sa nevedia podeliť, sú sebeckí a arogantní.

Terapeut Patrik Balint radí, ako pomôcť svojmu organizmu

Na jarné raňajky trocha železa

Železo je látka, ktorá pomáha hlavne pri distribúcii kyslíka po tele. Jedným zo zdrojov železa, ktorý nám príroda poskytuje práve v období začiatku jari, je žihľava. Počas zimy sa príjem železa, ktoré je telo schopné spracovať, výrazne znižuje. Zapríčiňuje to zníženie príjmu zelenej zeleniny, ktorá obsahuje kyselinu listovú, tak potrebnú pre vstrebateľnosť železa.

Žihľava ako celá rastlina (listy a stonka) je výborným prostriedkom na doplnenie železa, lebo obsahuje zložky pre jeho lepšie strávenie a vstrebanie v organizme. Na jar, keď sa naše telo prebúdza a potrebuje dostatok kyslíka na rozbeh, kyslíka na premýšľanie, nastavenie sa na vyšší výkon svalov, zvyšuje sa nárok na spotrebu železa v tele. Ak sa toto v správnom čase nedostaví, tak jarná únava, vírusové ochorenia, jarné depresie a podobne môžeme stretávať v omnoho väčšej miere.

Pamätám si na tradície Veľkej noci, ktoré dodnes dodržiavame v rodine, kde je žihľava na veľkonočnom stole nezastupiteľným prvkom. Už sa to pomaly pre nás stáva rituálom, ísť celá rodina v období Veľkej noci, trhať žihľavu na južné svahy krásnej prírody v okolí Martina. Pokiaľ viem, tak sa ešte žihľava nachádza na raňajkových stoloch hlavne oblasti Šariša a Spiša.

Recepty: Žihľavu natrháme najlepšie mladé vrcholky - časť stonky a listy. V tomto čase môžeme nájsť žihľavu na južných svahoch lúk a hôr.

Žihľavová praženica

Pre jednu osobu: Potrebujeme: dve vajíčka, hrsť žihľavy, maslo, kurkumu a soľ. Príprava: Maslo speníme a pridáme nakrájanú žihlavu. Chvíľu pražíme na masle a pridáme vajíčka, ktoré pražíme do konzistencie praženice. Počas varenia pridáme kurkumu (výborný prostriedok pre lepšie trávenie a farbu, keďže jarné vajíčka ešte nemajú charakteristickú žltú farbu). Na východnom Slovensku je táto praženica podávaná so sladkým pečivom, ktoré na Šariši volajú barches.

Železitá bomba, prísada do jedál

Pre celú rodinu: Potrebujeme: dve hrste žihľavy, vodu. Príprava: Žihľavu rozmixujeme spolu s trochou vody. Pretlačíme cez gázu. Žihľavovú vodu pijeme každý deň dve lyžičky pre doplnenie železa. Množstvo vydrží asi 3 dni pre štvorčlennú rodinu. Udržiavať v chladničke nie viac ako tri-štyri dni. Pre jarný rozbeh piť 7 dní, takže najlepšie pripraviť dvakrát.

Grunt, ktorý ostal v gáze vytvarujeme do guličiek alebo natlačíme do foriem a dáme zamraziť. Neskôr nám bude slúžiť ako prísada do polievok a jedál - podobne ako pripravujeme v lete petržlen.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Zázračná hranica kilometrov, po ktorej sa vám elektromobil neoplatí
 3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 4. Ako sa mení dynamika firiem?
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 4. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 5. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 24 792
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 14 165
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 12 856
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 026
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 10 500
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 965
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 329
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 7 017
 9. Po Slovensku na motorke 5 372
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 4 959
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Osudným sa mu stalo zrejme to, že zadriemal v tráve.


17m
Jakabov palác je roky zatvorený. Plán je, aby slúžil na reprezentatívne účely.

Sídlil tam Beneš, plánujú sieň slávy.


a 1 ďalší 21 h
Blokáda cesty v Prešove na Levočskej ulici v marci 2017.

Prvá barikáda má byť v najväčšej špičke.


21 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Demografický problém nikto nerieši.


9. jún
Stretnutie Bidena (v kresle vľavo) s Putinom trvalo tri a pol hodiny.

Lídri nevystúpili na spoločnej tlačovej konferencii.


50m
Peter Schutz

Východisko na spôsob "vláda národnej spásy" je čistá fantazmagória.


5 h
Marek Hamšík (vľavo) počas tréningu slovenskej reprezentácie na EURO 2020.

Kapitán regeneruje výnimočne.


Pavol Spál 7 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop