galérii Rotunda svoj pohľad na príchod na svet prezentujú profesionálni umelci i deti, ktoré ho ešte nemajú až tak hlboko ukrytý v podvedomí.
KOŠICE. Výstava súvisí s projektom Možnosť voľby pre košické matky, ktorý je zameraný na prirodzený pôrod a veci s tým súvisiace.
Inšpirovali sa vlastným príchodom na svet
"Všetci sme boli privedení na svet, všetkých sa nás táto téma bytostne týka. Výstava vznikla zhodou náhod, pretože v učebných osnovách sa nájdu súvisiace témy. Naši štvrtáci sa zúčastnili prednášky a svoje pocity zúročili vo výtvarných dielach. Trošku možno váhali, pretože v blízkom čase pôrody riešiť nebudú, ale myslím, že sa s témou pekne popasovali," vysvetlila Michaela Dunaiová, pedagogička ŠÚV.
Autori vychádzali z predpokladu, že každý človek si so sebou nesie zážitok z narodenia a priebeh tehotenstva s pôrodom majú obrovský vplyv na náš život. Vplýva to na schopnosť mať rád seba i ostatných, ovplyvňuje to i sklon k depresiám či agresivite. Na výstave nájdete zaujímavé akvarely, olejomaľby, avšak zastúpené sú i svetelné objekty, ručný papier či maľba na textil.
V Rotunde si vystavené diela môžete pozrieť do 14. apríla, následne sa celá výstava presunie do galérie Veritas na Dominikánskom námestí, kde ju môžete navštíviť od 17. do 30. apríla.
(nit)
Autor: Spišská Nová Ves
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári