Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Vek Vodnára, ktorý začal v roku 1950 a potrvá do roku 2010, prinesie svetu svetlé i temné obdobiaZeme už nemôže ďalej tolerovať, že ľudia

Vek Vodnára, ktorý začal v roku 1950 a potrvá do roku 2010, prinesie svetu svetlé i temné obdobia

Zeme už nemôže ďalej tolerovať, že ľudia poškodzujú jej vibrácie

Na prelome tisícročia ľudstvo vstúpilo do veku Vodnára. Z astrologického hľadiska trvá vláda jedného znamenia približne 2 160 rokov. Jeho začiatok sa stanovuje podľa vstupu do znamenia, ktoré sa vzhľadom na rozsah neurčuje na dni a mesiace, ale skôr na desaťročia. Podľa odhadu rôznych astrologických štúdií, spadá začiatok veku Vodnára do roku 1950 až 2010. Viac nám o ére tohto znamenenia povedala cvičiteľka jogy a prezidentka Slovenského kráľovského združenia, Mária Renáta Stillichová-Kustrová, ktorá sa už niekoľko rokov zaoberá ezoterikou.

Skryť Vypnúť reklamu

Vek Rýb sa začal ešte v období pred Kristovým narodením. "Ľudia sa v ňom mali naučiť nezištnej láske, vzdať sa niektorých plánov a cieľov najmä preto, že preberali úlohy v rodine a spoločenskom živote," rozhovorila sa ezoterička (na snímke). "Vek Rýb mal rôzne obdobia, striedalo sa obdobie osvietenstva s obdobiami temna. Tieto cykly boli približne 200-300 - ročné. Nazývali sa napríklad renesancia, baroko, rokoko, romantizmus. V ľuďoch sa formovala schopnosť premýšľať individuálne, čiže viac sa spoľahnúť na svoj úsudok ako na ´dar z nebies´."

V súvislosti s prechodom z veku Rýb do veku Vodnára je potrebné všetky vedomosti, informácie, výdobytky vedy a techniky spojiť s duchovnom, emóciami, s naším energetickým telom. "V ľudskom tele vytvoriť určitý systém, umožňujúci rovnováhu. Vo veku Rýb platila dualita hierarchie muža, to bola najvyššia autorita. Formou komunikácie bolo tlačené slovo. Človek je ako veľká nádoba elektromagnetickej energie a túto je možné rozvibrovať pomocou čakier a určitého poznania samého seba. Ale skôr, ako sa to stane, človek musí nastúpiť cestu pokory a hlbokej lásky k ľudstvu ako takému, lebo sily môžu byť aj zneužité a tomu treba zabrániť. Aj silu atómu môžeme využiť pozitívne i negatívne, záleží na tom, ako sa s ňou narába a na čo sa použije. Vo veku Vodnára sa tlačené slovo mení na komunikáciu virtuálnu, t.j. televízia, internet, ale pomaly sa vracia opäť komunikácia bez techniky, to znamená telepatia, mimozmyslové vnímanie, zmenený stav vedomia, komunikácia medzi rôznymi druhmi, napríklad medzi človekom a zvieraťom, prichádza modlitba v podaní meditácie, ale aj veštenie a obrady starých čias."

Skryť Vypnúť reklamu

Ako sme sa ďalej dozvedeli, rozdiel medzi vekom Rýb a vekom Vodnára sa prejaví hlavne v tom, že budeme vedieť rozoznasť aj niektoré postupy, ktoré boli pred nami doteraz skryté. Pôjde najmä o poznanie založené na intuícii. V minulosti sme postrehli niektoré veci, ale nevedeli sme nájsť logiku v týchto procesoch. Deje a procesy, ktoré boli doteraz hermeticky uzavreté, sa budú vo veku Vodnára otvárať. Ľudia, ktorí dokážu pracovať s intuíciou, telepatiou, telekinézou a iným zmyslovým vnímaním, budú mať zelenú. Aj vo veku Vodnára bude ľudstvo prechádzať svetlými a temnými obdobiami.

Koniec 20. a začiatok 21. storočia možno nazvať aj obdobím hľadania lásky a harmónie v pretechnizovanom svete. Dosiahnuť to možno vyváženosťou materiálneho a duchovného princípu v živote človeka. Netreba sa na nikoho a na nič chorobne viazať. Tešiť sa z maličkostí a milovať každého rovnako. Mať čas na seba, na pokoj, harmóniu, vážiť si svojich rodičov, pretože rodič symbolizuje spojenie medzi nebom a zemou. S vesmírom splynieme len vtedy, keď prijmeme, čo nám ponúka. Vodnár "vylieva" pre nás múdrosť, chce, aby sme vedeli, kto sme a prečo sme tu na Zemi, prečo máme svoju matičku ochraňovať a prečo sa máme navzájom milovať. Láska je najvyšší princíp Univerza.

Skryť Vypnúť reklamu

"Strach ľudí nikdy nebol taký silný ako v súčasnosti, keď nás denne médiá informujú o rôznych katastrofách, vojenských konfliktoch či o globálnom zničení našej planéty. Jednou z príčin katastrof je aj to, že Zem sa čistí od negatívneho myslenia ľudí. Tí, ktorí negatívne myslia, poškodzujú vibrácie Zeme a tá to už nemôže ďalej tolerovať. Vo veku Vodnára ľudia uprednostňujú užívanie si života pred starosťami. Veľká časť populácie preferuje voľnosť a neviazanosť. Pod týmto vplyvom môže dochádzať k rôznym katastrofám, zemetraseniam, povodniam, epidémiám, požiarom, objavia sa nové vírusy a baktérie. Na Zemi sa odohrávajú rôzne premeny, je to náš svet foriem, ktorý vnímame zmyslami. Ale existuje aj svet neviditeľný, a práve vek Vodnára nám otvára brány ako tento svet dostať do svojho vedomia a podieľať sa na ňom. Pochopiť seba, znamená aj pochopiť funkciu vesmíru a obrovského kolosu galaxií, z ktorých každá presne plní jej určenú úlohu. Je ťažko pochopiť všetko naraz, preto potrebujeme postupnosť, čas a silu vôle preniknúť do tajov, ktoré sú pred nami akoby uzamknuté."

Mnohí skúmajú svet okolo seba pomocou psychických, duchovných či mentálnych techník, ktoré kultúra kresťanstva predtým nepoznala. Vraciame sa do dávnoveku, alebo napredujeme? Mystici Indie hovoria, že žijeme preto, aby sme poznali samých seba a toto poznanie patrí ľuďstvu tak v dávnoveku ako dnes. Ide o to, že práve teraz sa posúvame do inej dimenzie a práve tieto vibrácie nás posúvajú rýchlejšie sa tam dostať.

"Ak však naše podvedomie a vedomie budú vysielať negatívne myšlienky, ako sú závisť, nenávisť, zloba, klamstvo, chamtivosť, žiarlivosť a podobne, neposunieme naše vedomie, ale pritiahneme vibrácie katastrof a vzbury matičky Zeme, ktorá plače a prihovára sa ľuďom obdareným mimozmyslovým vnímaním. Prosí ľudstvo o utíšenie vášní, vzbúr a vojen, o utíšenie mysle a o vyžarovanie pokoja a šťastia. Aj modlitba je pokornou prosbou Univerza o pokoj a šťastie. Pozitívne myšlienky treba vysielať i matičke Zemi, na ktorej žijeme, vodám, poliam a horám, ktoré nás živia a chránia," radí Mária Renata Stillichová-Kustrová.

Vládcom znamenia Vodnár je planéta Urán, ktorá sa práve teraz zdržiava v tomto znamení, a preto sa môže nehatane rozvíjať. Aké zmeny nás teda čakajú v najbližších rokoch? "Podľa astrológa F .Paráka vynálezy, ktoré sa teraz overujú, budú môcť v najbližšom období rozhodujúco ovplyvňovať život na Zemi, ale aj vo vesmíre. Už teraz sa objavujú na medicínskom poli riešenia vedúce k ochrane pred plodnosťou, ale aj starnutím. Klonovanie častí organizmu pre náhradné orgány sa v súčasnosti poníma ako neetické, či tomu tak bude aj o 20 rokov, je otázne. Ľudstvo bude túžiť po pevných hodnotách a hľadať orientáciu. Sú tu názory, že sa vytvorí svetová cirkev, sotva však do roku 2020. Človek novej doby bude hľadať aj v zábave extrémy. Ľudstvo zatúži poznať úplnú slobodu a bude ju hľadať aj v odstraňovaní posledných sexuálnych zábran. V neskoršom veku Vodnára sa bude klásť dôraz na duchovnú úroveň. Ľudia sa začnú zaoberať duchovnými cvičeniami, metafyzikou, mágiou, parapsychológiou, reiki či feng shui. A toto obdobie už začalo," povedala na záver ezoterička.

Dokáže človeku prezradiť budúcnosť

Placka: Čarovanie s vŕbou

Kelti nepochybovali o magickom pôvode vŕby a verili, že ak chce, dokáže človeku prezradiť budúcnosť.Druidi, keltskí kňazi, dávali do koruny vŕby kože obetných zvierat, z mladých vŕbových halúzok plietli veci, ktoré sa využívali pri veštení. Liečivé vlastnosti vŕby neušli pozornosti liečiteľov všetkých čias.

V starom Ríme vyťažok z bielej vŕby používali ako tonizujúci prostriedok. Slúžil najmä na znižovanie horúčky. Práve tejto rastline vďačíme za aspirín, najčastejšie používaný liek na zemeguli. Odvar z vŕbovej kôry obsahuje veľa zlúčenín, ktoré sa po požití menia na ľahko osvojiteľnú kyselinu salicylovú, ktorá pôsobí protizápalovo.

V dnešnej medicíne sa používajú lieky z výťažkov vŕby na migrénu, lupienku, žalúdočné vredy, zápal slzníc, masti na reumatizmus, ako aj salicylové zlúčeniny získané synteticky. Kúpeľ s vývarom šalviových listov, kvetov rumančeka a vŕbovej kôry zabraňuje nadmernému poteniu. Naši slovanskí predkovia dobre vedeli, čo robia, keď po prvý raz priniesli bahniatkami obsypanú halúzku do svojho domu.

Na svete nie je veľa rastlín, ktoré sa za úctu odvďačili ľuďom toľkým dobrodením. Pamätajme na to teraz, na jar a nedovoľme kaličiť tieto úžasné stromy. Jedna halúzka celkom stačí, aby sme vyšibali všetkých doma pre šťastie.

Úspech iných zvyšuje náš magnetizmus

Vieme prijímať a dávať?

Ak chceme vytvoriť tok peňazí vo vlastnom živote, naučme sa dávať a brať. Chceme dostávať, takisto ako dávať. Mnohí radi dávajú, ale ťažšie prijímajú. Ak niekomu umožníme dávať, tým ho podporujeme, lebo má príležitosť prejaviť svoju hojnosť. Ľudia majú dobrý pocit, ak môžu niekomu niečo dať, čo môže obdarovaný použiť a mať z toho radosť. Ak by nikto nič neprijal, nikto by nemohol rozdávať, zablokoval by sa tok energie potrebnej na vytvorenie hojnosti.

Nepokladajme za sebecké niečo prijať. Považujme to za dokončenie okruhu energie. Čím viac sa otvoríme prijímaniu, tým viac môžeme rozdávať. Prijmime peniaze od ľudí s vďačnosťou a srdečnosťou i podstatu toho, čo dostávame. Predstavme si, že sa osobe, ktorá nám dáva peniaze, vráti desaťkrát väčšia suma. Ak si predstavíme úspech druhých, zvyšujeme vlastný megnetizmus pre hojnosť.

Buďme pripravení prijímať všetko s vďakou a láskavosťou. Ak sme v núdzi a dostaneme od niekoho sto korún, poďakujme sa a nehovorme, že to je málo. Niektorí ľudia si pritom v duchu povedia: " Neviem, ako s tými peniazmi vyjdem, kiež by som bol dostal viac." Zoberú peniaze a svojím vedomím zmenšujú sumu. Nabudúce dostanú menej. Ak prijímame peniaze s pocitom radosti, vďaky a s predstavou, že nabudúce ich bude viac, vytvoríme ďalšie možnosti na dosiahnutie hojnosti.

Otvorme sa prijímaniu z každého zdroja, ktorý si váži našu samostatnosť a ochotne prijmime, čo sme žiadali. Ľudia niekedy nedôverčivo hľadajú skryté úmysly alebo zámery v tom, čo dostávajú. Predstavme si, že chceme ojazdené auto. V mysli sa nám objaví krásne auto za prijateľnú cenu, s malým počtom najazdených kilometrov a vo výbornom stave. Vyjasnime si predstavu svojho cieľa a začnime auto magnetizovať. Jedného dňa objavíme v autobazári auto, ktoré spĺňa naše požiadavky a dokonca bude stáť menej, ako sme si predstavovali.

Avšak stáva sa, že namiesto toho, aby sme sa tešili, že sa nám naša predstava splnila, začneme pochybovať, či je všetko s autom v poriadku. Mali by sme dôverovať vlastným schopnostiam vytvoriť niečo ideálne. Potvrdiť si vlastnú schopnosť vytvoriť to, čo chceme mať. Ak zvládemem tento proces, získame veci, ktoré sa zdajú príliš dobré na to, aby boli skutočné. Preto sa tešme z toho, čo vytvoríme.

Akademik Alexander Tarasov z Kyjeva príde do Košíc

Nelieči, ale uzdravuje

Psychická energia sa prvýkrát spomína už 1500 rokov pred n. l. V staroegyptskom papyruse Ebersa (uchránilo sa ich 10) sa liečiteľom odporúča brať ohľad na liečebnú silu duše liečiteľa. Hovorí sa v ňom o možnosti pôsobenia na psychiku počas spánku, čo sa v našej novodobej histórii považovalo za unikátny objav vedy.

Pred 2 tisíc rokmi Kristus liečil chorých psychickou energiou. V evanjeliu možno narátať okolo 80 faktov vyliečenia rôznych ochorení. Už v staroveku vedeli, že psychickou energiou (mysľou) možno liečiť a možno aj zabiť. Veľa ľudí ani netuší o svojich psychických schopnostiach a možnostiach. Ak sa to ľudia naučia, môžu urobiť veľa pre svoje zdravie.

Extrasens - je nadpriemerne citlivý človek. Existujú však ešte parapsychológovia, ktorí sú schopní ovládať psychickú energiu. O ich služby bol veľký záujem v celej histórii ľudstva. Napríklad v staroveku vojvodcovia nezačínali ťaženie bez ich názoru. Adolf Hitler svoju kariéru začal otvorením Inštitútu parapsychológie, pričom využíval služby známeho telepata J. A. Hanusena. Winston Churchil vstúpil do politiky po porade s jasnovidcom grófom Hammonom. Franklin Theodor Roosvelt konzultoval svoje kroky so známou americkou jasnovidkou Jean Dickson. Španielsky kráľ Juan Carlos ako aj Francois Mitterand využívali služby parapsychologičky francúzskej televíznej novinárky Elizabeth Tessier. V administrácii amerického prezidenta pôsobí skupina analytikov - bioenergológov. Na riešenie problémov sa využívajú psychotechnológie, založené na použití individuálnej a kolektívnej energie (mysle) z akejkoľvek vzdialenosti.

Takouto problematikou sa zaoberá aj Medzinárodná akadémia bioenergotechnológií v Kyjeve. Akademik A. Tarasov je jedným z tých, ktorí sa venujú ozdravovaniu ľudského organizmu prirodzeným obnovením, systémom očistenia a ochrany jeho funkcií. Vysvetľuje, ako fungujú drenážne systémy človeka a čo signalizujú, aby sme vedeli pochopiť, čo treba robiť pre zvýšenie odolností organizmu. Na jeho konte je už množstvo vyliečených, zdravých šťastlivcov predtým "nevyliečiteľne chorých pacientov". Tvrdí, že on nelieči, ale ozdravuje.

Nadmerné množstvo farbív, konzervantov, ale i jedov v potravinách, znečistené životné prostredie, životný štýl i vlastná nevedomosť, vedú k zhoršovaniu zdravotného stavu obyvateľstva. Čo robiť to je obsahom prednášok MUDr. Alexandra Tarasova, doplnených novými dignostickými metódami (napríklad kvalitatívna analýza krvi, pulzová či vlnová diagnostika).

S týmto zaujímavým vedcom sa môžeme stretnúť v ENERGY centre 19. marca o 17. hodine.

Stranu pripravila: Malva POKORNÁ

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 8. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 4. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 7. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 8. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 9. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 10. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 9 894
 2. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 8 848
 3. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 508
 4. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 218
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 7 701
 6. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 7 673
 7. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 662
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 7 311
 9. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 177
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 954
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Francis Fukuyama.

Hlavná myšlienka konca dejín platí dodnes, hovorí americký politológ.


10. jún
Matúš Krčmárik.

Kazateľ konca dejín si za ideou stojí.


10. jún
Christian Eriksen.

Zápas EURO 2020 prerušili, po dohode oboch tímov sa zápas dohral.


Sportnet 6 h

Takýto drastický záver školského roka sme si mohli odpustiť.


11. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop